Skocz do zawartości

Zdjęcie

Budowa wiaty na sprzęt

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 01 maj 2010 - 16:47

Budowa wiaty na sprzęt

Ja nadal uważam że wiata powinna mieć max 25 m2.
Nie potrzebujesz pozwolenia na budowę, możesz spokojnie wylać fundamenty i posadzkę betonową.
A co do namiotów to też uważam że to pomyłka. Budynki powinny być solidne i trwałe.

Kolego bez pozwolenia na budowe możesz wybudować budynek do 35m2 i na tzw zgłoszenie .Kupujesz m apke w starostwie za 30zł i drukujesz wniosek 2 strony , wypełniasz , zdajesz w jednostce ( niepamientam nazwy ale tam gdzie pozwolenia na budowe) i czekasz 30dni .Jak niema sprzeciwu to budujesz.Oczywiście robisz do tego sam rysunek co chcesz postawić i z czego i gdzie .I takich budynków możesz postawić 1szt na każde 0.1ha siedliska.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Budowa wiaty na sprzęt Dzisiaj, 06:43
  •  

#22 Share sim0n

sim0n

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 02 maj 2010 - 20:18

Budowa wiaty na sprzęt OK prostując wszystko to przyznaje Ci rację. Z tym tylko zastrzeżeniem że 25 m2 odnosi się do osób nie prowadzących działalności rolniczej.
Dzisiaj specjalnie pogrzebałem w literaturze na ten temat. Tak więc bez zezwolenia na budowę (tylko dzięki zgłoszeniu bez żadnych zastrzeżeń ze strony starostwa) można postawić parterowy budynek gospodarczy o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80 m, jeśli jest on wykorzystywany do produkcji rolnej lub jest uzupełnieniem istniejącej zabudowy działki siedliskowej.
Na pozostałych działkach budowlanych, tyczy się to do wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 25 m2.
Jest jeszcze dodatkowy warunek: liczba takich obiektów nie może być większa od dwóch na każde 500 metrów kwadratowych działki.
Podstawa prawna: Ustawa z dnia 28 lipca 2005 r. o zmianie ustawy Prawo budowlane (Dz. U. 2005 r., Nr 163, poz. 1364).

@ damianc360 - A najprostszym rozwiązaniem będzie telefon do urzędu gminy i przedstawienie jej swojego problemu, powinni pomóc i podpowiedzą jakie dokumenty i gdzie złożyć.

#23 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 03 maj 2010 - 11:47

Budowa wiaty na sprzęt A na wiatę postawioną na wbetonowanych słupach bez żadnych murów trzeba mieć plan???Jeśli tak to w takim razie jak ludzie stawiają folie do ogórków czy pomidorów to też powinni robić plany???Bo to przecież konstrukcja stalowa oparta na słupach wbetonowanych w ziemię??pozdro

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 03 maj 2010 - 12:13

Budowa wiaty na sprzęt Ja gdy się dowiadywałem ws. budowy mojej wiaty, powiedziano mi, że słupy można wbetonować, lecz nie można lać fundamentu. Tak też zrobiłem.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#25 Share Laszka20

Laszka20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:SHC

Napisany 04 maj 2010 - 15:46

Budowa wiaty na sprzęt A co do tych namiotów ,że niby solidne i trwałe może i są... no elegancko wyglądają ale co jest dla mnie śmieszne mają tylko rok gwarancji jakby ktoś zauważył.I praktycznie z każdej firmy na rynku. Pzdr;-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 04 maj 2010 - 18:50

Budowa wiaty na sprzęt

A na wiatę postawioną na wbetonowanych słupach bez żadnych murów trzeba mieć plan???Jeśli tak to w takim razie jak ludzie stawiają folie do ogórków czy pomidorów to też powinni robić plany???Bo to przecież konstrukcja stalowa oparta na słupach wbetonowanych w ziemię??pozdro

Jak będziesz miał takich sąsiadów jak ja to sie szybko dowiesz naco trzeba miec plan :) Dlamnie z beczki metalowej leżącej pod płotem zrobili samowole budowlaną :)

#27 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 04 maj 2010 - 21:34

Budowa wiaty na sprzęt Co do namiotów.W sąsiedniej wsi gość ma 4 króliczarnie notabene konstrukcja łukowa przykryta plandeką.....Nic a nic się z tym nie dzieje,a stoją już z 10 lat....

Co do tych wbetonowanych słupów bez łączącego je fundamentu to wie ktoś jak to wkońcu jest????

#28 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 19 styczeń 2011 - 13:36

Budowa wiaty na sprzęt Powiedzmy że pod wiatą nie ma fundamentów, a jedynie beton wylany pod słupy...a co przepisy powiedzą na wylanie posadzki pod wiatą jako utwardzenie powierzchni?

#29 Share krzychu94

krzychu94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 03 październik 2014 - 22:18

Budowa wiaty na sprzęt

Witam, chciałem postawić wiatę. Z jednej strony przylegałaby do obory a z drugiej byłyby zabetonowane słupy, od razu chciałbym też wylać posadzkę na całości, a w przyszłości dorobić może metalowe drzwi do niej. Czy musiałbym zrobić jakiś plan na to, czy jakieś pozwolenie łatwić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share glicer

glicer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 04 październik 2014 - 07:36

Budowa wiaty na sprzęt

niestety,na wszystko musisz robić,inaczej mówiąc po prostu trza zapłacić,nawet za wiate