Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasy Unia Famarol

171 odpowiedzi na ten temat

#61 Share PatrykGY

PatrykGY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Zainteresowania:Fantastyka

Napisany 17 marzec 2011 - 21:41

Prasy Unia Famarol Na Pałuckich targach rolnych była już wystawiona ta prasoowijarka niestety nie było nikogo i nie było gdzie się zapytać <_<
Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasy Unia Famarol Dzisiaj, 01:29
  •  

#62 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 22:00

Prasy Unia Famarol w środę starszy dzwonił do 3 dilerów... każdy mówił żeby brać sipmę... że famarolka ma dużo czujników które przy dostaniu się wody często się psują... oraz aparat do siatki i sznurka... w razie awari sipma ma tańsze i dostępniejsze części a unia jest na licencji df więc oni też muszą zarabiać na tych prasach i jest dużo elementów z df co wiąże się z ceną...

#63 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 21:20

Prasy Unia Famarol Prasy DF to całkiem dobre maszyny. W przypadku mojej 1.8 vd w sezonie wymieniono chyba sprzęgło kierunkowe ( prasa cały czas nawijała siatkę na bele, nie było momentu włączenia noża odcinającego siatkę) :blink: , gdyby nie zatrzymywać W.O.M.-u to cała rolka siatki by poszła. Awaria po wykonaniu 180 beli. Serwis na gwarancji zmienił element i chodzi ok. teraz ma około 300 bel.
W przypadku sipmy serwis przyjeżdza na pierwsze uruchomienie prasy i doreguluje maszynę, tak było u mojego kolegi. W przypadku DF tego nie ma, a mój dealer prawdę mówiąc na prasach się nie zna ( pracownik nie był w stanie naprawić usterki, ani podregulować ).

Edytowany przez Marl, 22 marzec 2011 - 21:24.

#64 Share John6330

John6330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 11:16

Prasy Unia Famarol Co o niej sądzicie. Z góry dzięki za odpowiedzi

#65 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 12:35

Prasy Unia Famarol moim zdaniem prasy z unii nie sa zbyt dobre ale wszystko zalezy co komu pasuje. w testach na zageszczanie bel nie wypadaja zbyt dobrze.a pasowki niedawno weszly do produkcji takze ciagle beda udoskonalane i poprawione. jestes konkretnie nastawiony na ta marke i model czy moze byc innej firmy oczywiscie pasowka?

#66 Share kamilsame1

kamilsame1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 13:04

Prasy Unia Famarol Sam posiadam prase z Uni i złego słowa nie moge powiedziec,zgniot ma dobry ładnie rozprowadza siatke,mozna nia szybko pracowac,jak dla mnie najlepsza z polskich pras

#67 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 13:51

Prasy Unia Famarol Tylko że nie porównuj swojej stało-komorowej do zmienno-komorówki bo to zupełnie inne konstrukcje.
Ja niedługo będę miał testowaną zmienno-komorówkę [model 1,9] na polu u siebie, która wróciła z fabryki po naprawie gwarancyjnej bo nie szło nią ujechać.
Ale ogólnie poniżej 110KM do tej prasy to nie podchodzić, bo właśnie rok temu jeździł z nią Lambo 6cyl 108KM i czuł ją na wałku dosyć mocno.

Edytowany przez kris14, 05 lipiec 2011 - 13:55.

#68 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 13:58

Prasy Unia Famarol dobrze kris piszesz bo te stalokomorowe to sa na licencji dutza fahra tylko farba inna na belarce a ta pasowa to ich to wlasna konstrukcja.
a co dla tej belarki si stalo ze sie nie dalo belowac?
110koni do pasowej to sporo to lzejsza bedzie belarka walkowa np. claas rollant 250rc z ktora ciagnik 100 koni swietnie sobie radzi nawet z wlaczonymi nozami

#69 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 15:09

Prasy Unia Famarol Tzn od nowości problemy z owijaniem sznurkiem, komputer miał problemy z ustalaniem średnicy beli i ogólnie nie szła robota na początku, 2 czy 3 dni się serwis z nią męczył.
Myślę że w ciągu najbliższych 2tygodni wjedzie do mnie na pole ta prasa i zobaczymy jak teraz pracuje.

#70 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 16:26

Prasy Unia Famarol

dobrze kris piszesz bo te stalokomorowe to sa na licencji dutza fahra tylko farba inna na belarce a ta pasowa to ich to wlasna konstrukcja.

Prasa 1.7d to jest kopia Vicona 2160 (2190).
Sipma Z599 to znowu kopia poprzedniej wersji Vicona czyli 1601 (1901)
Ale wiadomo Polak coś od siebie dorzuci :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share John6330

John6330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 09:22

Prasy Unia Famarol Nastawiony to tak bardzo nie jestem. A jakie prasy byscie poradzili w podobnej cenie czyli około 95tys brutto

Edytowany przez John6330, 07 lipiec 2011 - 11:11.

#72 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 09:37

Prasy Unia Famarol nie wiem jak sie sprawują te prasy ale nie gadajcie mi głupot że prasa walcowa potrzebuje mniej mocy ;) A nawet jeśli ma większe zapotrzebowanie mocy to polecam sprawdzić wyposażenie obu pras ;) Prasy zmienno-komorowe to najlżejsze prasy do pracy ;) Prasa stało-komorowa początkowo tylko zbiera materiał a dopiero na koniec zaczyna zbijać co potrzebuje więcej mocy. Natomiast zmienno-komorowa zbija od samego początku beli przez co idzie lżej

Edytowany przez rafal4610, 07 lipiec 2011 - 09:39.

#73 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 09:04

Prasy Unia Famarol Wczoraj jeździła u mnie 1,9zd i mimo poprawek w fabryce i kilku wizyt serwisu, nie działa owijanie sznurkiem. Prasa mam problem z podaniem i złapaniem sznurka a następnie nie odcina albo mocno szarpie sznurek. Więc jak ktoś chce sznurkiem owijać to niech sobie odpuści. Za to owijanie siatką idzie bezbłędnie, siatka jest ładnie rozciągnięta na całej szerokości beli [poniżej dodaję foto].
A co do zapotrzebowania na moc, po kilku poprawkach konstrukcyjnych ciągnik Lamborghini Premium 1060 [108KM] nie czuł zbytnio tej prasy, jednak te odczucia co wcześniej pisałem były trochę z palca wyssane :rolleyes: Prasa chodzi cicho i przy tym ciągniku lekko. Poniżej bela ze słomy jęczmiennej 120x120 ukręcona przy ciśnieniu 150atm.
<link>

Podsumowując prasa w słomie idzie ładnie, ale jak na prasę za 100tys dziwi fakt że nie działają wszystkie funkcje [owijanie sznurkiem].

#74 Share scanman

scanman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:ogólnie jestem ciekawy świata

Napisany 11 lipiec 2011 - 19:49

Prasy Unia Famarol A mnie dziwi że w ogóle jest funkcja "sznurek" Prasa za takie pieniądze ma prasować a nie stać na polu i pętać sznurkami.

#75 Share ziko1

ziko1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 22:08

Prasy Unia Famarol Kolego ktoś cię puknął tą ceną ja dałem 86500,00zł brutto za 1,9 ZD z szerokim ogumieniem. Ale z serwisem to gorąca linia i dużo cierpliwości. Posiada kilka mankamentów ale zbija dobrze siano 120x120 260 kg.

#76 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 07:27

Prasy Unia Famarol Ja podałem cenę katalogową, wg cennika to 83tys netto czyli 102tys brutto.

#77 Share kynek7

kynek7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 15 lipiec 2011 - 21:50

Prasy Unia Famarol własnie zależy od dealera, do brata, który ma df 1,8V przyjechał serwis na pierwsze uruchomienie i wszystko zostało sprawdzone i wyregulowane

#78 Share agot23

agot23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 12:14

Prasy Unia Famarol

Prasy DF to całkiem dobre maszyny. W przypadku mojej 1.8 vd w sezonie wymieniono chyba sprzęgło kierunkowe ( prasa cały czas nawijała siatkę na bele, nie było momentu włączenia noża odcinającego siatkę) :blink: , gdyby nie zatrzymywać W.O.M.-u to cała rolka siatki by poszła. Awaria po wykonaniu 180 beli. Serwis na gwarancji zmienił element i chodzi ok. teraz ma około 300 bel.
W przypadku sipmy serwis przyjeżdza na pierwsze uruchomienie prasy i doreguluje maszynę, tak było u mojego kolegi. W przypadku DF tego nie ma, a mój dealer prawdę mówiąc na prasach się nie zna ( pracownik nie był w stanie naprawić usterki, ani podregulować ).

Jestem właścicielem tej prasy - Unia DF 1,8 VD, z całą pewnością stwierdzam że to najgorszy bubel jaki może być. Po 1000 balików rolka główna się ukręciła, łańcuchy pękają, a łożysko wyleciało. Dzwonie jak człowiek do serwisu a oni mi mówią że nie umią tego poskładać a tym bardziej rozkręcić. Stoi ta prasa przed domem i nie pozostaje mi nic innego jak zapiąć ją do mojego Zetora i odprowadzić skąd byłam brana! Tyle mi krwi napsuła, że szok. Chciałem ją naprawić sam ale jak tą k*** rozkręcić? Zawiodłem się.

#79 Share Siemo

Siemo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 19 sierpień 2011 - 08:51

Prasy Unia Famarol Ja tez posiadam 1.8V zakupioną w tym roku i zrobiłem nią do tej pory 360 belek i prasa bardzo dobrze się sprawuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 27 wrzesień 2011 - 13:26

Prasy Unia Famarol

Jestem właścicielem tej prasy - Unia DF 1,8 VD, z całą pewnością stwierdzam że to najgorszy bubel jaki może być. Po 1000 balików rolka główna się ukręciła, łańcuchy pękają, a łożysko wyleciało. Dzwonie jak człowiek do serwisu a oni mi mówią że nie umią tego poskładać a tym bardziej rozkręcić. Stoi ta prasa przed domem i nie pozostaje mi nic innego jak zapiąć ją do mojego Zetora i odprowadzić skąd byłam brana! Tyle mi krwi napsuła, że szok. Chciałem ją naprawić sam ale jak tą k*** rozkręcić? Zawiodłem się.

Dealerowi trzeba było każać dzwonić po serwis ze Słupska, a jak dealer nie mógł zrozumieć to masz telefon w instrukcji do producenta. Byli u Mnie i naprawde znają się na rzeczy. Przykładają wagę do problemów.Wymieniają w razie problemów nawet i całe elementy a nie tylko np: łożysko. Serwisant pokazywał mi nawet nowy podbieracz,który mieli na pace auta ( element kompletny do wkręcenia ) bo klient zadzwonił, że ten w prasie źle funkcjonuje.
Jesli chodzi o Mnie, teraz ma 732 beli i narazie nie wystapiły żadne nowe problemy. Aha, zarzuty mogę mieć tylko do niestarannego montaży kalamitek, często są tak wkręcone, że nie można końcówki smarownicy wstawić, trzeba je obracać lub wkręcić zamiast tej o kącie 45 stopni dać kalamitkę "prostą". Instrukcja obsługi tez powinna być klarowniej napisana i nie wyglądać jak wyjęta z punktu ksero.

Edytowany przez Marl, 27 wrzesień 2011 - 18:18.