Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona ziemniaka

3078 odpowiedzi na ten temat

#121 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 28 luty 2011 - 23:37

Ochrona ziemniaka a ja uwazam ze nie co zakładac jakie sie bedzie opryski stosowac bo to zalezy od nasilenia chorób itp. oraz od ceny ś.o.r.
Ale w ostatnim sezonie na zaraze i alternarioze stosowalem: curzate, indofil, infinito,valbon,tatoo,dithane,planet
Pierwszy oprysk układowy a poźniej wgłebny
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona ziemniaka Dzisiaj, 01:26
  •  

#122 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 01 marzec 2011 - 07:01

Ochrona ziemniaka

Mozna wiedzeć jakiego typu uprawnienia trzeba mieć zeby kupowac/stosowac środki uznane za toksyczne? Chodzi o studentów i pracowników szkoł ogrodniczych/rolniczych?

musisz mieć szkolenie jakieś na śor toksyczne i bardzo toksyczne. Ponoć jak robisz zwykły kurs na opryskiwacze to nieraz jest w tym także na toksyczne a nieraz nie. Ale dokładnie nie wiem.

ja od dwóch lat układowo-systemicznie. Czasem zdarzy się wgłębny

#123 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 21:13

Ochrona ziemniaka Koledzy, takie pytanko, posadziłem dzisiaj podkiełowane ziemniaki, mam Afalon z Commandem, głębokość sadzenia ok. 10cm, oczywiście będą okryte agrowłókniną, jak myślicie nie zaszkodzę sobie stosując tą mieszankę ??? Odmiana Lord i Bellarosa, kiełki ok. 2cm.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 06:19

Ochrona ziemniaka do 3 dni po sadzeniu możesz pryskać mieszaniną. Afalon ma 90 dni karencji

#125 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 21:12

Ochrona ziemniaka jesli nie przykrywasz to mozna dodawac comand bo jest wieksze parowanie,podobno pod wloknina atakuje ziemniaki...
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#126 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 21:41

Ochrona ziemniaka no własnie mam zamiar przykryć, i nie wiem jutro będę się brał za to, bo dzisiaj siałem jęczmień, niby na etykiecie pisze jak mówi @saszeta: dla wczesnych do 3 dni po sadzeniu ?? no i mam dylemat ?? a Wy jak walczycie z chwastami pod agrowłókniną?? Dzięki za propozycje :)

#127 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 11:15

Ochrona ziemniaka ja w tym roku na jednym kawalku dalerm linurex + panida a na drugim linurex + comand(mam nadzieie ze nie przypali ziemiakow)

#128 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 21:38

Ochrona ziemniaka Panowie, kiedy najlepiej pryskać ziemniaka środkiem chwastobójczym Sencor? Zaraz po zasadzeniu, czy po 2-3 tygodniach? Jeśli później, to zastosował bym wał typu kolczatka, nawóz i obsypnik, po czym oprysk. Czekam na Wasze opinie. Pozdrawiam :) .

#129 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 26 kwiecień 2011 - 09:13

Ochrona ziemniaka Ja dziś raniutko wczas obsypałem i poszedł Afalon w dawce 3 litry na hektar.Normalnie stosuje się 2 litry a ja zawsze 3 litry.I efekty są.Moderatorze Sencor proponuje gdy ziemniaki mają około 10-15 cm wysokości a jak chcesz zwalczyć perz to dodaj Titus + Trend na przyczepność.Osobiście polecam MISTRAL to to samo co Sencor a wiele tańszy.

Edytowany przez zonk28, 26 kwiecień 2011 - 09:15.

#130 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 09:26

Ochrona ziemniaka a nie mogłeś dać z 10 litrów? 2 litry wystarczy skuteczność bardzo dobra. Ale i tak nie zwalcza wszystkich chwastów nawet w dawce 10 litrów. W końcu cię sprawdzą. A czekasz chociaż te 90 dni? Bo taka jest karencja na afalon

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 26 kwiecień 2011 - 09:51

Ochrona ziemniaka Afalon jest już w 1 klasie toksyczności ale wszedzie go jeszcze kupi.Saszeta i tak jak ziemniaki wejdą to wpaduje Mistralem i Titusem , więc pole czyściutkie jest bez chwastów.Dawke 3 litry daje na około 300-350 litrów więc jest oki.saszeta jeśli Ci chodzi o okres od dnia ostatniego zabiegu do dnia zbioru roślin to już więcej nie obsypuje.

Edytowany przez zonk28, 26 kwiecień 2011 - 09:56.

#132 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 16:33

Ochrona ziemniaka wody to możesz i 1000 l dać. Lepiej zadziała. A afalonu 2 wystarczy tym bardziej jak później powtarzasz. Chodzi mi czy nie kopiesz ziemniaków przed upływem 90 dni

#133 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 28 kwiecień 2011 - 09:41

Ochrona ziemniaka Saszeta nie kopie.........ziemniaki kopiemy zawsze w okolicach od 10 września w zależności jak jest z łetami czy są jeszcze zielone czy już podeschnięte.Czasem jak nam brakuje swoich ziemniaków do handlu to musimy nawet jak są zielone łęty kopać.Nie przesadzaj z tymi 1000 l wody :blink: im więcej dasz wody tym bardziej osłabisz środek.

Edytowany przez zonk28, 28 kwiecień 2011 - 09:42.

#134 Share laza

laza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 28 kwiecień 2011 - 20:25

Ochrona ziemniaka Witam, czym najlepiej opryskać po sadzeniu na perz oraz inne chwasty ?

#135 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 30 kwiecień 2011 - 14:28

Ochrona ziemniaka Panowie a jakie środki na zaraze uważacie za najlepsze? Ja stosuje RIDOMIL , PYTHON CONSENTO , INFINITO, ARMETIL. Zawsze 4 razy pryskamy , oczywiście zawsze z odżywkami.

Edytowany przez zonk28, 30 kwiecień 2011 - 14:35.

#136 Share Biesy

Biesy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 02 maj 2011 - 20:56

Ochrona ziemniaka Czytam ten temat (i nie tylko ten)i sprawa wyglada tak:
Ziemniak posadzony, stanowisko po jęczmieniu jarym, bez obornika, orka zimowa na wiosne zaczęła zarastać perzem, początkiem kwietnia randup i czysto,28 kwietnia, sól potasowa,lubofoska, azofoska, po 50 kg,ziemniak posadzony, bulwy nie zaprawiane, sadzeniaki moje.Jak dalej, poradźcie bo im więcej czytam tym bardziej głupieje, tyle tych środków, że kota można dostać.Jest tego dokładnie 42 ary, może nie dużo ale tyle mi potrzeba.Czym i kiedy zasilić, chronić itd.

#137 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 03 maj 2011 - 08:07

Ochrona ziemniaka

Panowie a jakie środki na zaraze uważacie za najlepsze? Ja stosuje RIDOMIL , PYTHON CONSENTO , INFINITO, ARMETIL. Zawsze 4 razy pryskamy , oczywiście zawsze z odżywkami.

Ty specjalista od wszytkiego i pytasz o rady? Co do wczesniejszych twoich postów, w po jaką cholere dawać 5 l glifosatu na ha przed wchodami ziemniaka, sąsiad daje 1,5 l i wszytkie młode chwasty zwalcza, ja na ugór 15 letni zastoswowałem 4 l glifisatu i wystrczyło. To samo jeżeli chodzi o afalon nawet jak dasz 10l /ha to zwalczysz tyle samo chwastów jak byś dał 2l, a jeszcze lepiej dać 1l agalonu + 0,2 comandu. Pewnie środki na zaraze też dajesz po 5kg, żeby był lepszy efekt.

#138 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 03 maj 2011 - 09:45

Ochrona ziemniaka zonk wyczytal gdzieś nazwy środków i teraz błyszczy ;)
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#139 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 03 maj 2011 - 17:49

Ochrona ziemniaka Witam ziemniaki wschodzą w czwartek redlę i oprysk sencor odmiany to denar lord irga a morze sencor zostawić po wschodach a dać chwastox co proponujecie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 03 maj 2011 - 19:11

Ochrona ziemniaka Pawelec pytałem twojego tatulka i mi powiedział o tych środkach........byłem u niego dziś nad ranem , nie pamiętasz?