Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona ziemniaka

3078 odpowiedzi na ten temat

#1741 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 07:54

Ochrona ziemniaka Ziemniaki Vineta sadzone 17 kwietnia. Chciałbym je opryskać herbicydem Stomp 330 EC. Dużo ostatnio spadło u mnie deszczu i jest mokro. Nie zaszkodzi ziemniakom taki oprysk na dość mokrą glebę? Wcześniej stosowałem ten środek w ziemniaku i byłem zadowolony, nawet po obredleniu nie było chwastów, a jak wiadomo po oprysku ziemi nie powinno się ruszać. Są też zamienniki Panida i Pendigan, ale nie mają - nie wiem czemu - rejestracji w ziemniaku.
Proszę o odpowiedź, czy nie zaszkodzi ten oprysk Stomp'em na dość mokrą glebę?
(Wiem, że pendimetalina wymaga wilgoci, ale nie wiem, czy nadmierna wilgoć nie jest szkodliwa; dodam, że woda na polu nie stoi)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona ziemniaka Dzisiaj, 19:05
  •  

#1742 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 29 kwiecień 2014 - 08:03

Ochrona ziemniaka panowie, wczoraj byłem w polu, gdzie nie gdzie ziemniak już na wierzchu.
Na dziś zamówiłem redlenie. Powiedzcie czy mogę od razu dziś opryskać mieszaniną Afalonu (1l) i Commanda (0.15) - ziemie u nas srednie z przewagą cięższych.

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#1743 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 29 kwiecień 2014 - 08:16

Ochrona ziemniaka taka mieszanka to 7 dni przed wschodami. Do tego zapowiadają deszcze

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1744 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 08:17

Ochrona ziemniaka ale jak obredli wysoko to przykryje rzędy na nowo, czy nie?
rzędy teraz są takie: http://www.agrofoto....emniaki-642014/

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#1745 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 08:18

Ochrona ziemniaka

Ziemniaki Vineta sadzone 17 kwietnia. Chciałbym je opryskać herbicydem Stomp 330 EC. Dużo ostatnio spadło u mnie deszczu i jest mokro. Nie zaszkodzi ziemniakom taki oprysk na dość mokrą glebę? Wcześniej stosowałem ten środek w ziemniaku i byłem zadowolony, nawet po obredleniu nie było chwastów, a jak wiadomo po oprysku ziemi nie powinno się ruszać. Są też zamienniki Panida i Pendigan, ale nie mają - nie wiem czemu - rejestracji w ziemniaku.
Proszę o odpowiedź, czy nie zaszkodzi ten oprysk Stomp'em na dość mokrą glebę?
(Wiem, że pendimetalina wymaga wilgoci, ale nie wiem, czy nadmierna wilgoć nie jest szkodliwa; dodam, że woda na polu nie stoi)

stomp jest doglebowy więc wilgotna gleba wręcz wskazana. Gorzej jakby sporo popadało po oprysku

#1746 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 13:21

Ochrona ziemniaka Najbliższy deszcz, według obecnych prognoz, u mnie może być w piątek lub w sobotę. Więc dziś będę pryskał. Już kupiłem herbicyd.

#1747 Share bulamondeo

bulamondeo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 14:21

Ochrona ziemniaka panowie zaprawianie ziemniaka dobrze podkielkowanego zaprawa prestige forte nic jemu nie zaszkodzi? chodzi mi o uszkodzenie kielków?

#1748 Share BartekSzulc

BartekSzulc

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 17:45

Ochrona ziemniaka Witam, ziemniaki mi trochę zarosły po deszczach perzem i nie są jeszcze na wierzchu. Wydaje mi się że zaczną wschodzić za 1,2 tygodnie opryskane były tydzień temu linurexem i mam pytanie opryskać je na ten perz który ma 5 cm round*pem czy poczekać do wschodów ziemniaka i opryskać titusem lub fusilade forte?

#1749 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 20:22

Ochrona ziemniaka

ale jak obredli wysoko to przykryje rzędy na nowo, czy nie?
rzędy teraz są takie: http://www.agrofoto....emniaki-642014/

po talerzach przykryje na pewno. Z 10-12cm jeszcze nasypie na redliny. Tylko pryskaj najlepiej na zabronowane albo po deszczu żeby redliny się nie osypywały. Przebarwienia po commandzie będą

panowie zaprawianie ziemniaka dobrze podkielkowanego zaprawa prestige forte nic jemu nie zaszkodzi? chodzi mi o uszkodzenie kielków?

nie zaszkodzi

#1750 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 21:33

Ochrona ziemniaka

witam jestem całkowicie ciemny z ziemniaków. Zakupiłem dzisiaj oprysk plateen na chwasty, no i mam pytanie jak opryskać ziemniaki i kiedy, pisze że przedwschodowo, a jak ziemniaki są już na wierzchu? Jak pobronuje i obredle, to przestanie działać, jak go zastosować pomóżcie.

pomoże ktoś????

To po co bierzesz się za taką uprawę jak nic o niej nie wiesz, pewnie sąsiad zarobił w mijającym sezonie to teraz i Ty chcesz zbić kokosy.

Sąsiedzi i ich zarobki mnie nie interesują, a zresztą daleko bym musiał szukać sąsiada który uprawia ziemniaki na dużą skale na handel, no i kokosy też mnie nie interesują tylko jak napisałem oprysk na ziemniaki.
Ja mam ziemniaki co roku w ilości nie więcej jak 20a na potrzeby swojej rodziny i wuja. (szczerze to wrzód na d... gdyż osobiście rocznie zjadam max 10kg) Wujo kazał kupić oprysk więc kupiłem, no i chce to opryskać ręcznym opryskiwaczem, ale nie wiem co mam mu powiedzieć jaką dawkę na opryskiwacz 20l ma dać no i co z obredlaniem, bronowaniem i ziemniakami co już powschodziły skoro to oprysk przedwschodowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1751 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 30 kwiecień 2014 - 08:58

Ochrona ziemniaka

po talerzach przykryje na pewno. Z 10-12cm jeszcze nasypie na redliny. Tylko pryskaj najlepiej na zabronowane albo po deszczu żeby redliny się nie osypywały. Przebarwienia po commandzie będą

obsypane jeszcze bronować?

#1752 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 01 maj 2014 - 06:25

Ochrona ziemniaka Ważne żeby ziemia na redlinie dobrze się trzymała bo inaczej po deszczu herbicydy spłyną między redliny z luźną ziemią.
Bronowanie nie jest konieczne ale lepiej zaczekaćdo deszczu żeby ziemia osiadła

pomoże ktoś????

Sąsiedzi i ich zarobki mnie nie interesują, a zresztą daleko bym musiał szukać sąsiada który uprawia ziemniaki na dużą skale na handel, no i kokosy też mnie nie interesują tylko jak napisałem oprysk na ziemniaki.
Ja mam ziemniaki co roku w ilości nie więcej jak 20a na potrzeby swojej rodziny i wuja. (szczerze to wrzód na d... gdyż osobiście rocznie zjadam max 10kg) Wujo kazał kupić oprysk więc kupiłem, no i chce to opryskać ręcznym opryskiwaczem, ale nie wiem co mam mu powiedzieć jaką dawkę na opryskiwacz 20l ma dać no i co z obredlaniem, bronowaniem i ziemniakami co już powschodziły skoro to oprysk przedwschodowy.

obredl, zabronuj i opryskaj. Przestanie działać jak to zrobisz w odwrotnej kolejności

Edytowany przez saszeta, 01 maj 2014 - 06:27.

#1753 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 01 maj 2014 - 10:20

Ochrona ziemniaka ok ale jak ziemniaki są na wierzchu to ich nie spali?

#1754 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 01 maj 2014 - 15:35

Ochrona ziemniaka Zapytam w tym temacie choć pytanie do końca nie wiąże się ze stosowaniem chemii. Jak juz wiemy na dniach zapowiadają przymrozki. Jak można ochronić ziemniaki które wyszły juz z ziemi a nie są okryte? Zastanawialem się czy w momencie największego ryzyka, czyli ok godziny 3 rano opryskanie roślin czystą wodą nie zmniejszy ryzyka przemarzniecia. Wiem ze zraszanie stosuje się w sadownictwe wiec może i tu by zadziałało. Ziemniaki dopiero wychodzą, mają kilka centymetrów.

#1755 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 01 maj 2014 - 16:35

Ochrona ziemniaka To zalezy. Czasami uchronisz je opryskiwaczem,czasami deszczmwnia a bywa i tak ze jednym i drugim im zaszkodzisz
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#1756 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 01 maj 2014 - 17:43

Ochrona ziemniaka Jak mogę zaszkodzić? Wydawało mi się ze jedynie mogę nie ochronic przed przymrozkiem. Co radzisz? Wiadomo ze pozbierają się po ewentualnym podmarznieciu ale opozni to zbiory.

Edytowany przez tobago, 01 maj 2014 - 17:45.

#1757 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 01 maj 2014 - 19:18

Ochrona ziemniaka No mi się wydaje że przy większym przymrozku opryskanie wodą może pogorszyć sprawę jedynie.Bardziej ziemniak zmarznie. Jak są takie małe jak piszesz to nie ma wielkiego bólu. Najgorsze jak zmarznie duży krzak.

#1758 Share gelo400

gelo400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 01 maj 2014 - 19:26

Ochrona ziemniaka ja pare lat stosuje roundup przed wschodami i to wystarcza pole czysciutkie;] a na stonke proteus;]

#1759 Share RAMZES9107

RAMZES9107

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 01 maj 2014 - 19:39

Ochrona ziemniaka Kolego gelo400, w jakich czasie po sadzeniu stosujesz roundup ? Bo za rok chyba też tak zrobie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1760 Share BartekSzulc

BartekSzulc

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 01 maj 2014 - 20:19

Ochrona ziemniaka Koledzy pomóżcie , ,mam problem z perzem w ziemniakach ma on ok 5-10 cm ziemniaki były pryskane przedschodowo linurexem i za jakiś tydzień dwa będą na wierzchu,I moje pytanie. Poczekać i zwalczyć czymś na jednoliścienne czy zwalczać mechanicznie . Bo boje się że później jak ziemniaki urosną do tych 15 cm to perz już będzie za duży i się go nie zwalczy i kiedy można jak najwcześniej pryskać po wschodach ziemniaka ile minimalnie muszą mieć ziemniaki, I co najlepiej zastosować na perz..Bardzo proszę o rady.

Edytowany przez BartekSzulc, 01 maj 2014 - 20:26.