Tadeusz1212

Ursus C-360 czy Zetor 5211 ???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piotrek1975    1395

Witam wszystkich.

 

takie przeciąganie jak na filmiku jest bez sęsu normalne że nie przeciągnie jeden ani drugi na takim podłożu. to są ciągniki o podobnej masie i napędzie, może by coś wynikło na twardym podłożu( asfalt)

Ja z kumplem dopiołem się moim 3P i kupel Władimircem T25 i w miejscu nie dało rady go przeciągnąć zakopaliśmy się we dwóch . Na asfalcie rusek nie miał polotu. :)

Jak bym miał wybrać pod każdym względem wybrał bym zetora , miałem obydwa te ciągniki zetor na100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolko    0

 

Ja nie rozumiem, co to znaczy, że cylindrom jest łatwiej podczas pracy. Jeśli oba silniki obciążone są tak samo, to generują taka samą moc.

Zetor 5211 nie ma takiej samej mocy jak Ursus c-360 bo jakby nie bylo brak mu 5 koni zatem o jakiej takiej samej mocy mowimy com??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeśli oba ciągniki obciążysz tak samo to ich silniki będą generować taką samą moc. Ale niech będzie, że się nie znam, 4 cylindry mają łatwiej niż 3, 5 ma łatwiej niż 4 itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Ja widzę różnicę jednego. Taka zabawa w przeciąganie liny nie ma sensu i nie oddaje możliwości ciągnika w warunkach polowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Dokładnie-

-wątpię aby te Audi pokonało ten ciagnik w pługu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

To audi waży ze dwie tony,ma opony doskonałe na asfalt i napęd na 4 koła.Do tego pewnie systemy do wspomagania ruszania.

To w większości opony robią robotę,wielkość kół i protektor opon ciągnika jest przeznaczony w pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WEBESTO    7

na spalanie to raczej nie ma co patrzeć i tak te ciągniki palą śladowe ilości ......

 

 

siłę uciągu też można regulować poprzez dociążanie ciągnika

 

zetor jest na pewno wygodniejszy

róbta co chceta .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roman321    0

Ja powiem tak zetor to jest maszyna nie do zdarcia kolega 80h uprawiał zetorem 7211 ursusem c3603p i ursusem c 330 wiadomo zetor agregat 3m 4 skibowy pług prasa sipma kosiarka rotacyjna A C 360 DO lżejszych prac takich jak zwożenie balotów itp. zetorek w tym roku ma 26lat i 2 lata temu zastąpił go mf 130km i valtra n101 przez te całe lata jego pracy miał jeden remont silnika teraz zetorek z wielkim bólem jest na sprzedaż ale zastąpi go zetor 7245 i ta marka na zawsze zostanie na jego gospodarstwie. ja osobiście pracowałem na 5211 jak na 3 gary to jest moc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c360c330    0

Witam wszystkich. Nie chcę zaśmiecać więc napiszę tu. Ja mam niedługo sprzedać c 330 i kupić coś do 15 tys. Miałby to być ciągnik pomocniczy na 10 ha. Pracowałby z ładowaczem, przetrząsarka, sadzarka i siewnikiem. Myślałem nad jakimś zetorze coś w tej cenie. Chodzi mi o starszy ciągnik do poprawek. Jaki mi polecicie. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBERTINHO    118

Witam.

Który ciągnik Ursus c360 3p czy Zetor 5211?

Ciągnik ma być ciągnikiem głównym a zarazem tylko jednym w moim gospodarstwie.

Ciągnik ma pracować we wszytkich pracach polowych (orka, siew, bronowanie, kultywatorowanie, opryskiwacz.)

ciągnik ma też chodzić w pompie wodnej napędzana WOM-em z ciągnika.

 

I tu też moje pytanie który będzie lepszy i mniej spali.

Dublowanie tematów. Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

3p lepszy byłby bo mało pali, w maszynach też powinien iść spokojnie cena to chyba taniej wychodzi kupić 3p zetory są droższe o komfortową kabinę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31

Ja z pewnością wybrałbym zetora. Przede wszystkim ma wspomaganie czego 3p brakuje, bardziej komfortowa i cicha kabina.


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AntekC330    0

~jonkszi bzdura!!! 3p wcale nie pali mniej od Zetora 5211. Sąsiad ma i ze spalania wcale nie jest zadowolony. My zaś mamy Zetora 5211, więc mamy porównanie. Poza tym ceny są mniej więcej porównywalne (oczywiście Zetor będzie o jakieś 2-3 tys. droższy, jednak komfort jest nieporównywalnie lepszy, bo ma kabinę kabiną i druga osoba ma też jak wygodnie usiąść, cicho jest, żaden kurz nie wpada, ogólnie pracuje się bardzo przyjemnie.) A sąsiad ma 3p z "kabiną", jednak huk był niemiłosierny, kurz leciał pełną parą, druga osoba nie ma gdzie usiąść. Dlatego też ściągnął drzwi i jeździ bez, bo mówił, że nic nie dawały, a tylko niewygodnie wsiadać było do ciągnika. I do dziś sobie pluje w brodę, że lepiej było dać te 2-3 tys. więcej i mieć ciągnik ciągnikiem, a nie się męczyć. A co do Zetora (a mamy go od '86 r., to JEDYNYM mankamentem jest właściwie tylko hydraulika, bo czasami lubi tu i ówdzie pocieknąć, ale tak, to traktorek marzenie, godny polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

3 to tylko jak masz jakiś mocniejszy ciągnik.. jako jedyny w gospodarstwie zdecydowanie 5211.. a spalania aż tak bardzo nie odczujesz w lekkiej pracy pewnie spali więcej ale przy pługu to będzie porównywalnie w dodatku lepszy uciąg i od razu inna robota..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d___b    72

Mam c-360 i też wolałbym teraz jakiegoś zetorka.

 

Jeśli hałas nie jest Ci obcy.

Jeśli lubisz kurz. To możesz zaoszczędzić i brać Ursusa :D


8bdb4a7a95566.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Sąsiad zmienił 3p na 5211, zrobi praktycznie to samo, szczerze jestem w szoku ile ten ciągnik potrafi spalić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

z tych dwoch tylko zetor, komfort pracy o wilele lepszy niz w ursusie, a spalanie w ciezkiej pracy wyjdzie mniejsze, a zapniesz nieco wieksze maszyny

kupujesz maszyne na lata, czy naprawde warto oszczedzic te 5 tys. a pozniej dokladac do 60 na remonty?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja bym ci polecił Zetor 5211 ma takiego od nowości jak pisałeś że ciągnik ci będzie potrzebny do pompy na wałek włączasz na zależnych 4 lub 5 na wolnych obrotach i pompuję woda tak to w 3p więcej gazu trzeba i w zetorze lepszy komfort pracy i uciąg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Jako glowny to tylko zetor. 3p moze i oszczedniejszy ale w zetorze przede wszystkim jest duza komfortowa kabina i, tylni most nie wyje.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t-25wladek    1

Witam ja mam dylemat co wybrać, bo mam 12 ha w sumie łąki i pola. Na rok gdzieś niecałe 200 okrągłych bel mam. Co lepiej kupić c-360 i prase rolującą mam na to 30 tyś czy zetora 5211 za jakieś 23 tyś i jakieś maszyny do niego? Bo kolega mi mówił że na tyle pola nie opłaca mi się kupować prasy, teraz sam nie wiem. Ciągnie mnie do zetora bo przynajmniej jakiś komfort i wspomaganie, bo teraz mam t-25 z turem z daszkiem wiec tam ani trochę nie ma komfortu, no i ojciec mówi że jak pojedzie prawie na caly dzień orać to gorzej jest męczony jak by cały dzień gnój wywalał widłami. Więc prosze koledzy o pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
    • Przez Theprzemo205
      Witam. Przetarł mi się zbiornik paliwa w 60 -tce. Może ktoś z was kleił zbiornik? Jeśli tak to jakiego kleju użyć. Wgl czy jest to możliwe zaklejenie.
    • Przez patataj_
      Witam, mam problem z wyjściem wału z silnika trzydziestki, a mianowicie Koło zamachowe jest zdjęte i aluminiowy uszczelniacz też. Wał w środku jest odkręcony, wszystkie te mocowania są poodkręcane A wał nie chce wyjść. Jak go wyjąć? Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez Maverick
      Witam. Chciałbym dorobić zaczep rolniczy (dolny) do Zetora 14145 gdyż jest to wersja eksportowa z zaczepem piton fix do której standardowy zaczep z agromy nie pasuje gdyż jest zbyt gruby (30mm). Grubość zaczepu jaki pasowałby w mocowanie piton fix to max 25mm. Zakupiłem odpowiednio gruby płaskownik wycięty palnikiem acytylenowym i teraz stoję przed pytaniem jak bardzo wysunięty był fabryczny zaczep w tym ciągniku. Gdyby był ktoś tak uprzejmy i zmierzył w swoim ciągniku tej serii odległość od końcówki wałka wom do środka oka listwy zaczepu dolnego byłbym niezmiernie wdzięczny. Dodam że ciągnik jest na kołach 20.8 R38 co powoduje że nie mogę umieścić zaczepu zbyt blisko tylnej osi, bo spowoduje to trudności w skręcaniu pod ostrym kątem. Odległość od końcówki wałka wom do środka oka zaczepu (mierzone w idealnym poziomie) uważam za uniwersalny punkt odniesienia w tej serii ciągników. Zdjęcie zamieszczam poniżej. Z góry dziękuję.
      Oto zdjęcie piton fixa. Ta belka pod spodem jest od przedniego tuza która była przykręcona do piton fixa. Interesuje mnie odległość końcówki wałka do środka oka sworznia zaczepu rolniczego (dolnego). Czy ktoś z posiadaczy ciężkiej serii zetora mógłby zmierzyć u siebie i podać odległość?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj