Polecane posty

pawelec    89

a nie lepiej przed sadzeniem polecieć dursbanem?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

w tym roku na 6ha przed sadzeniem dalem dursban a na pozostalych ha po staremu

pozyjemy.. zobaczymy..


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

ja na wszystkie, tak jak od kilku lat przed sadzeniem.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

na stonkę to najlepszy jest prestige. Rolnica aż takich szkód nie robi. Gryzie to co jest pod wierzchem a zazwyczaj już bulwa jest zielona. Ja robiłem dursbanem. Z drutem spokój a rolnica była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Ja jeszcze nigdy z rolnicami nie miałem problemów, chyba a nawet napewno dzięki nawadnianiu bo zauważyłem że jeżeli pojawi się jakaś nadgryziona bulwa to tam gdzie woda słabo doleciała.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SzweDes    0

Panowie oset w ziemniaku macie jakiś pomysł oprócz graki :rolleyes:

Środek titus 60g/ha lub odpowiednio dobrane mieszanki bassagranu + dodatek substancji MCPA np( w chwastoxie) = barox, kiedyś barox był dopuszczony i stosowany w ziemniaku teraz trzeba samemu bełtać:) wpisz nazwy tych środków w google będziesz wiedział co i jak dobrać:)

 

Na stonkę może Mospilan???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massej135    0

Mam pytanie czym prysnąć ziemniaki (wysokość okolo 25cm) na chwasty żeby nie zaszkodziło ziemniakom.Miałem zamiar titus+sencor ale czy sencor im nie zaszkodzi??Bo troche duże już są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

ja pryskam taką mieszanką i zniżki plonu nie zauważam. Rób jak uważasz, ale trochę za duże są już rośliny :)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massej135    0

też tak zawsze pryskam tylko teraz są już duże od titusa nic im nie bedzie tylko niewiem czy sencor ich nie przypali.Chyba żeby zastosować mniejszą dawke sencoru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3020

a co sadzicie o stompie-w tym roku 1 raz pryskalem ,jak skutecznosc dzialania


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1
Napisano (edytowany)

Dawka 3 litry na hektar Afalonu i rządki czyściutkie bez chwastów.Odmiana znana :rolleyes: dsc02474d.jpg Fotka robiona telefonem , więc niezbyt dobrej jakości....

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

u mnie jest tak bez żadnego oprysku ;)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Wiem kolego.Ale jeśli dobrze pamietam to umawialiśmy się u mnie w weekend............Co się stało że się do mnie nie odezwałeś? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

Chłopaki jak jest dośc sucho na polu to jest sens pryskac Stomp'em? Czy poczekac i zastosowac coś innego na, jakiś powschodowy? I czy jeśli ziemniaki są na wierzchu to nie przeszkadzałbym im oprysk Stomp'em? Bo dzisiaj ostatecznie obredliłem i jakieś 10% ma już pierwsze listki na wierzchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kenic12345    0

pryskałem 7 dni temu ziemniaki Agilem 100 ec na perz dawka 1,25l na ha (300l wody), dzisiaj zauważyłem że na niektórych krzakach jest małe zabarwienie liści na żółto (obrzeża liści) mam pytanie czy jest to spowodowanie środkiem? czy wpłynie to na dalszy rozwój? i jak sądzicie co może być przyczyną tego, przecież dawałem najniższą dawkę jaką podaje producent, a może pogoda 30 stopni i dużo słońca wpłynęły na to? jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mig1    0

Witam wszystkich :rolleyes:

W moich ziemniakach (denar) pojawiły się ślimaki, czy możecie polecić mi jakiś środek na te szkodniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Ja Agilem pryskam 2 x 0.6l lepiej wtedy zwalcza perz. A jak było słońce i 30stopni to raczej się nie pryska. Ja wczoraj właśnie Agilem przeleciałem w dawce 0.6l a za 10 dni druga poprawka.

 

A mam pytanie bo na Denarze mam mszyce myślicie że Mospilan sobie poradzi z nimi ??? Bo na opakowaniu pisze że w ziemniaku na stonkę działa i sam nie wiem czy nim dziś prysnąć.???


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To że jest środek na stonkę to nie znaczy że zadziała na mszycę ale akurat Mospilan jest w zaleceniach na mszycę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

witam jak poprzednicy również mam problem z perze ale zostosuje któryś z wyżej poleconych środków a co polecacie na komose ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

@MAT912 - właśnie wiem że tak jest, że nie każdy środek na stonke działa na mszyce. A później już doczytałem, że mospilan też mszyce bierze i właśnie go kupilem tylko większa dawka jest na mszyce. A wie ktoś może czy oprócz "wyradzania się ziemnika" mszyce w jakiś szczególny sposób w danym roku powodują spadek plonu??


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

mszyce przenoszą choroby wirusowe. dlatego zabiegi chemicznego zwalczania szkodników zaleca się przede wszystkim na plantacjach nasiennych, a także w przypadku kiedy mamy zamiar sadzić później z własnych zasobów sadzeniakowych.

chodzi o wirusy liściozwoju (vineta b. wrażliwa) oraz wirusy X i Y.

polecam zaprawianie sadzeniaków - Prestige, poza innymi zaletami, chroni także przed chorobami wirusowymi przenoszynymi przez mszyce do 12 tygodni.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kenic12345    0

witam jak poprzednicy również mam problem z perze ale zostosuje któryś z wyżej poleconych środków a co polecacie na komose ?

 

 

wiem że się nie pryska jak jest 30 stopni. Pryskałem wieczorem jak było 18-19 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Dzisiaj popadało, jutro ma być max 20 oC, więc wieczorem prysnę tradycyjnie mieszanką Sencor + Targa. Przez ostatnie dwa sezony takie połączenie dawało niezłe efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

a ja poleciałem titusem i vinetę przypaliłem ;[. Pozostałym 6 odmianom nic nie jest. A pryskane wszystko razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj