Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasy Unia Famarol

171 odpowiedzi na ten temat

#41 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim wieś a zwłaszcza aspekty ekonomiczne, prognozowe itp

Napisany 09 październik 2008 - 21:17

Prasy Unia Famarol Na miniony sezon kupiłem prasę 1,8D zrobiłem nią około 3 tyś bel słomy. Polecam ją troszeczkę owijanie sznurkiem zawodziło ale dotarło sie i jest dobrze, siatka jak najbardziej po za tym sznurkiem i siatką bardzo szybko owija. Co do słomy niema problemu prasy łańcuchowe stały bo była zbyt krucha słoma a ja prasowałem tak więc jest ok. Po za tym prasa jest wyposażona w noże dla użytkownika to dobra inwestycja gdyż w bałdzie jest więcej urobku mniej foli niszy koszt owinięcia.
Ja prasowałem pronarem 82sa troszeczkę miałem problem z WOM mimo ze mam szeroka taśmę (użytkownicy tego ciągnika znają ten bul) taśmę wymieniłem i ciągnik miał ciężko na sianokiszonce prasa potrafiła go uduś ci biggrin.gif z tym że niemogłem dobrze do suszyć trawy i była zbyt wilgotna a noże trzymają. A no i najważniejsza zaleta prasy to rotor niema problemu że w gardzieli zabija sie słoma urobek musi iści do komory więc nawet jeżeli bałda stanie w komorze bo czasem na kruchej słomie zdaża sie to bałda będzie napędzana przez urobek.
Prasa jest OK polecam.
Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasy Unia Famarol Dzisiaj, 02:29
  •  

#42 Share piotr26

piotr26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 29 listopad 2008 - 08:24

Prasy Unia Famarol Poszukuję użytkowników prasy Uni Famarol DF 120 1.5 ma ktoś może taki model?

#43 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO
    SAMOCHODY

Napisany 29 listopad 2008 - 08:52

Prasy Unia Famarol

Co do słomy niema problemu prasy łańcuchowe stały bo była zbyt krucha słoma a ja prasowałem tak więc jest ok.

Co ty czlowieku piszesz łańcuchowe staly :) ja mam lancuchówke sloma byla naprawde sucha i zadna belka mi nigdy niestanela :)

#44 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 20 październik 2009 - 19:40

Prasy Unia Famarol Moje pytanie brzmi:
Który model wybrac przy zakupie ;> Wersja C typowo do slomy(bez rotoru i tylko łancuchowa), V do kiszonek i słomy ( z rotorem i czesciowo łanuchowo czesciowo walcowa), D (walcowa z rotorem).
Zastanawia mnie czy da się rotor zdemontowac z wersji np V na czas żniw prasowania słomy, bo wiadomo rotor wymaga wiecej mocy i istnieja jakies szanse ognia w wypadku chwycenia kamienia na polu( to jest argument znajomego zeby wziac C)

#45 Share szark93

szark93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 20 październik 2009 - 20:03

Prasy Unia Famarol Ja bym brał wersję D wiadomo w walcowej mocniej zbijesz belę i nic nie pęknie a w łańcuchowej będziesz chciał zbić mocniej belę to zaraz łańcuch pęknie i po robocie. Brat ma walcową i nic do tej pory sie nie popsuło a znajomy kupił używaną warfamę 2 letnia to jak mocniej chce zbić bele to łańcuch odrazu pęka i zatrzaski pękają. żebym ja miał kupywać prasę to wolałbym kupić jakaś używaną claasa albo krone i napewno dłużej wychodzi niż ta unia . Takie jest moje zdanie wybór należy do ciebie . Pzdr.

#46 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 20 październik 2009 - 20:04

Prasy Unia Famarol NIE da się zdemontować rotora!!! Jaki ogień od kamienia w rotorze? Co ty chcesz słomę zbierać czy ziemie? Zdarzało się że prasy zapalały od zatartych łożysk, ale od kamieni to pierwsze słyszę. Szwagier z walcową to ze słomą nieźle się namęczył bo się bele zatrzymywały

#47 Share szark93

szark93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 20 październik 2009 - 20:13

Prasy Unia Famarol No to przyznam ze słoma sie zatrzymuje w walcowej wiem coś na ten temat bo prasowałem w tym roku ale na full obrotach i tak pod wieczór albo z rana to było wszystko ok . A o ty ogniu to tez pierwsze słyszę ? Chyba naprawdę ziemie masz zamiar zbierać .

#48 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 20 październik 2009 - 20:35

Prasy Unia Famarol Bierz wersje z rotorem i z walcami!Ja mam orginalnego Greenlanda RF 120 a to jest to samo co unia DF z rotorem i z walcami.Robię nią kiszonke i słome i chodzi jak złoto.

#49 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 20 październik 2009 - 22:29

Prasy Unia Famarol samex69 mamy takie same praski i mi tez sprawuje się idealnie a w słomie to szybka jazda i belka nie stanie.

#50 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 21 październik 2009 - 21:26

Prasy Unia Famarol hmm a moze cos nowego ;>
Unia Group
DF zmiennokomorowy hmm
tylko ciagnik trosze slaby 72 km

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 21 październik 2009 - 22:24

Prasy Unia Famarol

Moje pytanie brzmi:
Który model wybrac przy zakupie ;> Wersja C typowo do slomy(bez rotoru i tylko łancuchowa), V do kiszonek i słomy ( z rotorem i czesciowo łanuchowo czesciowo walcowa), D (walcowa z rotorem).
Zastanawia mnie czy da się rotor zdemontowac z wersji np V na czas żniw prasowania słomy, bo wiadomo rotor wymaga wiecej mocy i istnieja jakies szanse ognia w wypadku chwycenia kamienia na polu( to jest argument znajomego zeby wziac C)

Przecież słomy i tak się nie tnie a rotora się nie wymontowuje, tylko "chowie" się noże.

#52 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 listopad 2009 - 11:28

Prasy Unia Famarol Unia Group Co myślicie o DF-ce łańcuchowej, cena fabryczna jak za warfame, tylko czy ktoś to już ma wogóle, od kiedy te łańcuchowe wypuścili? i jak to w końcu jest ma tą siatkę w standardzie czy nie?

#53 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 18:15

Prasy Unia Famarol ciekawią mnie opinie osób które w ostatnim sezonie kupili prasę DF o możliwych awariach ...
słyszalem jakies plotki ze cos bylo nie tak ....

#54 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 18:30

Prasy Unia Famarol no ale łańcuchową to w tym roku nikt nie pracował? a może lepsza była by z 500 z pronaru?

#55 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 grudzień 2009 - 11:03

Prasy Unia Famarol Prasa rolująca,Prasy zwijające rolujace,FAMAROL (847838713) - Aukcje internetowe Allegro Widział ktoś gdzieś na placu i dielera tą łańcuhową famarolkę, bo interesuje mnie kwestia jak to w końcu wygląda, czy to jest taka prasa jak w linku czy nie, bo na płycie cd od korbanków jest katalog pras famarolu i tam jest zupełnie inaczej wyglądająca łańcuchowa czarnoczerwona podobna do tej walcówki, oraz jakaś pasowa famarolka, więc ostataecznie ta famarolka łańcuchowa to jest taka zielona czy to tylko jakaś krótka seria tych pras?

#56 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 grudzień 2009 - 12:22

Prasy Unia Famarol Ferdek07 od pras z Unii to trzymaj się z daleka, już lepiej kupić oryginalną DF GP, niż polska podróbkę. W Rol-Bracie większość zakupionych pras wraca do fabryki w celu naprawy. Pronar nie ma doświadczenia w produkcji pras... Moim skromnym zdaniem lepiej kupić używkę za 50tysia, niż nową polską i później mieć nerwy ze stali, żeby się nie załamać.

http://www.uniagroup...katalog2010.pdf
Najnowszy katalog. :unsure:

#57 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 grudzień 2009 - 12:27

Prasy Unia Famarol No to gdzie jest kontrola jakości, za komuny słyszało się o niedoróbkach ale teraz przecież jesteśmy w UE, więc jakim prawem sprzedaje się polskim rolnikom produkt który jest jeszcze na nich testowany!!!

No to chyba tylko jedyna słuszna polska prasa zwijająca pozostaje mi metalfach :unsure:

#58 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 21:59

Prasy Unia Famarol to powiedzcie co się psuje ;>?????
bo my prawie przekonani aby ja kupowac jestesmy ...
alternatywa jest u nas tylko sipma ktorej cenny niestety nie znam ;/

#59 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 20:11

Prasy Unia Famarol

Ferdek07 od pras z Unii to trzymaj się z daleka, już lepiej kupić oryginalną DF GP, niż polska podróbkę. W Rol-Bracie większość zakupionych pras wraca do fabryki w celu naprawy. Pronar nie ma doświadczenia w produkcji pras... Moim skromnym zdaniem lepiej kupić używkę za 50tysia, niż nową polską i później mieć nerwy ze stali, żeby się nie załamać.

http://www.uniagroup...katalog2010.pdf
Najnowszy katalog. :unsure:

prasy uni miały cofkę do fabryki bo miały jakieś awarie w tylkiej klapie... wymieniali komory na nowe i wszystko dalej było ok... te klapy http://www.agrofoto....famarol-df-18v/ były wymieniane na te http://www.agrofoto....269493-unia/... słyszałem tylko o tych problemach... ale chciałbym usłyszeć jeszcze kilka opini bo jesteśmy bardzo zaineresowani kupnem tej prasy...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Tworkowiak

Tworkowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Zainteresowania:Różne - napisz to się dowiesz ;)

Napisany 16 marzec 2011 - 20:24

Prasy Unia Famarol Troche odbiegnę od tematu, ale to z ciekawości ;)
Dzisiaj widziałem na aucie z serwisu Unii Famarol prasoowijarkę. Postanowiłem poszukac czegoś w necie na temat tej nowej maszyny, bo jeszcze o takiej famarolce nie słyszałem no i znalazłem:
http://www.uniagroup...nd?brand.id=241
Wiecie cos na jej temat? Wchodzi to do produkcji? :huh:

...McCORMICK... and ...URSUS... B)