Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasy Unia Famarol

171 odpowiedzi na ten temat

#141 Share lukasz56612

lukasz56612

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 10:39

Prasy Unia Famarol W instrukcji jest napisane, że należy wkładać rolki siatki o maksymalnej średnicy 32 cm. Te duże rolki, chyba takiej średnicy nie mają?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasy Unia Famarol Dzisiaj, 16:57
  •  

#142 Share bartek1007

bartek1007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 maj 2014 - 21:28

Prasy Unia Famarol Mam prasę famarol 1.8Vd walcowo łańcuchową i powiem wam żę robi bardzo przyzwoite bele -nie ma problemu czy to słoma czy siano ;ciągnik do tej prasy zapinam 130km tj. agrotron k610 i jerzdże nią przeważnie od 8-10km/h . nigdy nie miałem problemu z tą prasą wcześniej miałem sipme farmeII to pracując z tym ciągnikiem ciągle rwał się łańcuch z lewej strony napędzający te wszystkie wałki.itd potem miałem jeden sezon krone pasówkę oczywiście też nową padło łożysko i się spaliła w słomie ale powiem wam że szału za tą cenę nie było w słomie suchej super ale sianokiszonka wilgotna i na torfowej łące to nie dla pasówki podchodziło pod te pasy itd . nie miałem wyjścia w sezonie bo krone poszło z dymem i kupiłem na szybko famarol akórat była na placu i chodzi troszkę by można w niej pozmieniać tą hydraulikę i przydało by się coś do zapasowej siatki no ale to tylko drobiazgi .ogólnie polecał bym prasę Mchale cena wedłog tych wszystkich zachodnich przyzwoita coś około130000zł ale maszyna i prezentuje się i jest stworzona do pracy .

#143 Share arosaw100

arosaw100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 21:29

Prasy Unia Famarol ja mam 1.8 vd zakładałem siatkę 3600m i bez problemu się zmieściła

#144 Share kombi82

kombi82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 10:49

Prasy Unia Famarol ja mam 1.8 v i robie na siatce maraton 4,2 km , zapasową zakładam na schodek przed zasobnik sznurka i przypinam takim krutkim pasem do sciagania ładunku oczywiscie delikatnym a nie tym 2t uciagu co ma

co do tego ze nie chce porywac siatki na krutkiej lub zbyt słuchej słonie to sposób jest prosty gdy nie pociagnie rusz delikatnie w pokos by złapało swierzej słomy i pociągnie ją dalej to może sie zdażyć w kazdej prasie przy zbyt dużym naciagnieciu hamulca siatki

#145 Share jozek53

jozek53

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:--

Napisany 22 styczeń 2015 - 17:49

Prasy Unia Famarol

Witam jakie są wasze opinie na temat tych pras - DF 120 1.5 i DF 120 1.8 i czy nadają sie do słomy ??

dzis oglądałem to prase u dealera nawet mi sie spodobała konkretnie 120 1,5D nawet nawet biggrin.gif

Pozdrawiam Johny102

mam taką i nadają się nie do słomy ale do złomu

Witam!

Posiadam prase Unia FAMAROL DF120.1,8 id 2009r i już od początku były problemy na poczatek nie zaciagala siatki i kraje balow nie byly owiniete ,zdarzalo sie ze na 1 balek slomy szlo 1 kilometer siatki co , niech ktos mądry napisze mi co zrobić zeby ta prasa wkońcu zaczła ucinać siatke !!!! i tenb hamulec od siatki co niekiedy jak nawali to tak jak pisałem 1000m siatki na 2 balki!!! Napiszcie jak u was z tymi prasami

Witam!

Posiadam prase Unia FAMAROL DF120.1,8 id 2009r i już od początku były problemy na poczatek nie zaciagala siatki i kraje balow nie byly owiniete ,zdarzalo sie ze na 1 balek slomy szlo 1 kilometer siatki co , niech ktos mądry napisze mi co zrobić zeby ta prasa wkońcu zaczła ucinać siatke !!!! i tenb hamulec od siatki co niekiedy jak nawali to tak jak pisałem 1000m siatki na 2 balki!!! Napiszcie jak u was z tymi prasami

Witam!

Witam!

#146 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 22 styczeń 2015 - 19:24

Prasy Unia Famarol

miałem coś takiego też nie cieła siatki. Nóż wali głośno? czy go prawie nie słychać?

#147 Share koszyk

koszyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 23:10

Prasy Unia Famarol

Witam 

Posiadam unię famarol df1.8vd i powiem tak prasa jest dobra, ale szału też nie robi. Mam problem ze smarowaniem walców, kalamitki są w takim miejscu, że są ciężko dostępne. Pytanie moje takie czy może ktoś to przerabiał?

#148 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 09:15

Prasy Unia Famarol

Przecież tam tylko smarujesz obudowy wahliwe łożysk, smarować wystarczy je ze dwa razy na sezon i to też jest dużo.

#149 Share koszyk

koszyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 08:52

Prasy Unia Famarol

Przecież są punkty smarownicze na każdym łożysku od walców.

#150 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 18:23

Prasy Unia Famarol

I co z tego? Jakie masz łożyska? 2RS prawda? więc jak chcesz je smarować? A te nieszczęsne kalamitki smarują tylko obudowę wahliwą w której łożysko wykonuje tylko kilka ruchów podczas montażu a później nic a nic się nie rusza.

Ile nakręciłeś już swoja prasą?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share koszyk

koszyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 18:47

Prasy Unia Famarol

nie dużo około 3000 bel

#152 Share jozek53

jozek53

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:--

Napisany 26 styczeń 2015 - 10:14

Prasy Unia Famarol

miałem coś takiego też nie cieła siatki. Nóż wali głośno? czy go prawie nie słychać?

Nóż walnie dość głośno niekiedy nie dotnie i sitaka rozszarpana i nadal ciągnie czyściłem tam zawsze wszystko kompinowałem i dalej się to powtarza , mam już nowe łańcuchy z każdej strony nowe zmocinione bo też nie dawały rady

#153 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów

Napisany 07 luty 2015 - 17:57

Prasy Unia Famarol

U mnie w tym miejscu zagnieździła się ciotka korozja przez co dźwignia z nożem nie wykonywała odpowiednio gwałtownego ruchu.

Rozebrałem, wyczyściłem, nasmarowałem i wszystko gra.

Załączone pliki

#154 Share dominik12200

dominik12200

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 17:57

Prasy Unia Famarol

Napisze parę słów na temat swojej prasy 1,8vd. Jeszcze pola nie widziała a już lewy siłownik od klapy cieknie. Tak samo kostka elektrozaworów.  W fabryce panowie są bardzo staranni skoro nie poodkręcali śrub od łożysk walców oraz mocowań klapy tylnej.  Kupowana była w grudniu, ja rozumiem że każdy chce na święta być w domu - ale nie takim kosztem. Osłona zaślepiająca aparat wiązania sznurkiem wkręcony na blachowkrętach, i jeszcze ukręconych. Już jestem zadowolony :D  a jeszcze sezon się nie zaczął

#155 Share rolnik22

rolnik22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 17 czerwiec 2015 - 20:49

Prasy Unia Famarol

Spoko... u mnie w fabryce nie dokręcili koła, o mało go nie zgubiłem na polu.

Mam pytanie prasa nie chce ciągnąć mi siatki jak mam założony hamulec do siatki nawet na najmniejszym oporze, dopiero jak ją podniosę  i lekko ręcznie podkręcę siatkę to ją pociągnie.

Może wiecie jak rozwiązać ten problem?

#156 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2434 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 17 czerwiec 2015 - 20:53

Prasy Unia Famarol

Siłownik napina pasek na tych wałkach od siatki i podaje przez chwilę?

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#157 Share rolnik22

rolnik22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 18 czerwiec 2015 - 11:46

Prasy Unia Famarol

Tak robi... ale hamulec na siatce trzyma... dopiero jak go podniosę (hamulec) to ciągnie

#158 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2434 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 18 czerwiec 2015 - 19:57

Prasy Unia Famarol

Może pasek Ci się już ślizga i musisz wyregulować tą dźwignię z kołem napinającym pasek. Najlepiej jakby ktoś obserwował przy prasie jak wygląda praca tego mechanizmu od siatki. Parę obrotów powinno zrobić i wtedy belka musi ciągnąć siatkę.

A te wałki od siatki lekko się kręcą?

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#159 Share rolnik22

rolnik22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 19 czerwiec 2015 - 12:15

Prasy Unia Famarol

Problem został najprawdopodobniej rozwiązany... umyłem wodą z płynem obydwa wałki które ciągną siatkę, widocznie samo przedmuchanie nie pomagało, oraz nasmarowałem wałki od siatki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów

Napisany 19 czerwiec 2015 - 21:05

Prasy Unia Famarol

Czego objawem są lekko skosujące sie pręty prasujące? czy to zużycie łańcuchów? 

Prasa pracuje nadal cicho ma za sobą 7000 bel.