Polecane posty

mikad    1134
4 godziny temu, dysydent napisał:

o ile pierwsza część odpowiedzi ma jeszcze jakieś znamiona sensu to druga jest logiczną bzdurą bo wysieję, w kosmos nie poleci i za takie odpowiedzi nie podziękuję zwłaszcza że nie pytałem czy wysieję przy mieszaniu a czy samo mieszanie insektycydów z nawozami jest przez producentów czy w samej praktyce dopuszczalne a najlepiej czy ktoś ma potwierdzone praktycznie skuteczności owadobójczej lub nieskuteczności wynikające z choćby jakichś reakcji chemicznych czy to nośnika czy samej substancji czynnej z pestycydu z nawozami.

Wnioskuję zatem że tego nikt nie wie i kolejny raz jestem skazany na własne eksperymenty.

Gdybyś precyzyjniej zadawał pytania plus do tego używał znaków interpunkcyjnych tak aby nie powstawał bełkotliwy słowotok to nie trzeba by się domyślać o co Ci chodzi. Szczerzę mówiąc takie teksty czytam raz i jeżeli są ciężkie do przyswojenia nie staram się wnikać głębiej tak więc jeżeli moja odpowiedź Cię nie satysfakcjonuje to trudno. Przy wysiewie belemu siewnikiem życzę powodzenia. Natomiast co do mocznika mam dokładnie odmienne zdanie i nie zamierzam nikogo przekonywać co jest lepsze. Racja jest jak dvpa, każdy ma swoją.

  • Haha 1

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126
Dnia 20.04.2024 o 15:51, dysydent napisał:

czy można mieszać z nawozami środki owadobójcze doglebowe typu Belem, Columbo -0,8MG i podobne? a jeśli tak to z jakimi nawozami które przy okazji można zaaplikować dorzędowo? bo nie mogę znaleźć nic na ten temat i nie wiem czy takich danych w necie nikt nie umieścił czy ja tak "potrafię" szukać?

chm

;)

uznaję zatem że nie znamy odpowiedzi na to pytanie i wątpię by sam producent tych wynalazków je znał w stopniu pewności by się odważył je do oficjalnych zaleceń dopisać.

no nic, metoda "na orzeł czy reszka" czyli testy własne i na własne ryzyko

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    172
21 minut temu, PAN88 napisał:

Zbyszku jak Ci w tym roku leży  ten Jurek?  Mi w tym roku bardzo dobrze a w tamtym było ch*jowo

Jadalnego skończyłem sprzedawać końcem lutego , sadzeniaki ok sporadycznie coś się zepsuło. W ub roku podczas kopania było trochę zepsutych i wbrew pozorom bardzo dobrze przechowały się do wiosny w " kopcu" . Ogólnie jestem z tej odmiany zadowolony . Plon , smak , przechowywanie , ładna bujną łecina. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126

po lewej Marabell po prawej Jurek i plon był proporcjonalnie większy do naci z Jurka czyli niemal dwukrotnie
nie muszę dodawać że warunki polowe, nawożenie i sadzenie identyczne
no Marabell ładniejsze bulwy o błyszczacej gładkiej skórce bardziej zółty miąższ gdy Jurek jako krzyżówka Vinety i jakiejś starej polskiej odmiany po Vinecie odziedziczył szorstkość skórki ale i wiele cech pozytywnych w tym smakowych choć nieco od Vinety gorszy to nie na tyle aby miał ten smak zły a bez możliwości bezpośredniego porównania czy nawet odróżnialny
akurat mam fotkę tu na af to ...
20220624_193146_cr.jpg

mam jeszcze jedną fotkę ze stoku gdzie jest tak posno że Marabell no nie dała rady i ledwie sadzeniaki zwróciła (oczywiście co do wielkości bulw bo plon był trochę wyższy niż te dwie t/ha ;) te ze sześć szt pod krzakiem było czyli ze 12t/ha wyszło :P  ) gdy Jurek dał całkiem sensowny plon a tam pośnizna że nawet chwasty za bujne nie chcą rosnąć  bo stromy stok wyługowany do martwicy na gliniastym podłożu :DDSCN0479.JPG

chociaż tu nie tyle brak nawozu co susza tak skarliła tę niemiecką szlachciankę i nawożenie właśnie z racji pośnizny tego placu pola celowo podwojone placowo kto wie czy przez to zasolenie tylko jeszcze nie spotęgowało efektu suszy no ale Jurek dał radę
posnego zapuszczonego pola w jeden rok nie da się do żyzności podnieść be ryzyka że szkód to więcej przyniesie niż pożytku

jednak polsko niemieckie kundle wyjątkowo żywotne na wszystkich polach; kartoflanych, politycznych i wszelkich innych ;)
 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dysydent napisał:

po lewej Marabell po prawej Jurek i plon był proporcjonalnie większy do naci z Jurka czyli niemal dwukrotnie
nie muszę dodawać że warunki polowe, nawożenie i sadzenie identyczne
no Marabell ładniejsze bulwy o błyszczacej gładkiej skórce bardziej zółty miąższ gdy Jurek jako krzyżówka Vinety i jakiejś starej polskiej odmiany po Vinecie odziedziczył szorstkość skórki ale i wiele cech pozytywnych w tym smakowych choć nieco od Vinety gorszy to nie na tyle aby miał ten smak zły a bez możliwości bezpośredniego porównania czy nawet odróżnialny
akurat mam fotkę tu na af to ...

mam jeszcze jedną fotkę ze stoku gdzie jest tak posno że Marabell no nie dała rady i ledwie sadzeniaki zwróciła (oczywiście co do wielkości bulw bo plon był trochę wyższy niż te dwie t/ha ;) te ze sześć szt pod krzakiem było czyli ze 12t/ha wyszło :P  ) gdy Jurek dał całkiem sensowny plon a tam pośnizna że nawet chwasty za bujne nie chcą rosnąć  bo stromy stok wyługowany do martwicy na gliniastym podłożu :D

chociaż tu nie tyle brak nawozu co susza tak skarliła tę niemiecką szlachciankę i nawożenie właśnie z racji pośnizny tego placu pola celowo podwojone placowo kto wie czy przez to zasolenie tylko jeszcze nie spotęgowało efektu suszy no ale Jurek dał radę
posnego zapuszczonego pola w jeden rok nie da się do żyzności podnieść be ryzyka że szkód to więcej przyniesie niż pożytku

jednak polsko niemieckie kundle wyjątkowo żywotne na wszystkich polach; kartoflanych, politycznych i wszelkich innych ;)
 

Ciekawe porównanie. Ja w tym roku mam właśnie Jurka pierwszy raz i Red Lady. Skusiłem się opisem. Tamten rok to była Gala i Bellarosa. Niestety mimo zabiegów rok był okropnie mokry i wdała się zaraza. Jakieś 40% plonu zgniło już w polu. Jeden smród przy kopaniu. Także nie najlepiej to wyszło choć i tak ładnie sypały mimo wszystko. 

Zobaczymy co w tym roku te odmiany pokażą.  Poszło 30 ton obornika. Potas wysoki w glebie. Do tego 200 kg nawozu  i rsm 26 przed sadzeniem. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1757
2 godziny temu, zbyszek8201 napisał:

Jadalnego skończyłem sprzedawać końcem lutego , sadzeniaki ok sporadycznie coś się zepsuło. W ub roku podczas kopania było trochę zepsutych i wbrew pozorom bardzo dobrze przechowały się do wiosny w " kopcu" . Ogólnie jestem z tej odmiany zadowolony . Plon , smak , przechowywanie , ładna bujną łecina. 

Ja teraz ostatnie 5t zrobiłem i może 30szt podgnitych a w tamtym roku było pełno zgniłków. . Mi najbardziej pasuje plon i bujną nacina 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodman    24
7 godzin temu, PAN88 napisał:

Zbyszku jak Ci w tym roku leży  ten Jurek?  Mi w tym roku bardzo dobrze a w tamtym było ch*jowo

u mnie podobnie

w zeszłym roku gnił na h...., a w tym sporadycznie się zdarza 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Sorki, nie ten wątek 

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę pomroziło ostatnio. Takie 0 nocami raz minus 3. Ziemniaki posadzone ale mocno obsypane i nie wyszły bo w ziemi 3 tygodnie...  nie zaglądałem ale chyba nic im nie powinno być? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126

a nie, za krótkie noce a by wystarczająco długo poniżej zera było co by zdążyło przemarznąć bodaj centymetr a co mówić do głębokości sadzenia
gorzej jeśli powyłażą co i tak w kartoflach jeszcze nie wyrok a tylko opóźnienie bo powyłażą jeszcze raz :D
gorzej jakie z nasion fasole soje czy inne co z cieplejszych krajów i minus jeden już je zabija to przesiewka konieczna gdy wzeszłe zmrozi. Kartofli przez przymrozki nikt jeszcze nie przesadzał

no u mnie na polu żółtlica zdążyła w te wielkanocne upały wystartować to właśnie minionej nocy na glanc ją szlag trafił i to właśnie w kartoflach które jeszcze od chwastu niczym nie były pryskane, no ale dopiero ze dwa tygodnie od sadzenia to jeszcze czas no i w te przymrozki to lepiej z opryskami przeczekać

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj