Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 3070 - skrzynia biegów - problem

147 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 02 wrzesień 2013 - 19:23

MF 3070 - skrzynia biegów - problem masz prawdopodobnie wodzik do wymiany

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 3070 - skrzynia biegów - problem Dzisiaj, 17:32
  •  

#62 Share vipek748

vipek748

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 10:12

MF 3070 - skrzynia biegów - problem Dzięki sprawdzę to

#63 Share Szymek123

Szymek123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 18:21

MF 3070 - skrzynia biegów - problem Witam nie chcę zakładać nowego tematu więc zapytam tu mam taki problem dość duży mf 3095 skrzynia 32/32 nie mogę przełożyć wajchy z zakresu B na A zakres B chodzi bez problemów a zakres a to nawet nie mogę w tej lini dać na luz po prostu ta wajcha nie dochodzi do końca do dekla w skrzyni między wajchą a deklem jest tak z 3 mm i nie da się dalej jej w głąb przesunąć co może być przyczyną i nie działa mi również zająć tak jak by ślizgał , swieci mi również kontrolka niskiego ciśnienia gdzie może być przeciek ? jak sprawdzić czy orbitrol nie ma przecieku ?
Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

#64 Share rafal3050

rafal3050

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja, koszykówka

Napisany 06 listopad 2013 - 20:38

MF 3070 - skrzynia biegów - problem a przypatkiem nie próbowałeś zmienić z A na B jak traktor się toczył (jechał) :D bo to może być przyczyna ale moge się mylić a o skrzyniach się za bardzo się nie znam chociaż posiadam MF 3050 skrzynia 32/32 mi się raz zdarzył taki przypadek jak chciałem z B na A włonczyć to nie mogłem na A dzwigni do przodu ale poczekałem chwile i normalnie już wszystko było ok ale to było około 2 lat temu ale do tej pory jest ok

#65 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 06 listopad 2013 - 21:50

MF 3070 - skrzynia biegów - problem @rafal3050 to normalne w czasie toczenia sie jest swego rodzaju ograniczenie żeby w locie nie zmienić i tak ma być :P A co do tego to hmm powód to za krótka ta wajcha nagle sie zrobiła czy po prostu stawia opór ? Jeśli opór no to coś w skrzyni związanego z tymi zakresami ( co dokładnie nie powiem bo nie znam się do tego stopnia ) Najlepiej niech się wypowie jakiś mechanik czy ktoś kto ma pojecie o tym :) Ewentualnie znajdź użytkownika @mariuszZDUN on jest mechanikiem może coś poradzi
Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek

#66 Share Szymek123

Szymek123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 22:36

MF 3070 - skrzynia biegów - problem tak wajcha stawia opur że nie dojdzie całkowicie do dekla pokrywy skrzyni
Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

#67 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 07 listopad 2013 - 19:15

MF 3070 - skrzynia biegów - problem No to raczej coś w środku :) A co tam dokładniej jest to już niehc się wypowiada ktoś kto to przerabiał i ma jakieś pojecie :)
Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek

#68 Share Szymek123

Szymek123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 14:38

MF 3070 - skrzynia biegów - problem a za zmiane zakresu z B na A w tych ciągnika odpowiada jakiś siłowniczek ? albo układ niskiego ciśnienia ? jakie powinno być sięnienie w niskim układzie ciśnienia i co jest sterowane przez ten układ ?

#69 Share witek88

witek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 19:28

MF 3070 - skrzynia biegów - problem W tych skrzyniach AB jak i żółw zając przełączane jest ciśnieniem oleju (układ niskiego ciśnienia), więc jeżej ani jedno ani 2 nie działa to szukał bym przyczyny w układzie hydrauliki, sprawdz czy wyłącza Ci się przedni napęd, hmm ale skor pali Ci się kontrolka to on się nie wyłączy, musisz zmierzyć ciśnienia na pompie.

#70 Share Szymek123

Szymek123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 02:08

MF 3070 - skrzynia biegów - problem jeżeli chodzi o ciśnienie to pomiar dokonuje się przed filtrem oleju ? jeżeli tam to mam tam ok 20 bar a jak przekręce kierownicą to ponad 100 bar pompa hydrauliczna była wymieniona więc raczej jest dobra gdzie jak sprawdzić czy orbitrol gubi ciśnienie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share darekzz23

darekzz23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 03 luty 2014 - 12:01

MF 3070 - skrzynia biegów - problem Witam jestem nowy i ma 3080 mam problem z skrzynią 32x32 brak biegów biegi przełanczam a on stoi do przodu i do tyłu .co mogło by się stać co rozbierać od czego zaczynac z góry dzieki za podpowiedzi

#72 Share heniek49

heniek49

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 23 luty 2014 - 09:47

MF 3070 - skrzynia biegów - problem Witam ja również mam problem z rewersem w 3075 skrzynia 16x16,a mianowicie chcąc jechać do przodu lub do tyłu załanczając drzwignie od rewersu muszę zwiększą siła do końca włanczać dopiero wtedy jedzie a jak normalnie to bieg nie wskakuje ,proszę o poradę.

#73 Share maciek1971

maciek1971

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 11:42

MF 3070 - skrzynia biegów - problem Witam nie chcę zakładać nowego tematu więc zapytam tu mam taki problem dość duży mf 3060 skrzynia 32/32 nie mogę przełożyć wajchy z zakresu B na A zakres B chodzi bez problemów a zakres a to nawet nie mogę w tej lini dać na luz po prostu ta wajcha nie dochodzi do końca do dekla w skrzyni między wajchą a deklem jest tak z 3 mm i nie da się dalej jej w głąb przesunąć co może być przyczyną, reszta działa bez problemu.

#74 Share jarek1977

jarek1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 20:50

MF 3070 - skrzynia biegów - problem W tej skrzyni zakres z B na A przełącza się hydro mechanicznie . Najlepiej poszukać instrukcji napraw tam są rysunki i można poznać zasadę działania .Maciek 1971 jak chcesz więcej informacji to zadzwoń do mnie może będę mógł Ci pomóc .Mój numer to 792-586-392.

#75 Share michasko

michasko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 21:04

MF 3070 - skrzynia biegów - problem Kolego Maciek mam ten sam problem. Jak ciagnik jest zimny np rano to mogę przełączyć z B na A, ale jak już sie olej rozgrzeje to nie idzie przełączyć, narazie jeźdze tylko na B ale bede musiał coś z tym zrobić. Kolega doszedł już co to była za przyczyna?

Edytowany przez michasko, 11 marzec 2014 - 21:05.

#76 Share massey11

massey11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 22:11

MF 3070 - skrzynia biegów - problem Kolego michasko, mielem ten sam problem a wiec musisz odkrecic ten dekiel z prawej strony na skrzyni,do tego dekla wchodzi rurka hydrauliczna.Jak juz wyjmniesz ta pokrywe,od wewnetrznej strony jest taka przesuwka na swozniu.Rozkrec ten sworzen na nim sa takie male oringi i one po rozgzaniu oleju puszczaja .koszt naprawy moze 2 zl.A jak bedziesz mial juz ta pokrywe na stole mozesz to sprawdzic kompresorem czy ta przesuwka sie chodzi.W miejsca tego przewodu dajesz powietrze i musi sie przesunac ,powietrze nie moze syczec po swozniu jak syczy czyli oringi do wymiany.

#77 Share michasko

michasko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 22:31

MF 3070 - skrzynia biegów - problem Kolego musze zdjąc cały ten dekiel co wchodzą obie dzwignie od biegow?

#78 Share massey11

massey11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 22:47

MF 3070 - skrzynia biegów - problem dokladnie ten

#79 Share michasko

michasko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 21:22

MF 3070 - skrzynia biegów - problem To czeka mnie poważna misja. Wiem bo kiedyś wymieniałem widełki i trudno jest póżniej trafić te popychacze od biegów w swoje miejsce...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share massey11

massey11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 22:10

MF 3070 - skrzynia biegów - problem Wiem cos o tym ,JA z zdenerwowania to juz zucalem tym deklem,a syn usiadl i wlozyl iak zapalke w gowno.wiec glowa do gory dasz rade.