Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie płynnym mocznikiem za pomocą opryskiwacza

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share stiepan

stiepan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 26 kwiecień 2010 - 19:11

Nawożenie płynnym mocznikiem za pomocą opryskiwacza Nie wiem czy ten temat w odpowiednim dziale się znajduje jak coś to można przenieść :D.Praktykuje ktoś nawożenie rozpuszczonym nawozem azotowym np. mocznikiem zboża przy pomocy opryskiwacza polowego?? jaka dawkę ustalacie i w jakim stadium wzrostu stosować oprysk nawozowy na zbożna?? jakich rozpylaczy używacie i czy się nie zatykają końcówki, w jaki sposób rozpuszczać najpraktyczniej.Dzięki i liczę na konkretne odpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie płynnym mocznikiem za pomocą opryskiwacza Dzisiaj, 02:37
  •  

#2 Share casecs94

casecs94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 26 kwiecień 2010 - 19:56

Nawożenie płynnym mocznikiem za pomocą opryskiwacza u nas jak ojciec pryska to dodaje 25 kg mocznika lub siarczanu na opryskiwacz 1000l i nic się nie zapycha

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 kwiecień 2010 - 20:05

Nawożenie płynnym mocznikiem za pomocą opryskiwacza Ja daje 25kg na 400l i jakiś dodatek taki niebieski proszek (nie pamiętam nazwy), na początku sezonu czyszczę wszystkie końcówki, i nic się nie zapycha.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share przemo93pl

przemo93pl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów
  • Zainteresowania:Film/sport/motoryzacja /rolnictwo

Napisany 26 kwiecień 2010 - 20:35

Nawożenie płynnym mocznikiem za pomocą opryskiwacza Ja też daje 25kg na 400l + odżywka insol i jest ok

#5 Share Maciejo

Maciejo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 26 kwiecień 2010 - 20:37

Nawożenie płynnym mocznikiem za pomocą opryskiwacza ja daje 25 kg moczniku na hektar (rozpuszczam go w ok 320 litrach cieczy bo mi akurat tyle na 1 ha wychodzi). Ja rozpuszczam nawóz na sitku w opryskiwaczu i elegancko się rozpuszcza. Efekty działania nawozu widać po paru dniach :D

#6 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 26 kwiecień 2010 - 20:44

Nawożenie płynnym mocznikiem za pomocą opryskiwacza Ja to niekiedy wsypuję ok 150-200 kg mocznika na opryskiwacz 2000l plus odżywki,pryskam 8 lub 10ha.Dyszę szybciej się wyrabiają bo w moczniku jest krzem [lub coś podobnego].Wsypuję mocznik do beczki i wkładam węża żeby go mieszało,musi być z 400 litrów wody chodzi o stężenie.

#7 Share mikcom20

mikcom20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 26 kwiecień 2010 - 20:49

Nawożenie płynnym mocznikiem za pomocą opryskiwacza ja daje 10 kg na 400l + ekolist do tego i rozpuszczam mocznik w kotle z ciepłą wodą poniweważ jak wiadomo rozpuszczony azot ma zimną temperaturę co szkodzi rosliną Tam gdzie było pryskane "zimnym" azotem zaobserwowano gorszy przyrost roślin niż tam gdzie nie było pryskane wcale

#8 Share piotr5a4

piotr5a4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko co z nim związane.

Napisany 26 kwiecień 2010 - 21:10

Nawożenie płynnym mocznikiem za pomocą opryskiwacza Nie wiem panowie czy wiecie ale rozpuszczanie mocznika jest zabronione. :D u nas we wsi gość na sąsiada doniósł i mu dopłaty zabrali i to nie jest żart

#9 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 26 kwiecień 2010 - 21:43

Nawożenie płynnym mocznikiem za pomocą opryskiwacza ja daję 25kg mocznika na 1ha zbóż + jakieś odżywki lub siarczan magnezowy i nic sie nie zapycha. :) nawożenie roślin można stosować w każdym stadium rozwojowym roślin oprócz kwitnienia no i nie zawsze takie samo stężenie mocznika, bo można przypalić :D
red power

#10 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 26 kwiecień 2010 - 21:49

Nawożenie płynnym mocznikiem za pomocą opryskiwacza panowie możecie powiedzieć jaką dyszą to dokarmiacie, Zastanawiałem się czy w tym roku na życie nie spróbować ale mam dysze 03 w opryskiwaczu. trochę za małe krople nie będą?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 kwiecień 2010 - 21:58

Nie wiem panowie czy wiecie ale rozpuszczanie mocznika jest zabronione. :D u nas we wsi gość na sąsiada doniósł i mu dopłaty zabrali i to nie jest żart

nie rób sobie jaj, bo jeszcze ktoś w to uwierzy :)

#12 Share suzuki550e

suzuki550e

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa

Napisany 27 kwiecień 2010 - 07:47

Nawożenie płynnym mocznikiem za pomocą opryskiwacza ja się w moczniki nie bawie, kupuje odrzywkę MPK 15% + 15% + 15% + mikroskładniki

#13 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 29 kwiecień 2010 - 20:34

Nawożenie płynnym mocznikiem za pomocą opryskiwacza ja pryskam końcówkami eżektorowymi :rolleyes:
piotr5a4 niby z jakiego powodu jest zabronione rozpuszczanie mocznika?
red power

#14 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 29 kwiecień 2010 - 20:38

Nawożenie płynnym mocznikiem za pomocą opryskiwacza A przypadkiem czy w sklepach na półkach nie stoi gotowy mocznik w płynie do pryskani? Więc nie wiem czemu ma być zabronione

#15 Share RSM32

RSM32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 29 kwiecień 2010 - 22:17

Nawożenie płynnym mocznikiem za pomocą opryskiwacza Ja kupuję kilkanaście ton roztworu mocznika 18%N z ZA Puławy i okoliczni rolnicy go stosują jest to dopuszczony do obrotu nawóz azotowy tylko droższy N jak w granulacie ale bardzo wygodny, Coś tu nie tak z tą karą.

#16 Share Tomato0

Tomato0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 16:47

Nawożenie płynnym mocznikiem za pomocą opryskiwacza Czy dysze średniokropliste będą dobre jak rozpuszcze 20 kg mocznika w 300 litrach wody + odżywka ekosol + siarczan magnezu? Czy nie przypali zboża?

#17 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 17:38

Nawożenie płynnym mocznikiem za pomocą opryskiwacza Ja bym się bał taką mieszaniną pryskac w tym roku tylko dawałem 15kg siarczanu razem z Huzarem na zbiornik 400 l robiłem 1,5 ha i widzę że mam przypalone pszenżyto zwłaszcza na jednym polu gdzie było słabsze i mniejsze

#18 Share Mariusz15

Mariusz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:ładne dziewczynki szybkie samochody i dochodowe rolnictwo

Napisany 18 kwiecień 2012 - 21:40

Nawożenie płynnym mocznikiem za pomocą opryskiwacza a pryskał ktoś takim rozpuszczonym mocznikiem dyszkami przeznaczonymi do RSM tymi 7 otworowymi?

#19 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 22:00

Czy dysze średniokropliste będą dobre jak rozpuszcze 20 kg mocznika w 300 litrach wody + odżywka ekosol + siarczan magnezu? Czy nie przypali zboża?

Pryskałem i nie było problemów. Teraz będę pryskał też "bogatymi "koktajlami :ph34r:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Turbomatiq

Turbomatiq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 20:31

Witam.Trochę odświeżam temat.Przez kilka ostatnich lat dosypywałem mocznik do opryskiwacza z opryskiem przeciw chwastom.Pryskałem mieszankę zbożową i naprawdę jestem bardzo zadowolony z tego sposobu.I tutaj pytanie czy mogę zrobić tak samo z pszenicą?

Dodaj odpowiedź