johny

Prasy Unia Famarol

Polecane posty

johny    2

Witam jakie są wasze opinie na temat tych pras - DF 120 1.5 i DF 120 1.8 i czy nadają sie do słomy ??

 

 

 

dzis oglądałem to prase u dealera nawet mi sie spodobała konkretnie 120 1,5D nawet nawet :D

 

Pozdrawiam Johny102

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    98

Z tego co sie orientuje to są walcowki na licencji DF.

A walcówki (np Sokólka) nie za bardzo spisuja sie w slomie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

NO WłASNIE te z sokółki tak majo że nie zabardzo a u nas prasuje walcuwko welgera słome i jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Wszystko zależy od konstrukcji prasy.

Jak na razie ta prasa jest za krótko na rynku aby coś o niej powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

a ja jak dobrze pójdzie to zaryzykuje i kupie ta właśnie jedno cena nie zbyt wygórowana D:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Na niektórych pokazach (np. Zielone AgroShow) można było zobaczć tą prasę w sianokiszonce, ale dla @johny'ego to kawał drogi na te targi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

ale chyba nie wypadła najgorzej o ile widziałeś a dla mnie to jakieś 400 KM ... :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

Też o niej czytałem :rolleyes: ;) :>java script:add_smilie(":lol:","smid_18")

wacko.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    98
NO WłASNIE te z sokółki tak majo że nie zabardzo a u nas prasuje walcuwko welgera słome i jest dobrze

 

 

Sokóka i welger to prawie to samo. Prasa z Metal-fachu jest wlasnie na licencji tej firmy.

Wielkich róznic to nie ma w tych maszynach :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

mój wójek miał bardzo podobnego df-a do tej prasy z famarolu. do sianokiszonki prasa była super, ale słomy wogóle nie chciała zbierać. bela się w środku zatrzymywała. wój robi sporo słomy, także pozbył się jej dość szybko i kupił nową sipme.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur21    0
Witam jakie są wasze opinie na temat tych pras - DF 120 1.5 i DF 120 1.8 i czy nadają sie do słomy ??

 

Pozdrawiam Johny102

 

 

użytkuje ktoś na forum DF 120.1,8??

bo przymierzam sie do zakupu tej właśnie ze prasy i jestem ciekawy opinii użytkowników czy samych zainteresowanych tymi prasami

proszę o odpowiedz B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja również zamierzam taką kupić .Właśnie dziś jadę ją zamówić B) .tylko że DF 120 1.8 D B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2
Ja również zamierzam taką kupić .Właśnie dziś jadę ją zamówić ;) .tylko że DF 120 1.8 D :)

a z jakim ciągnikiem ma pracować ta prasa ??

 

 

u mnie tata był już prawie zdecydowany na JD 572 ale (ahh te "ale" :D ) prawdopodobnie bedzie za mało kasy i teraz niewiem bo jemu też podoba sie tam DF 1,8D i chce ją wziąć tylko jakiego minimalnie ciągnika ona by potrzebowała i jeszcze jedno pytanie ile one majo noży ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2    0

Witam mam zamiar kupić prasę pasową new holland 650, potrzebuję opinii bo nie wiem czy dobrze robię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur21    0
Witam mam zamiar kupić prasę pasową new holland 650, potrzebuję opinii bo nie wiem czy dobrze robię

 

a ja potrzepuje opinii na temat claas rolant 340R (zna ktoś cenę) ;) kto nam pomoże :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
a z jakim ciągnikiem ma pracować ta prasa ??

 

 

u mnie tata był już prawie zdecydowany na JD 572 ale (ahh te "ale" :P ) prawdopodobnie bedzie za mało kasy i teraz niewiem bo jemu też podoba sie tam DF 1,8D i chce ją wziąć tylko jakiego minimalnie ciągnika ona by potrzebowała i jeszcze jedno pytanie ile one majo noży ??

 

u mnie bedzie pracowała z Valtrą A95

 

Zapotrzebowanie mocy DF120.1,8D 80/110km

 

a noży niestety nie wiem ile mają

tu jest wszystko napisane ,ale o nożach nic nie ma ;)

http://www.korbanek.pl/domhandlowy/?l=6&art=65774

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

deler powiedzial ze wiecej jak 8 noży to one nie majo (chyba sam nie jest pewien0 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
deler powiedzial ze wiecej jak 8 noży to one nie majo (chyba sam nie jest pewien0 ;)

 

mają, mają ,moja już stoi na placu i czeka na kaskę .A noży ma 14:) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam jakie są wasze opinie na temat tych pras - DF 120 1.5 i DF 120 1.8 i czy nadają sie do słomy ??

 

Pozdrawiam Johny102

 

 

Czesc

Nie wiem dokladnie jak sprawdza sie ona ze słoma bo dopiero co zakupiłem ja w grudniu ubiegłego roku i jeszcze nic nie prasowalem i z opowiesci wiem ze prasy walcowe maja problem z sloma gdy maja łyse walce i gdy słoma jest jeszcze do tego bardzo sucha. Ja ma df 1,8 d < ma ona wszystko co mozna miec> poierwsze wybrałem ja bo jest na licencji df a po drugie cena nie jest tak zawyzona i ma bardzo dobre wyposażenia a za co na przykład simpa chce ponad jeszcze 10tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcing445    0

Prasa ta mimo powszechnych opini, że walcówki nie nadają się do słomy spisuje się w niej bardzo dobrze. Nie uwieżyłbym jak bym nie widział u jednego gościa tych stogów słomy i nie rozmawiał z pracownikiem, który tą prasą pracował. Nadmienie, że zrobił nią ok 4500 bali. Wychodziło mu niespełna 400 dziennie. Widziałem tą prasę po tym roku użytkowania. Na podbieraczu i rotorze praktycznie żadnych śladów użytkowania, tylko wałki były wytarte z farby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel1986    0

Witam,

Jak ta prasa sprawowała się w sianokiszonce??? zamierzamy ją zakupić i proszę o opinie użytkowników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ja użytkowałem prasę DF120 1.5D przez 2 dni i więcej nie chcę, prędkość pracy przy sianokiszonce 2 km na godzinę i się zapychała, do tego problemy z ucinającym się sznurkiem, kłopoty z pobieraniem siatki, zawijaniem trawy na rotor i podbieracz... serwisant który przyjechał ją regulować powiedział że ma tych pras serdecznie dosyć, powiedział że jeśli mam zamiar kupować prasę to na pewno nie tą ( ta była wypożyczona) może ta która użytkowałem i ta partia były felerne, ale nie zmienia to faktu że są do bani. Później moja sianokiszonkę prasował sąsiad sipmą classic - prędkość 2 razy większa, zero zapychania się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

Miales rotor i ci sie zapychalo moze ktos polal ci trawe klejem niemozliwe zeby rotor sie zapychal mój wujek ma Grenlanda RF 120L ma rotor i te bajery ale nigdy mu sie niezapchal owszem troche sie na niego owija jak prasuje sie takie chaszcze niepodobne do laki :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adamn999
      witam ostatnio podczas podnoszenia podbieracza po chwili podbieracz sam opada i jednocześnie delikatnie podnosi się klapa podejrzewam że zaciął się ten elektrozawór ewentualnie coś nie tak z cewką, rozbierał ktoś to?

    • Przez pawel9596
      Witam,
      Prośba o wysłanie zdjęcia mechanizmu wiązania siatką unia df.

    • Przez Gustawek
      Siemanko forumowicze, mam mały problem z prasą Unii, a w zasadzie pytanko. Od kilkunastu bel wstecz nóż ma problem z cięciem siatki. Na nim czysto, półksiężyc chodzi, siłownik również, ale sam mechanizm noża lekko przywieszony. Prasa u mnie od 5 lat. Czy możliwe by sprężyna naciągająca nóż sie rozciągnęła i należy ją napiąć? Ktoś już był na tym etapie?
       
    • Przez darkowe1
      Witam prasa nie odcina siatki . Siłownik i ten trapez pracuja prawidłowo jednak w momencie uderzenia noża siada lekko hamuje i znowu zaczyna owijać 
    • Przez Dawidddd228
      Witam , zakupiłem w zime prase Unia Famarol 1.7 z Z 2014 , ostatnio ją spiołem do ciągnika i jak otwieram klape i swpowrotem ja zamkne to klapa sie fajnie domyka razem z zamkami , a po chwili zamki sie opuszczaja i na sterowniku piszczy ze jest otwarta klapa . Miał ktos tez takie problemy ? Prosze o pomoc .  Z góry dzieki za odpowiedz :]
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj