johny

Prasy Unia Famarol

Polecane posty

bartus16    10

ze tak powiem strasznie duzo wniosles do tematu :D


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33
ja użytkowałem prasę DF120 1.5D przez 2 dni i więcej nie chcę, prędkość pracy przy sianokiszonce 2 km na godzinę i się zapychała, do tego problemy z ucinającym się sznurkiem, kłopoty z pobieraniem siatki, zawijaniem trawy na rotor i podbieracz... serwisant który przyjechał ją regulować powiedział że ma tych pras serdecznie dosyć, powiedział że jeśli mam zamiar kupować prasę to na pewno nie tą ( ta była wypożyczona) może ta która użytkowałem i ta partia były felerne, ale nie zmienia to faktu że są do bani. Później moja sianokiszonkę prasował sąsiad sipmą classic - prędkość 2 razy większa, zero zapychania się

 

A wczoraj serwisant z Fino mi mówił, że kilka tych pras poszło w tym roku w teren i sprawują sie dobrze :D

a przyjechał do prasy Gallignani, która to szału nie robi w sianokiszonce w porównaniu z Sipmą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
Miales rotor i ci sie zapychalo moze ktos polal ci trawe klejem niemozliwe zeby rotor sie zapychal mój wujek ma Grenlanda RF 120L ma rotor i te bajery ale nigdy mu sie niezapchal owszem troche sie na niego owija jak prasuje sie takie chaszcze niepodobne do laki :D:D

łąka była normalna, siana, koszona 3 razy do roku, przy cieniutkich wałkach było znośnie, ale gdy tylko wałki były grube, prasa się zapychała, a niestety MF 5455 nie potrafi jechać wolniej niż 1,8 km/h a jazda na pól sprzęgle to chyba jakaś pomyłka, ja w każdym bądź razie wolałem zamiast tej prasy kupić prasę pottingera. Mam 2 znajomych, jeden ma prasę JD drugi Classa, ale żaden z nich nie miał do czynienia z serwisem oprócz rozruchu, a do tej prasy famarolu serwisanci przyjeżdżali już 3 razy i jak mówili ta prasa nie była odosobniona :D Podobno firma wprowadza poprawki do tych modeli , tak mówił mi diler ale jak będzie nie moja w tym głowa ... na całe szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam ja mam prasę DF 120 1.8D zrobiłem nią do tej pory 260 balotów siano kiszonki i nie miałem z nią żadnych problemów dla mnie jest super :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1
łąka była normalna, siana, koszona 3 razy do roku, przy cieniutkich wałkach było znośnie, ale gdy tylko wałki były grube, prasa się zapychała, a niestety MF 5455 nie potrafi jechać wolniej niż 1,8 km/h a jazda na pól sprzęgle to chyba jakaś pomyłka, ja w każdym bądź razie wolałem zamiast tej prasy kupić prasę pottingera. Mam 2 znajomych, jeden ma prasę JD drugi Classa, ale żaden z nich nie miał do czynienia z serwisem oprócz rozruchu, a do tej prasy famarolu serwisanci przyjeżdżali już 3 razy i jak mówili ta prasa nie była odosobniona :D Podobno firma wprowadza poprawki do tych modeli , tak mówił mi diler ale jak będzie nie moja w tym głowa ... na całe szczęście.

To tobie naprawde musiala sie jakas trafic trefna ta prasa :):):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
To tobie naprawde musiala sie jakas trafic trefna ta prasa :):):P

 

 

Też mi się tak wydaje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

no na całe szczęście ja ją tylko pożyczałem, ale muszę przyznać że wyposażenie prasy jest na bardzo wysokim poziomie, niczym nie odstaje od sprzętu zachodniego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

wczoraj kupiłem pottingera, troszkę w ciemno, ale trafiła się okazja i szkoda było przegapić. Pottinger znana firma, dobra w zielonkach , to może i dobre prasy robi... za miesiąc się okaże, na poczatek w słomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Prasy dla Pottingera robi firma Gallignani, więc Pottinger do do końca nie jest....

 

@b0gdan kupiłeś nową, czy używaną prasę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Prasę kupiłem nową ( no prawie, bo była na paru pokazach) 3200 LSC za 70000 PLN brutto, kraj pochodzenia napisane Austria... może Gallignani ma tam fabrykę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Jak tam w końcu te prasy DF120 1.8?już właściciele do tej pory pewnie je w sianokiszonce przetestowali,bo do tego głównie jest mi potrzebna.Proszę o opinie użytkowników .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VWPASSATB6    0

LowRider widze że mieszakmy niedaleko siebie. Ja mieszkam w okolicach Chełma. I tak w 1993 roku kupiłem sipme nową. Pracowałem nią do 2005 roku. Dostawała tak w dIIe że szok. Oczywiście rano było smarowanie itp. W sezonie potrafiłem zrobić spokojnie 250 godzin minimum i myśle że to dużo. Podczas tych lat eksploatacji nic mnie nie zawiodło i dodam że prasa dalej pracuje bezawaryjnie u rolnika. Wymieniłem może z 2 łańcuchy, pare napinaczy i łożysk i nic więcej jak dobrze pamiętam. Robiłem chyb 2 razy remont podbieraka, wymiana łożysk itp. Wszystko wymieniłem co podlega normalnemu zużyciu. W 2005 roku kupiłem nową sipme classic która też dostaje jeszcze lepiej niż tamta i nadal zero awari (odpukać). Kolega co u niego kiedyś prasowałem z 2 lata temu postanowił mi zrobić konkurencje i kupił DF120 i okazało się że co jakiś czas jeżdze do niego prasować mu słome, bo niema tygodnia żeby jego prasa się nie zepsuła. Ide spać bo jutro znów wyjeźdzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Na miniony sezon kupiłem prasę 1,8D zrobiłem nią około 3 tyś bel słomy. Polecam ją troszeczkę owijanie sznurkiem zawodziło ale dotarło sie i jest dobrze, siatka jak najbardziej po za tym sznurkiem i siatką bardzo szybko owija. Co do słomy niema problemu prasy łańcuchowe stały bo była zbyt krucha słoma a ja prasowałem tak więc jest ok. Po za tym prasa jest wyposażona w noże dla użytkownika to dobra inwestycja gdyż w bałdzie jest więcej urobku mniej foli niszy koszt owinięcia.

Ja prasowałem pronarem 82sa troszeczkę miałem problem z WOM mimo ze mam szeroka taśmę (użytkownicy tego ciągnika znają ten bul) taśmę wymieniłem i ciągnik miał ciężko na sianokiszonce prasa potrafiła go uduś ci biggrin.gif z tym że niemogłem dobrze do suszyć trawy i była zbyt wilgotna a noże trzymają. A no i najważniejsza zaleta prasy to rotor niema problemu że w gardzieli zabija sie słoma urobek musi iści do komory więc nawet jeżeli bałda stanie w komorze bo czasem na kruchej słomie zdaża sie to bałda będzie napędzana przez urobek.

Prasa jest OK polecam.


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1
Co do słomy niema problemu prasy łańcuchowe stały bo była zbyt krucha słoma a ja prasowałem tak więc jest ok.

Co ty czlowieku piszesz łańcuchowe staly :) ja mam lancuchówke sloma byla naprawde sucha i zadna belka mi nigdy niestanela :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

Moje pytanie brzmi:

Który model wybrac przy zakupie ;> Wersja C typowo do slomy(bez rotoru i tylko łancuchowa), V do kiszonek i słomy ( z rotorem i czesciowo łanuchowo czesciowo walcowa), D (walcowa z rotorem).

Zastanawia mnie czy da się rotor zdemontowac z wersji np V na czas żniw prasowania słomy, bo wiadomo rotor wymaga wiecej mocy i istnieja jakies szanse ognia w wypadku chwycenia kamienia na polu( to jest argument znajomego zeby wziac C)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szark93    0

Ja bym brał wersję D wiadomo w walcowej mocniej zbijesz belę i nic nie pęknie a w łańcuchowej będziesz chciał zbić mocniej belę to zaraz łańcuch pęknie i po robocie. Brat ma walcową i nic do tej pory sie nie popsuło a znajomy kupił używaną warfamę 2 letnia to jak mocniej chce zbić bele to łańcuch odrazu pęka i zatrzaski pękają. żebym ja miał kupywać prasę to wolałbym kupić jakaś używaną claasa albo krone i napewno dłużej wychodzi niż ta unia . Takie jest moje zdanie wybór należy do ciebie . Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

NIE da się zdemontować rotora!!! Jaki ogień od kamienia w rotorze? Co ty chcesz słomę zbierać czy ziemie? Zdarzało się że prasy zapalały od zatartych łożysk, ale od kamieni to pierwsze słyszę. Szwagier z walcową to ze słomą nieźle się namęczył bo się bele zatrzymywały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szark93    0

No to przyznam ze słoma sie zatrzymuje w walcowej wiem coś na ten temat bo prasowałem w tym roku ale na full obrotach i tak pod wieczór albo z rana to było wszystko ok . A o ty ogniu to tez pierwsze słyszę ? Chyba naprawdę ziemie masz zamiar zbierać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Bierz wersje z rotorem i z walcami!Ja mam orginalnego Greenlanda RF 120 a to jest to samo co unia DF z rotorem i z walcami.Robię nią kiszonke i słome i chodzi jak złoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

samex69 mamy takie same praski i mi tez sprawuje się idealnie a w słomie to szybka jazda i belka nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adamn999
      witam ostatnio podczas podnoszenia podbieracza po chwili podbieracz sam opada i jednocześnie delikatnie podnosi się klapa podejrzewam że zaciął się ten elektrozawór ewentualnie coś nie tak z cewką, rozbierał ktoś to?

    • Przez pawel9596
      Witam,
      Prośba o wysłanie zdjęcia mechanizmu wiązania siatką unia df.

    • Przez Gustawek
      Siemanko forumowicze, mam mały problem z prasą Unii, a w zasadzie pytanko. Od kilkunastu bel wstecz nóż ma problem z cięciem siatki. Na nim czysto, półksiężyc chodzi, siłownik również, ale sam mechanizm noża lekko przywieszony. Prasa u mnie od 5 lat. Czy możliwe by sprężyna naciągająca nóż sie rozciągnęła i należy ją napiąć? Ktoś już był na tym etapie?
       
    • Przez darkowe1
      Witam prasa nie odcina siatki . Siłownik i ten trapez pracuja prawidłowo jednak w momencie uderzenia noża siada lekko hamuje i znowu zaczyna owijać 
    • Przez Dawidddd228
      Witam , zakupiłem w zime prase Unia Famarol 1.7 z Z 2014 , ostatnio ją spiołem do ciągnika i jak otwieram klape i swpowrotem ja zamkne to klapa sie fajnie domyka razem z zamkami , a po chwili zamki sie opuszczaja i na sterowniku piszczy ze jest otwarta klapa . Miał ktos tez takie problemy ? Prosze o pomoc .  Z góry dzieki za odpowiedz :]
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj