Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasy Unia Famarol

171 odpowiedzi na ten temat

#101 Share mikon71

mikon71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 31 październik 2011 - 08:04

Prasy Unia Famarol chłopaki przyznajcie racje niema to jak oryginał ja posieadam Deutz Fahr GP 2,50 i jestem z niej bardzo zadowolony

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasy Unia Famarol Dzisiaj, 23:58
  •  

#102 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 31 październik 2011 - 15:50

Prasy Unia Famarol

WITAM WSZYSTKICH!!!
posiadam prase famarol df 1.7 zd to prasa zmiennokomorowa- pasowa mam ją pierwszy rok i wżniwa miałem z nią poważne problemy
mówjąc w skrucie to bardzo ognista prasa .

Czy ktoś ma taką prase i jak sie inne sprawują czy tylko moja jest taka problemowa?

Pozdrawiam

Zapaliła się ta prasa?? Napisz konkretnie co się z nią działo.

#103 Share ADAMS75

ADAMS75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 31 październik 2011 - 22:38

Prasy Unia Famarol zaczełem prace tą prasą od sianokiszonek szło całkiem dobrze schody zaczeły się na słomie kiedy ustawiłem balot na 165cm pierwsza bołda
zapaliła się słoma była wilgotna i szypko ją ugasiłem ustawiłem mniejszą bolde 150cm i było dobrze sprasowałem tak około 200 bołd
noi znowu się zapaliła tym razem ledwo ją ugasiłem ale się udało uciec z pola i tylko słoma poszła z dymem .
co jakiś czas robi ponadwymiarową bołdę i wtedy się zapala
podobno zmienili jej kąstrukcje i już tak się nie robi moją też zabierają do fabryki i mają przerobić zobaczymy w drugim sezonie
no to tak sobie poprasowałem w tym roku.

#104 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 12:15

Prasy Unia Famarol Mam takie pytanie poza konkursem: Z jakiego rejonu polski jesteś że na bele mówisz bołdy :blink:?

#105 Share ADAMS75

ADAMS75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 16:07

Prasy Unia Famarol bela, bołda, czy balot wsio ryba zwłaszcza kiedy się pali i nie to jest tutaj problemem .

#106 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 21:20

Prasy Unia Famarol Nie ja tylko pytam z czystej ciekawości gdzie taka gwara panuje :). Przepraszam jeśli uraziłem :(

#107 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 22:37

Prasy Unia Famarol

zaczełem prace tą prasą od sianokiszonek szło całkiem dobrze schody zaczeły się na słomie kiedy ustawiłem balot na 165cm pierwsza bołda
zapaliła się słoma była wilgotna i szypko ją ugasiłem ustawiłem mniejszą bolde 150cm i było dobrze sprasowałem tak około 200 bołd
noi znowu się zapaliła tym razem ledwo ją ugasiłem ale się udało uciec z pola i tylko słoma poszła z dymem .
co jakiś czas robi ponadwymiarową bołdę i wtedy się zapala
podobno zmienili jej kąstrukcje i już tak się nie robi moją też zabierają do fabryki i mają przerobić zobaczymy w drugim sezonie
no to tak sobie poprasowałem w tym roku.

niestety to już taka tradycja w famarolu, że pierwsze egzemplarze obojętnie której serii wracają do fabryki. Przynajmniej tyle, że przyznają sie do blędów.Ile za tą prase zapłaciłeś???

Edytowany przez Marl, 01 listopad 2011 - 22:39.

#108 Share ADAMS75

ADAMS75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 23:04

Prasy Unia Famarol cena była dobra jak na prasę zmiennokomorową bo 88 tys a naprzykład case czy nh to około 130 a df 150
wogule jak uporają się zproblemem nieutrzymywania wymiaru bel to prasa będzie godna uwagi
podbieracz rotor pierwsza klasa niedozabicia przy odpowiednich obrotach wom można jechać dosyć szypko
zgniot beli też dobry regulowany max 200 bar docisk hydrauliczny robiłem sianokiszonke 170 wideł niewbijesz
sterownik auto bez obsługowy i gdyby działał jak książka pisze to wystarczy słuchać kiedy zabrzęczy zatrzymać odczekać i otworzyć klape
ale właśnie gdyby bo naprawde czasami pokazuje co chce pasek napełniania nieodpowiada rozmiarowi beli
wskaznik nierównomierności wariuje
może oprogramowanie jest made in china
gdyby nie te "drobiazgi" które powodują pożar
mam nadzieje że to zminią i dlatego szukam posiadaczy takiej prasy bo jestem ciekawy czy inne też miały takie usterki narazie znam dwa takie przypadki moja i następna po niej która była wyprodukowana mają identyczne usterki
ale znalazłem też case łańcuchową która spłoneła prawie doszczętnie przy pierwszej belce słomy i nie ma winnego a diler kazał właścicielowi
napisać do premiera to ten go wysłucha sprawa poszła do sądu i czekają na wynik
diler jest zawsze bardzo miły do momętu kiedy weżmie kase a potem to on cie niezna najlepiej to nie od niego kupiłeś maszyne a serwis
dilera przyjedzie z łaski zrobi zdięcia uszkodzeń i pojedzie a nawet powiedzieli "pocoś ją gasił mogła się spalić" takie cuda się dzieją

#109 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 19:48

Prasy Unia Famarol U mnie w sąsiectwie jest model 1,9 ogólnie też wróciła z poprawek z fabryki bo też były problemy ze utrzymywaniem średnicy bel ale największe problemy stwarza obwiązywacz bel sznurkiem- jest problem z podawaniem i obcinaniem sznurka, owijanie siatką działa dobrze, szkoda że prasa kosztuje ponad 80 czy 90 tys i takie pierdoły utrudniają sprawną pracę...

#110 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 08:06

Prasy Unia Famarol

niestety to już taka tradycja w famarolu, że pierwsze egzemplarze obojętnie której serii wracają do fabryki. Przynajmniej tyle, że przyznają sie do blędów.Ile za tą prase zapłaciłeś???

I co z tego? Moja wróciła do fabryki ,zmienili klapę i jak byla chu..nia tak i jest. Więcej żadnego Polskiego badziewia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 05 listopad 2011 - 09:59

Prasy Unia Famarol Tylko wspolczuc wam koledzy. Utopiona kupa kasy i zero zadowolenia. W sasiedniej miejscowowsci jest wersja 1.9 zd i podobne problemy tam nie dziala komputer w opcji automatycznej wylacza sie ciagle czasami prasa wypuszcza malutkie baloty owija kilkanascie razy bele siatka. Moze kupilem swoja prase za 1/4 tej sumy troche ja porobilismy i nie mam zadnych problemow. Kupujcie sprawdzone maszyny koledzy szkoda nerwow !! :)
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#112 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 21:23

Prasy Unia Famarol

I co z tego? Moja wróciła do fabryki ,zmienili klapę i jak byla chu..nia tak i jest. Więcej żadnego Polskiego badziewia.

Też bys sie denerwował jakby się tak działo, rozumiem Cię.
To trzeba było wnieśc kolejną reklamacje, a jak żadnej poprawy to udokumentuj to, że sprzęt niesprawny, wadliwy i zażądaj zwrotu kasy za prasę.
Dołączyć opinie rzeczoznawcy i do sądu.
Pisałem już wcześniej, skoro prasa walcowo- łańcuchowa np :John deere kosztuje ponad 110 tyś, a famarolka 73tyś to moim zdaniem nie ma co oczekiwać takiej samej jakości wykonania i użytkowania.

Edytowany przez Marl, 07 listopad 2011 - 21:30.

#113 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 07:58

Prasy Unia Famarol Zgłosilem jeszcze raz awarję,ale serwisant przyjechał jak nie było już nigdzie słomy do prasowania.Prasa na fundusze kupiona i idz się prawuj.Wyportkowali by mnie dokładnie.

#114 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 15 listopad 2011 - 22:29

Prasy Unia Famarol A jak z ceną tej prasy? Słyszałem że awaryjne są, ale mi się podoba, w Metal Fach znowu ''niby'' bele ze słoma stają w komorze bo cena atrakcyjna

#115 Share aderus

aderus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 20:29

Prasy Unia Famarol jak wam sie sprawuje prasa 1.8 v z ciagnikiem 952.3 czy ktos ma taki zestaw i jak go ocenia dzieki za odpowiedzi

#116 Share Bodylski91

Bodylski91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 luty 2012 - 14:18

Prasy Unia Famarol No ja mam unie famarol df 1.8v no i powiem że praca tą prasą idzie całkiem dobrze.Prasa pracowała już dwa sezony około 1700 bel małe problemy z tą prasą były od samego początku.Ale nie ma się co oszukiwać polska firma nie testuje maszyn tylko wypuszcza pierwsze egzemplarze w pole no i niech się rolnik męczyoni mają to gdzieś. Jestem ciekaw ile wytrzyma mi taka prasa;)

#117 Share Rolinik1998

Rolinik1998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 21:46

Prasy Unia Famarol Myślę nad kupnem prasy rolującej Famarol Df 1.8v lub Sipme nowego modelu 1221 Farma Plus co będzie lepsze :) ? :)

Dziękuje z góry. Pozdrawiam

Edytowany przez Rolinik1998, 01 marzec 2012 - 21:47.

#118 Share Bodylski91

Bodylski91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 20:17

Prasy Unia Famarol

No ja mam taką famarolke no i ogólnie dobrze nią praca idzie jest bardzo wydajna.Ale trochę awarii miałem. Myśle że trochę są nie dopracowane te prasy mają trochę niedociągnięć ze strony fabryki ale jak narazie jest dobrze tylko co będzie np. po 5 latach?Nie powiem ci czy jest dobrą prasą bo nie wiem do jakiej prasy ją porównać to jest moja pierwsza prasa rolująca. Gdyby miało się więcej kasy to by się kupiło coś zachodniego;)

#119 Share osibuhaj

osibuhaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Zainteresowania:BYDŁO RAS MM
    http://www.youtube.com/watch?v=iQDahC2nVqM&feature=channel&list=UL

Napisany 21 marzec 2012 - 21:39

Prasy Unia Famarol

A jak z ceną tej prasy? Słyszałem że awaryjne są, ale mi się podoba, w Metal Fach znowu ''niby'' bele ze słoma stają w komorze bo cena atrakcyjna

67tyś z rotorem i docinaczem :unsure:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6749 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 21 marzec 2012 - 21:47

Prasy Unia Famarol Z rotorem i docinaczem to chyba już 1,8VD a nie V

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.