slawomir

pług

Polecane posty

slawomir    0

witam:)

doradźcie mi jakiej firmy pług mam wybrać zdecydowałem sie na obrotowy 4 skibowy tylko mam dylemat co do firmy. W role wchodzi pottinger, kverneland, gregoire-besson i kuhn??

Który mam wybrać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz7245    1

myślę , że wszystkie te pługi , które podałeś są dobre :rolleyes: zależy to jeszcze jakie masz ziemie i jaki ciągnik chcesz zapiąć do tej czwórki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

ja mam kvernelanda EM 100 4 skiby, bardzo mocny a za razem prosty w obsłudze pług, idzie lekko nawet na II klasie ziemi i poleciłbym ten model wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baza18    9

zgadzam sie ze wszystkie wymienione pługi sa dobre. z mojej strony wybrał bym kvernelanda.


Baza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

również się zgodzę ze wszystkie wymienione pługi są dobre, jednak zawsze coś je rożni. Mi podobał się plug kvernelanda , tylko miał jedną wadę nie miał zabezpieczenia hydraulicznego przeciw kamieniom wiec zdecydowałem się na multi-master 112 4 NSH Kuhn.Naprawdę dobrze zrobiony pług wart moim zdaniem wydanych na niego pieniędzy. Wszystkie zresztą w podobnej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casecs94    0

Ja bym wybrał kvernelanda bardzo dobra maszyna a jeszcze jak ma zabezpieczenia resorowe non-stop to praktycznie bez obsługowa maszyna :rolleyes: znajomy ma i jest zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

potwierdzam kverneland albo lemken :rolleyes:

 

Post bez uzasadnienia - %

Edytowano przez krolikNH

W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz7245    1

no ja też bym brał kvernelanda :rolleyes:

 

Post bez uzasadnienia - %

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja tam Kvernelanda odradzam, jeżeli ma być to pług z zabezpieczeniem. Resory, jak wiadomo z przyczep, samochodów i innych pojazdów o zawieszeniu opartym na resorach, zużywają się po z biegiem ich pracy i tracą swoje właściwości sprężyste. Zdecydowanie lepsze jest zabezpieczenie oparte na siłownikach hydraulicznych, wbrew pozorom siłownik jest mniej bezobsługowy niż resor. W Kvernelandzie resory trzeba regulować tzn. dbać o odpowiednią długość piór. Dla niewprawnego operatora może być to kłopotliwe. Siłownik wystarczy zabezpieczyć na zimę samarem do tłoczysk i w zasadzie na tym się kończy. Dobre pługi mają szklanki metalowe bądź gumowe harmonijki, aby tłoczysko się nie brudziło. Poza tym siłownik daje lepszą regulację siły wyzwalającej, jak wiadomo pióra swoje kosztują. Wyprzedzając, koszt uszczelki jest nie wielki w stosunku do nowego resora.

 

To by było na tyle, pisałem to ja dziewięcioletni użytkownik Kvernelanda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

użytkownik kvernelanda i go odradza? ja mam 2i 3 klasę ziemi, do tego kamień na kamieniu, kamieniem podparty i nigdy nie zamienie kvernelanda na nic innego,

1-najtrwalsze części

2-żadnych węży itd do zabezpieczenia

3-pacomat do uprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

dokladnie, zgadzam sie co do opinii na temat kvernelandów

 

po pierwsze to pierwszej klasy pługi po drugie na rynku dostępne są w bardzo dobrej cenie bardzo dobre jakosciowo części - a to niesamowicie wielki plus :rolleyes:


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@beret1990 Czy to takie dziwne? :) Masz porównanie z częściami, że są najtrwalsze? Czy po prostu chwalisz, bo masz. :) Jakiego masz Kvernelanda? Długo nim orzesz? Ile rocznie ha orzesz?

@pooch Hmmm... w dobrej cenie? Używane pługi Kverneland'a moim zdaniem nie są tyle warte ile za nie wołają. :) Można kupić inne dobre pługi w lepszym stanie za taką samą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

a nie lpeij kupic OVERUM tez są dobre pługi i mocne i mają dobre zabezpieczenia nom stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawomir    0

mam deutz fahr k 610 i 5 i 6 klasę ziemi z przewaga 6 kamieni raczej nie mam wiec wymysliłem sobie że chce zabezpieczenia kołkowe.

 

lepiej listy czy przed puszki?? chodzi mi o to żeby ładnie zawijał poplony i obornik ale nie robił mi podeszwy płużnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panoramix    0

Witam. Podpowie ktoś jaki kupić pług obrotowy do ciągnika mf255 na  pole na którym jest dużo kamieni. Jestem z województwa Lubelskiego. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jakaś 2, 3 skibowy z zabezpieczeniem non-stop (raczej resor do tego ciągnika).

  • Like 1
  • Thanks 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Kolego Panoramix- jeśli chcesz w miarę sensowny odpowiedzi, napisz: 

- jakie masz gleby ( woj. lubelskie nic nie mówi, są tam zarówno piaski, jaki czarnoziemy, nie wspominając o borowinach )

- dużo masz tych kamieni ( co ile lemiesz wymieniasz :))

- jakim pługiem teraz orkę wykonujesz?

MF255 to ciągnik pomocniczy, do orki to on jest słaby, a jeszcze do pługów obrotowych? Chociaż ludzie pracują takimi, nawet w ciężkich glebach ale to max. 2x30 cm (2x12") lub 2x35 cm (2x14"), możliwie lekki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj