Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona ziemniaka

3078 odpowiedzi na ten temat

#1541 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 12 sierpień 2013 - 22:37

Ochrona ziemniaka Dużo taniej wychodzą te zamienniki? Bo jak sprawdzam w internecie to niewielkie różnice. Z tymi zamiennikami to czasem różnie wychodzi. Np zamienniki roundupu są jak najbardziej ok. Ale zamienniki niektórych fungicydów zbożowych czy ziemniaczanych to czasem gra nie warta świeczki. Mimo wszystko radziłbym zastosować oryginał. Prof z uniwersytety kiedyś badał skład i działanie wielu fungicydów i altime zawsze podawał jako wzór więc coś w niej musi dobrego być.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona ziemniaka Dzisiaj, 11:32
  •  

#1542 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 23:03

Ochrona ziemniaka Ja w tym roku pryskałem 3 razy na grzybowe razem ze stonką i mam zieleniutkie ziemniaki jak nigdzie w okolicy :D 1 zbieg pyton, 2 resztki pytona+resztki infnito +bumper( tak se dolałem :D niewiem po co :D) i 3 zabieg mankozeb, i ziemniaki zieleniutkie jak nigdy, spróbujcie :D
Ale odmiany też muszą być świeże bo inaczej uschnie wsio w lipcu.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#1543 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 13 sierpień 2013 - 05:12

Ochrona ziemniaka a ile ten bumper ma karencji w ziemniaku? Czy po prostu człowiek nie świnia i wszystko zeżre?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1544 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 08:17

Ochrona ziemniaka zamienniki altimy są o około 25% tańsze, ale doświadczony zbożami w tym sezonie raczej się nie odważę

#1545 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 22:04

Ochrona ziemniaka A co zamienniki oryginalnych fungicydów w zbożach były słabo skuteczne? Sorry że tu pytam ale tak z ciekawości.
Zapraszam na swój profil

#1546 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 14 sierpień 2013 - 08:00

Ochrona ziemniaka podstawa to nośnik i to za niego prawdopodobnie się płaci, z altimą w małych opakowaniach jest problem, ale w końcu upolowałem kilka sztuk

#1547 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 10:12

Ochrona ziemniaka @saszeta po primo ziemniaki pryskałem w lipcu, a będa kopane za miesiąć lub później, a jedyny okres karencji jaki widnieje na bumperze to 7 i 14dni zależnie od uprawy, a do niektórych upraw jak i do ziemniaków karencja nie dotyczy, choć pewnie uważasz inaczej.
Po za tym gdy czytam twoje wypowiedzi uśmiech pojawia mi się na twarzy, jesteś czepialski, lakoniczny i sprzeczny jak Korwin-Mikke :D Narazie.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#1548 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 13:09

Ochrona ziemniaka Włosy stają po przeczytaniu tego co napisałeś. Na Bumperze nie ma karencji w ziemniakach bo nie jest zarejestrowany w tej uprawie. Idąc tym tokiem rozumowania równie dobrze możesz desykować ziemniaki Round*pem bo na nim też w karencji jest napisane nie dotyczy. Gdybyś poczytał wnikiliwie etykietę Bumpera to zauważyłbyś że jest to środek układowy z terminem karencji 35 dni w zbożach czyli niezła siekiera, być może właśnie dlatego nie ma rejestracji w ziemniakach bo ta roślina nie potrafi go rozłożyć i zostawia zbyt dużo pozostałości. Smacznego.
Proponuję mniej polityki a więcej rozwagi.

#1549 Share piotrek7862

piotrek7862

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 15 sierpień 2013 - 13:57

Ochrona ziemniaka Tematy połączone

witam mam do was pytanie co zrobić bo mam w ziemniakach chwast proso i to gaj ma z metr poradźcie mi co z tym zrobić czym opryskać.W takim buszu to kopaczka elewatorowa by sie rozleciała .

Edytowany przez KRISTOFORn, 15 sierpień 2013 - 14:37.

#1550 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 sierpień 2013 - 14:41

Ochrona ziemniaka Teraz to już niewiele Ci pozostało. Desykacja, a po uschnięciu rozdrobnienie tego chwastu. Szkoda,że wcześniej nie pomyślałeś o ochronie chemicznej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1551 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 15 sierpień 2013 - 15:52

Ochrona ziemniaka

@saszeta po primo ziemniaki pryskałem w lipcu, a będa kopane za miesiąć lub później, a jedyny okres karencji jaki widnieje na bumperze to 7 i 14dni zależnie od uprawy, a do niektórych upraw jak i do ziemniaków karencja nie dotyczy, choć pewnie uważasz inaczej.
Po za tym gdy czytam twoje wypowiedzi uśmiech pojawia mi się na twarzy, jesteś czepialski, lakoniczny i sprzeczny jak Korwin-Mikke :D Narazie.

równie dobrze do benzyniaka można zalać ropy bo zakazu nie ma. Ale efekt widoczny. @mikad chyba bardziej ci to wytłumaczył
Akurat Korwin to realista tak jak i ja. I pewnie kiedyś ludzie do tego dorosną. Choć pewnie nie za jego życia( nie życząc mu źle)

#1552 Share e2visionamd

e2visionamd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 17:21

Ochrona ziemniaka jak dodajecie siarczan magnezu do fungicydy to dajecie jeszcze silwett?

#1553 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 19:44

Ochrona ziemniaka Czy dodanie siarczanu amonu w ilości 5kg na 200litry wody mogło poparzyć nać

#1554 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 22:41

Ochrona ziemniaka

Tematy połączone

witam mam do was pytanie co zrobić bo mam w ziemniakach chwast proso i to gaj ma z metr poradźcie mi co z tym zrobić czym opryskać.W takim buszu to kopaczka elewatorowa by sie rozleciała .

No to kompletnie zawaliłeś sprawę odchwaszczania, pewnie nawet nie obsypywałeś. Ja opsypuje ziemniaki kilka razy do momentu zakrycia międzyrzędzi i chwastów jest niewiele.
Jeżeli łęciny już załatwiła zaraza to raczej bym to zrobił tańszym zabiegiem, avansem lub innym środkiem zawierającym glifosat w dawce 4-5l/ha. Jeżeli łęciny nadał żyją w co lekko wątpię to bezpieczniej dać reglone.
Zapraszam na swój profil

#1555 Share RAPSCASE

RAPSCASE

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 22:46

Ochrona ziemniaka Powiedzcie mi jaki jest optymalny termin desykacji reglone w ziemniaku? Zazwyczaj naci pozbywałem się poprzez pocięcie orkanem, ale czytałem że jednak lepiej desykować, więc kiedy najlepiej? Chwastów nie ma, jest czysto, trzeba tylko zniszczyć nać.

#1556 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 16 sierpień 2013 - 16:03

Ochrona ziemniaka Każda plantacja jest inna (różne odmiany, termin sadzenia, ochrona). Najlepiej przejdź się po polu wykop kilka krzaków, jeśli wielkość Cię zadowala to desykuj. Jeśli jeszcze uznasz że sa drobne - poczekaj. Reglone ma to do siebie że praktycznie kilka godzin po zabiegu nać jest już zwiędniała i zatrzymuje się proces przyrostu bulw.

A mi dziś zerwał się w Ance łańuch wysypu i chodzę cały dzień wkur** bo nie dośc że 5 stówek na nowy do wywalenia to jeszcze ponad 350 zardzewiałych śrub do odkręcenia :/

Edytowany przez tobago, 16 sierpień 2013 - 16:04.

#1557 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 16 sierpień 2013 - 17:41

Ochrona ziemniaka Strzel sobie setę i Ci przejdzie.

#1558 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 16 sierpień 2013 - 20:30

Ochrona ziemniaka Nie śmiej się bo nie bardzo wiem co zrobić na ten moment. Czy go remontować czy kupić coś wydajniejszego co mniej będzie obijać ziemniaki jak Anka. Może ktoś mi tu doradzi ;) Za płotem sąsiad ma na sprzedaż Anne za chyba 4tys w nieco lepszym stanie więc myślałem że z dwóch zrobić jeden dobry. Ewentualnie naprawić nowymi częściami moją jednak w mojej dolna taśma pewnie po tym sezonie się skończy (o ile ten wytrzyma). Gumowa górka tez już bez palców i albo obracam na drugą strone albo nową. Więc troche jeszcze trzeba w niego włożyć. A i tak już ze 2tys wsadziłem w tym sezonie. No albo ostatnia opcja kupić coś zachodniego w lepszym stanie. Ale czy na 2-3ha się opłaca? A może i się opłaca w mojej sytuacji.
Sorki za OT ale temat sam się nawinął.

#1559 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 16 sierpień 2013 - 20:44

Ochrona ziemniaka na 2-3ha się nie opłaca.
przy 8-10ha już tak. sam myślę nad grimme se 70-20
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1560 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 16 sierpień 2013 - 21:12

Ochrona ziemniaka Wiem jak jest - w tamtym roku strzeliła dolna taśma i górkę do wymiany miałem - przywiozłem, założyłem i w pole. Przejechałem 50 m i się zerwała i wyciągnęła. Skróciłem - znów się zerwała. Zamiast płótna sama guma. Wymienili na dobrą ale dzień w plecy... Co do zakupu zachodniego kombajnu: trzeba się zastanowić czy warto się pchać w koszty. Za rok spodziewam się powtórki z 2011.