Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Ochrona ziemniaka

ochrona ziemniaka ziemniaki chwastami chwastem ziemniakach ziemniak

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
2176 odpowiedzi na ten temat

#141 poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 908 postów
  • 3268007

Napisany 12 maj 2011 - 21:01

Ochrona ziemniaka Co roku stosuje Titusa i jest niekiedy tylko problem z lebiodą. W zeszłym roku pryskałem titusem 50g + chwastox extra 1 l. pole było czyste, w tym roku bede dawał na niektóre odmiany titusa + senkor 0,2kg.
  • 0

#142 pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów

Napisany 12 maj 2011 - 22:54

Ochrona ziemniaka co do titusa, warto podzielić dawke i zrobić 2 zabiegi w odstepie 15-20dni, I 60%+ II 40% (chyba, poprawcie jesli sie myle), wieksza skutecznosc zwłaszcza podczas anomalii pogodowych.
  • 0
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#143 Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 13 maj 2011 - 07:26

Ochrona ziemniaka

Titus nie ma co sie oszukiwać- jest drogi. Za sam titus placimy około 200zl na hektar i to nie koniec wydatkow bo nie bierze lebiody a jeżeli u kogoś tego dużo to nie chciałbym widziec takiego pola. Do tego trzeba dodać Mistral, senkor lub inne ustrojstwo ktore zawiera Metrybuzynę ( Czy jakoś tak) na którą poszczególne odmiany sa wrażliwe. Np u mnie Vineta wygladała po tym strasznie dopiero po około 2-3 tygodniach zaczęła sie bujać. Taka mieszanka na pewno zahamowywuje wzrost ziemniaka troche. Ja u siebie nie stosuję już titusu. Takie jest moje zdanie o titusie ale i sa jego zwolennicy bo pryska sie jak schodzą sie miedzyrzedzia, wtedy titus hamuje chwast, ziemniaki sie schodzą i pozniej cięzko sie przebić chastowi a co za tym idzie mamy względnie czyste pole :P ale sie rozpisałem.. :D pozdro!

Więc panowie warto się dzielić takimi doświadczeniami z chemią W tym roku wstrzymałem rozwój rzepaku bo połączyłem dwa środki które niby można łączyć Upały i zła pogoda przymrozki dały popalić Zawsze pryskałem osobno lecz rutyna????????
  • 0

#144 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów
  • 6178152

Napisany 13 maj 2011 - 09:16

Ochrona ziemniaka też stosuje titus , tak mi zostało po tym jak uprawialiśmy vinete, titus właśnie dzięki temu ,że swego czasu ludzie uprawiali bardzo dużo vinety tak się rozpropagował , bo jako jeden z nielicznych herbicydów nie przypalał vinety..... i tak jak koledzy wyżej piszą komosy to on w ogóle nie bierze tzn ładnie ją poskręca i ona siedzi pod krzakami i wszystko jest ładnie pięknie jak są zwarte miedzyrzędzia a jak krzaki zaczynają siadać w lipcu to i komosa zaczyna ładnie odbijać , że po jednym deszczu nie widać ziemniaków :D, a jak ktoś ma ciężkie gleby to jednak komosa i przytulia to ogromny problem i trzeba pozniej poprawiać chwastoksem np , więc żadna rewelacja , a tani nie jest

plusem jego jest to , że zbytnio nie zatrzymuje wzrostu ziemniaków

Edytowany przez 1piotr1, 13 maj 2011 - 09:19.

• 0

#145 bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • 3778813
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 13 maj 2011 - 10:02

Ochrona ziemniaka

bolid z tego co czytałem to można razem mieszać np.mistral + fulisade lub targa , przy innych spójrz na substancję czynną czy to , to samo co np. przy fulisade . Osobiście radzę mistral przed wschodami a na pesz jarz będzie dobrze wykształcony byle ziemniaki go nie zacieniały przed opryskiem .

Tyle że Agil wychodzi ok 120zł na ha a za fusilade forte trzeba ponad 200zł dać bo na perz wychodzi od 2 do 2.5l dlatego upieram się przy tym Agilu. A przedwschodowo nie pryskam bo ja po wschodach formuje jeszcze obsypnikiem redliny.

Edit: Środek Agil 100EC nie można stosować razem ze środkami na dwuliscienne. Należy zachować 3 dniowy okres. - tak wyczytałem więc też się może komuś przydać.

Edytowany przez bolid20, 13 maj 2011 - 11:07.

• 0
-----

#146 Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1725 postów
  • 3578015
  • Zainteresowania:głównie mechanika...

Napisany 13 maj 2011 - 10:37

Ochrona ziemniaka

Co roku stosuje Titusa i jest niekiedy tylko problem z lebiodą. W zeszłym roku pryskałem titusem 50g + chwastox extra 1 l. pole było czyste, w tym roku bede dawał na niektóre odmiany titusa + senkor 0,2kg.

a chwastox extra mozna dawać powschodowo? na etykiecie wyczytałem ze przed wschodami sie stosuje
Tez stosuje Titus ale bez dodatków...

Edytowany przez Roki212, 13 maj 2011 - 10:39.

• 0

#147 limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • 8287448

Napisany 14 maj 2011 - 09:27

Ochrona ziemniaka Titus bez żadnego dodatku to na wielu plantacjach bardzo słaby wybór jak wydajesz już te 200zl na titus to dorzuc troche i dodaj również sencoru czy mistrala a efekt bez porownania, chyba że nie ma u Ciebie lebiody.
  • 0

#148 poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 908 postów
  • 3268007

Napisany 14 maj 2011 - 14:19

Ochrona ziemniaka

a chwastox extra mozna dawać powschodowo? na etykiecie wyczytałem ze przed wschodami sie stosuje
Tez stosuje Titus ale bez dodatków...

Kilka lat temu znajomy dał 4l chwastoxu po wschodach i troche ziemniaki przypalił, ale jak ja dawałem 1 l/ha to nic sie nie działo.
  • 0

#149 kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 821 postów

Napisany 14 maj 2011 - 16:07

Ochrona ziemniaka Panowie ja juz zglupialem co dac :blink:

Prosze o rade oprysk na chwasty raczej drobne perzu nie ma.
bede pryskal powschodowo prawie wszystko wyszlo juz.
Jaki srodek i kiedy pryskac.
  • 0
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#150 limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • 8287448

Napisany 14 maj 2011 - 16:18

Ochrona ziemniaka Jak masz na ten cel troche kasy to przed zejściem sie międzyrzędzi kiedy kartofle mają około 15 cm pryśnij TITUS-em + Mistral/Sencor. możesz w jednej dawce lub podzielić ją na 2 razy. ? nie powinno sie nic stać, zalezy jakie kartofle :P a z jaką odmiana sie coś stanie - nie pytaj. :D
  • 0

#151 kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 821 postów

Napisany 14 maj 2011 - 17:59

Ochrona ziemniaka Odmiana tajfun i lord jakies 30 ar. maja sluzyc na rozsade na przyszly rok.
Nie sadzilem wiele gdyz cena sadzeniaka porazala a wszyscy sadzili jak nawiedzeni wiec dalem sobie spokoj :lol:
Srodki mozna powiedziec nie ograniczone jak na taki areal mam.
Nawozenie jakie w tej chwili i pozniejszej zastosowac sa jakies odzywki ?
Stanowisko mysle maja niezle w tamtym roku Tyton i dowalone obornika kurzego i bydlecego.
  • 0
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#152 limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • 8287448

Napisany 14 maj 2011 - 19:21

Ochrona ziemniaka jak na rozsade to po co nawozic? :P Lepiej zadbaj o dobrą ochronę przeciwko chorobom nawet do 10 zabiegów, jak na sadzeniaka :D a jak coś to Mocznik 6%, siarczan magnezu (ja daje około 4%) + jakas odżywka :)
  • 0

#153 Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1725 postów
  • 3578015
  • Zainteresowania:głównie mechanika...

Napisany 14 maj 2011 - 21:16

Ochrona ziemniaka Ja mam Irge i jest ona wrazliwa na Sencor i Mistral więc pozostanie zastosować Titus + Chwastox extra
  • 0

#154 przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1545 postów
  • 2772602

Napisany 15 maj 2011 - 12:22

Ochrona ziemniaka u mnie wystepuje na polu tylko komosa,proso i rdes..wiec daje titusa 20g i sencoru 200g na denara...nie ma sensu dawac pelnej dawki samego titusa bo titus bierze tylko jednoliscienne
do sierpnia pole bedzie czyste lecz pozniej pojawia sie wtorne zachwaszczenie
  • 0
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#155 jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 15 maj 2011 - 15:54

Ochrona ziemniaka titus bierze nie tylko jednoliscienne:http://www2.dupont.com/Crop_Protection/pl_PL/Produkty/Herbicydy/Titus25WG.html
  • 0

#156 saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2255 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 15 maj 2011 - 18:47

Ochrona ziemniaka ale najczęściej występujące w ziemniaku jak komosa i rdesty słabo
  • 0

#157 zonk28

zonk28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • 3206701
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 16 maj 2011 - 14:32

Ochrona ziemniaka U mnie Tajfun którego najpierw sadziliśmy już na wierzchu :rolleyes: Puki co jest piękny , zdrowy i ładnie się krzewi :rolleyes:
  • 0

#158 marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 16 maj 2011 - 16:16

Ochrona ziemniaka A kiedy sadziłeś? Moja Vineta jest na wierzchu. Teraz rozważam czy pryskać metrybuzyną, ale chyba nie ma niczego bardziej skutecznego. Poza tym Vineta jest wrażliwa na tą substancję w dawce 0,5kg/ha a gdybym połączył z titusem to jest 0,25kg. Jak myślicie?
  • 0

#159 kemper

kemper

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 16 maj 2011 - 16:41

Ochrona ziemniaka

Ja mam Irge i jest ona wrazliwa na Sencor i Mistral więc pozostanie zastosować Titus + Chwastox extra

Ale czy ten chwastox extra nie przypali ziemniaków?
  • 0

Google AgroFoto Ads Ochrona ziemniaka

• Reklama google
Dzisiaj, 03:53
  •  

#160 zonk28

zonk28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • 3206701
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 16 maj 2011 - 16:47

Ochrona ziemniaka Na początku kwietnia........ .Denar ma już około 15 cm wysokości na zaraze już poszedł Ridomil i Wuxal K.Tajfuna jeszcze nie pryskam bo za mały.Poczekam jeszcze z tydzień.
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s