Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona ziemniaka

3078 odpowiedzi na ten temat

#1561 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 16 sierpień 2013 - 21:50

Ochrona ziemniaka ja uważam że jak jest dobrze to trzeba modernizować park i baze przechowalniczą, a jak tanio to wymieniać sadzeniaka na cały areał.
nigdy nie wiadomo jak będzie za rok. pogoda pisze scenariusz.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona ziemniaka Dzisiaj, 19:58
  •  

#1562 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 16 sierpień 2013 - 21:51

Ochrona ziemniaka Panowie to radzicie naprawiać go nowymi częściami czy jeśli faktycznie ten zza plota byłby w lepszym stanie niz moj to 4 tys nie jest tak dużo? Elementy które do tej pory u siebie wymienilem mógłbym przelozyc. Zachodnie faktycznie tajne (jak oglądaj na YT) ale na 2ha wydać 20-30tys to sporo. Jeszcze zeby sytuacja na rynku kartofla utrzymała się z tego roku to warto ale jak przyjdzie rok ze trzeba będzie 15kg oddać za 3-4zl.
Żeby było w temacie dziś desykowalem juz Owacje. Trochę wyrosniete ale przez zime oddadzą cześć wody i na wiosnę będą w sam raz ;)

#1563 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 17 sierpień 2013 - 07:30

Ochrona ziemniaka

ja uważam że jak jest dobrze to trzeba modernizować park i baze przechowalniczą, a jak tanio to wymieniać sadzeniaka na cały areał.
nigdy nie wiadomo jak będzie za rok. pogoda pisze scenariusz.

Prawda tyle że co do sadzeniaka: w centralach nasiennych w tamtym roku chcieli po 1200-1500zł za tonę a ziemniak był po ok 600zł. Jak były po 1000zł to za sadzeniaki chcieli 1800-2100. Okazuje się że jednak korzystniej zakupić kwalifikat gdy cena jadalnego jest wyższa.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1564 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 17 sierpień 2013 - 10:13

Ochrona ziemniaka akurat tu się zgodzę z @pawelo111. Przy tanim ziemniaku liczy się wydajność a to osiągamy w dużej mierze przy nowym sadzeniaku

#1565 Share rolnikursusc3603p

rolnikursusc3603p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 08:42

Ochrona ziemniaka Mam do was prośbę, moglibyście mi doradzić czym wykonać zabieg na T4 na, alternarioza i zarazę ziemniaka . Dodam że :
Na T1 był dany Revus 250 sc , na T2 poszła Altima 500 sc ,a na T3 pryskałem Ridomil Gold MZ 67,8 WG. Zabieg na T4 muszę wykonać, gdyż ziemniaki był sadzone bardzo późno 15.06 bo na polu stała wodai nie dało się wcześniej wsadzić. A na T4 myślę zastosować Pyton Consento 450 sc ,tylko że w sklepie go nie ma, więc nie wiem co teraz zrobić. Jak ktoś ma pomysł to proszę o cenne porady. Dzięki ;)

#1566 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 08:46

Ochrona ziemniaka W jakiej dawce reglonujecie ziemniaki ?
Dodam, że są czyste, bez chwastów, ale łęty jeszcze zielone.

#1567 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 09:28

Ochrona ziemniaka Przez pomyłkę zamiast siarczanu magnezu poszedł siarczan amonu czy to mogło być przyczyną więdnięcia naci ziemniaka. Bo po tygodniu zaczeły zasychać i nie wiem czy to z tego powodu czy po prostu z suszy bo nie pada już od 14.07. była to ilość około 5kg

Edytowany przez karolr2, 18 sierpień 2013 - 13:15.

#1568 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 11:17

Ochrona ziemniaka @rolnikursusc3603p Jeżeli masz alternariozę to podaj coś z mankozebem. Ja zastosowałbym Curzate M.
@poprostumateo Przy małych łętach i słonecznej pogodzie dawka 2 litry na ha spowoduje usychanie ale jeśli krzaczory duże to po paru dniach należy poprawić taką samą.
@karolr2 Jeżeli ostatni raz padało 14.08 to jakim cudem przez cztery dni zrobiła się susza? Mieszkasz na pustyni? A tak na serio to sprawdź czy na liściach są ślady poparzenia i wszystko będzie jasne bo stwierdzenie że usychają jest dość ogólne.

#1569 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 13:21

Ochrona ziemniaka Oczywiście chodziło o 14.07 już poprawiłem. Sorry za pomyłkę. A tak ogólnie to stosował ktoś z was siarczan amonu do nawożenia dolistnego ziemniaków czy on do tego się nie nadaje.

#1570 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 18 sierpień 2013 - 15:24

Ochrona ziemniaka

a ile ten bumper ma karencji w ziemniaku? Czy po prostu człowiek nie świnia i wszystko zeżre?

i tak to wszystko co produkujemy to chemia i nie ma co się w tym temacie oszukiwać,a czy bumper skonsumujesz w ziemniaku czy w chlebie to co za różnica.A desykowanie rzepaku ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1571 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 16:04

Ochrona ziemniaka Tylko że w kilogramie ziarna które potrafi go rozłożyć może być go (czysto teoretycznie) 0,001mg a w kilogramie ziemniaków 1mg. I co nadal twierdzisz że nie ma różnicy.

#1572 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 18 sierpień 2013 - 17:27

Ochrona ziemniaka

i tak to wszystko co produkujemy to chemia i nie ma co się w tym temacie oszukiwać,a czy bumper skonsumujesz w ziemniaku czy w chlebie to co za różnica.A desykowanie rzepaku ?

zanim środek zarejestrują do danej uprawy to kilka lat go badają m.in. na pozostałości. I dlatego też na etykiecie zawsze podana jest karencja kiedy produkt można spożywać bo się nie potrujesz. Owszem często nie rejestrują środka z jakąś substancją czynną pod daną uprawę a w innym on występuje i stosować można.

#1573 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 18 sierpień 2013 - 20:38

Ochrona ziemniaka

Mam do was prośbę, moglibyście mi doradzić czym wykonać zabieg na T4 na, alternarioza i zarazę ziemniaka . Dodam że :
Na T1 był dany Revus 250 sc , na T2 poszła Altima 500 sc ,a na T3 pryskałem Ridomil Gold MZ 67,8 WG. Zabieg na T4 muszę wykonać, gdyż ziemniaki był sadzone bardzo późno 15.06 bo na polu stała wodai nie dało się wcześniej wsadzić. A na T4 myślę zastosować Pyton Consento 450 sc ,tylko że w sklepie go nie ma, więc nie wiem co teraz zrobić. Jak ktoś ma pomysł to proszę o cenne porady. Dzięki ;)

Masz całkowicie pokręconą tą ochronę... Te środki są dobre i bardzo dobre ale w innych terminach. Wg mnie na T1 ridomil, na T2 pyton, na T3 revus i na ochronę bulw altima. Pyton nie nadaje się na ochronę bulw, jeżeli jeszcze masz altime to właśnie ona najbardziej będzie pasować na ostatni zabieg.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1574 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3406 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 23 sierpień 2013 - 19:09

Ochrona ziemniaka Panowie czy Reglone w dawce 2l/ha dobrze "załatwi" ziemniaki????

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#1575 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 sierpień 2013 - 19:16

Ochrona ziemniaka Na etykiecie masz taką informację:
I zabieg w dawce 2-3 l/ha,
II zabieg w 4-6 dni po pierwszym zabiegu, w dawce 2 l/ha.

Wychodzi na to, że jeden zabieg to za mało.

#1576 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3406 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 23 sierpień 2013 - 19:24

Ochrona ziemniaka no właśnie ....pytam praktyków,czy ktoś stosował jedną dawkę????
Problem tkwi w tym,że w sklepie w którym zaopatuje się w ŚOR mają tylko w 10l bańkach a ja mam równiótko 5 ha do desykacji i nie bardzo by mi było na rękę kupować jeszcze jedno opakowanie zwłaszcza,że reglone nie należy do najtańszych....
Sprzedawca zarzekał się,że 2l/ha w zupełności wystarczy do spalenia samej naci-chwastów u mnie niema

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#1577 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 23 sierpień 2013 - 19:28

Ochrona ziemniaka Nać ziemniaka spali jedna dawka.

#1578 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 23 sierpień 2013 - 20:17

Ochrona ziemniaka Reglone i temu podobne zawiera substancję o działaniu kontaktowym z minimalną tendencją do przemieszczania. Aby działanie było skuteczne preparat musi dotrzeć do każdej części rośliny która ma zostać zasuszona więc przede wszystkim trzeba ocenić stan naci czyli jej wielkość oraz zwartość łanu. Dawka 2l/ha zadziała doskonale jeżeli dotrze do całej rośliny a nie tylko jej wierzchołka. Co innego jeżeli nać jest bujna i środek ma ograniczone możliwości dotarcia do jej dolnych części, wtedy wskazany jest powtórny zabieg po odsłonięciu tejże właśnie partii rośliny. Stosowane przeze mnie zalecenia praktyczne poprawiające skuteczność dikwatu :
- dysze dwu strumieniowe, w moim przypadku inżektor 03
- superam w dawce 50 ml /100 l, choć na etykiecie jest informacja aby nie dodawać zwilżacza
- grubokroplisty strumień
- prędkość zabiegu nie większa niż 6 km/h
Vineta spalona doszczętnie dawką 2l Reglone natomiast Bellarosa 1,5l + 1,5l bo krzaczory za duże.
Jelly dwa dni temu potraktowana 2l D-Quatflash, zobaczymy co będzie bo pierwszy rok tym pryskałem.

#1579 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 23 sierpień 2013 - 23:12

Ochrona ziemniaka niektóre zamienniki reglone mają w etykiecie wyłącznie jednorazowy zabieg dawką 2l, @mikad ile aplikujesz cieczy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1580 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 24 sierpień 2013 - 10:05