Tadeusz1212

Ursus C-360 czy Zetor 5211 ???

Polecane posty

Arturos21    6

mówia zgadza sie ale jezdziłem z kumplem jak orał mówiłe ze duzo pali zetor a ma tez c 360 i mówił ze idzie lepiej c 360 i szybciej jedzie i paliwa wiecej zetor spali nie dam sobie powiedziec no chyba ze c 360 zajechane i pompa rozregulowana to napewno duzo spali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239
mówia zgadza sie ale jezdziłem z kumplem jak orał mówiłe ze duzo pali zetor a ma tez c 360 i mówił ze idzie lepiej c 360 i szybciej jedzie i paliwa wiecej zetor spali nie dam sobie powiedziec no chyba ze c 360 zajechane i pompa rozregulowana to napewno duzo spali

 

Już to widze jak ma 360 i 5211..... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

w c360 można nabawić się choroby słuchu tz. można go stracić w zetorku można podczas pracy posłuchać przyjemnej muzyczki jak ma sie oczywiście radyjko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

pisałem ze zetor jest 100 razy lepszy od ursusa pod wzgledem c 360 ale co do szybkosci i spalania mam racje bo u nas wielu ma zetora 5211 i c 360i każdy muwi że wiecej pali zetor i jest troszke wolniejszy a na (co to za słowo??) oczywiscie narzekaja na ursusa

 

 

Masz w systemie operacyjnym ustawiony język(Polski214)Zmień na(Polski)

Edytowano przez tommy66692
Literówki i błędy ortograficzne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239
ja bym sie nie ogladał tylko brałbym ursusa w zetorze jest tylko lepszy komfort ale pociagnac napewno wiecej pociagnie niz zetor i w orce też lepiej sobie radzi i poza tym mówi sie że zetor jest troche wolniejszy od 360 a spalanie ma zetor wieksze tymbardziej jak ma cieżko to mówia ze to smok

 

Cytuje jedną twoją wypowiedź B)

 

mówia zgadza sie ale jezdziłem z kumplem jak orał mówiłe ze duzo pali zetor a ma tez c 360 i mówił ze idzie lepiej c 360 i szybciej jedzie i paliwa wiecej zetor spali nie dam sobie powiedziec no chyba ze c 360 zajechane i pompa rozregulowana to napewno duzo spali

 

Druga twoja wypowiedź B)

 

 

 

pisałem ze zetor jest 100 razy lepszy od ursusa pod wzgledem c 360 ale co do szybkosci i spalania mam racje bo u nas wielu ma zetora 5211 i c 360i każdy muwi że wiecej pali zetor i jest troszke wolniejszy a na (co to za słowo??) oczywiscie narzekaja na ursusa

 

Teraz ostatnia twoja wypowiedź.... B)

Kompletnie 1i2 nie zgadzają sie z 3... B) Zaprzeczasz sam sobie.... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pejus94    1

mój kumpel zmienia c 360 na 5211 według wmnie w zetorze jest lepszy komfort


W moim gospodarstwie żądzą MF 255 i URSUS C330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

Ja nie byłbym pewny czy tak dużo więcej 3 cylindrowy silnik spali od 4 cylindrowego. Zetor jest mocny jak na ten silnik, który ma i bez problemu będzie sobie radził z maszynami takimi jak do c-360. Poza tym nawet gdyby palił więcej to ja wole dołożyć to 100 zł rocznie więcej na paliwo, a na starość mieć dobry słuch, bo jazda c-360 zawsze była dla mnie jak kara od boga, zero wyciszenia, skrzynia, zwolnice wyją kabina przeważnie jak jest to czasem zaciasna nawet dla jednej osoby. Tam nie ma mowy o żadnym komforcie, i dla mnie dużo lepiej wypadnie w ogólnym rozrachunku zetor. Według mnie to jak porównuje się zetora do ursusa to powinno być na zasadzie 5211 vs c-360 3p a ursusa c-360 porównywać z zetorem 7011(ale ten jest już sporo mocniejszy od 360) lub 6011 ponieważ zaczęto ich produkcję mniej więcej w tych samych latach i to są ciągniki 4 cylindrowe, a pod wpływem mocy wiadomo, że lepszy jest 4 cylindrowy silnik od 3 cylindrowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Porównanie C 360 i 7011 ma taki sam sens jak porównywanie c 330 i c360, ta za duża różnica mocy i masy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0
Porównanie C 360 i 7011 ma taki sam sens jak porównywanie c 330 i c360, ta za duża różnica mocy i masy.

Nie no masz rację trochę się zagalopowałem z 7011 ale do 6011 jaknajbardziej choć to rzadko spotykany w Polsce model. 6011 ma 58 KM a c-360 52 KM więc taka sama praktycznie róznica jak między 360 a 5211 a silnik tyle samo cylindrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

wujek ma zetora 6011 i.... c-360 to raczej nie ten przedzial.... widzialem jak wykrecal z HL-ką 10T. pelna jeczmienia z zakladkami wykrecal po niezbyt suchym polu i przyznam ze sie troche zdziwilem..skad w nim tyle "werwy" B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

Zetory to mocne maszyny... B) Gdzieś słyszałem że 5211 przeciągną 3603p nawet pod górke...To 6011 360 też wyciągnie zapewne B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ten Zetor jest o 700 kilo cięższy od 360 a 6 KM to dużo, jak by nie patrzeć to 10% więcej B).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

Ale jakby nie patrzeć, c-360 ma 5 KM więcej od zetora i 4 cylindry B) a róźnicy zbytnio nie widać, ponieważ 360 jest strasznie długa. Jak przyprowadziłem zetora 7711 to dziadek krzyczał co to za grzmot a jak zmierzyłem to 6 cm dłuższy od c-360 był zetor. c-360 powinien być ciągnikiem bardziej zwartym, to uciąg też byłby lepszy. A i jeszcze taka sprawa że zetor jest dużo zwrostniejszy, ma wspomaganie, sprzęgło ręczne WOM-u, chyba mocniejszy podnośnik, i można trafić wersję z automatycznym zaczepem górnym, który jest świetną sprawą, szczególnie przy podpinaniu przyczep samemu B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No masz rację, c 360 nie ma dobrego odpowiednika w Zetorach, bo różnica mocy to ok 5 km, a seria xx11 jest dużo cięższa bo modele bez przedniego napędu ważą ponad 3 tony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

zdecydowanie ztorek bo mają wyposażenie lepsze kabina i co najważniejsze cięższy i nie huczy w kabinie i ma przyzwoicie miejsca w kabinie-zetor=ciągnik turystyczny B) a 360 jak 360 siasno zimno w chłodne dni itp. popieram zetora B)


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Wg mnie to do c360 można porównywać 6011/6211, a do c360 3p 5211

5211 do c360 jest jednak troche słabszy i porównanie jest niezbyt, z drugiej strony 6211 mocniejszy od c360 i tez nie ma jak porównywac ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
No masz rację, c 360 nie ma dobrego odpowiednika w Zetorach, bo różnica mocy to ok 5 km, a seria xx11 jest dużo cięższa bo modele bez przedniego napędu ważą ponad 3 tony.

 

Czyli, który ma więcej? C-360 czy Zetor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

C-360 ma ok. 55KM ale niewiedziałem ile ma zetor. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Czyli, który ma więcej? C-360 czy Zetor?

C 360 ma 52 Km, Zetor ma 47 ( 51 po 1987), a Zetor 6211 ma 59 koni.Najbliżej do c 360 ma 5211 po modernizacji, ma jednak mniejszy moment. Parametry silnika 5211 są prawie takie same jak silnika 3p( moc i moment).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No i już wszystko jasne... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pig    18

co wy tutaj piszecie gdy to zobaczyłem to sie za głowe złapałem ze niby zetory są takie dobre hehehe, jakies bajeczki, bzdury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
co wy tutaj piszecie gdy to zobaczyłem to sie za głowe złapałem ze niby zetory są takie dobre hehehe, jakies bajeczki, bzdury

Napisz konkretnie co jest takiego złego i co jest lepsze w c-360, a nie puste hasło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
    • Przez Theprzemo205
      Witam. Przetarł mi się zbiornik paliwa w 60 -tce. Może ktoś z was kleił zbiornik? Jeśli tak to jakiego kleju użyć. Wgl czy jest to możliwe zaklejenie.
    • Przez patataj_
      Witam, mam problem z wyjściem wału z silnika trzydziestki, a mianowicie Koło zamachowe jest zdjęte i aluminiowy uszczelniacz też. Wał w środku jest odkręcony, wszystkie te mocowania są poodkręcane A wał nie chce wyjść. Jak go wyjąć? Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez Maverick
      Witam. Chciałbym dorobić zaczep rolniczy (dolny) do Zetora 14145 gdyż jest to wersja eksportowa z zaczepem piton fix do której standardowy zaczep z agromy nie pasuje gdyż jest zbyt gruby (30mm). Grubość zaczepu jaki pasowałby w mocowanie piton fix to max 25mm. Zakupiłem odpowiednio gruby płaskownik wycięty palnikiem acytylenowym i teraz stoję przed pytaniem jak bardzo wysunięty był fabryczny zaczep w tym ciągniku. Gdyby był ktoś tak uprzejmy i zmierzył w swoim ciągniku tej serii odległość od końcówki wałka wom do środka oka listwy zaczepu dolnego byłbym niezmiernie wdzięczny. Dodam że ciągnik jest na kołach 20.8 R38 co powoduje że nie mogę umieścić zaczepu zbyt blisko tylnej osi, bo spowoduje to trudności w skręcaniu pod ostrym kątem. Odległość od końcówki wałka wom do środka oka zaczepu (mierzone w idealnym poziomie) uważam za uniwersalny punkt odniesienia w tej serii ciągników. Zdjęcie zamieszczam poniżej. Z góry dziękuję.
      Oto zdjęcie piton fixa. Ta belka pod spodem jest od przedniego tuza która była przykręcona do piton fixa. Interesuje mnie odległość końcówki wałka do środka oka sworznia zaczepu rolniczego (dolnego). Czy ktoś z posiadaczy ciężkiej serii zetora mógłby zmierzyć u siebie i podać odległość?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj