Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasy Unia Famarol

171 odpowiedzi na ten temat

#21 Share marcing445

marcing445

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 20 marzec 2008 - 12:56

Prasy Unia Famarol Prasa ta mimo powszechnych opini, że walcówki nie nadają się do słomy spisuje się w niej bardzo dobrze. Nie uwieżyłbym jak bym nie widział u jednego gościa tych stogów słomy i nie rozmawiał z pracownikiem, który tą prasą pracował. Nadmienie, że zrobił nią ok 4500 bali. Wychodziło mu niespełna 400 dziennie. Widziałem tą prasę po tym roku użytkowania. Na podbieraczu i rotorze praktycznie żadnych śladów użytkowania, tylko wałki były wytarte z farby.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasy Unia Famarol Dzisiaj, 16:45
  •  

#22 Share daniel1986

daniel1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 25 czerwiec 2008 - 07:42

Prasy Unia Famarol Witam,
Jak ta prasa sprawowała się w sianokiszonce??? zamierzamy ją zakupić i proszę o opinie użytkowników...

#23 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3103 postów

Napisany 02 lipiec 2008 - 15:16

Prasy Unia Famarol ja użytkowałem prasę DF120 1.5D przez 2 dni i więcej nie chcę, prędkość pracy przy sianokiszonce 2 km na godzinę i się zapychała, do tego problemy z ucinającym się sznurkiem, kłopoty z pobieraniem siatki, zawijaniem trawy na rotor i podbieracz... serwisant który przyjechał ją regulować powiedział że ma tych pras serdecznie dosyć, powiedział że jeśli mam zamiar kupować prasę to na pewno nie tą ( ta była wypożyczona) może ta która użytkowałem i ta partia były felerne, ale nie zmienia to faktu że są do bani. Później moja sianokiszonkę prasował sąsiad sipmą classic - prędkość 2 razy większa, zero zapychania się

#24 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO
    SAMOCHODY

Napisany 02 lipiec 2008 - 16:14

Prasy Unia Famarol Miales rotor i ci sie zapychalo moze ktos polal ci trawe klejem niemozliwe zeby rotor sie zapychal mój wujek ma Grenlanda RF 120L ma rotor i te bajery ale nigdy mu sie niezapchal owszem troche sie na niego owija jak prasuje sie takie chaszcze niepodobne do laki :D :D

#25 Share rocki0076

rocki0076

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 02 lipiec 2008 - 16:47

Prasy Unia Famarol ogolem prasa sa dobre ale wole sipmy :D

#26 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 02 lipiec 2008 - 17:01

Prasy Unia Famarol ze tak powiem strasznie duzo wniosles do tematu :D
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#27 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 02 lipiec 2008 - 21:15

Prasy Unia Famarol

ja użytkowałem prasę DF120 1.5D przez 2 dni i więcej nie chcę, prędkość pracy przy sianokiszonce 2 km na godzinę i się zapychała, do tego problemy z ucinającym się sznurkiem, kłopoty z pobieraniem siatki, zawijaniem trawy na rotor i podbieracz... serwisant który przyjechał ją regulować powiedział że ma tych pras serdecznie dosyć, powiedział że jeśli mam zamiar kupować prasę to na pewno nie tą ( ta była wypożyczona) może ta która użytkowałem i ta partia były felerne, ale nie zmienia to faktu że są do bani. Później moja sianokiszonkę prasował sąsiad sipmą classic - prędkość 2 razy większa, zero zapychania się

A wczoraj serwisant z Fino mi mówił, że kilka tych pras poszło w tym roku w teren i sprawują sie dobrze :D
a przyjechał do prasy Gallignani, która to szału nie robi w sianokiszonce w porównaniu z Sipmą...

#28 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3103 postów

Napisany 02 lipiec 2008 - 21:34

Prasy Unia Famarol

Miales rotor i ci sie zapychalo moze ktos polal ci trawe klejem niemozliwe zeby rotor sie zapychal mój wujek ma Grenlanda RF 120L ma rotor i te bajery ale nigdy mu sie niezapchal owszem troche sie na niego owija jak prasuje sie takie chaszcze niepodobne do laki :D :D

łąka była normalna, siana, koszona 3 razy do roku, przy cieniutkich wałkach było znośnie, ale gdy tylko wałki były grube, prasa się zapychała, a niestety MF 5455 nie potrafi jechać wolniej niż 1,8 km/h a jazda na pól sprzęgle to chyba jakaś pomyłka, ja w każdym bądź razie wolałem zamiast tej prasy kupić prasę pottingera. Mam 2 znajomych, jeden ma prasę JD drugi Classa, ale żaden z nich nie miał do czynienia z serwisem oprócz rozruchu, a do tej prasy famarolu serwisanci przyjeżdżali już 3 razy i jak mówili ta prasa nie była odosobniona :D Podobno firma wprowadza poprawki do tych modeli , tak mówił mi diler ale jak będzie nie moja w tym głowa ... na całe szczęście.

#29 Share

• thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 lipiec 2008 - 17:35

Prasy Unia Famarol Witam ja mam prasę DF 120 1.8D zrobiłem nią do tej pory 260 balotów siano kiszonki i nie miałem z nią żadnych problemów dla mnie jest super :P

#30 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
    SAMOCHODY

Napisany 03 lipiec 2008 - 17:40

Prasy Unia Famarol

łąka była normalna, siana, koszona 3 razy do roku, przy cieniutkich wałkach było znośnie, ale gdy tylko wałki były grube, prasa się zapychała, a niestety MF 5455 nie potrafi jechać wolniej niż 1,8 km/h a jazda na pól sprzęgle to chyba jakaś pomyłka, ja w każdym bądź razie wolałem zamiast tej prasy kupić prasę pottingera. Mam 2 znajomych, jeden ma prasę JD drugi Classa, ale żaden z nich nie miał do czynienia z serwisem oprócz rozruchu, a do tej prasy famarolu serwisanci przyjeżdżali już 3 razy i jak mówili ta prasa nie była odosobniona :D Podobno firma wprowadza poprawki do tych modeli , tak mówił mi diler ale jak będzie nie moja w tym głowa ... na całe szczęście.

To tobie naprawde musiala sie jakas trafic trefna ta prasa :) :) :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share

• thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 lipiec 2008 - 17:59

Prasy Unia Famarol

To tobie naprawde musiala sie jakas trafic trefna ta prasa :) :) :P

Też mi się tak wydaje :D

#32 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
    SAMOCHODY

Napisany 03 lipiec 2008 - 18:15

Prasy Unia Famarol no Ba :P

#33 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3103 postów

Napisany 03 lipiec 2008 - 19:42

Prasy Unia Famarol no na całe szczęście ja ją tylko pożyczałem, ale muszę przyznać że wyposażenie prasy jest na bardzo wysokim poziomie, niczym nie odstaje od sprzętu zachodniego

#34 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
    SAMOCHODY

Napisany 03 lipiec 2008 - 19:45

Prasy Unia Famarol Kupisz sobie cos bardziej sprawdzonego

#35 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3103 postów

Napisany 03 lipiec 2008 - 20:30

Prasy Unia Famarol wczoraj kupiłem pottingera, troszkę w ciemno, ale trafiła się okazja i szkoda było przegapić. Pottinger znana firma, dobra w zielonkach , to może i dobre prasy robi... za miesiąc się okaże, na poczatek w słomie

#36 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 04 lipiec 2008 - 10:14

Prasy Unia Famarol Prasy dla Pottingera robi firma Gallignani, więc Pottinger do do końca nie jest....

@b0gdan kupiłeś nową, czy używaną prasę??

#37 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3103 postów

Napisany 04 lipiec 2008 - 10:54

Prasy Unia Famarol Prasę kupiłem nową ( no prawie, bo była na paru pokazach) 3200 LSC za 70000 PLN brutto, kraj pochodzenia napisane Austria... może Gallignani ma tam fabrykę?

#38 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 17 lipiec 2008 - 21:49

Prasy Unia Famarol Jak tam w końcu te prasy DF120 1.8?już właściciele do tej pory pewnie je w sianokiszonce przetestowali,bo do tego głównie jest mi potrzebna.Proszę o opinie użytkowników .

#39 Share AGROSERWIS

AGROSERWIS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 25 lipiec 2008 - 12:37

Prasy Unia Famarol A co myslicie o prasach Orkel GP 1260??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share VWPASSATB6

VWPASSATB6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 30 lipiec 2008 - 21:58

Prasy Unia Famarol LowRider widze że mieszakmy niedaleko siebie. Ja mieszkam w okolicach Chełma. I tak w 1993 roku kupiłem sipme nową. Pracowałem nią do 2005 roku. Dostawała tak w dIIe że szok. Oczywiście rano było smarowanie itp. W sezonie potrafiłem zrobić spokojnie 250 godzin minimum i myśle że to dużo. Podczas tych lat eksploatacji nic mnie nie zawiodło i dodam że prasa dalej pracuje bezawaryjnie u rolnika. Wymieniłem może z 2 łańcuchy, pare napinaczy i łożysk i nic więcej jak dobrze pamiętam. Robiłem chyb 2 razy remont podbieraka, wymiana łożysk itp. Wszystko wymieniłem co podlega normalnemu zużyciu. W 2005 roku kupiłem nową sipme classic która też dostaje jeszcze lepiej niż tamta i nadal zero awari (odpukać). Kolega co u niego kiedyś prasowałem z 2 lata temu postanowił mi zrobić konkurencje i kupił DF120 i okazało się że co jakiś czas jeżdze do niego prasować mu słome, bo niema tygodnia żeby jego prasa się nie zepsuła. Ide spać bo jutro znów wyjeźdzam.