maroon

Jaki polecacie ciągnik w mocy 60 - 80 KM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maroon    186

Witam Interesuje mnie jaki polecilibyście ciągnik w podanym wyżej zakresie mocy Ciągnik ten byłby użytkowany jako drugi w gospodarstwie 70 ha Pracowałby z TUR-em , prasą (tu pytanie czy taka moc wystarczy do prasy łańcuchowej z rotorem i nożami czy lepiej do pasowej?), w transporcie, opryskiwacz 600l i być może rozsiewacz nawozów 1 tonowy (czy to już za dużo?) Interesują mnie też aktualne ceny jeśli ktoś zna oraz ceny serwisu Najlepiej jeśli cena zmieściłaby się w 120 tys brutto Co sądzicie o farmtrackach , zetorach i czy jakiś zachodni podchodziłby pod tą cenę? Z góry dziękuję za wszelkie pomocne informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

To jakiegoś same dorado powinien się zmieścić w tej cenie a do niego to lepsza będzie pasowa

http://www.tabor24.pl/details,20694,108875950.asp tu jest ładna proxa za 119

http://www.tabor24.pl/details,20694,111873305.asp łądny td80d tyle że 2008 też się nadaje na prow

http://www.tabor24.pl/details,20694,112093557.asp też używka ale na prow może być


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek767    46

W tej cenie pewnie byś kupił Nh serii td np td5030 ma chyba 82 km tylko że on niema rewersu bezsprzęgłowego a do tura napewno by się przydał no ale zachodniego nowego to raczej innego w tej cenie nie kupisz no chyba że używanego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek767    46

Ale ta cena 120 000 to za oczywiście za sam ciągnik, bez tura?

I czy ten ładowacz będzie z jakiś lepszych któy się da łatwo odpiąć do innych prac (np STOLL) czy jakiś polski tani założony na amen (pol-mot, hydramet) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel675    0

Polecam Farmtraca 675DT . Ja mam go z Turem i wywiozuje się wspaniale swoją zwinnością.Wymienione maszyny według mnie idealnie pasują.

 

 

 

No i przedewszyskim kosząca cena ,skrzyna z rewersem 12/12 .Spalanie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Cena oczywiście za sam ciągnik Tur jakiś z tańszych raczej chociaż na dzień dzisiejszy nie wiem jak się kształtują ceny i czy są duże różnice między lepszymi a gorszymi Ciągnik raczej ma być nowy Właśnie ten farmtrac budzi moje zainteresowanie ewentualnie zetor lub nh Widziałem też na allegro że Case 70-konny z 2009 roku jest w okolicach 118 tys brutto Może jakieś plusy i minusy wymienionych ciągników? A co powiecie o tych nowych ursusach bo widziałem też na allegro przecenionego ze 130 tys na 115 tys tylko nie pisze czy brutto I jak ktoś z was brał nowy ciągnik to czy można coś utargować z podawanych na początku cen?

 

Pawel a jak oceniasz go pod względem komfortu i z czym ewentualnie masz porównanie pod tym względem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DebyFarmer    26

Ja polecam Case JX 80 za ok 120tyś. bez tura lub Farmtrac 675TD. Dla mnie te traktory są OK :rolleyes:


ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek767    46

Co do targowania cen to powiem tak: jak w styczniu 2007 braliśmy NH TD95D z 2006 roku to jego cena wynosiła 122 000 (chyba) tylko że do tego dokupiliśmy sprężarkę (6000 zł) i poszerzenia błotników (1000zł) to po targowniu oddali za 125 000 i radio gratis. o do końcowej ceny to trudno jakąś regułę ustalić jak jest zapotrzebowanie na ciągniki i trzeba ze dwa miesiące czekać na niego to trudno żeby mocno z ceny spuścili a jeśli plac mają nimi zastawiony to wtedy raczej skłonni nawet troche taiej oddać ale to już zależy od dealera.

 

A i moim zdaniem powinieneś kupić ciągnik z wałkiem 540e, napewno trzeba z 6000zł dopłacić ale do prac które wymieniłeś napewno się przyda a w zamian zaoszczędzisz na paliwie.

W razie jakiś pytań co do Nh td chętnie służę pomocą. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

A jaką masz tą prasę? Bo 80koni z rotorem i nożami może mieć ciężko i w pasowej i w łańcuchowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Na razie prasa jest dopiero zamiarem kupna Teraz użytkujemy Classa Rolant 44 przy ciągniku Belarus 892 Ale prasa należy do sąsiada - mamy z nim umowę taką że sobie nawzajem pomagamy przy belowaniu i do nas należy belowanie jego prasą Ta prasa jest już trochę wysłużona i ma wąski podbieracz dlatego przymierzamy się do kupna swojej prasy i być może będziemy brać pod uwagę już taką prasę z rotorem i nożami bo podobno wychodzi lepsza sianokiszonka Jak już zeszliśmy na temat prasy to jaką moc należy przeznaczyć do pracy z taką prasą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Jeśli producent określił zapotrzebowanie mocy np na 60 KM dodaj do tego 20 i wtedy starczy.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Weź po uwagę Kubotę M6040 lub M7040, bardzo zwinne ciągniki no i oczywiście ekonomiczne. Ja mam 6040 jako główny ciągnik bo i ha mam mało ale pomagam czasami koledze co ma 80ha i MTZetem nie daje rady. Koszenie łąk, rozdrabniacz, prasa, średnio 3,6 l/mh, w orce nie wiem bo jeszcze nie przeliczałem. Ja mam podłączonego polskiego TURa 1200kg i szczerze mówiąc w zupełności wystarczy. Jak na budowie palety z pustakami woziłem to jednak coś na podnośnik by się przydało zawiesić bo trochę lekki i nie sterowny. No cóż ale to już skrajny przypadek bo belki to nie odczówa. Cena w granicach 130 tys brutto, oczywiście bez ładowacza.


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

Witam. Odświeże temat. Jaki Ciągnik nowy 65 - 80 km .  NH t4 75 , zetor major 80 , FT 675 , U 380. Co polecacie ? A może coś innego ?  znajomy szuka ciągnika na MR. Jakie są rozbierzności cenowe ? Jakiego dealera polecacie ? jeżeli chodzi o cenę i w miare serwis ? Południowa polska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj