Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 3070 - skrzynia biegów - problem

147 odpowiedzi na ten temat

#41 Share micro16

micro16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 01:29

MF 3070 - skrzynia biegów - problem Dodany obrazekChodzi mi o te co chodza tam gdzie nr 18, Wiec jedno pytanie do kolegi rafika jeszcze, Wytlumacz mi czemu jak te widelki wyjelismy, nie bylo tych kamieni zadnych srubek tylko pelen odlew, i skoro to te same widelki sa od A/B to powiedz czemu na B bylo dobrze bez zgrzytow a na A zgrzytalo przy wlaczaniu tak juz ze nie dalo sie wlaczyc, i dopiero po regeneracji ich wszystko wrocilo do normy. Gdy je wyjelismy to jakbys zobaczyl to nie tylko byly na koncach wytarte tylko po calosci sie darly. Ja zwracam CI honor bo faktycznie jakby dobrze sie przyjrzec schematowi to A/B jest, Nie bedziemy sie klocic bo forum jest raczej od pomocy a nie od sprzeczek:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 3070 - skrzynia biegów - problem Dzisiaj, 09:11
  •  

#42 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 08:29

MF 3070 - skrzynia biegów - problem To są widełki od zmiany kierunku jazdy przód- tył i faktycznie na nich nie ma kamieni a pracują prawie całym obwodem. A zauważyliście taki mały wałek, w tel obudowie i jeszcze jedno kolo zębate? To właśnie one powodują możliwość jazdy do tyłu. Na dolnym wałku nie ma takiego zestawu więc odpada też możliwość zmiany A-R czy B-R, według przyjętego przez Was nazewnictwa. Wam nie zgrzytało A czyB wam zgrzytał rewers i jazda do przodu.
Tu nie ma co się kłócić, tu trzeba przyjąć świat jaki jest.

#43 Share micro16

micro16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 09:21

MF 3070 - skrzynia biegów - problem No tak bylo takie cos:) ale nie zmienia faktu to ze bylo tak jak pisze tzn przyjmijmy B jako szybsza jazde, a A jako wolniejsza bo tak jest jakby nie patrzac, To czemu na szybszej zarowno do przodu jak i do tylu chodzilo wszystko dobrze, a na wolniejszej kupa zgrzytu w obu kierunkach??? dopiero problem ustal bo zrobieniu tych widelek

#44 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 19:50

MF 3070 - skrzynia biegów - problem ze względu na to ze widełki zmiany kierunku jazdy obsługiwane są przez system dźwigienek. W zależności od tego jaka grupa jest włączona inaczej jest przenoszony ruch dźwigni na widełki. Kiedy widełki się przytrą ruchy dźwigienek w położeniu A są niewystarczające aby umieścić w odpowiednim miejscu pierścień przesuwny. Ot cały sekret... Zwróciłeś uwagę na te dźwigienki przykręcone do dekla?? Widziałeś co się dzieje jak ruszasz dźwignią na boki?? Zrobione jest to właśnie tak ponieważ ruch dźwigni na boki steruje zaworem, który jest nad tym srebrnym sworzniem przechodzącym przez dekiel. Zawór ten z kolei steruje działaniem siłownika od grup biegów.
No i właśnie pomimo tego że dźwignia rusza sie na boki musi cały czas mieć możliwość poruszania widełkami zmiany kierunku jazdy i do tego masz system dźwigienek. Gdyby było to zrobione tak jak np w c-360 to tylko na jednej z grup mógłbyś zmieniać kierunek jazdy.

#45 Share micro16

micro16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 17:58

MF 3070 - skrzynia biegów - problem O tym silowniku to wiem ze takie cos tam jest, i czytalem ze w czasie jazdy nie powinno sie przekladac tych grup bo to niezbyt zdrowe jest. Przygladalem sie jak to chodzi:) Teraz juz wiem jak to jest :) dobitnie mi to wytlumaczyles:):)

#46 Share grzesiu2007

grzesiu2007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 20:57

MF 3070 - skrzynia biegów - problem rafal88 A z tymi oponami to nie powinno byc tak ze z przodu r24 to z tylu r34 ?? a jak przod r28 to tyl r38 ??

ktoś mi napisał że rozmiar z przodu jak mam felge 24 to opna ma być 14,9 a tył jak mam felge r 38 to opona 15,5 wtedy ten zestaw jest kompomobilny czy coś takie jeszcze była opcja 13,6 r24 tył 13,6r38 wybrałem pierwszy wariant choć nie miałem przekonania

#47 Share grzesiu2007

grzesiu2007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 18:43

MF 3070 - skrzynia biegów - problem jaki powinien być luz miedzy widełkami a sprzęgłem przesuwnym od zmiany biegów przód-tył

#48 Share Jurek221

Jurek221

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 marzec 2012 - 07:33

MF 3070 - skrzynia biegów - problem Siema mam mf 3060
Problem jest w tym ze gdy załączę B-działa wszystko BR-działa wszystko (jest taki dzwiek dziwny ale on juz byl jak go kupiłem) A-działa AR-włącze bieg powoli ruszam podjade ze 2 metry i jest zgrzyt i ciagnik stoi w miejscu. Nie wiem co moze byc poniewaz stało sie to po zimie w zime działało przed zima tez a teraz nie :( A zółw i zając wgl nie działa jest ciągle na zółwiu (tylko to tez nie działa od kad go kupilem)
Co może być przyczyną ??

Z tym zolwiem i zajacem to musisz zobaczyc czy wgl prad dochodzi do elektromagnesu, a jak dochodzi wykrecic i zobaczyc ta zwore czy sie gdize nie zaciela. Mozesz rowniez to sprawdzic zamieniajac kable np, zdjac ten od przerzucanie a na jego miejsce blokade mechanizmow i wtedy przyciskiem od blokady zobaczyc czy zmieni na szybsza. a z tymi predkosciami A to niestety bedziesz chyba musial rozjechac ciagnik i dostac sie do skrzyni i popatrzec czy cos sie nie poluzowalo lub gdzies za bardzo nie wytarlo

Powiem tak prad do elektromagnesu dochodzi a nie wychodzi . A z tym rozjechaniem to niedawno był rozjezdzany bo robilismy półośkę do koła zamoachowego i tam było wszystko w porządku

Edytowany przez Jurek221, 22 marzec 2012 - 19:43.

#49 Share micro16

micro16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 22 marzec 2012 - 09:38

MF 3070 - skrzynia biegów - problem Z tym zolwiem i zajacem to musisz zobaczyc czy wgl prad dochodzi do elektromagnesu, a jak dochodzi wykrecic i zobaczyc ta zwore czy sie gdize nie zaciela. Mozesz rowniez to sprawdzic zamieniajac kable np, zdjac ten od przerzucanie a na jego miejsce blokade mechanizmow i wtedy przyciskiem od blokady zobaczyc czy zmieni na szybsza. a z tymi predkosciami A to niestety bedziesz chyba musial rozjechac ciagnik i dostac sie do skrzyni i popatrzec czy cos sie nie poluzowalo lub gdzies za bardzo nie wytarlo

#50 Share JAN2906

JAN2906

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 19:43

MF 3070 - skrzynia biegów - problem mam podobny problem MF3060 na pozycji A działa tylko rewers a na B tylko do przodu !!!!! w czym jest problem czy należy również rozpoławiać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share micro16

micro16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 22:55

MF 3070 - skrzynia biegów - problem No niestety raczej bedziesz musial go rozpolawiac bo tak to nic dokladnie nie zobaczysz. Zapytaj jeszcze ewentualnie kolegi Rafika lub Mirro oni maja wieksza wiedze na temat skrzyn to moze cos Ci doradza:)

#52 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 20:51

MF 3070 - skrzynia biegów - problem w tym przypadku zacząłbym od wymiany uszczelnień na siłowniku od zmiany grup biegów i jego regulacji. W sumie bez zdejmowania dekla wymienisz tylko jedno ale jeżeli tutaj jest problem to powinno pomóc.

#53 Share JAN2906

JAN2906

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 19:54

MF 3070 - skrzynia biegów - problem Od kilku dni o tym myślałem ,ale nie miałem czasu i pewności już jutro to sprawdzę,specjalnie zakupiłem instrukcję naprawy i zacząłem ją przeglądać. Za każdą paradę serdeczne dzięki.

#54 Share JAN2906

JAN2906

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 19:42

MF 3070 - skrzynia biegów - problem Sprawdziłem,wymieniłem uszczelniacze i nic nie pomogło.Teraz szukam mechanika co zna się na MF-ach,sam nie zabieram się do naprawy.

#55 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 20:01

MF 3070 - skrzynia biegów - problem a dobrze wyregulowałeś siłownik?? Nie dokręciłeś chociaż do końca tej dużej śruby, która osłania siłownik od przodu?? Jeżeli dokręciłeś to nie ma prawa działać...
Jeżeli wszystko jest zrobione jak książka pisze to faktycznie nie ma na co czekać tylko otwierać skrzynie...

#56 Share JAN2906

JAN2906

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 19:27

MF 3070 - skrzynia biegów - problem siłownik raczej dobrze wyregulowałem i myślę że problem jest w środku skrzyni ale sam nie mam odwagi jej rozbierać to nie MF235 czy C-360 -potrzebuję fachowca ale w okolicy narazie wszyscy zajęci trzeba trochę poczekać.

#57 Share grzesiu2007

grzesiu2007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 19:15

MF 3070 - skrzynia biegów - problem wymieniał ktoś widełki w skrzyni od rewersu?jak go rozjadę to od przodu dużo roboty i czy wszystkie widełki mają jednakowy rozmiar?gdzie mogę najtaniej kupić

Edytowany przez grzesiu2007, 01 kwiecień 2012 - 19:16.

#58 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 19:59

MF 3070 - skrzynia biegów - problem A jesteś pewien że musisz je wymienić? Może wystarczy napawanie?Jak go już rozpołowisz to faktycznie wiele roboty nie pozostaje. A jakie, albo które widełki mają mieć jednakowy rozmiar?

#59 Share grzesiu2007

grzesiu2007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 20:26

MF 3070 - skrzynia biegów - problem jeszcze go nie rozpołowiałem otwierałem boczny dekiel i jest luz na widełkach od rewersu ok 8m.nie wchodziły mi żadne biegi. Jest tam taki klinik który przesówa coś tam :rolleyes: i mu brakowało pare mim. i somsiad mechanik wzioł dekiel na warsztat wyjoł z niego tom przesówke i ją troche podtoczył aby miala większy przesów (ruch)narazie jest ok ale w przyszłości będe musial widełke wymienić lub znaleść kogoś co by mi ją napawal

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share vipek748

vipek748

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 19:21

MF 3070 - skrzynia biegów - problem Nie chcę zakładać nowego tematu więc zapytam tu
mam mf 3080 podczas pracy na polu wyskakuje mi 3,1 bieg czasem też podczas wrzucania 3 zgrzyta, ciągnik normalnie rusza i po przejechaniu kilku kilkunastu metrów biegi wyskakują zazwyczaj 3 nieważne czy w grupie A czy B.
Proszę o pomoc.