Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona ziemniaka

3078 odpowiedzi na ten temat

#1501 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2125 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 19 lipiec 2013 - 14:12

Ochrona ziemniaka U mnie wczoraj poszła czwarta i ostatnia ochrona ziemniaka.
Vineta cały czas zielona.
A rządki porozsadzane od ziemniaków.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona ziemniaka Dzisiaj, 08:47
  •  

#1502 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, technika rolnicza

Napisany 20 lipiec 2013 - 14:49

Ochrona ziemniaka U nas na pierwszy poszedł pyton na drugim infinito na trzeci też infinito 4 idzie revus a na 5 co polecacie dodam że trzymają się całkiem dobrze troche zapuźno 3 raz wjechałem i gustaw usiadł myślałem nad valbone bo znowu infinito troche nie bardzo
"Bo ziemia bez ludzi dziczeje"

#1503 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 20 lipiec 2013 - 18:36

Ochrona ziemniaka jeśli zamierzasz poprzestać na 5 zabiegach, to spróbuj altime, chroni bulwy.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1504 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 18:05

Ochrona ziemniaka czy skończe na 5 zabiegach to nie wiem bo jeszcze nie wiem kiedy kampania ruszy a ta altima dobra jest? Jeszcze tego nie stosowałem

#1505 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 20:02

Ochrona ziemniaka altima jest dobra, jeśli plantacja została chroniona poprawnie, tzn ze nie ma ognisk zarazy. Jeśli widzisz że ziemniaki juz w tym momencie atakuje zaraza, to uderz jeszcze mocnym wgłębnym np. infinito, a pozniej ewentualnie altime.
sprawdzaj regularnie stan roslin, patrz na pogode. tu nie ma gotowego przepisu na sukces w walce z zarazą dla kazdego. ja mam inne warunki, Ty masz inne, kolega jeszcze inne. Trzeba umieć być elastycznym i podejmować świadome decyzje ;)

#1506 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 09:34

Ochrona ziemniaka Narazie ładnie sie trzymają dzięki za rady. A mam jeszcze jedno pytanie czy mozliwe żeby od asahi sl było mnie łęcin ?

#1507 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 22 lipiec 2013 - 23:47

Ochrona ziemniaka

czy skończe na 5 zabiegach to nie wiem bo jeszcze nie wiem kiedy kampania ruszy a ta altima dobra jest? Jeszcze tego nie stosowałem

No raczej jest dobra jak jest zalecana na ostatni zabieg głównie w kierunku ochrony bulw ;)
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1508 Share RAPSCASE

RAPSCASE

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 22:53

Ochrona ziemniaka Co będzie dobre na ostatni zabieg przeciw zarazie? Ostatnio dałem infinito.

#1509 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 22:56

Ochrona ziemniaka Ostatni zabieg czyli głównie ochrona bulw. Jak ostatnio dawałeś infinito to dobra będzie altima.
Kolego zawsze czytaj starsze wypowiedzi, tuż nad swoim postem masz odpowiedzi co będzie dobre na ochronę bulw.
Zapraszam na swój profil

#1510 Share arkadian12

arkadian12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 14:10

Ochrona ziemniaka Witam
Nie wiem czy w dobrym dziale jestem ale może udzielicie mi odpowiedzi, mam 20 arów ziemniaków.
Chodzi mi o chwasty w ziemniakach. Miałem pryskać Titusem + Sencor jednak przebronowałem pole było czysto i podsypałem Było OK. Jednak obecnie chwasty wyszły i muszę coś z tym zrobić mam dużo ostrożnia, rzepaku, Czy mogę w tej fazie pryskać właśnie titusem - sencor czy coś innego dać. Jak wygląda sprawa z randapowaniem ziemniaków czy to nie szkodzi. zależy mi na jak najwiekszej ingerencji chemii ponieważ ziemniaki tylko dla siebie i rodziny. Dwa razy pryskałem na choroby teraz 3 będzie i na tym zakończę, z drugiej nie ma czasu iść i ręcznie coś z tym robić
Dzięki za podpowiedzi
Arek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1511 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 14:21

Ochrona ziemniaka a czy masz już zakryte miedzyrzędzia? jeśli tak to nie bardzo pryskać ja pryskałem jak miały 15 -20 cm to efekt jest piekny

#1512 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 22:43

Ochrona ziemniaka

Witam
Nie wiem czy w dobrym dziale jestem ale może udzielicie mi odpowiedzi, mam 20 arów ziemniaków.
Chodzi mi o chwasty w ziemniakach. Miałem pryskać Titusem + Sencor jednak przebronowałem pole było czysto i podsypałem Było OK. Jednak obecnie chwasty wyszły i muszę coś z tym zrobić mam dużo ostrożnia, rzepaku, Czy mogę w tej fazie pryskać właśnie titusem - sencor czy coś innego dać. Jak wygląda sprawa z randapowaniem ziemniaków czy to nie szkodzi. zależy mi na jak najwiekszej ingerencji chemii ponieważ ziemniaki tylko dla siebie i rodziny. Dwa razy pryskałem na choroby teraz 3 będzie i na tym zakończę, z drugiej nie ma czasu iść i ręcznie coś z tym robić
Dzięki za podpowiedzi
Arek

Co do titusa i sencoru to sie nie wypowiem bo po prostu nie wiem i nie chce pisać niepewnych informacji.
Co do glifosatu to absolutnie nie. Ziemniaki stracą zdolność kiełkowania, i szczerze takich ziemniaków nie chciałbym jeść glifosat to jednak trucizna. Bezpieczniej ale drożej wychodzi reglone, można stosować bez problemu. Na jego etykiecie rejestracyjnej masz informacje jak stosować w desykacji ziemniaków. Reglone działa bardzo szybko, wręcz pali rośliny i po ok tyg od oprysku wszystko powinno być spalone na polu.
Zapraszam na swój profil

#1513 Share porzeczka2

porzeczka2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 01:51

Ochrona ziemniaka Nie wiem czy tak zupełnie bez problemu. Reglone w odróżnieniu od glifosatu to I klasa toksyczności, zawiera jony dikwatu...Trzeba być ostrożnym podczas jego stosowania, żeby nie zrobić sobie krzywdy (najważniejsze-nie wdychać oparów).

#1514 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 04:01

Ochrona ziemniaka ja stosuje glifosat w ziemniakach ale czekam żeby same uschły. Około 10 września oprysk około 1 października zbiór. Działa on na zasadzie że jest pobieramy przez zielone części roślin. Uschniete ziemniaki go nie pobiorą i nie stracą siły kiełkowania.

#1515 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 21:54

Ochrona ziemniaka

Nie wiem czy tak zupełnie bez problemu. Reglone w odróżnieniu od glifosatu to I klasa toksyczności, zawiera jony dikwatu...Trzeba być ostrożnym podczas jego stosowania, żeby nie zrobić sobie krzywdy (najważniejsze-nie wdychać oparów).

Z tym się absolutnie zgadzam, zresztą akurat w stosowaniu wielu środków trzeba uważać. Maja uwaga że bez problemu dotyczyła samego ziemniaka. A po glifosacie życzę wszystkim konsumentom smacznego ;)
Zapraszam na swój profil

#1516 Share e2visionamd

e2visionamd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 08:58

Ochrona ziemniaka Witam mam pytanie odnśnie stosowania fungicydów w ziemniaku i cebuli.. było pare dni wysokiej temperatury 30-35 stopni ale wiadomo dośc niska wilgotność (choć wcześniej bywało po 95% wilgotności) na poniedziałek zapowiadają opady deszczu, temperature 20 stopni oraz wilgotność 95% i teraz pytnie kiedy wykonać zabieg przed opadami czy po ? zapobiegawczym przed? interwencyjnym po ?
drugi temat czy w ziemniaku nalot woskowy ma takei znaczenie jak w cebuli ? bo raczej nie widać aby występował.

#1517 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 00:15

Ochrona ziemniaka Obecnie warto stosować fungicydy wgłębne i kontaktowe więc lepiej przed opadami. Jeżeli masz porażone łęciny to z deszczem bardzo łatwo zarodniki dostana się do bulw. Ile robiłeś zabiegów na zarazę? Teraz już raczej powinieneś chronić głównie bulwy, więc raczej środki w stylu altimy.
Zapraszam na swój profil

#1518 Share e2visionamd

e2visionamd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 11:35

Ochrona ziemniaka ziemniak odmiany średnio-pózne..3 zabiegi ridomil, infinito , revus teraz myślę dać acrobat lub amistar a na koniec altima. tylko dziś zapowiadają 25-27 stopni wieczorem a zaś rosa.. zatem nie ma warunków do zastosowania acrobatu przed deszczem. Amistar jest wgłębny i układowy więc po deszczu(zapowiadają w nocy).. choć już są gdzieniegdzie ślady zarazy to lepiej acrobat...jestem w kropce.

Edytowany przez e2visionamd, 29 lipiec 2013 - 11:37.

#1519 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3405 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 29 lipiec 2013 - 18:45

Ochrona ziemniaka U mnie na czwarty w sobotę poszło infinito ale w dawce przewyższającej normę tj 2l/ha.Ochronę planowałem zakończyć na 4 ale będzie jeszcze jeden tylko zastanawiam się nad tym jaki??PYTON???Mam dość słaby wybór w sklepie w którym się zaopatruję w ŚOR

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1520 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 20:54

Ochrona ziemniaka u mnie było tak
t1 armetil
t2 pyton consento
t3 infinito
t4 revus
t5 infinito 25.07