Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Ochrona ziemniaka

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
2227 odpowiedzi na ten temat

#141 pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1495 postów

Napisany 04 maj 2011 - 09:16

Ochrona ziemniaka nie wiem chłopaku co robiles nad ranem w sypialni ojca...
wole nie wiedziec :) ale ja bym sie tak nie obnosił z tym na naszym forum :lol:
  • 0
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Ochrona ziemniaka Dzisiaj, 22:36
  •  

#142 limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • 8287448

Napisany 04 maj 2011 - 22:48

Ochrona ziemniaka Zonk moim mistrzem :D Nie dość że najwiekszy potentat kartoflany na tym forum to do tego ma zapędy homosexualne :D ihahahaha!

Kur*wa moje lordy chu* strzelił wszystko czarne, maaaskra! młode bedą w czerwcu pewnie dopiero ;p

Edytowany przez limusine, 04 maj 2011 - 22:48.

• 0

#143 zonk28

zonk28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • 3206701
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 05 maj 2011 - 07:04

Ochrona ziemniaka Limusine kara ci te lordy spotkała za wyśmiewanie się ze mnie...hehhhehehehe :lol: taki cwaniak a Lord mu zrobił się czarny :lol:
  • 0

#144 limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • 8287448

Napisany 05 maj 2011 - 09:07

Ochrona ziemniaka No ciekawe co by było u Ciebie jakby krzaczki miały ok 5-7 cm i przyszedł 5 stopniowy mróz i to długi bo już o 24 było -3.. :D
A z Ciebie i tak sie bede smiał bo nie da sie inaczej :D
  • 0

#145 zonk28

zonk28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • 3206701
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 05 maj 2011 - 13:55

Ochrona ziemniaka Dziękuje za komplement , wiem że mi zazdrościsz.......no ale cóż ....bywa :lol:
  • 0

#146 Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 05 maj 2011 - 14:02

Ochrona ziemniaka

dzisiaj poleciałem afalonem 2 l i roundupem 2 l.cztery hektary zrobiłem.miejscami bagno że traktor aby przeszedł.mam ścieżki co 20 metrów na ciągany opryskiwacz ale pryskałem 12 zawieszaną bo dużego bym nie pociągnął.jeszcze 3 ha zostało ale najpierw trzeba obsypać a tu nie ciekawie

PILNE!!!!!!!!!!!!
Saszeta pod powiec mi co z tym roudupem + afalonem ?????? to jest stary post ale czytam i ciekawi mnie co to za elixir czy działa Moje ziemniaki za tydzień wschodzą i szukam alternatywy a ziela ful
mam posadzone i lekko przywałowane
  • 0

#147 saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2271 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 05 maj 2011 - 15:16

Ochrona ziemniaka afalon 2 l/ha. Czyli normalna dawka. Do tego 1,5-2l roundopu. Pewnie masz siewki więc tyle roundupu wystarczy. Chyba że masz jakieś grubsze chwast np perz czy oset to możesz trochę zwiększyć. Ja pryskałem 3 dni przed wschodami. Afalon zwalcza dobrze komosę ale słabo rdesty.
W tym roku redliny formowałem zaraz po sadzeniu a teraz w poniedziałek koral+command( bo lepiej rdesty od afalonu i chwastnicę). Po niedzieli zaczną wschodzić więc koło niedzieli polecę jeszcze roundupem

Edytowany przez saszeta, 05 maj 2011 - 15:23.

• 0

#148 Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 05 maj 2011 - 16:06

Ochrona ziemniaka Dzięki!!!!!!! Spróbuje.-- U nas susza więc nie redle.. Po wschodach spróbuje podredlić może popada :)

Edytowany przez milanreal1, 05 maj 2011 - 16:19.
cytowanie poprzedniego posta

• 0

#149 saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2271 postów

Napisany 05 maj 2011 - 19:48

Ochrona ziemniaka ale afalon jak i wszystkie doglebowe muszą mieć wilgotną glebę. Ja zawsze pryskam po deszczu albo w czasie. Jak podredlisz zaraz przed opryskiem i trochę rozbronujesz to będzie lepszy efekt. Bo po afalonie ziemi się nie rusza już. Jak nie chcesz teraz obsypywać to zrób samym roundupem a potem po wschodach obsyp i zrób jakimś powschodowym. Afalon ma 90 dni karencji i swoje kosztuje
  • 0

#150 Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 05 maj 2011 - 21:10

Ochrona ziemniaka :rolleyes: Wiesz już nie chodzi o parę zł tylko żeby z hakownicom nie chodzić po polu trochę popaduje od czasu do czasu a jak rękom po redlinie przegarnę to bardzo dużo siewek jest ziela Nie chcę czekać do ostatniego momentu żebym nie skopał sprawy U nas w okolicach włocławka mróz narobił szkód pomarzły wszystkie podkiełkowane jutro zobaczę u kolegi jak wyglądają pod agrowłukliną ale też biadoli bo koszty poszły
Dzięki
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#151 kenic12345

kenic12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 06 maj 2011 - 21:11

Ochrona ziemniaka Pryskałem dzisiaj ziemniaki sencorem 70 WG. Miejscami wyszły mi ziemniaki, czy sencor może wpłynąć negatywnie na ziemniaki?
  • 0

#152 pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1495 postów

Napisany 06 maj 2011 - 21:25

Ochrona ziemniaka troche przyżółkną, ale większych negatywnych skutków nie powinno byc.
poza tym sencorem raczej pryska sie zwyczajnie po wschodach w mieszance z czyms na jednoliscienne.
  • 0
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#153 przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1580 postów
  • 2772602

Napisany 06 maj 2011 - 21:31

Ochrona ziemniaka kenic12345 tak ale to zalezy jaka odmiana
niektore odmiany sa wrazliwe na metrybuzyne

Edytowany przez przemol87, 06 maj 2011 - 21:32.

• 0
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#154 kenic12345

kenic12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 06 maj 2011 - 21:51

Ochrona ziemniaka tak na opakowaniu jest napisane jakie odmiany są wrażliwe, ale akurat takich to nie mam, dzięki za info. A można pryskać AGILEM 100 EC przed wschodami ziemniaków?

tak na marginesie to pryskałem wcześniej Afalonem (podziałał świetnie, jak zawsze) ale na polu pokazało mi się dużo chabru którego nie bierze afalon i dlatego pryskałem dodatkowo sencorem.
  • 0

#155 dmowski1939

dmowski1939

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna
    bydło mięsne

Napisany 06 maj 2011 - 22:01

Ochrona ziemniaka Mam takie pytanko:na opakowaniu Prestigea było napisane zeby nie zaprawiac krojonych ziemniaków. Ja juz miałem pokrojone więć popij wodą. Sadziliśmy we wtorek po świętach, dziś je rozgrzebałem i trafił się akurat przekrojony, dopiero puszczał kiełek. W związku z tym pytam czy moga nie skiełkować?
  • 0

#156 saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2271 postów

Napisany 07 maj 2011 - 06:31

Ochrona ziemniaka skoro puszczał to chyba kiełkują. A że tak długo to zależy w jakim stanie były sadzeniaki. Bo szybciej wyjdą podkiełkowane niż głęboko uśpione
  • 0

#157 Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • 24026970
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 07 maj 2011 - 11:56

Ochrona ziemniaka Czym najlepiej pryskać ziemniaki od chwastów??? proszę o jakiś nie drogi, dobry i sprawdzony środek... kiedy najlepiej opryskać ?:rolleyes:

Edytowany przez Renault9514, 07 maj 2011 - 11:57.

• 0
ZETOR Team !!!

#158 zonk28

zonk28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • 3206701

Napisany 07 maj 2011 - 13:30

Ochrona ziemniaka Chłopie na ten temat byś tu książkę napisał .Poszukaj w postach w tym temacie i innym odnośnie ziemniaka , masz wszystko.Przed wschodowo i po wschodowo.
  • 0

#159 PK007

PK007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 08 maj 2011 - 15:46

Ochrona ziemniaka Renault9514 - najlepiej podjechać do punktu sprzedaży środków ochrony roślin i tam z tych które będą dostępne wybrać najlepszy dla siebie pod względem ceny i spektrum zwalczanych chwastów.
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#160 milinkovic

milinkovic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • 3925030

Napisany 09 maj 2011 - 12:06

Ochrona ziemniaka panowie na perz w ziemniakach co polecacie ? jutro będę redlił i mogę popryskać chyba ,że poczekać aż ziemniaki wyjdą ? titus limuurex command ? jaki najlepszy srodek i kiedy ?
  • 0