Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona ziemniaka

3107 odpowiedzi na ten temat

#1721 Share RAMZES9107

RAMZES9107

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 21:17

Ochrona ziemniaka Saszeta dzięki za odpowiedź! WIdziałem własnie, 70 dni karencji, czyli dość długo, ale ziemniaki wczesne nie bede pryskał (te które bede juz w czerwcu podbierał). Ale co można innego zamiast leoparda na jednoliścienne? Jest on stosunkowo tani...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona ziemniaka Dzisiaj, 18:00
  •  

#1722 Share dawid35123

dawid35123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 08:12

Ochrona ziemniaka Pryskal smialo leopardem, ja stosowalem go w tamtym roku i bylem zadowolony. A co do innych opryskow na jednoliscienne to nie ma roznicy czy to bedzie Leopard, Targa, Agil czy np Supero w kazdym z tych srodkow jest ta sama substancja aktywna wiec ich dzialanie jest takie same. Dodam ze agil ma 2x wieksze stezenie substancji aktywnej od pozostalych. Pozdrawiam.

#1723 Share bools

bools

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 20:45

Ochrona ziemniaka Witam .

Kupiłem dziś oprysk Afalon + command , i mam takie do was pytanie na jednym polu mam wysyp prosa czy te sirodki zniszczą proso ??
Z góry dzięki.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1724 Share hubert1984

hubert1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 21:02

Ochrona ziemniaka Zniszczą. A dawno sadziłeś?

#1725 Share bools

bools

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 08:09

Ochrona ziemniaka sadzone 28 , 30 marca kiedy najlepiej zastosowac ten oprysk ile dni przed wschodem bo tam pisze ze 7 dni , a wy jak robicie ?

#1726 Share hubert1984

hubert1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 09:03

Ochrona ziemniaka commandem pryskam tylko po sadzeniu. Przed wschodami tylko Afalon.

#1727 Share bools

bools

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 10:22

Ochrona ziemniaka hmmm nierozumie ten i ten oprysk jest przedschodowy niemoge go np , opryskac afalonem i comandem 7 dni przed wschodem ?

i wyczytalem też ze po afalonie mozna ziemniaki jesc po 90 dniach ;/ a ja juz w lipcu chcialbym kopac

#1728 Share BartekSzulc

BartekSzulc

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 10:55

Ochrona ziemniaka Witam . Mam problem i może ktoś by mi pomógł dał jakąś rade, Ziemniaki posadziłem 5 kwietnia po 2 tygodniach je obredliłem i opryskałem linurexem. Wcześniej pole leżało rok odłogiem. Teraz zaczyna odbijać perz i moje pytanie pryskać przedschodowo na jednoliścienne czy po wschodach ziemniaka? I co byście polecili na jednoliścienne Titus? I jak opryskałem przedschodowo linurexem i by to nie zadziałało to mogę później sencorem poprawić czy nie bardzo?

Edytowany przez BartekSzulc, 26 kwiecień 2014 - 14:19.

#1729 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 847 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 15:49

Ochrona ziemniaka Jeżeli masz same jednoliścienne to graminincydy- Agil, Pilot, Targa. Jeżeli chcesz Titusa to możesz zastosować dawki dzielone- sądzę że lepsze niż jednokrotna wyższa dawka.

#1730 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 16:15

Ochrona ziemniaka W przyszłym tygodniu zamierzam prysnąć Command + Afalon. Pole ładnie utrzymane, ale będzie, a raczej już jest na nim dużo samosiewów rzepaku. Myślałem żeby powschodowo poprawić Titusem, ale do tego czasu rzepak wyciągnie z gleby dużo składników pokarmowych. Ktoś ma jakieś pomysły jak za jednym razem zwalczyć wszystkie chwasty ? A może Roundup z jakimś środkiem chwastobójczym ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1731 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 847 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 16:24

Ochrona ziemniaka Ja u siebie wypraktykowałem MCPA i GLIFOSAT

Edytowany przez Tomazi3p, 26 kwiecień 2014 - 16:33.

#1732 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 08:21

Ochrona ziemniaka A może ktoś jeszcze ma pomysł jak za jednym razem zlikwidować przedwschodowo chwasty i nieszczęsne samosiewy rzepaku ?

#1733 Share inwa

inwa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 11:03

Ochrona ziemniaka Witam kolegów mam pytanie, można opryskać ziemniki Goldem 450EC przedwschodowo a dopiero po waschodach tytusem?

#1734 Share RAMZES9107

RAMZES9107

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 21:47

Ochrona ziemniaka Po ilu dniach zobaczę zauważalny efekt działania Leoparda Extra? Chodzi mi o miotłe i inne jednoliścienne.

#1735 Share dawid35123

dawid35123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 10:03

Ochrona ziemniaka Juz po 2-3 dniach powinno widac zolkniecie, njaczesciej od spodu. Po dwoch tygodniach jednoliscienne powinny byc cale zolte. Oczywiscie duzy wplyw na szybkosc dzialania ma pogoda. Pozdrawiam.

#1736 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 16:02

Ochrona ziemniaka witam jestem całkowicie ciemny z ziemniaków. Zakupiłem dzisiaj oprysk plateen na chwasty, no i mam pytanie jak opryskać ziemniaki i kiedy, pisze że przedwschodowo, a jak ziemniaki są już na wierzchu? Jak pobronuje i obredle, to przestanie działać, jak go zastosować pomóżcie.

#1737 Share BartekSzulc

BartekSzulc

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 17:31

Ochrona ziemniaka Witam, ziemniaki mi trochę zarosły po deszczach perzem i nie są jeszcze na wierzchu. Wydaje mi się że zaczną wschodzić za 1,2 tygodnie opryskane były tydzień temu linurexem i mam pytanie opryskać je na ten perz który ma 5 cm round*pem czy poczekać do wschodów ziemniaka i opryskać titusem lub fusilade forte?

#1738 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1001 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 19:20

Ochrona ziemniaka

witam jestem całkowicie ciemny z ziemniaków. Zakupiłem dzisiaj oprysk plateen na chwasty, no i mam pytanie jak opryskać ziemniaki i kiedy, pisze że przedwschodowo, a jak ziemniaki są już na wierzchu? Jak pobronuje i obredle, to przestanie działać, jak go zastosować pomóżcie.

To po co bierzesz się za taką uprawę jak nic o niej nie wiesz, pewnie sąsiad zarobił w mijającym sezonie to teraz i Ty chcesz zbić kokosy.

#1739 Share bosss

bosss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 20:34

Ochrona ziemniaka

Ja u siebie wypraktykowałem MCPA i GLIFOSAT

a jeśli można wiedzieć jak taka mieszanka wygląda i czy jest skuteczna na ostrożeń polny?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1740 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 750 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 28 kwiecień 2014 - 20:46

Ochrona ziemniaka Planuje ktoś stosowanie nowego środka na zarazę i alternariozę od BASFu o nazwie Cabrio Duo? Skład ma dość ciekawy bo dwie zupełnie nowe substancje. Po Amistarze to druga stroliburyna zarejestrowana w ziemniaku. Cenowo przy górnej dawce wychodzi ok 120zł/ha czyli znosnie jak za dosyć nowoczesny skład.

Pytam bo dziś mi wpadła w ręce ulotka o tym środku i nie powiem, zainteresował mnie.