Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-360 czy Zetor 5211 ???

400 odpowiedzi na ten temat

#261 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 19 grudzień 2009 - 21:05

Ursus C-360 czy Zetor 5211 ??? Po pierwsze robie takie porównanie bo miałem te dwa ciągniki, a po drugie różnica mocy to tylko 7KM. 912 nie maiłem, ale to jest już ciągnik bardziej porównywalny do zetora 8111 8211 z ciężkiej seri, a 7211 można porównac z 4512 :unsure:
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-360 czy Zetor 5211 ??? Dzisiaj, 01:08
  •  

#262 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 22:35

Ursus C-360 czy Zetor 5211 ??? miałeś i ok . Sprawa przedstawia się następująco za c 360 stoi jedynie cena reszta dla zetroa Oczywiście palą to samo c 360 co 5211 . z robota różnie do orki napewno zetor lepszy ze wzgledu na ciężar tyłu traktora . Blokada ziemia a niebo .
Sam mam c 360 3p ale zmieniam za rok kupuje 5211 może 7211 . pOPRSOSTU LEPSZE WYKOŃCZENIE MATERIAŁY I JAKIŚ KOMFORT

Opus meum est

#263 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 22:40

Ursus C-360 czy Zetor 5211 ??? Kup sobie 7211, też mialem brac 5211, a po 3 latach i 7211 okazał się dla mnie za słaby :unsure:
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#264 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1960 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 00:56

zetor zawsze wiecej spali. a ludzi ktorzy uwazaja inaczej poprosilbym o podanie swojego wieku.

a niech spali a i tak więcej zrobi i przynajmniej pracujesz w komforcie a nie w kabinie eskimoskiej :unsure: Nie ma co porównywać chociaż zetor jest droższy oferuje klasę wyżej albo i nawet dwie niż Ursus... to jak poloneza porównywać do mercedesa :blink:

#265 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 grudzień 2009 - 09:15

Ursus C-360 czy Zetor 5211 ??? Dlatego ja postawiłbym na MF, komfort dużo lepszy niż w Zetorze, spalanie mniejsze niż w Ursusie :blink: .Ciekawe jak długo będą jeździły jeszcze Ursusy i Zetory, większość ma już ponad 25 lat . Gdyby rolnictwo było opłacalne to te ciągniki były by już dawno przetopione albo sprzedane na wschód, ale jest jak jest i ludzie nie mogą się nachwalić 20-30 letnich Zetorów :unsure: .

#266 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 10:22

Ursus C-360 czy Zetor 5211 ??? A te sprowadzone MF-y to ile lat mają i dlaczego tam na zachodzie ich nie zezłomowano, tylko tak długo eksploatowano. Czyżby całą produkcje 5211 z pierwszego roku serii sprzedali w Polsce, to by miały równo 25 lat, a były produkowane do 93r.Modele je zastępujące nie wnoszą rewolucyjnych zmian w konstrukcji, najbardziej są zmienione w wyglądzie. Pokaz mi tego 5211 - 30-latka. Masz pisać pisz rzeczowo, a nie pokazujesz swoją awersję do ursusów i zetorów, bo pewnie masz fergusona. Z resztą temat brzmi - ursus czy zetor

#267 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 10:34

jesli chodzi o silniki w zetorze czy w ursusie to sa one niemal identyczne. dlaczego zetor przy tych samych parametrach silnika uzyskuje wieksza moc?? dlatego ze ma ulepszona pompe wtryskowa, a ulepszenie polega na tym ze podczas pracy w ciezkich warunkach podaje wiecej paliwa i dzieki czemu podnosi moc. c-360 czy zetor 5211?? silniki 4 cylindrowe wykazuja duza wieksza bezawaryjnosc i moga przenisic duzo wieksze przeciazenia niz silniki 3 cyl. w silnikach 3 cyl wada sa waly korbowe ktore czesto pekaja.
zuzycie paliwa w zetorze jest duzo wieksze niz w jego odpowiedniku ursusie. zetor zawsze wiecej spali. a ludzi ktorzy uwazaja inaczej poprosilbym o podanie swojego wieku.

39 lat i co z tego wynika? :blink: Masz zetora i ursusa? Porównywałeś? Jeśli nie to odpuśc sobie :unsure:

#268 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 grudzień 2009 - 10:41

Ursus C-360 czy Zetor 5211 ??? Czy w Polsce jeżdżą tylko 5211? Mówiłem o całej rodzinie 5011-7745 oraz ursusach od 4011 do 360. Mam MF z 1995, mam też c 360, 4011 i MF 255 i wiem, że nie ma jak ich porównywać. To jest wielka przepaść, i nie musi koniecznie być MF, równie dobrze DF, Fendt, Renault.
Na zachodzie po 15 latach wymienia się ciągnik, nie złomują ich ponieważ kupują je handlarze.
Nie rozumiem tego zachwytu nad 5211. Może jest wygodniejszy od Ursusa, ale porównując z zachodnimi nie jest już tak wesoło.

#269 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 10:55

Ursus C-360 czy Zetor 5211 ??? Z wiekiem podobnie jak Dawid Dodany obrazek-więc zapewne więcej niż Ty @arek000-co więcej tak się składa że mam i Zetora 7211 i C-360 a nawet i JD jak Dawid777-więc co nieco mogę sobie porównać-co do zdania Mariusza x to mógłbym się założyć że stara się on porównać jakiegoś wypasionego MF-a z poczciwym Zetorkiem-proponowałbym porównanie tego Zetorka z jakimś prostym MF-em z tamtych lat -ciekawe dla którego lepiej wypadłoby to porównanie .Co do głównego tematu to tak właściwie nie ma co porównywać Zetora z C-360-przepaść jedną słową Dodany obrazek .

#270 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 grudzień 2009 - 11:00

Ursus C-360 czy Zetor 5211 ??? Niekoniecznie wypasiony. Zachodnie ciągniki są po prostu wygodniejsze, choćby taki rewers, Ursus dopiero to wprowadza Zetor wprowadził dopiero w Proximie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 11:01

Ursus C-360 czy Zetor 5211 ??? Tu nie chodzi o zachwyt. Pierwsze 5011 rozpoczęto produkować w 1980 i w Polsce można je policzyć niemal na rekach, w mojej gminie jest jeden. Piszę tu o oficjalnym imporcie , a nie tym z ostatnich lat. Jakim cudem w ogłoszeniach są nowo sprowadzone fendy , zetory(z linii u nas nie znanych)itp, mające po te 30 lat , kiedy to na zachodzie wymienia się na nowe już po 15-tu. Miałem kiedyś przyjemność jeździć fergusonem i dobrze , że jestem ze wsi i mam doświadczenia w jeździe konnej. Wsiadanie do tego fergusona przypominało mi dosiadanie konia, dobrze że był bez kabiny, bo nie miałbym jak nogi przerzucić nad jego siodłem. Na posiadanego zetora(rocznik 1986)nie mam powodu narzekać, amortyzowana oś, kabina na poduszkach, cicho , ciepło, trwały(kilkanaście tys mtg do remontu góry, sprzegło oryginał,skrzynia, mosty i hamulce tez, eksploatowany po drogach gruntowych więc i ogumienie jeszcze oryginalne).
Co do rewersu, to "władek" miał go od samego początku produkcji, mechaniczny ale jeden ruch dźwigni wystarczył by zmienić kierunek ruchu.

#272 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 grudzień 2009 - 11:06

Ursus C-360 czy Zetor 5211 ??? Mam nadzieje, że nie mówisz o MF 255.

#273 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 11:19

Niekoniecznie wypasiony. Zachodnie ciągniki są po prostu wygodniejsze, choćby taki rewers, Ursus dopiero to wprowadza Zetor wprowadził dopiero w Proximie.

Jeżeli chodzi o wygodę to Zetor PRZEWYŻSZAŁ sporo współczesnych mu zachodnich konstrukcji (nie-nie jest to przesada weź choćby jakiegoś niewypasionego MF-aDodany obrazek ) ,rewers ma mój kuzyn w Zetorze 4340 (konstrukcja o wiele starsza niż Proxima-aha i fotel Grammera też ma-chociaż moim zdaniem ten Zetorowski nie jest zły-w końcu 21 lat u mnie chodzi),ba nawet w Zetorach sprzed 30 lat montowano wzmacniacz momentu obrotowego,wspomaganie układu kierowniczego-kabinę chyba każdy zna ?Dodany obrazek

#274 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 grudzień 2009 - 11:34

Ursus C-360 czy Zetor 5211 ??? Jaro
Ciągle nie wiem co rozumiesz pod pojęciem wypasiony? Serie 30xx? 36xx?
Powiedz jeszcze ile procent zetorów ma rewers(z serii major, a nie ciężkiej), i w ilu działa wzmacniacz. To są pojedyncze sztuki. Kabina jest duża, ale ma w środku 83 dB, szału nie robi.
Tak więc może przewyższał jakieś starsze modele, ale większość zachodnich jest dużo lepsza.
Kończę swoje wywody, to nie miejsce na takie dyskusje.

#275 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 12:16

Ursus C-360 czy Zetor 5211 ??? Chodzi o to żeby porównac fergusona 5** 6** do zetorka, a nie porównywac 30** 61**. Jeśli chodzi o 5211 to można go właśnie porównac z MF 255 :unsure:

#276 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 12:44

Ursus C-360 czy Zetor 5211 ??? wlasnie, @mariusz x porównuje zawsze te zetory do MF seri 30xx, dlaczego? ja bym to porównywał do tyc 255 ewentualnie tych angielskich odpowiedników licencyjnych ursusów, te duze to przeciez wiadomo inna moc/skrzynia itp.

Ale widzę że praktycznie w każdym temacie próbujesz wpoić ludziom dobrą sławę fergusona, wiem ze wile lat jeździles starym mf i 60 ale to nie znaczy ze nic innego jak zachodnie sie nie liczy-skoro są takie dobre to dlaczego na zachodzie są sprzedawane?

#277 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 13:07

Ursus C-360 czy Zetor 5211 ??? Wyposażano tak jakie były zamówienia, czy MF- na wszystkie rynki i na własny były, w standardzie takim samym, czy były opcje dodatkowego wyposażenia.Zetor 5211 od 1987 miał w opcji rewers, tylko trzeba było go zamówić.Sprawdziłem w konedacie i do rocznika mojego 5211 podają 80,5 DB, a do MF255, czyli odpowiednika wiekowo i mocowo 85-90 DB. Więc jak to się ma do rzeczywistości. Widzę że ta dyskusja, to jak rozmowa do sciany, za chwile będzie wyciągnięty inny wygodny argument.

#278 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 grudzień 2009 - 13:10

Ursus C-360 czy Zetor 5211 ??? Przecież pisałem że nie musi to być koniecznie MF, DF czy Fendt prezentuje podobny poziom.
Mój MF jak na swoje lata jest nowoczesnym ciągnikiem, ale są lepsze. Mając do wyboru Fendta 515 długo bym się nie zastanawiał.
Na zachodzie rolników stać na wymianę, więc dlaczego nie mają kupić nowego, lepszego ciągnika?
EDIT
Ja mówię o prawdziwych MF, nie o tych produkowanych w Polsce.

#279 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 13:17

Ursus C-360 czy Zetor 5211 ??? Znajdź mi za 25tys dobrego zachodniego :blink: Zetor do 30tys kupujesz praktycznie igłę. Ja jak jeździłem za ciągnikiem to na pierwszym miejscu był stan techniczny a na drugim marka ciągnika :unsure:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 13:48

Ursus C-360 czy Zetor 5211 ??? Dawid777 ma racje nie wiem czemu mariuszx upierasz sie przy masseyu przecież nie mozna porównać seri 30xx z zetorem 5211 czy 7211 Po pierwsze inna kasa zetorka kupisz za 30 koła a masseya z tej seri musisz dać ponad 45 koła Wygodne są ale zetor z serii 5211-7745 nie odbiega komfortem od serii 30xx a starsze masseye przewaznie niemiały nawet kabiny w standardzie

Opus meum est

Dodaj odpowiedź