Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kenic12345    0

Pryskałem dzisiaj ziemniaki sencorem 70 WG. Miejscami wyszły mi ziemniaki, czy sencor może wpłynąć negatywnie na ziemniaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

troche przyżółkną, ale większych negatywnych skutków nie powinno byc.

poza tym sencorem raczej pryska sie zwyczajnie po wschodach w mieszance z czyms na jednoliscienne.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186
Napisano (edytowany)

kenic12345 tak ale to zalezy jaka odmiana

niektore odmiany sa wrazliwe na metrybuzyne

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kenic12345    0

tak na opakowaniu jest napisane jakie odmiany są wrażliwe, ale akurat takich to nie mam, dzięki za info. A można pryskać AGILEM 100 EC przed wschodami ziemniaków?

 

tak na marginesie to pryskałem wcześniej Afalonem (podziałał świetnie, jak zawsze) ale na polu pokazało mi się dużo chabru którego nie bierze afalon i dlatego pryskałem dodatkowo sencorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmowski1939    3

Mam takie pytanko:na opakowaniu Prestigea było napisane zeby nie zaprawiac krojonych ziemniaków. Ja juz miałem pokrojone więć popij wodą. Sadziliśmy we wtorek po świętach, dziś je rozgrzebałem i trafił się akurat przekrojony, dopiero puszczał kiełek. W związku z tym pytam czy moga nie skiełkować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

skoro puszczał to chyba kiełkują. A że tak długo to zależy w jakim stanie były sadzeniaki. Bo szybciej wyjdą podkiełkowane niż głęboko uśpione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54
Napisano (edytowany)

Czym najlepiej pryskać ziemniaki od chwastów??? proszę o jakiś nie drogi, dobry i sprawdzony środek... kiedy najlepiej opryskać ?:rolleyes:

Edytowano przez Renault9514

ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Chłopie na ten temat byś tu książkę napisał .Poszukaj w postach w tym temacie i innym odnośnie ziemniaka , masz wszystko.Przed wschodowo i po wschodowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Renault9514 - najlepiej podjechać do punktu sprzedaży środków ochrony roślin i tam z tych które będą dostępne wybrać najlepszy dla siebie pod względem ceny i spektrum zwalczanych chwastów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

panowie na perz w ziemniakach co polecacie ? jutro będę redlił i mogę popryskać chyba ,że poczekać aż ziemniaki wyjdą ? titus limuurex command ? jaki najlepszy srodek i kiedy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

milinkovic - najpierw kup środek , przeczytaj instrukcję stosowania a potem rób uprawki mechaniczne , osobiście polecam Fulisade . Zasada jest jedna ,oprysk na pesz robisz jesienią np. randap czy inny środek z glifosatem i na wiosnę z perzem masz spokój ..........pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

wiesz środek to nie ma problemu jade do sklepu i kupuję tylko co? zapytać można ,a nawe trzeba po to jest to forum chyba? nigdy nie pryskałem nigdy i nie sadziałem ziemniaka ,więc chyba lepiej zapytać ? a wiem że w tamtym roku na tym polu były problemy z perzem dlatego chodzi mi ,żeby środek brał go ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Ja zrobiłem jak podpowiedział mi saszeta przed wschodami !!!!!!!!! randap 2,5l + afalonn 2l ziele żółknie musisz czytać posty do tyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

przed wschodami ziemniaka jakimś glifosatem a potem ewentualnie po wschodach ziemniaków fusilade, titus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164
Napisano (edytowany)

panowie na perz w ziemniakach co polecacie ? jutro będę redlił i mogę popryskać chyba ,że poczekać aż ziemniaki wyjdą ? titus limuurex command ? jaki najlepszy srodek i kiedy ?

już to pisałem w innym temacie. Na perz po wschodach ziemniaków agil, aramo, focus ultra, fusilade, gallant, leopard, pantera, perenal, select, targa. Patrz na cenę i karencję. No i tym zwalczysz chwastnicę i wszystkie jednoliścienne. Ja zazwyczaj stosuję agil. Czasem w dawkach dzielonych bo mniej schodzi i lepszy efekt

Jeżeli chcesz najpierw obsypać to lepiej po wschodach bo roundapem pewnie juz nie zdążysz przed wschodami żeby perz w miarę odbił.

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1207    0

panowie na perz w ziemniakach co polecacie ? jutro będę redlił i mogę popryskać chyba ,że poczekać aż ziemniaki wyjdą ? titus limuurex command ? jaki najlepszy srodek i kiedy ?

 

Ja osobiście polecam obsypać i prysnąć linurexem (lub coś z linuronem) i czekać aż perz wzejdzie podrośnie i wtedy Perenal i nie masz problemu z perzem co jest bardzo ważne szczególnie przy jadalnym. Stosowałem kiedyś tak jak koledzy polecają przed wschodem glifosat a potem jakas korekta ale ze średnim skutkiem a po Perenalu masz czyste pole do samych wykopów, szczerze polecam, co prawda tanio to nie wychodzi (nie pamiętam dokładanej ceny) ale wart jest tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Ja zawsze Linurex po obsypaniu wilgnej ziemi .A jak ziemniaki mają około 10-15 cm to Mistral+ Titus & Trend . I pole czyściutkie , aż miło spojrzeć. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Nie chcę tu z nikim dyskutować , ale powiem jak ja to robię , od kilku czy kilkunastu lat . Sadzenie , oczywiście przedtem nawożenie obornikiem + PK w ilości 120-140 K oraz ok 80 P , brona - saletrzak w ilości 80 kg na /ha , dalej redło i oprysk np., senkorem -metrybuzyna są inne tańsze zamienniki , ważne że substancją czynną jest metrybuzyna , środek ten niszczy większość chwastów dwuliściennych . Potem oprysk na grzyba i stonkę no i brać kasę za bulki ..................Co do linurexu nigdy mi się nie sprawdził ale to chyba zależy od rodzaju gleby ....

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

a co na grzyba ? i czy można go stosować razem z opryskiem na stonkę ? na chwasty chciałem tylko raz pryskać jak obredlę poczekam aż urosną trochę i wtedy je pojadę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati2311    0

witam . zasadziłem 4 ha ziemniaków i pierwszy raz w tym roku chce zwalczyć chwasty przedwschodowo. Na jesieni pole było pryskane roundupem. ziemniaki mam zamiar raz obredlić i teraz moje pytanie : od posadzenia już jakieś 3 tyg i co można dodać do afalonu w dawce 2l ? ziemniaki jeszcze nie wyszły . jakiś stomp coś w tym rodzaju ?co można bez obaw zmieszać i zastosować w takim czasie po posadzeniu ?? odmian mam 6-7 . bellarosa , lord , denar , bard , santa , tajfun. dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Z moich doświadczeń z afalonem czy linurexem , efekt był żaden ale to może zależeć od rodzaju gleby . Co do stosowania środków na zarazę to owszem można razem z insektycydem i tu polecam środki systemiczne lub układowe nigdy kontaktowe + jakąś odżywkę najlepiej pod ziemniaki może być jeszcz odrobina mocznika i siarczan magnezu . Co do środków kontaktowych ja rzadko je stosuję ze względu na krótki okres działania , nawet na drugi zabieg , chociaż kuszą ceną . Jeśli ktoś będzie robił oprysk na chwasty gdzie substancją czynną będzie metrebuzyna, radzę zrobić to tuż przed wschodami ziemniaka gdyż po wschodach niektóre odmiany mogą być przypalone przez ten środek . Ogólnie bardzo polecam , są różne nazwy - Dancor, Metripaz , Mistral , Senkor , Wisar wszystko 70 WG .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Moge dać powschodowo 0.5kg Mistral + 0.6l Agil 100 EC a za 10 dni Jeszcze raz 0.6l Agil 100 EC??? to byloby na dwuliścienne i perz


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

bolid z tego co czytałem to można razem mieszać np.mistral + fulisade lub targa , przy innych spójrz na substancję czynną czy to , to samo co np. przy fulisade . Osobiście radzę mistral przed wschodami a na pesz jarz będzie dobrze wykształcony byle ziemniaki go nie zacieniały przed opryskiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

kupiłem dzisiaj titusa sprzedawca powiedział ,że powschodowo i wszystko bierze włącznie z perzem co prawda 300zł za 100g ale wystarczy raz i będzie z głowy tzn mam taką nadzieję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Panowie a można wszystkie odmiany pryskać titusem i jaka dawka na ha :rolleyes: ciekawi mnie kaszt oprysku 1 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj