Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona ziemniaka

3078 odpowiedzi na ten temat

#1201 Share rotor69

rotor69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 22:04

Ochrona ziemniaka A u mnie woda zakrywa rządki ziemniaków ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona ziemniaka Dzisiaj, 20:37
  •  

#1202 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 08 czerwiec 2013 - 00:09

Ochrona ziemniaka

u nas wczoraj taka pompa 30minut ulewa z gradem ziemniak prawie doszczetnie sciety masakra kukurydza ta mniejsza podobnie poszatkowana jak sieczka tragedia

Ja już chyba wolałbym grad bo grad pada raz na jakiś czas, a dziki to taki grad na okrągło. Załatwiły ok 20% ziemniaka i ryją dalej.

pokropiłem ziemniaka siarczanem magnezu,kristalon zielony,i ridomil z zegarkiem w ręku po równej godzinie przyleciał słaby deszczyk popadało i z powrotem świeci słońce ,a miało już nie padać :( ,panowie czy te opady deszczu zaszkodziłyby coś temu opryskowi ridomilem

No skuteczność może być słabsza, część środka mogło zmyć. Jakie warunki były w trakcie oprysku? Bo jak słońce i ciepło to przyswajanie jest szybsze. Polecam obserwować pole, aby jak najszybciej przeprowadzać ewentualna poprawkę.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1203 Share flackmistrz

flackmistrz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 07:57

Ochrona ziemniaka "Ja już chyba wolałbym grad bo grad pada raz na jakiś czas, a dziki to taki grad na okrągło. Załatwiły ok 20% ziemniaka i ryją dalej"

To może zainwestuj w pastucha? U nas koło łowieckie zwraca 50% kosztów kupna pastucha. Tylko jak masz ziemniaki daleko od domu to mogą Ci skroić aku :/

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1204 Share krzysztofsb

krzysztofsb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 07:59

Ochrona ziemniaka Myslisz tylko u Ciebie dziki po polu biegaja ale takiego gradu w zyciu nie widzialem rozumiem 5 minut 10 ale 30 to masakra wiesz jak wygladaja warzywa wogole ich nie ma wszystko sciete nawet sloneczniki poscinalo.milego dnia

#1205 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 09:54

Ochrona ziemniaka dobra, w koncu jedziemy z koksem.
armetil + rosaleaf 10-20-30
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#1206 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 08 czerwiec 2013 - 10:29

Ochrona ziemniaka Wrzucił byś jakąś fotkę tego nowego opryskiwacza z zetorem... ;) A jak mają się te "poskręcane" o których pisałeś jakiś czas temu?

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#1207 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 10:38

Ochrona ziemniaka poskrecane dalej są, była to reakcja na herbicyd (mustang) stosowany rok wczesniej na pszenice ozimą. spisujemy je na straty.

#1208 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 12:00

Ochrona ziemniaka No to teraz nie wiem co robić... Przejechałem wszystkie działki gdzie ma być ziemniak Lncetem... chyba będę kosił z korzeniami.

#1209 Share Rallyfan

Rallyfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 12:35

Ochrona ziemniaka Witam,czy zastosowanie mieszanki mistrala z titusem na odmiane denar obecnie bedzie mialo jakis negatzwnz wplyw na zachowanie sie ziemniaka w tak zaawansowanej fazie rozwojowej - zaznaczam ze jeszcze nie doszlo do zwarcia rzedow, ale ziemniak ma ponad 30cm wysokosci. Proszę o porade :)

#1210 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 14:21

Ochrona ziemniaka jest za późno troche, ale śmiało pryskaj, nic im nie będzie. w tym roku ciężko wstrzelić się z terminem zabiegu z wiadomych względów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1211 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 17:20

Ochrona ziemniaka

poskrecane dalej są, była to reakcja na herbicyd (mustang) stosowany rok wczesniej na pszenice ozimą. spisujemy je na straty.

to przez florasulam czy 2,4-D? słyszałem od handlowca, że regulator wzrostu (dikamba) może rozwalić rzepak siany dwa lata po jego zastosowaniu, ale na forum jeszcze nikt tego nie potwierdził, a jeden użytkownik zaprzeczył, także może być to cecha odmianowa, która odmiana wykazała taką wrażliwość?

#1212 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 08 czerwiec 2013 - 18:45

Ochrona ziemniaka raczej florasulam. Aminopielik ma 2,4-D i żadnego efektu ubocznego po nim nie zauważyłem. Nawet jak przygotowywałem jesienią ugory pod ziemniaka.

@pawelec a robiłeś tak jak na etykiecie czy nie? Bo niby nie powinno być problemu. Ja w tym roku zboża leciałem mustangiem forte a qq też myślałem mustangiem. I tym sposobem ziemniak by musiał 3 rok w tym samym miejscu rosnąć i na oborniku też po mustangu

#1213 Share Massey38

Massey38

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 19:00

Ochrona ziemniaka Panowie czym najlepiej prysnąc po wchodach na zielsko ? .

#1214 Share oliwa1962

oliwa1962

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 08:16

Ochrona ziemniaka jestem nowym porozmawiajcie ouprawie swoich dziadków jak uprawiali ziemniaki mająckonki,pomy,slcie i wyciągnijcie wnioski bo teraz jost okres na zastosowanie tego zabiegu ja psłuchałem isą winikiaten rok jest nietypowy

#1215 Share ORZMO

ORZMO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 09:49

Ochrona ziemniaka

raczej florasulam. Aminopielik ma 2,4-D i żadnego efektu ubocznego po nim nie zauważyłem. Nawet jak przygotowywałem jesienią ugory pod ziemniaka.

@pawelec a robiłeś tak jak na etykiecie czy nie? Bo niby nie powinno być problemu. Ja w tym roku zboża leciałem mustangiem forte a qq też myślałem mustangiem. I tym sposobem ziemniak by musiał 3 rok w tym samym miejscu rosnąć i na oborniku też po mustangu

Problemem nie jest florasulam, ani 2,4-D tylko aminopyralid zawarty w Mustangu Forte 195SE. Zwykły Mustang 306SE nie zawiera tej substancji i nie ma wpływu na uprawy następcze.

#1216 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 09 czerwiec 2013 - 10:27

Ochrona ziemniaka faktycznie jest różnica. Patrzyłem wcześniej na etykiety ale akurat nie zwróciłem uwagi na to

#1217 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 11:49

Ochrona ziemniaka

jestem nowym porozmawiajcie ouprawie swoich dziadków jak uprawiali ziemniaki mająckonki,pomy,slcie i wyciągnijcie wnioski bo teraz jost okres na zastosowanie tego zabiegu ja psłuchałem isą winikiaten rok jest nietypowy

A po jakiemu to ? Mógłbyś przetłumaczyć to na polski.

#1218 Share grzeskow7

grzeskow7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 17:26

Ochrona ziemniaka

Problemem nie jest florasulam, ani 2,4-D tylko aminopyralid zawarty w Mustangu Forte 195SE. Zwykły Mustang 306SE nie zawiera tej substancji i nie ma wpływu na uprawy następcze.

Cześć,

Opryskałem kilka hektary jęczmienia Mustangiem Forte 195SE. Chciałbym zapytać jakich roślin nie należało by uprawiać w kolejnym płodozmianie.

Przepraszam za to, że temat wątku jest zupełnie inny ale zawsze można się coś dowiedzieć przy okazji nie otwierając nowego tematu a przy okazji nie zaśmiecając forum.

Pozdrawiam

#1219 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 09 czerwiec 2013 - 19:53

Ochrona ziemniaka U mnie dziś była taka ulewa przez ponad godzinę że krzaki się rozłożyły na boki, a jutro miałem zamiar je obredlać :)
Podniosą się??? bo nie sa uszkodzone

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1220 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 20:24

Ochrona ziemniaka

no i zgadza się wszystko. problem jest na plantacjach gdzie rok wcześniej był właśnie Mustang Forte 195SE.

odnosnie redlin. bedziecie coś podsypywać po formownicy teraz? u mnie przydałoby się przejechać, bo jednak woda skutecznie podmyła ładny profil redlin, w niektorych miejscach jest pewne że ziemniaki wyjdą na wierzch.