Skocz do zawartości

Jaki pług

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 kwiecień 2010 - 20:14

Jaki pług Jaki radzicie pług 4 skibowy zagonowy, lepszy grudziądzki czy może jakiś zachodni np, lemken, Kverneland itp.? Ziemia II i III klasa, ciagnik 80KM, pług ma być uzywany

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki pług Dzisiaj, 02:57
  •  

#2 Share arektom

arektom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 28 kwiecień 2010 - 20:24

Jaki pług powiem tak na pewno będzie lepszy jakis zachodni używany niż nowy polski takie jest moje zdanie polskie pługi są z słabej jakości stali i elementy robocze szybko się zużywają, a pługi zachodnie są lepiej wykonane i lżej się orze. Pozdrawiam

#3 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 28 kwiecień 2010 - 20:30

Jaki pług Wszystko zlaeży od ilości pieniędzy, zerknij na forum, są podobne tematy

To ma byc nowy czy używany? Na jakie ziemie, i ile masz kamieni na polu?
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 kwiecień 2010 - 20:35

Jaki pług kasy tak do 8tys, pług ma być uzywany, ziemia to najczęściej rędziny, raczej nie ma dużo kamieni.

#5 Share fendt070

fendt070

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 28 kwiecień 2010 - 20:39

Jaki pług Ja bym proponował Lemkena. Sami mamy i jesteśmy zadowoleni :rolleyes:

#6 Share PaWeL1995

PaWeL1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 28 kwiecień 2010 - 20:42

Jaki pług Mi wydaje się że zachodni byłby najbardziej odpowiedni np. Kverneland a z 4 zagonową w 8 tys. napewno się zmiejścisz. A jeżeli kverneland zagonowy to kwadratową ramą bo jest wytrzymalsza a niżeli okrągła

#7 Share DawidM

DawidM

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 28 kwiecień 2010 - 20:52

Jaki pług Kverneland AB 85/100 to godne polecenia pługi, tak samo jak odpowiedniki z Lemkena. Ich główną zaletą jest to, że stawiają bardzo małe opory i nie ważą dużo. U mnie MTZ 82 czasem pracował z AB 85 i było ok.

#8 Share Dzik90

Dzik90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 28 kwiecień 2010 - 21:03

Jaki pług Ja również mam traktor ok. 80 KM i rozglądam się za 3 skibowym obrotowym.Planuję wyłożyć właśnie około 8 tysięcy.Tobie też bym radził taki zakup.Bez bruzd inna bajeczka.Ale jeśli już to chyba kverneland'a.Znajomi posiadacze pługów KVERNELAND z okolicy również wspominali,że leciutko ma traktor.Życzę właściwego wyboru. :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 28 kwiecień 2010 - 21:08

Jaki pług Ja mam fraugde na kvernelandzie i bardzo polecam, orze świetnie, równe, ale ciężko niestety :rolleyes: http://www.agrofoto....mage&img=180919 http://www.agrofoto....mage&img=180335 :)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#10 Share mateusz7245

mateusz7245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 28 kwiecień 2010 - 21:18

Jaki pług ja też uważam , że jakiś zachodni będzie lepszy :rolleyes: ja bym wybrał kvernelanda , z tego co mi wiadomo to dobre pługi , stawiają mały opór i są bardzo wytrzymałe :) pozdrawiam

#11 Share zetorki

zetorki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo no i moja ulubiona pasja dziewczyny :D

Napisany 28 kwiecień 2010 - 21:23

Jaki pług myślę że grudziąckie pług będzie dobry, są wytrzymałe a za 8 tys to znajdziesz w dobrym stanie :rolleyes:
Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 kwiecień 2010 - 21:28

Jaki pług podepnę się do tematu :rolleyes: jak myślicie czy mtz82 poradzi sobie z 4 zagonową kvernelandem, także na rędzinach?

#13 Share Rendas

Rendas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 28 kwiecień 2010 - 21:40

Jaki pług Ja proponuje Vogel Noota , posiadam go od nowości i jestem zadowolony , przede wszystkim łatwo wszystko do niego dostać za dość zadowalającą cenę .

#14 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 28 kwiecień 2010 - 21:47

Jaki pług ja tez propon uje uzywany zachodni niz polski
ja mam Landsberga 2+1 obrotowego pieknie ora ale maly jest ( na sprzedaz jak ktos by chcial )
mam takrze gassnera 3+1 tak samo pieknie ora i jest bardzo wysoki na koepusie i ma duze odstepy miedzy korpusami
przeora praktycznie wszystko ( jest w mojej galerii)

#15 Share Baza18

Baza18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 29 kwiecień 2010 - 06:35

Jaki pług Ja bym radził wybrac miedzy kvernelandem a lemkenem .
Baza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 29 kwiecień 2010 - 07:02

Jaki pług

Mi wydaje się że zachodni byłby najbardziej odpowiedni np. Kverneland a z 4 zagonową w 8 tys. napewno się zmiejścisz. A jeżeli kverneland zagonowy to kwadratową ramą bo jest wytrzymalsza a niżeli okrągła

Sam posiadam kvernelanda 4 skibowego, przeważają u mnie III kl gleby ciągnik ma 80km i ciężko mocno nie ma także polecam tego producenta z tym że w moim regionie za 4 skiby na kwadratowej ramie taki jak mój wołają 10tyś za 8 na pewno nie kupisz w bdb stanie