Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasy Unia Famarol

171 odpowiedzi na ten temat

#81 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 07:43

Prasy Unia Famarol Też jestem włascicielem 1.8V,tak jak @ agot23 twierdzę ,że to bubel.Mam już wymienioną klapę przez serwis na nową i nadal wyrzuca słomę górą. Pare stówek kosztowały łańcuchy. W sianokiszonce byłoby lepiej ,ale jak nie przekroczysz 3km/h. Sprężyny napinające siatkę i podtrzymujące zgniatacz pokosu dają się wyciągnąć w rękach,i wszystko byłoby dobrze, ale zpowrotem to już się nie składają.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasy Unia Famarol Dzisiaj, 18:31
  •  

#82 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 21:05

Prasy Unia Famarol U Mnie nie zauważyłem, żeby wyrzucała słome górą. Ciałem słome z pszenicy nożami ( całym kompletem, zadnego nie wyjmowałem ) i nie widziałem aby prasa " gubiłą" słome. Który to egzemplarz prasy? mój to nr 61x,2010 r, być może udoskonalili późniejsze egzemplarze i dlatego ta wada się nie powtarza.
Hmm, z drugiej strony to kupić prase o podobnych parametrach z firm typu claas, krone czy welger to wydatek mocno przekraczający 100-110 tyś zł netto.
ja za swoją df 1.8 vd zapłaciłem 60 tyś netto.
@ KAROL4 ile bel prasa zrobiła już???

Edytowany przez Marl, 04 październik 2011 - 18:51.

#83 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 01 październik 2011 - 07:35

Prasy Unia Famarol 3,1 tys.bel (75% sianokiszonka) Numer 3xx. Rok prod 2009.

Edytowany przez KAROL4, 23 październik 2011 - 07:41.

#84 Share osibuhaj

osibuhaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Zainteresowania:BYDŁO RAS MM
    http://www.youtube.com/watch?v=iQDahC2nVqM&feature=channel&list=UL

Napisany 06 październik 2011 - 21:17

Prasy Unia Famarol DF 1,8 V która lepsza zmienno komorowa czy stało komorowa myśle o kupnie tylko nie wiem którą kupić bo jest spora różnica w cenie jak myślicie która będzie lepsza do NH TD 5050 95km

#85 Share dawid91

dawid91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 07 październik 2011 - 08:40

Prasy Unia Famarol zależy czy chcesz owijac tylko sianokiszonke, czy także sporo słomy, jesli słome to warto sie zastanowić nas zmiennokomorówką, wieksza wydajność, dużo większy zgniot, ale i cena, a NH da sobie rade i w zmiennokomorowej pasowej, zostaje wybór firmy

#86 Share osibuhaj

osibuhaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Zainteresowania:BYDŁO RAS MM
    http://www.youtube.com/watch?v=iQDahC2nVqM&feature=channel&list=UL

Napisany 07 październik 2011 - 09:16

Prasy Unia Famarol myśle o takiej

Prasa zwijająca DF 1,8 V
- łańcuchowo-walcowa - rotor
- wiązanie siatką i sznurkiem
- szerokość podbierania 2,1m
- ogumienie 400/60-15,5
- automatyczne smarowanie łańcuchów
co myślicie o niej? :rolleyes:
firmy Unia famarol DF 1,8 V

Edytowany przez osibuhaj, 07 październik 2011 - 09:18.

#87 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 22 październik 2011 - 23:21

Prasy Unia Famarol

ja za swoją df 1.8 vd zapłaciłem 60 tyś netto

62 netto kosztuje Krone KR130

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#88 Share kamilsame1

kamilsame1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 23 październik 2011 - 19:55

Prasy Unia Famarol Ja musze tu bronic pras Uni.Mam Unie Famarol 1,8v i złego słowa nie moge powiedziec,Prasa ma juz 1200 bel,łądnie rozciaga siatke,jest wydajna jak na polski sprzet i zgniot tez ma dobry. ;) Takze ja jak najbardziej polecam ta prasę ;)

#89 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 24 październik 2011 - 10:52

Prasy Unia Famarol Zgniot do której prasy porownujesz? Ile KM zapinasz do niej i z jaką prędkością jeżdzisz?Ile razy przestawiasz napięcie siatki od nowej do końca rolki? Działają Ci światła? Masz jeszcze miejsce żeby naciągnąć łańcuchy? Sporo pytań ,ale chciałbym żebys mi odpowiedział.

#90 Share kamilsame1

kamilsame1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 25 październik 2011 - 18:24

Prasy Unia Famarol Zgniot porównuje do innych polskich pras;sipmy,warfamy,mrtalfachu,Prase ciaga same explorer3 85 o mocy 82km,mysle ze to odpowiednia moc do tej prasy.Napiecie siatki przestawiam 2-3 razy,zalezy od tego jaka jest pogoda,jak wietrzna to 3 a jak bezwietrzna to 2.Swiatła działaja ok,A na napinaczu mam jeszcze oko 70% miejsca.Jedynie przy prasie delikatnie wygieły mi sie łańcuchy w tylnej klapie,ale serwis wymienił na nowe,Wygiecie belek to mysle ze bylo troche z mojej winy,poniewaz chciałem zebrac wszystko do konca a miałem juz pełną bele i prawie ciagnik juz zdusiłęm.Ogółnie jestesmy po 1 sezonie zadowoleni z prasy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share klakierkot

klakierkot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 26 październik 2011 - 12:36

Prasy Unia Famarol Witam wszystkich. Ja również w marcu tego roku stałem sie posiadaczem prasy DF 1.8V. Prasa ma nr 63 z 2010r. Jeśli chodzi o jakieś wcześniejsze doświadczenia z prasami to niestety właściwie nie mam żadnych. Natomiast na DFkę nie mogę narzekać. Od kupna zrobiła 400 belek i jak na razie jest ok. Raz zdarzyło sie owinięcie siatki na jednym z wałków pobierających siatkę, ale awaria usunięta została w 10 minut. Jeśli chodzi o porównanie zgniotu to mam jedynie porównanie do prasy sąsiada który ma walcowego Classa. On również prasował mi w poprzednich latach. Jego bele po owinięciu folią wyglądaja jak pączki moje bele wyglądaja jak pięknie uformowane walce. Prasa pracuje z Belarusem 952 90KM, który radzi sobie na prawdę dobrze.

#92 Share rafczyk

rafczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 26 październik 2011 - 17:48

Prasy Unia Famarol Witam. A może ktoś użytkuje prase Uni famarol 1.8 VD z nożami i rotorem ? Jak się te prasy sprawują?

#93 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 26 październik 2011 - 21:22

Prasy Unia Famarol

Zgniot porównuje do innych polskich pras;sipmy,warfamy,mrtalfachu,Prase ciaga same explorer3 85 o mocy 82km,mysle ze to odpowiednia moc do tej prasy.Napiecie siatki przestawiam 2-3 razy,zalezy od tego jaka jest pogoda,jak wietrzna to 3 a jak bezwietrzna to 2.Swiatła działaja ok,A na napinaczu mam jeszcze oko 70% miejsca.Jedynie przy prasie delikatnie wygieły mi sie łańcuchy w tylnej klapie,ale serwis wymienił na nowe,Wygiecie belek to mysle ze bylo troche z mojej winy,poniewaz chciałem zebrac wszystko do konca a miałem juz pełną bele i prawie ciagnik juz zdusiłęm.Ogółnie jestesmy po 1 sezonie zadowoleni z prasy

Porównanie masz do tych z niższej półki-a famarolka jest prawie identyczna jak Deutz fahr-a.Tylko w tym sęk,że prawie-a to robi rożnicę ;) Nie bardzo wiem co ma wiatr do napinania siatki. Sprawdz czy te sprężyny od napinania siatki potrafią jeszcze wrócić do poprzedniej długosci. W mojej po dniu prasowania żarówki się ztrząchają,albo wypadają z gniazd. Łańcuchów raczej nie mogłeś pogiąc tylko pręty. Czy napewno jeżdzisz 6-8 km/h jak zalecają w książce?Życzę bezawaryjnej pracy,ale dla mnie to poprostu g..no.

#94 Share kamilsame1

kamilsame1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 28 październik 2011 - 20:09

Prasy Unia Famarol W mojej okolicy sa same warfamy,sipmy i metal fachy wiec nie moge porównac z innymi prasami,Ja jezdza róznie zalezy od prasowanego materiału,od bardzo dobrej słomy to 5km do 15km w bardzo słabej słomie,ale zazwyczaj to jak jezdze 10-8km.Masz racjie belki mi sie zgeły a nie łancuch,moj bład ;)

#95 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 28 październik 2011 - 21:14

Prasy Unia Famarol 8-10 km/h? I po tej prasie belki zbite masz? 2,5-4 km,h sianokiszonka, do 6Km/h w normalnej słomie.Muszę się dopytać -czy Ty prasujesz?

#96 Share kamilsame1

kamilsame1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 30 październik 2011 - 11:16

Prasy Unia Famarol Ja prasuje na pół z wyjkiem,zmieniamy sie codziennie, ;) Zgniot mam ustawiony na A czyli zgniot maksymalny,i postawienie belki słomy na pionowo to samemu ciezko jest postawic,w sianokiszonce smigamy okolo 6km/h
A jak u ciebie z centralnym smarowaniem? bo u mnie jakby z jednego pędzla troche słabe smarowanie bylo.

#97 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 30 październik 2011 - 12:15

Prasy Unia Famarol Używam tego oleju do lańcuchow do pił,ale ten najtańszy do smażenia jest też dobry, bo rzadszy i lepiej wyplukuje syfy z łańcucha.
To ,ze masz ustawione na A niewiele jeszcze zmienia.Serwisant kazal mi przesunąć do dolu (ustawić) czujnik napełnienia komory.Więc nawet na C może być zgniot wyższy niż u Ciebie na A

#98 Share kamilsame1

kamilsame1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 30 październik 2011 - 13:17

Prasy Unia Famarol Mi serwisanci mowili ze Lux jest dobry,i włąsnie takiego uzywamy i z wszystkich pendzli dobrze samruje tylko z tego jednego cos nie za bardzo,Na jak długo starcza ci ten zbiorniczek od oleju? Bo mi sie wydaje ze on jest troche za mały,mi ten zbiorniczek wystarcza na okolo 8 godzin prasowania
U ciebie jaki ciagnik chodzi w tej prasie?
My w czujnikach nic nie przestawialismy.Zdazyło ci sie kiedys ze siatka nawineła ci się na ten gumowy wałek co podaje siatke do beli?

#99 Share przemo92

przemo92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 30 październik 2011 - 14:07

Prasy Unia Famarol Ja swoją zrobiłem niecałe 1000 belek i jak narazie nie mam zastrzeżeń do jej pracy. W słomie jadę ok 10-12 km/h w słbszej można szybciej, zgniot też ma przyzwoity. Co do owijania się siatki na tą gumową rolkę to trzeba co raz przeczyścić kanał przez który idzię siatka bo czasami potrafi go ten syf zatkać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share ADAMS75

ADAMS75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 31 październik 2011 - 00:46

Prasy Unia Famarol WITAM WSZYSTKICH!!!
posiadam prase famarol df 1.7 zd to prasa zmiennokomorowa- pasowa mam ją pierwszy rok i wżniwa miałem z nią poważne problemy
mówjąc w skrucie to bardzo ognista prasa .

Czy ktoś ma taką prase i jak sie inne sprawują czy tylko moja jest taka problemowa?

Pozdrawiam