Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona ziemniaka

3078 odpowiedzi na ten temat

#161 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 09 maj 2011 - 12:49

Ochrona ziemniaka milinkovic - najpierw kup środek , przeczytaj instrukcję stosowania a potem rób uprawki mechaniczne , osobiście polecam Fulisade . Zasada jest jedna ,oprysk na pesz robisz jesienią np. randap czy inny środek z glifosatem i na wiosnę z perzem masz spokój ..........pozdrawiam .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona ziemniaka Dzisiaj, 01:25
  •  

#162 Share milinkovic

milinkovic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 09 maj 2011 - 15:16

Ochrona ziemniaka wiesz środek to nie ma problemu jade do sklepu i kupuję tylko co? zapytać można ,a nawe trzeba po to jest to forum chyba? nigdy nie pryskałem nigdy i nie sadziałem ziemniaka ,więc chyba lepiej zapytać ? a wiem że w tamtym roku na tym polu były problemy z perzem dlatego chodzi mi ,żeby środek brał go ....

#163 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 09 maj 2011 - 19:42

Ochrona ziemniaka Ja zrobiłem jak podpowiedział mi saszeta przed wschodami !!!!!!!!! randap 2,5l + afalonn 2l ziele żółknie musisz czytać posty do tyłu

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów

Napisany 09 maj 2011 - 19:46

Ochrona ziemniaka przed wschodami ziemniaka jakimś glifosatem a potem ewentualnie po wschodach ziemniaków fusilade, titus.

#165 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 09 maj 2011 - 20:17

Ochrona ziemniaka

panowie na perz w ziemniakach co polecacie ? jutro będę redlił i mogę popryskać chyba ,że poczekać aż ziemniaki wyjdą ? titus limuurex command ? jaki najlepszy srodek i kiedy ?

już to pisałem w innym temacie. Na perz po wschodach ziemniaków agil, aramo, focus ultra, fusilade, gallant, leopard, pantera, perenal, select, targa. Patrz na cenę i karencję. No i tym zwalczysz chwastnicę i wszystkie jednoliścienne. Ja zazwyczaj stosuję agil. Czasem w dawkach dzielonych bo mniej schodzi i lepszy efekt
Jeżeli chcesz najpierw obsypać to lepiej po wschodach bo roundapem pewnie juz nie zdążysz przed wschodami żeby perz w miarę odbił.

Edytowany przez saszeta, 09 maj 2011 - 20:19.

#166 Share kamil1207

kamil1207

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 09 maj 2011 - 20:31

Ochrona ziemniaka

panowie na perz w ziemniakach co polecacie ? jutro będę redlił i mogę popryskać chyba ,że poczekać aż ziemniaki wyjdą ? titus limuurex command ? jaki najlepszy srodek i kiedy ?

Ja osobiście polecam obsypać i prysnąć linurexem (lub coś z linuronem) i czekać aż perz wzejdzie podrośnie i wtedy Perenal i nie masz problemu z perzem co jest bardzo ważne szczególnie przy jadalnym. Stosowałem kiedyś tak jak koledzy polecają przed wschodem glifosat a potem jakas korekta ale ze średnim skutkiem a po Perenalu masz czyste pole do samych wykopów, szczerze polecam, co prawda tanio to nie wychodzi (nie pamiętam dokładanej ceny) ale wart jest tego

#167 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 10 maj 2011 - 16:30

Ochrona ziemniaka Ja zawsze Linurex po obsypaniu wilgnej ziemi .A jak ziemniaki mają około 10-15 cm to Mistral+ Titus & Trend . I pole czyściutkie , aż miło spojrzeć. :rolleyes:

#168 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 10 maj 2011 - 19:34

Ochrona ziemniaka Nie chcę tu z nikim dyskutować , ale powiem jak ja to robię , od kilku czy kilkunastu lat . Sadzenie , oczywiście przedtem nawożenie obornikiem + PK w ilości 120-140 K oraz ok 80 P , brona - saletrzak w ilości 80 kg na /ha , dalej redło i oprysk np., senkorem -metrybuzyna są inne tańsze zamienniki , ważne że substancją czynną jest metrybuzyna , środek ten niszczy większość chwastów dwuliściennych . Potem oprysk na grzyba i stonkę no i brać kasę za bulki ..................Co do linurexu nigdy mi się nie sprawdził ale to chyba zależy od rodzaju gleby ....

#169 Share milinkovic

milinkovic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 10 maj 2011 - 19:36

Ochrona ziemniaka a co na grzyba ? i czy można go stosować razem z opryskiem na stonkę ? na chwasty chciałem tylko raz pryskać jak obredlę poczekam aż urosną trochę i wtedy je pojadę?

#170 Share mati2311

mati2311

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 10 maj 2011 - 20:23

Ochrona ziemniaka witam . zasadziłem 4 ha ziemniaków i pierwszy raz w tym roku chce zwalczyć chwasty przedwschodowo. Na jesieni pole było pryskane roundupem. ziemniaki mam zamiar raz obredlić i teraz moje pytanie : od posadzenia już jakieś 3 tyg i co można dodać do afalonu w dawce 2l ? ziemniaki jeszcze nie wyszły . jakiś stomp coś w tym rodzaju ?co można bez obaw zmieszać i zastosować w takim czasie po posadzeniu ?? odmian mam 6-7 . bellarosa , lord , denar , bard , santa , tajfun. dzięki za odpowiedź.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 11 maj 2011 - 16:09

Ochrona ziemniaka Z moich doświadczeń z afalonem czy linurexem , efekt był żaden ale to może zależeć od rodzaju gleby . Co do stosowania środków na zarazę to owszem można razem z insektycydem i tu polecam środki systemiczne lub układowe nigdy kontaktowe + jakąś odżywkę najlepiej pod ziemniaki może być jeszcz odrobina mocznika i siarczan magnezu . Co do środków kontaktowych ja rzadko je stosuję ze względu na krótki okres działania , nawet na drugi zabieg , chociaż kuszą ceną . Jeśli ktoś będzie robił oprysk na chwasty gdzie substancją czynną będzie metrebuzyna, radzę zrobić to tuż przed wschodami ziemniaka gdyż po wschodach niektóre odmiany mogą być przypalone przez ten środek . Ogólnie bardzo polecam , są różne nazwy - Dancor, Metripaz , Mistral , Senkor , Wisar wszystko 70 WG .

#172 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 12 maj 2011 - 08:54

Ochrona ziemniaka Moge dać powschodowo 0.5kg Mistral + 0.6l Agil 100 EC a za 10 dni Jeszcze raz 0.6l Agil 100 EC??? to byloby na dwuliścienne i perz
-----

#173 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 12 maj 2011 - 14:19

Ochrona ziemniaka bolid z tego co czytałem to można razem mieszać np.mistral + fulisade lub targa , przy innych spójrz na substancję czynną czy to , to samo co np. przy fulisade . Osobiście radzę mistral przed wschodami a na pesz jarz będzie dobrze wykształcony byle ziemniaki go nie zacieniały przed opryskiem .

#174 Share milinkovic

milinkovic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 12 maj 2011 - 15:46

Ochrona ziemniaka kupiłem dzisiaj titusa sprzedawca powiedział ,że powschodowo i wszystko bierze włącznie z perzem co prawda 300zł za 100g ale wystarczy raz i będzie z głowy tzn mam taką nadzieję

#175 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 12 maj 2011 - 19:45

Ochrona ziemniaka Panowie a można wszystkie odmiany pryskać titusem i jaka dawka na ha :rolleyes: ciekawi mnie kaszt oprysku 1 ha

#176 Share milinkovic

milinkovic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 12 maj 2011 - 19:47

Ochrona ziemniaka 50 -60 g na 1h tak bynajmniej napisane na opakowaniu czyli na 1h około 200zł

#177 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 12 maj 2011 - 20:27

Ochrona ziemniaka Panowie - może ktoś ma doświadczenie z tym titusem chętnie się douczę ..............

#178 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 12 maj 2011 - 20:59

Ochrona ziemniaka Titus nie ma co sie oszukiwać- jest drogi. Za sam titus placimy około 200zl na hektar i to nie koniec wydatkow bo nie bierze lebiody a jeżeli u kogoś tego dużo to nie chciałbym widziec takiego pola. Do tego trzeba dodać Mistral, senkor lub inne ustrojstwo ktore zawiera Metrybuzynę ( Czy jakoś tak) na którą poszczególne odmiany sa wrażliwe. Np u mnie Vineta wygladała po tym strasznie dopiero po około 2-3 tygodniach zaczęła sie bujać. Taka mieszanka na pewno zahamowywuje wzrost ziemniaka troche. Ja u siebie nie stosuję już titusu. Takie jest moje zdanie o titusie ale i sa jego zwolennicy bo pryska sie jak schodzą sie miedzyrzedzia, wtedy titus hamuje chwast, ziemniaki sie schodzą i pozniej cięzko sie przebić chastowi a co za tym idzie mamy względnie czyste pole :P ale sie rozpisałem.. :D pozdro!

#179 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 12 maj 2011 - 21:01

Ochrona ziemniaka Co roku stosuje Titusa i jest niekiedy tylko problem z lebiodą. W zeszłym roku pryskałem titusem 50g + chwastox extra 1 l. pole było czyste, w tym roku bede dawał na niektóre odmiany titusa + senkor 0,2kg.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 12 maj 2011 - 22:54

Ochrona ziemniaka co do titusa, warto podzielić dawke i zrobić 2 zabiegi w odstepie 15-20dni, I 60%+ II 40% (chyba, poprawcie jesli sie myle), wieksza skutecznosc zwłaszcza podczas anomalii pogodowych.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.