Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona ziemniaka

3078 odpowiedzi na ten temat

#1101 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9689 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 12 maj 2013 - 19:26

Ochrona ziemniaka a tak bardziej po polsku, co z czym kiedy w jakiej dawce?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona ziemniaka Dzisiaj, 17:26
  •  

#1102 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 12 maj 2013 - 19:28

Ochrona ziemniaka Patrz na wielkość chwastów bo to na ich likwidacji ci zależy. Jesli mnie pamiec nie myli to w mistralu zalecali zeby ziemniaki miały 8-10cm a w secorze liquid 13-15 więc ta wielkość ziemniaka wydaje mi sie mniej istotna bo oba specyfiki to metrybuzyna.
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#1103 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9689 postów

Napisany 12 maj 2013 - 19:52

Ochrona ziemniaka racja, ale wiadomo ze zwalczając chwasta można tez zwalczyć główną roślinę :) dzięki będziemy pilnować wielkości chwasta - teraz trzeba wjechać w pole i obsypac

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1104 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 13 maj 2013 - 05:01

Ochrona ziemniaka wineta jest wrażliwa na metrybuzynę

#1105 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9689 postów

Napisany 13 maj 2013 - 08:47

Ochrona ziemniaka wiem o tym, aczkolwiek przy wspomnianej dawce w zeszłym roku nie widać było żadnych oznak choroby ziemniaka, liście nie zmieniły koloru, nie pojawiły się żadne inne kwestie

#1106 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 13 maj 2013 - 09:19

Ochrona ziemniaka stosowaliście już w ziemniakach zamienniki amistaru? golden azzox kosztuje około 120zł/l, chcę zakupić jakąś strobilurynę na t2 w pszenicy, więc od razu zrobię zapas na ziemniaki, są jakieś tańsze środki? i jak przedstawia się ich skuteczność?

#1107 Share rotor69

rotor69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 13 maj 2013 - 09:38

Ochrona ziemniaka leonardo przy tylu substancjach to chwaściory nie miały wyboru :)
Liczyłeś koszt zabiegu na ha?
Ja dąże do tego żeby jednym doglebowym mieć spokój do zbioru , ew desykacja. W ubiegłym roku udało się, ale gleba była lepiej doprawiona niż w tym.

#1108 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2118 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 13 maj 2013 - 18:34

Ochrona ziemniaka Ja winete kropiłem przedwschgodowo Afalonem.
Stanie jej sie co?
Moge potem kropic Mistralem?

#1109 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 13 maj 2013 - 20:38

Ochrona ziemniaka Vineta jest wrażliwa na metrybuzynę wiec średnio traktować ją Mistralem powschodowo. Afalon w tym okresie dlaczego miałby jej zaszkodzić?

#1110 Share cucek

cucek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 13 maj 2013 - 21:48

Ochrona ziemniaka leopard+mistral(coral) na tych odmianach które sadzę nie zauwazyłem żadnych negatywnych efektów ubocznych...zwalczanie chwastów jest zadawalające

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1111 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2118 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 14 maj 2013 - 06:22

Ochrona ziemniaka To skoro wrażliwa na Mistral to co innego proponujecie? by efekt był taki jak po Mistralu?
Osobiście zadowolony byłem zawsze z Mistrala czy Sencora.

#1112 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 14 maj 2013 - 20:10

Ochrona ziemniaka Zależy jakie masz chwasty na danym kawałku, u mnie powschodowo czasami muszę jechać titusem bo zdarzają się problemy z przytulią.

Panowie dzisiaj po raz pierwszy w tym sezonie pryskałem na stonke, Musieliśmy włóknine ściągać i pryskać, bo tak żarła ziemniaki, że szok(pod włókniną), pierwszy raz z takim czyś się spotykam.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#1113 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 15 maj 2013 - 05:18

Ochrona ziemniaka długa zima chyba sprzyja robakom. U mnie rzepaki na słodyszka co 2 dni pryskają

#1114 Share MarcinWojciech

MarcinWojciech

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 20 maj 2013 - 08:46

Ochrona ziemniaka Witam. Mam kilka pytań. Czy mógłby mi ktoś doradzić czy uprawiając ziemniaki Irga mogę przed ich wschodem prysnąć pole mieszanką oprysków Titus i Mistral lub Senkor (Mistral lub Senkor do wyboru)? Chciałbym też wiedzieć czy przed opryskiem mogę kilka godzin wcześniej obredlić ziemniaki i wówczas zastosować mieszankę ww środków. Do tego pogodę aktualnie mam bardzo słoneczną, o deszczu ani widu, ani słychu w najbliższych dniac, więc czy nie lepiej było by poczekać z opryskiem? Do tego wszystkiego chciałbym abyście mi doradzili czy środki zawierające metrybuzynę (Mistral, Senkor) mogę zastosować bez obaw o uszkodzenie ziemniaków Irga przed ich wschodem? Na ulotce jest podane, że po wschodzie na ziemniakach tej odmiany mogą pojawiać się poparzenia, jako że odmiana ta uważana jest za odmianę o podwyższonej wrażliwości na stosowanie środka Senkor.

Edytowany przez MarcinWojciech, 20 maj 2013 - 08:48.

#1115 Share ORZMO

ORZMO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 20 maj 2013 - 13:05

Ochrona ziemniaka Wieczorem obredlij i pryskaj samym Sencorem lub Mistralem w dawce 0,5 kg/ha, później ziemi już nie ruszaj. Gdy ziemniaki będą miały 10-15 cm dajesz Titus 50 g/ha. Jak nie będzie powschodzonych chwastów, Titus nie będzie konieczny.

#1116 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 21 maj 2013 - 21:28

Ochrona ziemniaka Co radzicie na wczesnego na dwuliścienne? Przegapiłem doglebowo i teraz mam rozkminę. Ziemniaki mają już 15-20cm a metrybuzyna ma karencję 42 dni więc do tego czasu pewnie będę już je kopał.

Edytowany przez tobago, 21 maj 2013 - 21:30.

#1117 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 23 maj 2013 - 00:10

Ochrona ziemniaka

Zależy jakie masz chwasty na danym kawałku, u mnie powschodowo czasami muszę jechać titusem bo zdarzają się problemy z przytulią.

Panowie dzisiaj po raz pierwszy w tym sezonie pryskałem na stonke, Musieliśmy włóknine ściągać i pryskać, bo tak żarła ziemniaki, że szok(pod włókniną), pierwszy raz z takim czyś się spotykam.

U mnie tylko wineta wzeszła (mam jeszcze tajfuna i wiwianę) widać tylko kilka listków i już stonka siedzi. Może mi ktoś wytłumaczyć skąd się wzieła jak w promieniu około 3km nie było ziemniaków a na tym polu kilka lat a ona wychodzi z ziemi. Rano zostaną oborane i afalon+command mam nadzieje że to wystarczy na chwasty. A jakim środkiem pryskacie na stonkę

#1118 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 23 maj 2013 - 06:07

Ochrona ziemniaka u mnie stonka też już jest a to dopiero połowa wschodów bo późno sadziłem.

#1119 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 23 maj 2013 - 08:19

Ochrona ziemniaka Witam.Czy stosowanie Titusa+Sencoru przy niskich temperaturach nocnych da dobry efekt? Zapowiadaj w nocy po 5 stopni i zastanawiam sie czy to nie zamalo zeby dobrze podzialalaly opryski

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1120 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 23 maj 2013 - 09:18

Ochrona ziemniaka dla kukurydzy takie temperatury mają większe znaczenie, na ziemniaku raczej nie zrobi to wrażenia, jeśli faza rozwojowa na to pozwala to śmiało aplikuj taką mieszankę;

czy jest jakiś tańszy rimsulfuron niż ten w titusie?