Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki polecacie ciągnik w mocy 60 - 80 KM

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 27 kwiecień 2010 - 10:49

Jaki polecacie ciągnik w mocy 60 - 80 KM Witam Interesuje mnie jaki polecilibyście ciągnik w podanym wyżej zakresie mocy Ciągnik ten byłby użytkowany jako drugi w gospodarstwie 70 ha Pracowałby z TUR-em , prasą (tu pytanie czy taka moc wystarczy do prasy łańcuchowej z rotorem i nożami czy lepiej do pasowej?), w transporcie, opryskiwacz 600l i być może rozsiewacz nawozów 1 tonowy (czy to już za dużo?) Interesują mnie też aktualne ceny jeśli ktoś zna oraz ceny serwisu Najlepiej jeśli cena zmieściłaby się w 120 tys brutto Co sądzicie o farmtrackach , zetorach i czy jakiś zachodni podchodziłby pod tą cenę? Z góry dziękuję za wszelkie pomocne informacje

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki polecacie ciągnik w mocy 60 - 80 KM Dzisiaj, 19:32
  •  

#2 Share PatrykGY

PatrykGY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Zainteresowania:Fantastyka

Napisany 27 kwiecień 2010 - 11:02

Jaki polecacie ciągnik w mocy 60 - 80 KM To jakiegoś same dorado powinien się zmieścić w tej cenie a do niego to lepsza będzie pasowa
http://www.tabor24.p...4,108875950.asp tu jest ładna proxa za 119
http://www.tabor24.p...4,111873305.asp łądny td80d tyle że 2008 też się nadaje na prow
http://www.tabor24.p...4,112093557.asp też używka ale na prow może być
Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

#3 Share mirek767

mirek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 27 kwiecień 2010 - 11:48

Jaki polecacie ciągnik w mocy 60 - 80 KM W tej cenie pewnie byś kupił Nh serii td np td5030 ma chyba 82 km tylko że on niema rewersu bezsprzęgłowego a do tura napewno by się przydał no ale zachodniego nowego to raczej innego w tej cenie nie kupisz no chyba że używanego

#4 Share PaWeL1995

PaWeL1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 27 kwiecień 2010 - 12:08

Jaki polecacie ciągnik w mocy 60 - 80 KM Może NH td5030 lub zetor proxima :rolleyes:

#5 Share mirek767

mirek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 27 kwiecień 2010 - 12:47

Jaki polecacie ciągnik w mocy 60 - 80 KM Ale ta cena 120 000 to za oczywiście za sam ciągnik, bez tura?
I czy ten ładowacz będzie z jakiś lepszych któy się da łatwo odpiąć do innych prac (np STOLL) czy jakiś polski tani założony na amen (pol-mot, hydramet) ?

#6 Share pawel675

pawel675

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 27 kwiecień 2010 - 13:21

Jaki polecacie ciągnik w mocy 60 - 80 KM Polecam Farmtraca 675DT . Ja mam go z Turem i wywiozuje się wspaniale swoją zwinnością.Wymienione maszyny według mnie idealnie pasują.

No i przedewszyskim kosząca cena ,skrzyna z rewersem 12/12 .Spalanie itp.

#7 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 27 kwiecień 2010 - 13:31

Jaki polecacie ciągnik w mocy 60 - 80 KM Cena oczywiście za sam ciągnik Tur jakiś z tańszych raczej chociaż na dzień dzisiejszy nie wiem jak się kształtują ceny i czy są duże różnice między lepszymi a gorszymi Ciągnik raczej ma być nowy Właśnie ten farmtrac budzi moje zainteresowanie ewentualnie zetor lub nh Widziałem też na allegro że Case 70-konny z 2009 roku jest w okolicach 118 tys brutto Może jakieś plusy i minusy wymienionych ciągników? A co powiecie o tych nowych ursusach bo widziałem też na allegro przecenionego ze 130 tys na 115 tys tylko nie pisze czy brutto I jak ktoś z was brał nowy ciągnik to czy można coś utargować z podawanych na początku cen?

Pawel a jak oceniasz go pod względem komfortu i z czym ewentualnie masz porównanie pod tym względem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share DebyFarmer

DebyFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 27 kwiecień 2010 - 15:08

Jaki polecacie ciągnik w mocy 60 - 80 KM Ja polecam Case JX 80 za ok 120tyś. bez tura lub Farmtrac 675TD. Dla mnie te traktory są OK :rolleyes:
ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

#9 Share mirek767

mirek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 28 kwiecień 2010 - 09:05

Jaki polecacie ciągnik w mocy 60 - 80 KM Co do targowania cen to powiem tak: jak w styczniu 2007 braliśmy NH TD95D z 2006 roku to jego cena wynosiła 122 000 (chyba) tylko że do tego dokupiliśmy sprężarkę (6000 zł) i poszerzenia błotników (1000zł) to po targowniu oddali za 125 000 i radio gratis. o do końcowej ceny to trudno jakąś regułę ustalić jak jest zapotrzebowanie na ciągniki i trzeba ze dwa miesiące czekać na niego to trudno żeby mocno z ceny spuścili a jeśli plac mają nimi zastawiony to wtedy raczej skłonni nawet troche taiej oddać ale to już zależy od dealera.

A i moim zdaniem powinieneś kupić ciągnik z wałkiem 540e, napewno trzeba z 6000zł dopłacić ale do prac które wymieniłeś napewno się przyda a w zamian zaoszczędzisz na paliwie.
W razie jakiś pytań co do Nh td chętnie służę pomocą. :rolleyes:

#10 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 28 kwiecień 2010 - 11:43

Jaki polecacie ciągnik w mocy 60 - 80 KM A jaką masz tą prasę? Bo 80koni z rotorem i nożami może mieć ciężko i w pasowej i w łańcuchowej.

#11 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 28 kwiecień 2010 - 13:10

Jaki polecacie ciągnik w mocy 60 - 80 KM Na razie prasa jest dopiero zamiarem kupna Teraz użytkujemy Classa Rolant 44 przy ciągniku Belarus 892 Ale prasa należy do sąsiada - mamy z nim umowę taką że sobie nawzajem pomagamy przy belowaniu i do nas należy belowanie jego prasą Ta prasa jest już trochę wysłużona i ma wąski podbieracz dlatego przymierzamy się do kupna swojej prasy i być może będziemy brać pod uwagę już taką prasę z rotorem i nożami bo podobno wychodzi lepsza sianokiszonka Jak już zeszliśmy na temat prasy to jaką moc należy przeznaczyć do pracy z taką prasą?

#12 Share mirek767

mirek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 30 kwiecień 2010 - 07:39

Jaki polecacie ciągnik w mocy 60 - 80 KM 80 km powinno wystarczyć, a jakiej mocy masz ciągnik główny?

#13 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 30 kwiecień 2010 - 20:08

Jaki polecacie ciągnik w mocy 60 - 80 KM Jeśli producent określił zapotrzebowanie mocy np na 60 KM dodaj do tego 20 i wtedy starczy.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i technika!

Napisany 07 październik 2010 - 20:01

Jaki polecacie ciągnik w mocy 60 - 80 KM Weź po uwagę Kubotę M6040 lub M7040, bardzo zwinne ciągniki no i oczywiście ekonomiczne. Ja mam 6040 jako główny ciągnik bo i ha mam mało ale pomagam czasami koledze co ma 80ha i MTZetem nie daje rady. Koszenie łąk, rozdrabniacz, prasa, średnio 3,6 l/mh, w orce nie wiem bo jeszcze nie przeliczałem. Ja mam podłączonego polskiego TURa 1200kg i szczerze mówiąc w zupełności wystarczy. Jak na budowie palety z pustakami woziłem to jednak coś na podnośnik by się przydało zawiesić bo trochę lekki i nie sterowny. No cóż ale to już skrajny przypadek bo belki to nie odczówa. Cena w granicach 130 tys brutto, oczywiście bez ładowacza.
KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone