Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona ziemniaka

3078 odpowiedzi na ten temat

#1521 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, technika rolnicza

Napisany 29 lipiec 2013 - 21:00

Ochrona ziemniaka Pytona dajemy zawsze tylko na 1 potem jakoś sie u nas nie sprawdza. A infinito dałeś tylko raz? Jak tak to ja bym jeszcze raz dal infinito
"Bo ziemia bez ludzi dziczeje"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona ziemniaka Dzisiaj, 11:58
  •  

#1522 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 29 lipiec 2013 - 23:11

Ochrona ziemniaka

U mnie na czwarty w sobotę poszło infinito ale w dawce przewyższającej normę tj 2l/ha.Ochronę planowałem zakończyć na 4 ale będzie jeszcze jeden tylko zastanawiam się nad tym jaki??PYTON???Mam dość słaby wybór w sklepie w którym się zaopatruję w ŚOR

Pyton nie nadaje się na ostatni zabieg. Rzekłbym nawet że na wcześniejszą ochronę jest średnio dobry. Revus jednak dał zdecydowanie lepszy efekt. Jeżeli w sklepie nie ma nic innego dobrego do ochrony bulw to jednak skłaniałbym się jeszcze raz dać infinito.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1523 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3381 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 30 lipiec 2013 - 01:16

Ochrona ziemniaka Infinito dałem dwa razy i trzeci też proponujecie???

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1524 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 30 lipiec 2013 - 12:29

Ochrona ziemniaka Jeśli między nimi nie było innych środków to trzeci raz z rzędu dawać to samo to tak średnio.
U mnie poszedł 1.Pyton 2.Armetil 3.Pyton 4.Revus (27.07) i planuje 5. Infinito. Dwa ostatnie zamieniłem kolejnością bo mówiliście że Infinito jednak lepiej ochroni bulwę niż Revus.
Trudno oceniać skutecznośc bo dość spora presja zarazy ale w zeszłym roku przy podobnej ochronie łęty miałem zielone do desykacji. Teraz różnie odmianowo.

#1525 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 30 lipiec 2013 - 23:26

Ochrona ziemniaka Wg etykiety revus chroni bulwy, ale nawet producent na ostatni zabieg poleca altimę zamiast revus. Revus bardzo dobry na środkowy zabieg, na koniec z konieczności można dać, ale do ochrony bulw są dobre inne środki.
Z drugiej strony dać np infinito 3 raz z rzędu to też spore ryzyko.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1526 Share BizonFan321

BizonFan321

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 321 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 23:29

Ochrona ziemniaka Rok temu stosując 4x Infinito miałem lepszy efekt niż w tym roku stosując inne środki...
Ziemniaki powoli na wykończeniu ;/

#1527 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, technika rolnicza

Napisany 02 sierpień 2013 - 12:42

Ochrona ziemniaka Panowie czy mogę dodac bor do oprysku infinito+ basfoliar 34 Bo mi ktoś mówił ze bor bez innych odzywek
"Bo ziemia bez ludzi dziczeje"

#1528 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 02 sierpień 2013 - 18:35

Ochrona ziemniaka o tej porze bor nic ci już nie pomoże
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#1529 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 02 sierpień 2013 - 18:59

Ochrona ziemniaka Pawcio jak zrymował, ale według mnie również nie ma sensu dawać boru :)

#1530 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 07 sierpień 2013 - 12:18

Ochrona ziemniaka Widzicie różnice przy stosowaniu Basty i Reglone? Do tej pory lałem Baste ale w tym roku nie mieli juz na stanie i wziąłem Reglone. Na dniach jadę z nią w Owacje i Jelly. Piszą na etykiecie ze po 3 tygodniach moga sie odmładzać łęty. Nie planuje wykopków wcześniej jak w połowie września.
I jeszcze kwestia fungicydów. Dodajecie do desykacji czegoś? W zeszłym roku dawałem Nando. Z tego roku został mi Infinito które myślałem zdążyć przed desykacją ale poprzednie zabiegi się rozciągnęły w czasie że już trzeba palić a ja zostałem z fungicydem. Dodać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1531 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 07 sierpień 2013 - 17:16

Ochrona ziemniaka Dlaczego już desykujesz Jelly? To późna odmiana i spokojnie mogłby jeszcze rosnąć. Ja planuję potrzymać co najmniej do 20 sierpnia albo i końca miesiąca. Teraz są doskonałe warunki do wzrostu bulw, w miarę wilgotno i ciepłe noce, każdy dodatkowy tydzień to kilka ton więcej z ha.
Jeżeli stosowałeś Bastę a teraz Reglone to zobaczysz ogromną różnicę w szybkości desykacji. Rośliny opryskane rano przy takiej pogodzie jaką mamy teraz, wieczorem będą już brązowe. Jeżeli chodzi o fungicyd dodany do Reglone to nie widzę sensu robić tego przy takiej temperaturze.

#1532 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 07 sierpień 2013 - 21:52

Ochrona ziemniaka Kilka ton? Zależy od odmiany. Bellarosa swoje urosła. Późniejsze jeszcze ciągną tyle że u mnie susza paskudna.

#1533 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 08 sierpień 2013 - 06:17

Ochrona ziemniaka na hektarze w ciągu doby może 900kg przyrosnąć. Więc w tydzień nawet 6 ton.

#1534 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 10:55

Ochrona ziemniaka Byłem wykopać kilka krzaków każdej z odmian i faktycznie nie ma się co spieszyć, a szczególnie z Jelly. Od bidy możnaby już przelecieć Owacje bo już spora ale pozostałe jeszcze średnie. Jak sprawdzam w dzienniczku zabiegów w zeszłym roku paliłem 5.08 ale ten rok jest całkiem inny bo sadzone były co najmniej 2 tygodnie później.

#1535 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 16:22

Ochrona ziemniaka

na hektarze w ciągu doby może 900kg przyrosnąć. Więc w tydzień nawet 6 ton.

Pewnie że tak ale nie pod koniec wegetacji.

#1536 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 17:20

Ochrona ziemniaka

Pewnie że tak ale nie pod koniec wegetacji.

Jaki koniec wegetacji. Czytaj ze zrozumieniem, rozmowa dotyczy Jelly to jest późna odmiana, dobrze chroniona może rosnąć do końca września tym bardziej że u kolegi tobago są teraz dobre warunki do przyrostu plonu.

#1537 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 18:08

Ochrona ziemniaka Rozmowa w całości dotyczy Jelly ale post saszety dotyczy ogólnie ziemniaka - w tym momencie wątpię żeby któraś z odmian przyrosła 6 ton/tydzień.

#1538 Share MantisULV

MantisULV

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 19:54

Ochrona ziemniaka Ja niestety nie podejmę się odpowiedzi na pytanie czym pryskać ale mogę podpowiedzieć jaką metodą: oprysk drobnokroplisty ( technologia ULV) to 99% pokrytego ziemniaka środkiem przeciw kiełkowaniu i gniciu. Możliwość umieszczenia urządzenia nad taśmą, odziemiaczu czy stole sortowniczym. Tą technologie od lat wykorzystuje rolnicy na zachodzie i coraz więcej firm w Polsce. Więcej informacji o tej technologii znajdziecie tu http://opryskiwacze-...ziemniakiowoce/

W razie pytań chętnie pomogę. Dla osób które chciałyby zobaczyć urządzenie MAFEX w działaniu zapraszam na XX Krajowe Dni Ziemniaka do Płońska. :)

#1539 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 20:19

Ochrona ziemniaka ja wierzę w taki przyrost tygodniowy jak pisał saszeta. właśnie teraz jak pisał mikad jest proces dojrzewania i gromadzenia ostatecznego plonu. Ciepłe noce mają wybitny wpływ na przyrost, a temperatura wiadomo. Szkoda tylko że tak mało u mnie wilgoci. Jednak jak na tak nierównomierną pogodę przez okres wegetacji, średni plon z całego areału będę miał chyba większy niż rok temu. Szczególnie dobrze wypadła nandina. lord i bellarosa w normie katalogowej, vineta również.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1540 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 17:37

Ochrona ziemniaka ja jeszcze nie desykuję, gdyż jest duże zróżnicowanie wielkości bulw w zależności od zwięzłości gleby na całym polu, więc chcę jak najdłużej przytrzymać plantację, aby zmaksymalizować plon, teraz zaczyna pojawiać się zaraza (zastosowałem już indofil, pyton, infinito, pyton i infinito) co polecacie na kolejny (mam nadzieję, iż ostatni już) zabieg?

obok infinito wspominaliście o altimie, jeszcze nie orientowałem się w jej cenach, ale widzę, iż jest multum zamienników (banjo, jetlan, nando, zignal, stefes fluazinam) co o nich sądzicie? w zbożach nie warto oszczędzać, gdyż sprawdzone nośniki zawsze gwarantują efekt, a jak jest w tym przypadku?

Edytowany przez kissmy..., 12 sierpień 2013 - 18:16.