szlendi

MF 3070 - skrzynia biegów - problem

Polecane posty

zbozowy    29

co dokładnie wymienił? może uszczelnienia na tłoku?


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek88    1

Jak nie chcesz naprawiać skrzyni to lepiej wymień pompkę, powinna brać od samej góry i nie "gumowato", ewe sprawdź czy Ci z siłownika nie cieknie olej, to też jest często przyczyna źle działającego sprzęgła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek6674    0

nie wiem co wymienił mówił że sprzęgł bo już sie ślizgało. a jak sprawdzić czy ta pompka chodzi poprawnie czy to sprzęgło chodzi w ogóle poprawnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek88    1

Jak sprzęgło się ślizgało to wymienił tarczę i docisk sprzęgła, a to nie ma ni wspólnego z pompką, wymień ją bo jej cena nie jest duża (ok 200zł) a może uchronić Cię przed włożeniem kilku tyś w skrzynię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek6674    0

dzisiaj patrzyłem i jest troche na niej oleju cieknie. W następnym tygodniu prowadze do mechanika co robi te sprzęty i okaże sie co jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek88    1

Nie rozumiem takiego czegoś, dopytujesz się o może być po czym stwierdzasz że się nie znasz i oddajesz do mechanika, też naprawiam dużo fergusonów i uwierz mi że to pompka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek88    1

Przy pedale masz zawleczkę ze sworzniem, z przodu najlepiej zdjąć maskę, a wtedy masz 2 przewody i 2 śruby na 13 klucz no i to już wszystko, oczywiście po zmianie musisz odpowietrzyć sprzęgło. Bardzo prosta praca, a mało kto wymienia pompkę, naprawiają sprzęgło, wymieniają pompy itd. 

Aha, zapewne cieknie Ci też olej od strony wnętrza kabiny, to najczęstsze objawy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

A prawidłowe odpowietrzanie ? bo wyczytałem właśnie w instrukcji napraw że trzeba odpalić, zacisnąć przewód powrotny od sprzęgła do trójdziału (dość miękki), nacisnąć odpowietrznik i pompować pedałem... Jest to wszystko konieczne? Nie starczy odpalić i nacisnąć odpowietrznik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek88    1

Ja odpowietrzam tylko naciskając odpowietrznik, zawsze jest ok, ale gdy układ jest pusty chwilkę to trwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek6674    0

No właśnie mi od środka cieknie. A znacie symbol tej pompki albo jakieś numery żeby ją dostać.? ;-) miejmy nadzieję że to pomoże

Edytowano przez tomek6674

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek88    1

To jest coś takiego:

http://allegro.pl/pompka-sprzegla-wysprzeglik-massey-ferguson-i5333540002.html

Tylko przestrzegam nie próbuj jej regenerować, szkoda kasy.

Oryginalna pompka jest nieco szersza w miejscu przykręcania do kabiny, będziesz musiał to jakoś uszczelnić, reszta pasuje.

Jak wymienisz pompkę to napisz.

Cieknie do kabiny i się zapowietrza, ot cała przyczyna Twoich problemów. Miałem kiedyś "zabawną" historię z taką pompką. 

Rolnik miał taki sam przypadek jak Twój, walczyli z tym kilka msc, (w stodole z sąsiadem mechanikiem) zrobili sprzęgło, rozebrali skrzynie do zera itd, jak mówił włożyli w ciągnik ok 12tyś,  po tym czasie w desperacji przyprowadzili go do mnie, wymieniłem pompkę za 250zł w 2h i po sprawie. 

 

Aha, za taką wiedzę się słono płaci, a Ty masz ją za darmo... więc lepiej z tego skorzystaj, najwyżej postawisz mi piwko przy spotkaniu  :P

Edytowano przez witek88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek6674    0

A jeszcze jest coś takiego czasami że zakres A/B trzeba tak dobijac. Nie wiem czy to tak jest czy coś nie tak znowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek6674    0

Przy sianokosach padł wałek WOM. Ciągnik został zaprowadzony do mechanika i przy okazji zmieni tą pompkę jak przyprowadze to powiem co i jak ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a masz tam kompa ? wałek padł, A/B nie dobija, a wspomaganie było dobre ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek6674    0

po dłuższej pracy trochę ciężej chodziło a tak to było ok. a to że wałek padł to wina tego elektrozawóru. ale jak to kompa nie ma?? że tu na słupku ?

Edytowano przez tomek6674

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzioman18    67

koledzy co to może być , że gdy nie mam żadnego biegu właczonego ( chodzi mi o 1-2-3-4) a mam włączony tylko kierunek jazdy tą drugą wajchą (A/R B/R) ciągnik delikatnie powoli rusza, miałem ostatnio wymieniane sprzęgło, to może mieć coś z tym wspólnego ? MF 3070

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek88    1

Najprawdopodobniej siadają Ci łożyska w skrzyni biegów, przeważnie to między dolnymi wałkami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzioman18    67

można tak z tym jeszcze troche pojeździć, czy trzeba odrazu to łożysko wymienić? nic więcej sie nie posypie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

z reguły jest tak, że jak pojawiają się luzy w jednym miejscu to potem leci wszystko po kolei bo to wszystko jest powiązane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek88    1

Hmm, co do jeżdżenia tak dalej, może skończyć się to na wymianie skrzyni... Bo jak wszystko policzysz to okaże się że nie opłaca się już Twojej remontować, więc radził bym się pospieszyć bo te łożyska w większości pracują na wałkach, jak padają łożyska to i wałki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
burza_86    0

Witam

 

Mam problem z MF 3065 biegi cięzko wskakują a czasami ma się wrażenie że jakby sprzęgło nie było wciśnięte dodam że zimą był u mechanika który wymieniał w nim uszczelnienie wokół sprzęgła bo leciało, zmieniony zostął też olej i i filtry w sprzęgle a tak ze 3 lata temu pompka sprzęgła (zamiennik z allegro)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj