Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona ziemniaka

3078 odpowiedzi na ten temat

#1461 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 21:15

Ochrona ziemniaka U mnie sadzone na początku maja 1 zabieg pyton 2 ridomil jutro jak nie będzie padać idzie infinito i coś od stonki rano się kupi. Po infinito ile czasu ma nie padać. Warto dawać jeszcze mocznik do oprysku jak już przekwitły.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona ziemniaka Dzisiaj, 11:26
  •  

#1462 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 23:14

Ochrona ziemniaka

.Prosze podzielcie sie jakimiś ciekawymi obserwacjami u siebie czy komentarzem mojego wpisu.

http://www.agrofoto.....et-plus/<br />
http://www.agrofoto..../page__st__1080
post 3 od dołu
potem na stronie 59 masz dalszą dyskusję.
http://www.agrofoto..../page__st__1260

Edytowany przez pawelol111, 12 lipiec 2013 - 23:15.

#1463 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 13 lipiec 2013 - 00:23

Ochrona ziemniaka

ile polecacie dać tego revusa na ha?? piszą że 0,6l/ha to zalecana i jednoczesnie max dawka. Teraz mam deszcz od wczoraj, w zasadzie ciągły. więc zaraza zaatakuje z pewnością. przegapiłem troche ostatnie dni suchej pogody na zabieg.
było:
t1 armetil
t2 pyton
t3 infinito 29.06

edit.
myślę jeszcze nad tanosem.

Jeżeli w etykiecie jest napisane że 0,6l revusu wystarczy to nie ma wg mnie powodów żeby ta dawkę np zwiększyć. Zanim środek wejdzie do sprzedaży to przechodzi pełno badań i jak taka dawka jest wpisana to znaczy że taka dawka wystarczy.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1464 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 09:00

Ochrona ziemniaka Czasami warto zwiekszyc, przekonalem sie nie raz zwiekszajac pytona lub curzate
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#1465 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 13 lipiec 2013 - 10:20

Ochrona ziemniaka warto warto, szczególnie w takim roku jak ten, gdzie dołożenie paru złotych może się zwrócić kilkunastokrotnie...

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#1466 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 13 lipiec 2013 - 11:02

Ochrona ziemniaka No nie do końca się zgodzę z maksymalnymi dawkami - u na są one o 1/3 niższe niż na zachód od nas - a jak nie zadziała w niższej dawce to słyszysz od przedstawiciela że była za duża presja - niższe dawki się sprawdzają jak nie ma presji chorób - ale wtedy wcale nie trzeba pryskać . W mocno nietypowym roku jak ten - wychodzi że fungicydy zbożowe nie działają, bo była bardzo duża presja - a koncerny tłumaczą że trzeba było stosować dawki powyżej rejestracji - albo częściej. Podobnie z ziemniakiem zobacz sobie rejestracje tych samych środków w europie zachodniej albo na wyspach dowiesz się jakie dawki masz stosować, żeby działały w latach silnej presji. Swoją drogą to, za te zaniżone rejestracje trzeba by zrobić pozew zbiorowy i puścić parę koncernów z torbami.

#1467 Share KiQ

KiQ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 12:12

Ochrona ziemniaka Jak tam u was z pogodami i ile już płacą za ziemniaczka? Nakopane coś macie?

#1468 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 12:14

Ochrona ziemniaka teoretycznie fungicydy powinny działać rewelacyjnie, gdyby stosować je w zalecanej (maksymalnej dawce) oraz idealnie wstrzelając się w warunki atmosferyczne oraz termin zabiegu, oczywiście jest to niemożliwe z wielu powodów, stąd nie sposób obwiniać za to środki, jak radzicie sobie obecnie z ochroną ziemniaków? u mnie drogi przestają być przejezdne dla osobówek i zastanawiam się czy w ziemniakach można pracować bez napędu 4x4, u mnie ciągnik wpada na ścieżkach prawie po osie,

w tym sezonie ujawnił się jeszcze jeden problem - wymokliska, na niżej położonych częściach pola rośliny mają jaśniejszy kolor i raczej nie odważę się ich magazynować, więc musze je wykopać osobno, zastanawiam się tylko czy łatwiej będzie je omijać przy wykopkach czy też wykopać je wcześniej kopaczką

#1469 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 12:38

Ochrona ziemniaka Pojawia się pytanie: czy klimat panujący w Wielkiej Brytanii czy Francji nie sprzyja bardziej chorobom niż nasz... Jakby nie patrzeć powietrze mają wilgotniejsze.

#1470 Share RAPSCASE

RAPSCASE

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 00:00

Ochrona ziemniaka Co będzie dobre na 3 zabieg przeciw zarazie w ziemniaku? Revus będzie ok czy lepiej kupić coś innego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1471 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 14 lipiec 2013 - 06:16

Ochrona ziemniaka Revus jak najbardziej

#1472 Share polomaksi

polomaksi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Ziemniaki, zboża urządzenia ortujące.

Napisany 14 lipiec 2013 - 11:50

Ochrona ziemniaka ja co 12 dni na zmianę Pytonem i Infinito jadę... w dawkach 2,2l Pytona i 1,8l Infinito na h
we wtorek ostatni czwarty zabieg robię....

#1473 Share krzysiudeere

krzysiudeere

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:Różne...

Napisany 14 lipiec 2013 - 13:00

Ochrona ziemniaka Witam
a co polecicie na dokarmienie ziemniaka dolistnie jaki nawóz w płynie wykorzystać

#1474 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 14:26

Ochrona ziemniaka W tym roku (do tej pory) zastosowałem w ziemniakach dolistne dokarmianie nawozami Intermag. W pierwszym zabiegu dałem: siarczan magnezu + tytanit + plonvit K + bormax. Zabieg ten wykonany był w fazie pełni kwitnienia. Następnie drugi zabieg połączyłem z opryskiem na stonkę. Do actary 25 WG dodałem: siarczan magnezu + tytanit + K-300. Jeszcze planuję trzeci zabieg dolistnego dokarmiania, ale to zależy od pogody. Zamierzam bowiem dodać nawozy do fungicydu. Ale jeszcze nie wiem dokładnie jaki dać fungicyd na czwarty zabieg w ziemniaku. Albo dam Bravo 500 SC, albo Revus 250 SC. Odmiana to Vineta.
W ubiegłym sezonie stosowałem też nawozy Intermagu, a z Bravo 500SC dałem dodatkowo Agroleaf Power Total.

Edytowany przez lukaszm, 14 lipiec 2013 - 14:28.

#1475 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 16:58

Ochrona ziemniaka Pytanie mam: pryskałem ziemniaki Infinito w dawce 1,5l/ha koło godziny 12 w południe. O 1 w nocy ulał taki deszcz że ściana wody była. Środek został wchłonięty czy trzeba poprawiać?

#1476 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 14 lipiec 2013 - 17:56

Ochrona ziemniaka Wchłonął się napewno. Ja jakiś czas temu opryskałem armetilem lorda ale na kawałek mi brakło a nie chciało mi się już dorabiać i mówie zostawie na następny dzień, bo już póżno było. W nocy przyszła ulewa a potem padało jeszcze przez jakieś dwa dni, potem było kopanie na gwałt bo cena pasowała a przez ten czas kawałek zaatakowała zaraza a reszta pola jest ładna zielona do tej pory a myślałem że nic z tego pryskania nie będzie...

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#1477 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 18:02

Ochrona ziemniaka pawelol111 - czytałem swego czasu na tym Forum, w jednej z zakładek poświęconych zbożom, wypowiedź jednego z Forumowiczów na temat fungicydów, a mianowicie, że nowoczesne fungicydy - jeśli nie jest na ich etykiecie stosowania podany czas, w jakim nie powinny wystąpić opady deszczu, aby nie zmniejszyć ich skuteczności - potrzebują do dwóch godzin, aby zabieg nimi wykonany był efektywny. Sprawdziłem ponadto etykietę Infinito 687,5 SC i nie ma tam informacji o czasie, po jakim opady deszczu nie zmniejszają skuteczności tego środka. Pewnie dlatego zadałeś to pytanie na Forum. Według mnie 13 godzin po zabiegu nie ma potrzeby powtórki tym fungicydem, zwłaszcza, że jest to środek o działaniu systemicznym i wgłębnym, a nie np. tylko kontaktowym (powierzchniowym). Oczywiście mimo prowadzonej ochrony plantacji musisz ziemniaki ciągle obserwować.

#1478 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 14 lipiec 2013 - 18:29

Ochrona ziemniaka infinito deszcz pół godziny po zabiegu i zabieg był skuteczny,

#1479 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 14 lipiec 2013 - 18:56

Ochrona ziemniaka w południe systemicznym? No chyba że było pochmurno

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1480 Share bosss

bosss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 20:02

Ochrona ziemniaka a dlaczego nie w południe systemicznym?