Mariusz15

Opryskiwacz do Ursusa C-360

Polecane posty

Mariusz15    1

witam wszystkich może się powtarzam bo już podobne pytania czytałem ale każdy ma inne potrzeby! chce kupić opryskiwacz 600l 12m ze stabilizacją na pojedynczych dyszach ma być wykożystany do zboża na 15h i ma pracować z C-360 co mi polecicie tak do 3000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12
http://www.oratynski.pl/opryskiwacze.php Wiesz w tej kasie to trudno myśleć o jakiś markach* raczej wyroby żemieślnicze :) ale na ten areał w 200% wystarczy :rolleyes: Pozdro

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Rzeczywiście jak wspomniał @Andrzej24871, w tej cenie będzie ci trudno znaleźć dobry opryskiwacz. Na Pilmeta czy Krukowiaka nie masz co liczyć, ponieważ ceny interesującego cie modelu zaczynają się od ok 8 000 zł netto :rolleyes:. Z chęcią mogę polecić Pilmeta, tyle że używanego- maszyny nie do zdarcia- wada nie ma stabilizacji. Jeśli z nowych to pozostają tylko firmy prywaciarskie, niestety nie powiem ci jak z jakością bo takowych nigdy nie posiadałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DebyFarmer    26

Polecam pilmeta, myśle, że to dobre opryskiwacze i są tańsze od inych marek opryskiwaczy :lol:


ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Wczoraj sprzedałem Pilmeta 400l 12m belka. Koleś jechał po niego 200km, a ma 2,5 ha ziemi. Mówił ze ostatnio oglądał nowego Tad-Lena i Pilmetowi do piet nie dorasta. Mówił ze woli dac wiecej nawet za uzywke, ważne zeby był spokój. Ja też jakos nie mam przekonania do rzemieślników, dlatego poleciłbym używke Pilameta albo Krukowiaka.   


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

Jar-Meta nie polecam kupilem go we wrzesniu 600L 15M

i juz jesienia po opryskach rundupem z siarczanem na lancach farba zaczela puchnac

a wczoraj musialem je spawac bo puscily spawy od wzmocnien i jedna srona lancy sie wygiela

w zakladzie tylko w 1 punkcie przyspawali

kup sobie lepiej tad-lema ja za rok tez bede kupywal ale 2000L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Lukaszjarm

Masz racje my mieliśmy Jar-Meta ponad 8 lat 800l to robiliśmy nowe lance ,zbiornik pękł to go łataliśmy ,wymieniliśmy nową pompe.Nie polecam tej firmy.

Kupiliśmy Tad-Lena i jesteśmy zadowoleni model to 1015.

zbigi123

Nie chcem się kłucic ale mój znajomy posiada Pilmeta 1200l i szału nie robi a o prawie 10 tyś droższy.Zbiornik ten sam i co dziwne Tadek jest niby 1000l a wejdzie 1200 litrów,pompa wydajniejsza.Porównaj oba opryskiwacze i dopiero możesz coś pisać .W pilmecie znajomego który ma go już ponad rok farba odchodzi. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert9595    4

Witam. Mam podobny problem mam ok 40 ha użytków rolnych, i nie wiem jaki opryskiwacz wybrać. O jakiej pojemności? firmie? Zastanawiałem się nad 1000 l zawieszanym, 15m, pracował by z c-360 jak myślicie da radę??? Czy lepiej wziąć na kołach taki z 1500 l. Doradźcie mi na ten areał.

Z góry dzięki. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

Mam zamiar kupić 600l lance 15,zawór stałociśnieniowy,firmy SKOTAREK,cena 5100brutto.Warto?Może jakieś uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1261

Mam zamiar kupić 600l lance 15,zawór stałociśnieniowy,firmy SKOTAREK,cena 5100brutto.Warto?Może jakieś uwagi

Ja mam taki model i jestem bardzo zadowolony.Polecam ,bo nie każdy musi mieć opryskiwacz Lemkena za 100tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FAZI    0

Ja rowniez posiadam opryskiwacz SKOTARKA i smialo moge powiedziec ze sprzet ktory kupilem za na prawde niewielkie pieniadze (porownanie z innymi firmami) dobrze sie spisuje w moim gospodarstwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

jeszcze raz oszczegam przed jar-metem lancde mi sie rozpadaja i mam problem z gwarancja bo nikt nie chce wziasc kosztow wymiany lanc na siebie . poczekam jeszcze tydzien jak sie nie wyjasni sprawe oddam do sadu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Też poszukuje opryskiwacza. Coś do c-360 i myślałem nad Ted-lanem 515 TL.

A jak wygląda stabilizacja w takich opryskiwaczach? Działa w miarę dobrze? Czy przejeżdżając przez jakąś nierówność podczas oprysku nie zahaczy się o ziemię lancą. Proszę o opinie na ten temat.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    782

Wybaczcie za odświeżanie tematu, ale pomyślałem, że lepiej to zrobić zamiast zakładać nowy.

 

Co koledzy powiecie o firmie BURY jeśli chodzi o opryskiwacze? Myślałem o zakupie nowego 400L/12m z kategorii SMART. Ktoś posiada ten opryskiwacz lub inny z tej firmy? Jak mniej więcej ceny się kształtują za smarta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz328    2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz328    2

Dodam jeszcze ze mi nie zależy na elektrozaworach i sterowniku, ponieważ mam w starym opryskiwaczu nowy zestaw z Mescompu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuperIQ    0

Witam,

 

podaruj sobie rzemiosło. Jeżeli masz osprzęt Mescomp do przełożenia, to tylko używany. Hardi wydaje się być solidniejszy, ale sprawdź dokładnie jak wyglada belka (jakaś taka nietypowa), czy jest cały zbiornik. Musisz się liczyć być może z wymianą pompy - bardzo dobrą pompę kupisz za około 2 tys zł. U Hardiego warto wymienić głowice do mocowania rozpylaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotromega
      czesc wszystkim. chodzi mi o opryskiwacz 400l z 12 metrowa belką. A konkretnie z jakimi końcówkami go kupić, z pojedyńczymi czy z potrójnymi. Które są lepsze i trwalsze. Proszę o rady. Pozdrawiam agrofotowiczów.
    • Przez kubeix
      Orientuję się ktoś jak w tym komputerze zmienić średnicę koła ?

    • Przez matiz
      Cześć,
      proszę o radę w sprawie regulacji zaworu stałociśnieniowego w Krukowiaku Apollo. Robię kalibrację zgodnie z tym filmikiem i mogę swobodnie wyregulować sekcje 1,2,4,5 a 3 wykecona na maxa i nadal ma za wysokie ciśnienie. Przed kalibracją nie dokręcałem tych zaworków od poszczególnych sekcji na max. Były tak ustawione jak przed zimą..
       
    • Przez misterio26
      Dzień Dobry 
      Mam problem ze sterownikiem Lh agro 4000 nie działa automatyczna dawka cieczy sprawdzałem przepływomierz i czujniki prędkości i podaje napięcie a jednak sterownik nie wylicza dawki. Wydaje mi się że wszystko dobrze wykonuje tzn kalibrację.  Po włączeniu za każdym razem gubi ustawienia oraz wyskakuje napis datafail.
      Jutro postaram się wymienić baterię w nim ale chyba to nie pomoże. 
      Czy ktoś ma podobny sterownik żeby mógł mi coś doradzić? 
      Macie może kogoś kto naprawia takie komputery sterujące? 
    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj