Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona ziemniaka

3078 odpowiedzi na ten temat

#1061 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 11:13

Ochrona ziemniaka linuron (np linurex, ipiron)+ pendimetalina (stomp,pentigan,panida). Koszt ok 180zl/ha

Edytowany przez przemol87, 28 kwiecień 2013 - 11:17.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona ziemniaka Dzisiaj, 02:31
  •  

#1062 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 28 kwiecień 2013 - 12:45

Ochrona ziemniaka Jakie dawki liczysz w mieszance? Jeśli takie jak zalecają na etykiecie Stompu (Stomp 330 EC 3,5-5 l/ha + Afalon 450 SC 2 l/ha) to cenowo wychodzi jeszcze więcej jak Plateen.
Mam sporo głuchego owsa na tym stanowisku więc pewnie drugi raz powschodowo muszę przelecieć Targą albo Agilem.

#1063 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 19:51

Ochrona ziemniaka Przedwschodowo pryskam tylko pod włoknine i u mnie na ha wystarczy dać 2l(na lekkiej ziemi 1,7)linurexu oraz 3l stompu ale przed zastosowaniem herbicydów deszczuje.
Cenowo: 1l ipironu 49zl oraz pentigan 27zł

Edytowany przez przemol87, 28 kwiecień 2013 - 19:53.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1064 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 20:46

Ochrona ziemniaka A powschodowo co stosujesz, czystą metrybuzynę?
Sadzę Vinetę i Owację - odmiany średnio wrażliwe ale mimo to nie chciałbym je stresować.

#1065 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 20:58

Ochrona ziemniaka titus+sencor/mistral

#1066 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 21:52

Ochrona ziemniaka A jak to jest z wpływem metrybuzyny stosowanej przedwschodowo? Wydawało mi sie że wrażliwość odmian nie ma znaczenia ale wg ulotki Harriera http://www.belchim.c.../Harrier_A4.pdf (na samym dole) nie można jej stosowac w odmianach wrażliwych, nawet gdy rośliny nie są na wierzchu. Doczytałem że Vineta należy do odmian o podwyższonej wrażliwości i zastanawiam się co z tym faktem zrobić. Zależy mi na skutecznym zwalczeniu rdestu powojowego i głuchego owsa w dalszej kolejności reszty popularnych chwastów. Wszystko przedwschodowo. Zastanawiam sie nad rozwiązaniem z linku powyżej chlomazon,linuron (Harrier 295 ZC) + metrybuzyna. Wychodzi najekonomiczniej przy trzech substancjach aktywnych. Tylko co z Vinetą? Choć Plateenem w zeszłym roku pryskałem Vinete i nic nie było. Z tym że przy moim rozwiązaniu muszę poprawiać jak wyjdzie głuchy owies. Czyli dochodzi ok 60zł na Agil. A może jest inne rozwiązanie za rozsądne pieniądze? Może głuchego załatwię glifosatem zanim wyjdzie ziemniak?

#1067 Share RAMZES9107

RAMZES9107

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 20:35

Ochrona ziemniaka Witam! Panowie mam pytanie czy mogę opryskać ziemniaki przedwschodowo linturem? Zostało mi trochę tego środka dlatego chciałbym go użyć w dawce 120 g/ha, Nie zaszkodze w jakiś sposob ziemniaków? Co roku pryskałem chwastoxem turbo w dawce 4l/ha. Chodzi mi tylko o wypędzenie z uprawy podstawowych chwastów.

#1068 Share ArekK

ArekK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 01 maj 2013 - 20:48

Ochrona ziemniaka Witam, ja chcę w tym roku spróbować 4l pendimetaliny+ 2l linuronu + 2l glifosatu + adiuwant. Koszt W tym wydaniu to ok.220zł
Co o tym myślicie panowie?

#1069 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 01 maj 2013 - 21:21

Ochrona ziemniaka hejka. Chłopaki, ma z Was ktoś może do odsprzedania po jakieś 100ml dursbana i 50ml prestige ??.

#1070 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 01 maj 2013 - 21:56

Ochrona ziemniaka Jest sens mieszania substancji które zwalczają to samo spektrum chwastów? Ciągle zastanawiam się nad Harrierem (chlomazon, linuron) + metrybuzyna. Czy lepiej dać linuron + metrybuzyna? Z pendimentaliną jest to ryzyko że jest bardzo wrażliwa na wilgotnośc gleby i jak się trafi że nie spadnie trochę deszczu to zostane ze środkiem do przyszłego sezonu :/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1071 Share rotor69

rotor69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 02 maj 2013 - 22:28

Ochrona ziemniaka Plateen stosuje od kilku lat i złego słowa o nim nie powiem chociaż kosztuje kilka złotych więcej jak mieszaniny. Ziemia wilgotna i bez grud , dawka o kilka procent wyższa od zalecanej i tak jak w ubiegłym roku plantacja czyściutka do zbioru.

#1072 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 03 maj 2013 - 10:59

Ochrona ziemniaka A czekacie po ostatecznym obredleniu aż ziemia sie uleży żeby wykonać doglebówkę? Patrze na prognozy pogody i deszczu nie widać więc myślałem że zaraz po obredleniu kiedy jeszcze jest w miarę wilgotna ziemia prysnąć.

#1073 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 03 maj 2013 - 12:43

Ochrona ziemniaka Podczas sadzenia ziemniaków zauważyłem że w ziemi jest dużo takiego białego grubego robaka jest teraz już po zasadzeniu jakiś sposób na niego.

#1074 Share przemo24

przemo24

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 34 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, geografia, motoryzacja

Napisany 05 maj 2013 - 19:55

Ochrona ziemniaka Witam Panowie
Czy nie orientuję się ktoś czy można mieszać mistral 70 Wg z Roundapem?

#1075 Share 1410

1410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 06 maj 2013 - 18:51

Ochrona ziemniaka Pewnie bez sensu,raundap działa na wszystko co zielone,w tym czasie już musi być ziemniak na wierzchu,a mistral gdy ziemniak ma 15-20 cm.

#1076 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 07 maj 2013 - 11:56

Ochrona ziemniaka W nawale robót przegapiłem oprysk wczesnych. Niewiele ich mam bo ze 30 arów ale na ręczne pielenie troche dużo. Metrybuzyne powschodowo można dopiero jak ziemniak ma ok 15cm a karencja na metrybuzyne to ok 45dni więc trochę długo bo będa się one juz nadawały do kopania. Może Titus by się nadawał, rimsulfuron nie ma karencji a zwalcza całkiem spore spektrum chwastów?

#1077 Share Bartek89

Bartek89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 07 maj 2013 - 22:52

Ochrona ziemniaka mam pytanie dot tego dursbana. czy jeśli popryskam i pomieszam z ziemia to muszę odczekać jakiś czas czy można sadzić od razu? a jeśli mam już wsadzone ziemniaki to mogę jeszcze je popryskać? jeśli to kiedy przed 1 czy 2 radleniem?

#1078 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 08 maj 2013 - 11:12

Ochrona ziemniaka możesz sadzić od razu po oprysku.
możesz opryskać przed formowaniem redlin.
w obu przypadkach najważniejsze są warunki w jakich wykonujesz oprysk - bez patelni vel słońca, najlepiej wilgotno, lub delikatny deszczyk; a także bezpośrednie wymieszanie gleby zaraz po zabiegu.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#1079 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 10 maj 2013 - 05:59

Ochrona ziemniaka mogę aplikować afalon dzień po 7mm opadzie (wcześniej było bardzo sucho)? czy to zbyt wilgotna gleba?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1080 Share Malylukasz

Malylukasz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 10 maj 2013 - 20:57

Ochrona ziemniaka Afalon to srodek doglebowy i to jest wskazane, aby zabieg wykonać na wilgotną (lepsza skuteczność) glebę jeśli nie zapowiada się na mocny deszcze.Mozesz domieszać Command 480 EC 0,20l + 1 l afalonu.
Dla informacji poczytaj http://www.bip.minro...Id=648&LangId=0
Pozdrawiam.