szlendi

MF 3070 - skrzynia biegów - problem

Polecane posty

massey11    1

Kolego michasko, mielem ten sam problem a wiec musisz odkrecic ten dekiel z prawej strony na skrzyni,do tego dekla wchodzi rurka hydrauliczna.Jak juz wyjmniesz ta pokrywe,od wewnetrznej strony jest taka przesuwka na swozniu.Rozkrec ten sworzen na nim sa takie male oringi i one po rozgzaniu oleju puszczaja .koszt naprawy moze 2 zl.A jak bedziesz mial juz ta pokrywe na stole mozesz to sprawdzic kompresorem czy ta przesuwka sie chodzi.W miejsca tego przewodu dajesz powietrze i musi sie przesunac ,powietrze nie moze syczec po swozniu jak syczy czyli oringi do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michasko    1

To czeka mnie poważna misja. Wiem bo kiedyś wymieniałem widełki i trudno jest póżniej trafić te popychacze od biegów w swoje miejsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey11    1

Wiem cos o tym ,JA z zdenerwowania to juz zucalem tym deklem,a syn usiadl i wlozyl iak zapalke w gowno.wiec glowa do gory dasz rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pridis3065    0

Ja opisze swój mały problem, otóż nie zawsze działa mi przełączanie z biegów zółw-zając, tzn kontrolka na desce rozdzielczej się zmienia a biegi pozostają te same(np kontrolka zmienia sie na zajaca a caly czas jest zółw), problemy wystepuje czasami, nie ma zadnych zgrzytow itd, cala reszta, biegi, rewers działa ok. Chciałbym to porawić jak najszybciej żeby się sytuacja nie pogorszyłą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michasko    1

u mnie szwankował ten przełącznik elektryczny, wieć teraz zrobiłem przełanczanie na przycisk od odpalania C360 i po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pridis3065    0

Gdzie znajde ten zawór? Zółw-zając jest u mnie przełanczane przy pomocy dźwigni biegów przy pociągnieciu jej w lewa strone.

 

Edit: przekopalem troche stron i znalazlem taki oto schamat, w którym najprawdopodobniej nr 19 to elektrozawór żółw zając: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e8a4e27f3470fbab.html

 

Pytanie tylko jak jak ten schamat zinterpretowac? Czyzby to kolo w lewym dolnym rogu to byl filtr hydrauliki, a elektrozawory bedą pod pokrywą skrzyni( aby sie do nich dostac trzeba spuscic olej?).

Edytowano przez Pridis3065

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pridis3065    0

Dzis jak na komende przestalo działac calkowicie przelanczanie zolw-zajac, nie dziala tez zalaczanie 4x4. Podnosnik i blokada tylnego mostu dziala ok. Probowalem wykrecac dwa ostatnie od dolu elektrozawory, przeczyscilem je ale nie ma rezultatu. Teraz chciałbym sprawdzić czy dostają one wogołe napiecie, czy moge do tego celu sprobowac podac na ich wtyczke napiecie zewnetrzne 12V i zobaczyc czy cos sie dzieje? I czy moge na probe zamienic wtyczke elektrozaworu odpowiadajacego za blokada mostu z wtyczka 4x4 i zobaczycz czy bedzie dzialac? Licze na Wasza pomoc.

 

Aha i najważniejsze: Czy zolw-zajac jest napewno sterowane poprzez elektromagnes skoro przeskakuje sie miedzy nimi drazkiem biegów ciągnąc do siebie? Nie jest to działanie mechaniczne? Wydaje się mi że przelanczanie biegi szybkie-wolne mozne byc elektromagnesem, skoro dokonuje sie go przyciskiem na drązku.

Edytowano przez Pridis3065

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

mozesz zamienic kable np dac z walka na 4x4 tylko pamietaj ze przod ciagnie wtedy KIEDY NIE MA PRADU czyli jezeli dasz kable z walka i masz walek WYLACZONY to naped bedzie ciagnal a jak wlaczysz dzwignie od walka to naped nie bedzie ciagnal. napiecie zewnetrzne tez mozesz dac, ja dawalem z akumulatora i nic sie nie stalo

 

u mnie ten zawor od zolw-zajac jest na tym deklu od biegow zaraz pod dzwigniami ale ja mam 3630 u cb nie wiem czy bedzie w tym samym miejscu

 

jak zdjales z zaworu ta taka cewke (zapomnialem nazwy...) co do niej kable sa podlaczone. zostaje ci taki pret, czy jest on prosty? wystarczy ze bedzie troche podkrzywiony i tez bedzie sie zacinal, potem wykrecasz zawor (klucz 27 chyba) wyciagasz go i masz caly caly zawor w rekach :) jak wciskasz go palcem to wraca? powinien chowac sie i wracac, jego ruch to jakies 0,5cm .

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pridis3065    0

dzięki za pomoc kravter, posprawdzałem wszystko i padla najprawdopodobniej ta cewka, która jest na zaworze, zamieniłem ja z cewka blokady mostu i biegi smigaja, troche były zawory też zasyfione, pewnie jakies syfy jeszcze zostały ze starego oleju, w wolnej chwili może to porozbieram i wyczyszcze zeby się te elektrozawory nie zacinały.

 

Interesuje mnie jeszcze to, co moge przełaczac w czasie jazdy(czy ze sprzeglem czy bez) jesli chodzi o blokade mostu, 4x4, zółw-zając, biegi szybsze i wolniejsze?

Edytowano przez Pridis3065

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

4x4 podaczas jazy, blokada jak sie jeszcze jedzie i kola lekko traca poslizg to jeszcze mozna a jak stoisz juz w miejscu a kola sie kreca to juz na sprzegle,zolw zajac to nie wiem bo ja zawsze na postoju wlaczam, polbieg wlaczam bez sprzegla a wylaczam juz ze sprzeglem ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pridis3065    0

Witam, mam jeszcze kilka pytań co do elektrozaworów:

1. Dzis sprawdzalem elektrozawory pod prostownikiem to nie chcialy sie przelaczac , tak jakby nie mialy sily do ruchu, gdy sprawdzam je bezposrednio z akumulatora to dzialaja ladnie. Czy tak ma być i wszystko jest ok?

2. Jak one działają w traktorze, czy na jednym zakresie biegów(zołw/zajac) na elektrozawor podawane jest caly czas napiecie a na drugim zakresie wcale? Czy moze zamiana zolw/zajac to tylko chwilowe podanie napiecia na elektrozawor?

3. Gdybym chciał zrobić przelaczanie zólwia/zająca na oddzielny przycisk to wystarczy dac prąd z instalacji na bezpiecznik, z niego na przelacznik, dalej na wtyczke elektrozaworu i to wszystko? Co bedzie w takim przypadku z czujnikiem wybranego zakresu? No i wiazace sie pytanie z pytaniem 2, jakiego w takim razie uzyc przycisku? Ktory daje prad tylko gdy go trzymamy, czy ktory albo caly czas daje prad albo wcale?

 

Pytam gdyż w tej chwili coś jest nie tak z pradem na wtyczce zolwia/zajaca, raz jest , raz go nie ma, czyli biegi nie zawsze dzialaja.

 

Edit: Widze ze uzytkownik michasko zrobil to na przycisku jak planuję, mozesz napisac cos wiecej na ten temat? Skoro uzyles przycisku od odpalania z c-360 to z tego wnioskuje ze zamiana zolw/zajac odbywa sie tylko przez chwilowe podanie napiecia na elektrozawor. Niech ktos potwierdzi czy mam racje, pozdrawiem.

Edytowano przez Pridis3065

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galoni    8

Mi elektromechanik tłumaczył , że przy zmianie zakresu z zając na żółw (6190) , to wystarczy tylko puknąć dzwignią do siebie i że to nic nie daje trzymanie dzwigni przy nodze bo to komputer daje krótki impuls na elektrozawor i dlatego prąd tam jest tylko chwile... ale pytaj dalej bo pewny nie jestem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pridis3065    0

Rozumiem, a kiedy ma byc na wtyczce elektrozaworu zółw/zając prąd? Kiedy trzymamy wajchę caly czas do siebie? Probowalem zwierac tez kabelki od czujnika zolw/zajac, po tej operacji zmieniala sie kontrolka na desce rozdzielczej ale biegi pozostawaly bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galoni    8

To ja bym szukał po kablach z kompa do elektrozaworu czy jest ten impuls. Sprawdz czy jest przejście na kablach i konkretnie przeczyśc kostki. Ja mjałem podobny problem , raz działał , raz nie ,ale u mnie to komp walnął. Po wymianie wrociło do normalności

Edytowano przez galoni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pridis3065    0

Wciąż mam problem z żółwiem/zającem, dziś specjalnie podawałem bezpośrednio napięcie na elektozawór, wykręcony działał ładnie, wkręcony słychać było że pracuje i się przełącza, jednak i tak po odpaleniu i podaniu napięcia biegi się nie zmieniały. Ma ktoś jakiś pomysł? Bo chyba nie ma być na elektrozaworze cały czas napięcie na zającu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Prawdę mówiąc też mam problem z przełączaniem wcześniej tylko na gorącym oleju teraz wcale nie trybi jutro chyba wepchnę swe magiczne ręce w te elektrozawory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pridis3065    0

U mnie wciąż bez zmian. Co moze byc przyczyna jesli nawet bezposrednie podawanie napiecia na elektrozawor nie zmienia biegów, jakies pomysly? Olej niedawno wymieniany na Fuchs STOU MC 10w40, filtry hydrauliki firmy Vapormatic.

 

EDIT: Gdyby ktoś miał podobny problem, u mnie coś słabo działała zmiana żółw/zając, były także problemy z włączaniem przedniego napędu, okazało się że to przez komputer sterujący, elektronik wymienił mi cały komputer na inny, prostszy, przez co bardzo wytrzymał. Wszystko śmiga aż miło. Zabieg kosztował 1080 zł + koszty dojazdu.

Edytowano przez Pridis3065

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel3070    0

Witam. Jestem tutaj nowy i bardzo bym był wdzięczny za poradę ponieważ jestem posiadaczem od niedawna mf 3070  32/32 biegi a że mieszkam w województwie podkarpackim to tam mało jest  mechaników od tego typu traktorów.  Mam problem od kilku tygodni ze skrzynią biegów a dokładnie z rewersem, ponieważ jak jeżdżę na zakresie A to mam problem z włączeniem biegu jak i do przodu tak i do tyłu, słychać sam zgrzyt biegi 1,2,3,4 chodzą bez zarzutu. Dwa tygodnie temu rozpołowiłem traktor i wymieniłem widełki od zakresu A i jeszcze przy okazji przesuwkę synchronizatora AB bo już była trochę zjechana, problem ustał do dnia dzisiejszego znowu się tak dzieje  :( Mam do Was Panowie taką prośbę o poradę co może być nie tak , nie mam instrukcji napraw żeby się poratować i liczę na Wasze porady opinie bardzo był bym wdzięczny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek6674    0

Witam Mam taki mały problem, a mianowicie to czasami ciężko wchodzą biegi.  Podczas jazdy ciężko je wsadzić a na postoju wchodzą jak trzeba. Zakres A/B też bobrze chodzi tylko przy zmianie biegów jest taki opór. Na zimnym przez parę minut jest ok a później znowu to samo. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek88    1

Z opisu tak pobieżnie to stawiam na pompkę sprzęgła, sprzęgło działa poprawnie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek6674    0

Tak sprzęgło chodzi tylko też łapie dopiero jak nacisne do końca. 1cm puszczę i już puszcza. Poprzedni właściciel mówił że je wymieniał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj