rolnik-k

Claas Dominator 85

Polecane posty

rolnik-k    0

Potrzebuje jakiegos szpenia, który naprawia hydrostatyki bo mi sie rosypał jakas wieksza górka a on zaczyna wyc nawet na 1 biegu a nie mówiac juz o 2 albo 3.na zimno jeszcze jako tako chodzi ale jak sie juz nagrzeje to koniec.Jak ktos zna osobe naprawiajaca to to niech pisz tutaj.Z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

szukam pompy hydraulicznej linde pv 50 do dominatora 80, jest to pompa jazdy, moze ktos wie gdzie rozbieraja modele 80 i 85. rowniez kontakty za granica mni interesuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

W hydraulice też jest olej tej firmy, tylko nie wiem jaki symbol. Najprościej jest zadzwonić do Korbanków podać rocznik i symbol maszyny i oni powiedzą jaki tam jest olej.

 

do "maskin" skad jesteś,daj mi jakiś namiar na siebie, morze będę mógł ci pomóc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil5    0

A możesz dać dokładny adres i numer telefonu bardzo mi się przyda bo właśnie kupiłem classa może jakąś część trzeba będzie wymienić <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Padła mi kiedyś zwolnica od claasa i nigdzie niemogłem takiej poszukać.Zadzwoniłem do Brzozy i ten właścieciel tego szrotu powjedział że ma takowom i ona kosztuje 1500zł noto udałem sie tam.Zwolnicy niemogliśmy poszukać bo leżała przysypana kupom złomu,a jak znalazłem to gościu powjedział że on zmjenił zdanie i chce 3000 a nie 1500zł,właścieciel tego bajzlu jest niesłowny i nadodatek ździera z ludzi kase jak widzi że im naczymś zależy.Olałem go i kupiłen w Starogardzie.Gd. za 100zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
A możesz dać dokładny adres i numer telefonu bardzo mi się przyda bo właśnie kupiłem classa może jakąś część trzeba będzie wymienić <_<

 

Sorki, że musiałeś troche czekać za tym adresem. Oto on:

 

Firma ROLCEL

Właściciel Tadeusz Cielecki

86-061 Brzoza

ul. Bydgoska 23

tel. prywatny 052 / 581 54 41

tel. biuro 052 / 581 54 36

tel. kom. 0502 491 380

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jędruś23    0

Jaki kombajn wybrac.

Analizuje taki typy:CLAS DOMINATOR-150, DEUTZ-FAHR-5445H, NEW HOLAND TC54.

Prosze o porade który byl by najlepszy na taki areal.

Osobisci podoba mi sie DEUTZ-FAHR-5445H.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poradzil bym deutza.moim zdaniem jest to niezawodny sprzet i z dobrym wyposazeniem.bo za claasa trzeba duzo zaplacic.

TC54 nie polecam, poniewaz jest to bizon w nowych blachah z kilkoma bajerami.u mnie we wsi koles ma 56.osobiscie to bym go nigdy nie kupil. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor11441    1

Jak che ktoś kupić takiego claasa to pisać do mnie na PW


Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomi    1
A możesz dać dokładny adres i numer telefonu bardzo mi się przyda bo właśnie kupiłem classa może jakąś część trzeba będzie wymienić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomi    1

hej chciałem sie zapytać jakie jest prawidłowe ustawienie do koszenia zboża claasa dominatora 85 heder 3,90. wlasnie se kupiłem ten sprzęt i nie wiem jak go ustawić. Żyto , mieszanka i pszenica jakie są ustawienia do tego. za pomoc z góry dziękuje. moje gg 4725121.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

hej chciałem sie zapytać jakie jest prawidłowe ustawienie do koszenia zboża claasa dominatora 85 heder 3,90. wlasnie se kupiłem ten sprzęt i nie wiem jak go ustawić. Żyto , mieszanka i pszenica jakie są ustawienia do tego. za pomoc z góry dziękuje. moje gg 4725121.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skibowyplug    0

Co myślicie o tym kombajnie ,mój wujek kupił rok temu ten model rocznik 1975 za 30 000tys ,wygląda on starodawnie jest cały kwadratowy chociaż w b.dobrym stanie technicznym jednakże nie ma kabiny ,ja mu powiedziałem ,że nie dałbym za coś takiego 10000zł ale ja się nie znam za bardzo.W te wakacje miał na nim sporo zarobić ,uruchomił go a że pierwszy raz miał jeździć kombajnem to włączył jakieś dźwignie źle i urwało jakąś cześć w tej rurze co się wysypuje zboże ,kupił nową część zamontował wyjechał w pole i znowu coś walnęło jakiś pasek ,rolnicy znaleźli sobie inne kombajny i nie zarobił nic ostro...Ja uważam ,że ten kombajn to mało wydajny złom nawet jeżeli jest w dobrym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Podzielam zdanie @skibowyplug. Mój sąsiad ma 105 na hydrostacie z silnikiem 180km i 5,7m heder i nie skosi nic więcej w godzinę niż mój ojciec nh 8050 3,6m, który ma silnik 105km. Claas, to marka bardzo dobrze rozreklamowana i droga tak jak pasze sano. Uważam, że claas nie jest aż o tyle lepszy, aby aż tyle więcej za niego zapłacić.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Podzielam zdanie @skibowyplug. Mój sąsiad ma 105 na hydrostacie z silnikiem 180km i 5,7m heder i nie skosi nic więcej w godzinę niż mój ojciec nh 8050 3,6m, który ma silnik 105km. Claas, to marka bardzo dobrze rozreklamowana i droga tak jak pasze sano. Uważam, że claas nie jest aż o tyle lepszy, aby aż tyle więcej za niego zapłacić.

bo porównywać kombajny można a raczej może jeden kombajnista...

kombajn kombajnowi nie równy - kombajnista kombajniscie tym bardziej... zwłaszcza jak sie przesiadł z pgr-owskiego bizona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepek2    11

bo porównywać kombajny można a raczej może jeden kombajnista...

Święte słowa! Dodałbym jeszcze, że kombajnista doświadczony. Wprawdzie jeżdżę kombajnem już 19 lat, ale tylko po 100 - 150 godzin rocznie, nie kosiłem nigdy QQ, nie kosiłem rzepaku, raz trafiła mi się gorczyca, kilka razy łubin i bobik. Miałem tylko trzy Claasy: Compact25 (tragedia :D ), Mercator 75 (tak sobie, silnik Perkins :P ), a teraz Dominator 80 (może być, silnik Merc. :P ) i dlatego moje doświadczenie nie jest zbyt duże. Jednak wiem, że ocenianie sprzętu na podstawie urwanego paska u wujka, to chyba jakieś nieporozumienie. A to, że po omyłkowym włączeniu napędu wysypu przy nieotwartej rurze, coś się urwało, świadczy o za mocnym bezpieczniku - tam przy napędzie ślimaka jest sruba 8mm, która powinna się urwać w takiej sytuacji.


Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W te wakacje miał na nim sporo zarobić ,uruchomił go a że pierwszy raz miał jeździć kombajnem to włączył jakieś dźwignie źle i urwało jakąś cześć w tej rurze co się wysypuje zboże ,kupił nową część zamontował wyjechał w pole i znowu coś walnęło jakiś pasek

Jak ma się mechanicznie rozkładaną rurę, i przy złożonej się ją włączy, no to nie ma szans, bo żaden krzyżak nie obróci się przy kącie 90 stopni.Taką rurę posiadają już wszystkie mechanicznie rozkładane Claasy po 70r.

Pasek jak to pasek. Ta maszyna ma 35 lat, jak ten pasek był jeszcze oryginalny to szacun dla Claasa. Stan pasków sprawdza się przed sezonem, żeby w żniwa nie stać.

 

Twoje argumenty @skibowyplug nie mówią o awaryjności kombajnu, tylko o niesumienności kombajnisty. Wiem, pomylić się każdy może, ale nie zwalaj winy na kombajn, bo jest kanciasty i zielony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

    • Przez DarekGrzebyk
      Witam co może być przyczyną że zapycha się ciągle podajnik klosowy . Był wymieniany pasek od podsiewacza i to tej wymianie wydaje mi się że trochę za dużo zboza idzie na powrót przez co ten lancuch jak by się nie wyrabiał.  
    • Przez patataj_
      tak jak w temacie potrzebuje podstawowe dane regulacyjne tj. momenty dokręcania wału, kąt wtrysku (pompa rotacyjna cav) luzy zaworowe a najlepiej instrukcje obsługi i katalog części. Pozdrawiam i życzę udanych żniw.
    • Przez PrzemoO
      Mam problem z komputerem odpaliłem kombajn było ok a po chwili coś takiego




    • Przez Ziel
      Witam,
       
      Czy ktoś z was mógłby mi pomóc i przesłać parę wymiarów?
      Najlepiej jakby ktoś zmierzył wysokość zawieszenia nad ziemią przedniej osi ( na środku ) i z tyłu np sit.
      Wydaje mi sie że mam złe opony i sita za mocno są w poziomie co skutkuje gubieniem ziarna. 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj