Polecane posty

mikad    1136

Kolego @mariusz72 zeby byla jasnosc to sa informacje o srodku ktory kiedys posiadal rejestracje w ziemniaku ale teraz nie ma i prawnie nie wolno Ci wjechac tym w ziemniaki. Oczywiscie zrobisz jak bedziesz uwazal ale jak potrujesz komus pszczoly albo narobisz innych szkod to nie tlumacz sie potem w inspekcji ze tak Ci kazali na forum rolniczym. Poczytaj dokladnie etykiete oraz pamietaj ze wszystko trzeba robic z glowa.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czym zasilić plantację po kwitnieniu? chciałbym zrobić porządek i zużyć resztki mocznika i mikro, co teraz jest najważniejsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie po 2-ch tygodniach od oprysku Actara w dawce max stonka pojawiła się od nowa.

dziś jadę Apaczem.

Nie ma w tym wielkiego zaskoczenia bo w tym roku stonka jest straszna. Ja u siebie spotkałem stadia dorosłe więc tez będę musiał uważać bo jaja zniosą.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

od 10 lat jak zaprawiam ziemniaki to nie mam problemu ze stonką jak sie dobrze poszuka to tylko owady dorosłe sa ale już sztywne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

u mnie na zaprawianych widac stonke gdzies sporadycznie


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

prestige działa idealnie na stonkę. W tym roku mam porównanie z latami ubiegłymi

miał ktoś do czynienia z ziemniakami bella prima? Nic w necie znaleźć nie mogę. Niby wczesne a jeszcze nie kwitną i nawet się nie zanosi. Hektar tego posadziłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

saszeta, u mnie to samo mam z Red Lady - czerwone ziemniaki, niby średnio wczesne a nawet pąków nie mają, już dawno powinny kwitnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

narazie widać na jednym kawałku (1ha), lord podkełkowany, sadzony ok 20 kwietnia, bez okrycia. w tym momencie są już spore, nać niedługo powinna zakrywać międzyrzędzia. objawy są eweidentnie jak po herbicydzie, tzn 'oparzenia' na mlodych lisciach, zwinięte, karłowate. najbardziej widać to na środku, widocznie przejazdy opryskiwacza naszły na siebie w tym miejscu. coś jak tu http://www.agrofoto....9_119_68866.jpg

 

teraz dochodzimy co to mogło być. w tamtym roku był podany UGmax na ściernie po pszenicy, obornik, i delikatnie wapno kredowe granulowane w miejscach gdzie zboże żółkło. Najgorsze jest to ze mustang był aplikowany na pare innych hektarów gdzie obecnie są ziemniaki :/ na tamtych jeszcze nie widać, są za małe.

zobaczymy.

 

 

pawelec jeszcze jedno pytanie mam odnośnie tego nieszczęsnego pola z herbicydem, a nawet 3 pytania:

ścinałeś słomę?

na całym polu są karłowate krzaki czy może są miejsca gdzie nać wygląda normalnie?

jak wygląda sytuacja na innych działkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

1. słoma była ścinana. na innym kawałku gdzie słoma był zbierana - nie ma negatywnych objawów.

2. na skraju są normalne rośliny, jakieś 10% z 1ha. co ciekawe ziemniaki są w miare ok, ale niektóre z objawami zniekształceń i pęknięć.

3. na innych działkach jest ok. tylko na tej słoma była ścięta - jak widać to zaważyło.

  • Like 1

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Dzięki za odpowiedź. Obok ziemniaków mam pszenicę i ciut mi oprysk w jedną redlinę poszedł tak ze 20m to krzaczki wyglądają tragicznie... Teraz mogę spać spokojnie. Ozimina wolna od chwastów ale ostatni raz stosowałem Lancet Plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

To będzie zaraza tak ? Bo już trochę się gubię :mellow:

W piątek pryskane Tanosem a tu jeszcze więcej objaw tej cholery . Do kiedy warto utrzymać krzaki przy życiu ? Łęty są dość dobrze rozwinięte i szybko choroba ich nie zje , przynajmniej tak mi się zdaje :mellow:

 

p7100063273q1p.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

tak to jest zaraza,a krzaki zielone muszą być jak najdłużej.Tanos to przeciętny preparat,polecam Innfinito,Revus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Tanos to jeden z lepszych srodkow. Dziala kontaktowo i wglebnie oraz ma dobre dzialanie interwencyjne, w przeszlosci nie raz udalo mi sie zgasic nim ogniska zarazy. Jezeli po zastosowaniu srodka wystepuja nowe objawy choroby to prawdopodbnie zabieg byl wykonany niedokladnie.

Edytowano przez mikad

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Tanos nie jest zły ale... dawkowanie w Polsce 0,5 do 0,7 a opakowanie 0,5kg więc większość stosuje tą niższą dawkę to efekt mierny... w Niemczech polecany jest tylko w dawce 0,7kg/ha. Ale znowu wtedy cenowo przy innych odpowiednikach wypada blado... także środek dobry ale trzeba na nim nie oszczędzać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Na pierwszy zabieg zastosowałem maksymalną dawkę Tanosu. Potem dałem Revus, dlatego, że pomyliłem alternariozę z zarazą. I na trzeci zabieg dałem Ekonom 72 WP, aby zwalczyć alternariozę, a przynajmniej ją powstrzymać. Ogólnie w tym roku oceniam Vinetę gorzej niż w tamtym roku. Winna jest temu pogoda i opóźnienie zabiegu pierwszego oraz związana z pogodą alternarioza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

Teraz Infinito jeszcze pomoże w maksymalnej dawce ?

@mikad zabieg z pewnością był wykonany dokładnie , 400l wody na hektar ze względu na rozwinięte łęty.

Objawy pojawiają się nawet na górnych liściach ( jasno zielone przebarwienia ) a tam oprysk na pewno dotarł . Tylko ten Tanos jest przeterminowany o 2 lata ale nie był otwierany do czerwca tego roku :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

No to od razu trzeba bylo sie przyznac ze pryskales mocno przeterminowanym srodkiem. A co do niedokladnego zabiegu to jest to najczestsza przyczyna nieskutecznosci srodka wiec od tego zaczalem. Przy srodkach kontaktowych roslina musi byc dokladnie pokryta. Mozna wiedziec jakim opryskiwaczem pryskasz, jakie dysze, jaka predkosc oraz jaka odleglosc wierzcholka rosliny od dyszy.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

Kolego pokrycie roślin jest dobre na 100% . Zawsze sprawdzam jak to wygląda i jest na pewno OK . Środek mam wrażenie jakby właśnie nie działał . Ale czytałem trochę i na necie przeważnie jest opinia ,że jeśli nie otwierany to powinien być skuteczny . A akurat ostatni zabieg ze względu na małą powierzchnie no i trochę szkoda mi było gnieść krzaków to był robiony opryskiwaczem ręcznym :mellow:

Rok temu były 4x Infinito i ziemniaki zielone prawie do września :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

PAnowie co polecacie na trzeci zabieg??

Na pierwszy poszedł Ridomil Gold, dugi Infinito oba w maksymalnych dawkach....

dodam tylko,że ziemniaki sadziłem ok 20 maja i planuję(jeśli oczywiście da się to planować)ochronę w czterech zabiegach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

zrobiłem podobnie jak sołtys48 teraz planuję wjechać revusem a na czwarty zabieg ostatni altima ,będzie dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

@andkru Tak ale w dawce min 2,5kg

Edytowano przez mikad

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andkru21    0

Dałem 2kg na 3/4 hektara. Mam nadzieję że zadziała. A następny oprysk planuje zrobić INFINITO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj