celtis

unia max vs kombi

Polecane posty

celtis    12

Witam

 

mam zamiar kupić agregat i teraz myślę nad kombi lub maxem z uni. W maxie podoba mi się że z tyłu ma wał croskill(jakoś tak się pisze) ale zapotrzebowanie na moc ma około 90km tylko czemu jak kombi ma tylko 2 zęby mniej a zapotrzebowanie na moc 60km?? teraz powiedzcie mi jaki agregat wybrać, ziemie mam klasy 3-5 a z ciągnikiem jakim będzie chodził agregacie to class 72km

 

 

 

PS. szerokość oczywiście 3metry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

Jeszcze jakbyś podał szerokość roboczą to było by łatwiej.


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

pewnie chodzi o mars a nie 'max' :rolleyes:

zapotrzebowanie mocy jest wieksze, bo jest poprostu ciezszy. Poza tym ten crosskil tez wazy swoje.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

teraz juz wiem o ktory chodzi.

max 3.0m ma zapotrzebowanie wg producenta 90-100KM wazy 960kg

kombi 3.0m odpowiednio 60KM i wazy 620kg.

 

chyba teraz juz wiesz dlaczego taka rozbieznosc. MASA.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

no ale kombi 3,7metra waży 1050kg i ma zapotrzebowanie na moc ok 75 i tego zbytnio nie czaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaniuka125    0

zapotrzebowanie na moc jest podawane przy maksymalnej głębokości pracy np. pod ziemniaki a jeśli będziesz uprawiał pod zboże ok 3 cm to zapotrzebowanie na moc jest dużo dużo mniejsze,a ten max ma bardzo ciężki wał z tyłu i może podnosić przód w małym traktorze,chyba że dowalisz mu balast.Bardzo fajny ten max,ciekawe jaka cena???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kombi to agregat na zdecydowanie lżejsze ziemie, zaś Max na cięższe, więc celowo podają większą moc. Wiadomo, że cięższa gleba stawia większy opór, dodatkowo masa plus inne wały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ciężko powiedzieć najlepiej to by było jakbyś to przetestował. :rolleyes: Raczej nikt nie weźmie odpowiedzialności za to, że napisze tu i teraz, że da rade. Ty wyłożysz kaskę i się okaże, że jednak za mało koń ma kucy i niestety. Agregat mało sprawdzony więc nie ma doniesień o ew. zapotrzebowaniu mocy, jakości pracy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@Celtis nie tylko "z jabłuszkiem" maszyny uprawowe są w Polsce dostępne, jest cała masa innych agregatów, Expomy itp. poszukaj coś z cięższym wałem jak tak Ci na tym zależy, bo czy pociągnie to 72km to jedna sprawa, a jak z tym będzie się jeździło i bujało na drodze to już inna sprawa.

 

ps. tak z ciekawości ile kosztuje ten KOS T 2,1m tzn ten ścierniskowy z agregatem talerzowym z tyłu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

bo mogę wsiąść tez aresa l/z ale raczej odpada bo nie będę robił z siewnikiem razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adasto    0

Witam zamierzam kupić agregat z Unii i zastanawiam się nad KOMBI i MAX

Który by był lepszy i ja szerokość ?? zamierzam go ciągnąć JD 6820 135 km

Ziemie posiadam ciężkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilW    3

Witam! Mamy zamiar złożyć wniosek na prow, więc ofery przydało by się zebrać.. Co polecacie z tych dwóch agregatów? Ziemie ciężkie przewaga 3 klasy, 2 nie jest tez obca ,a 1 jest ok. 1,5 ha, ogólnie mozaika. Planowany ciągnik to Claas Arion 610 CIS z przednim TUZ-em, więc problemów z oglądaniem nieba w czasie jazdy raczej być nie powinno. Teraz kwestia jeszcze tego czy jeśli był by brany pod uwagę MAX to brać 4,0, czy 4,5 m ?

Areał to ok. 45 ha ornego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz85    0

ja tez mam ochote na maxa 3m tylko czy pronar 82a da rade <_< moze ktos juz pracowal maxem i sie podzieli wiadmosciami jakie radzicie waly zalozyc <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj