Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona ziemniaka

2593 odpowiedzi na ten temat

#1041 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4171 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 19:52

Ochrona ziemniaka sam plateen to koszt ponad 200zł/ha, u mnie sam afalon zawsze dawał radę (ale zawsze miałem problemy z rzepakiem)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona ziemniaka Dzisiaj, 03:59
  •  

#1042 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 630 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 24 kwiecień 2013 - 14:46

Ochrona ziemniaka Jakiś czas temu w TopAgrar był artykuł o środku na ziemniaka który zwalcza rdest powojowy. Pisali o nim bo niby to jakas nowość. Akurat co roku mam z rdestem najwięcej problemu i mieszanka plateena z afalonem go puszczała. Chciałem doszukać co to za środek ale nie mogę. Znalazłem w sieci środek Harrier ale ma on rejestrację z 2009 wiec żadna to nowość. Może ktoś go stosował i może powiedzieć o efektach? Nie wiem co w tym roku zastosować.

#1043 Share RAMZES9107

RAMZES9107

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 24 kwiecień 2013 - 21:12

Ochrona ziemniaka Panowie czy można opryskać przedwschodowo ziemniaki linturem w dawce 120g/ ha. Zostalo mi troszke tego i konczy sie termin dlatego myślę użyć tego środka. Chyba nic nie powinno zaszkodzić?

#1044 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 23:02

Ochrona ziemniaka Takie pytanie: czy konieczne jest mieszanie dursbanu z ziemią? Znajomy ma już posadzone ziemniaki na byłej łące i boi się, że drutowce zniszczą plon handlowy. Więc pyrinex/dursban byłby wskazany, tylko czy zadziała on bez mieszania z ziemią i w jakiej dawce?

#1045 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 919 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 09:02

Ochrona ziemniaka Jak nie chce mieszać z ziemnią to tylko jak pada deszcz. A jak ma posadzone to niech opryska i obredli.

#1046 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1569 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 10:13

Ochrona ziemniaka dokladnie. przed formowaniem redlin
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#1047 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 13:10

Ochrona ziemniaka O co chodzi z wycofaniem prestige pare dni temu ojciec przywiózł i nic nie mu nie mówili że ma być wycofany? Chyba że chodzi wam o stary prestige? Bo na nowym pisze że ważność zezwolenia do 22-08-2017 rok

Edytowany przez szymon09875, 26 kwiecień 2013 - 13:12.

"Bo ziemia bez ludzi dziczeje"

#1048 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 13:16

Ochrona ziemniaka Ok, dzięki za odpowiedzi, tylko teraz pozostaje kwestia dawki. 2,5l/ha wystarczy? Bo słyszałem, że i taka dawka ubija, a zalecane było przed zmianą rejestracji bodajże 5l/ha.

#1049 Share Bartek89

Bartek89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 14:07

Ochrona ziemniaka mam pytanie, jak najlepiej zrobić, w zeszłym roku miałem sporo drutowców w ziemniakach. w tym postanowiłem coś z tym zrobić, znajomy przywiózł mi dursban tylko nie wiem jak go zastosować, przed sadzeniem i powłóczyć, czy może lepiej wsadzić i przed obredleniem popryskać? i jeszcze 2 pytanie jaką dawkę stosujecie na ha, bo w tym środku który ja mam jest tylko pisane o kalafiorze, brokule, kapuści i rzepaku, a o ziemniaku nie ma ani słowa. z góry dziękuję za pomoc.

#1050 Share Mataczak920221

Mataczak920221

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Zainteresowania:Sport , motoryzacja i oczywiście rolnictwo :-)

Napisany 26 kwiecień 2013 - 22:07

Ochrona ziemniaka Ja dałem 4 l na 1ha dusbanu ,ale wydaje mi sie ze 5 l to jest pewniejsza dawka . ja pryskałem przed sadzeniem ,zaraz za opryskiwaczem kolega usługowo wymieszał mi ziemie z opryskiem na jakieś 15cm . i jeszcze ziemniaki były zaprawiane Prestige . B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1051 Share flackmistrz

flackmistrz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 22:35

Ochrona ziemniaka Witam. Po przeczytaniu wielu różnych tematów na temat okopowych chciałbym zebrać trochę informacji do kupy, mianowicie mam zamiar w tym roku opryskać ziemniaki przedwschodowo i chcę wiedzieć kiedy najlepiej użyć chemię? Powiedzcie mi też, czy najlepiej jest obredlić ziemniaki, przelecieć chwastownikiem i zaraz po tym zabiegu opryskać? Chciałbym też znać wasze zdanie na temat biostymulatorów (np. Asahi), czy warto je stosować?? O środki chemiczne przedwschodowe nawet boję się zapytać bo to raczej temat rzeka:P, ale zamierzam użyć Afalon+Command na odmianę Tajfun, mam nadzieje że żadnego porażenia nie będzie...

#1052 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3186 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 13:18

Ochrona ziemniaka jaki środek bierze chwastnice w ziemniakach? Pryskałem afalonem senkorem i zawsze jest pełno chwastnicy.

#1053 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8544 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 27 kwiecień 2013 - 14:00

Ochrona ziemniaka Tematy połączone

Ani afalon ani sencor nie załatwi Ci chwastnicy. Ogólnie ciężko utrzymać ziemniaki bez chwastów jeżeli co jakiś czas trzeba wzruszać glebę redląc ziemniaki. W przypadku wysokiego zachwaszczenia trzeba użyć herbicydów powschodowych np fusilade forte, w wyższych dawkach załatwi nawet perz.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1054 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3186 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 15:38

Ochrona ziemniaka u nas w okolicy nikt nie sadzi ziemniaków w większych ilościach ale jak jechać po Polsce to są ogromne obszary ziemniaków bez żadnych chwastów i się zawsze zastanawiam czym oni to pryszczą bo napewno nie redlą tego. Skoro w kukurydzy można chwastnice załatwić to i tu można.

#1055 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8544 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 16:14

Ochrona ziemniaka Zdecydowanie można. Jest sporo środków w ziemniaku które można w rożnych fazach stosować.
Zapraszam na swój profil

#1056 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3186 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 20:43

Ochrona ziemniaka to podpowiedz to sobie zamówie gdzieś konkretny środek bo coraz mniej ziemniaka ludzie sadza i w sklepach też się nie przykładają do tego tematu.

#1057 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 21:20

Ochrona ziemniaka na jednoliścienne można dać Stomp odpowiednik jego to panida lub Racer 250 ec pomieszać to na przykład z afalonem

#1058 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8544 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 22:52

Ochrona ziemniaka

to podpowiedz to sobie zamówie gdzieś konkretny środek bo coraz mniej ziemniaka ludzie sadza i w sklepach też się nie przykładają do tego tematu.

Przykład podałem wyżej. Można także podobnie jak w kukurydzy stosować rimsulfuron.
Zapraszam na swój profil

#1059 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2379 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 28 kwiecień 2013 - 06:32

Ochrona ziemniaka przynajmniej 10 graminicydów jest zarejestrowanych w ziemniaku. Każdy niszczy chwastnicę
http://www.farmer.pl...graminicydy.gif

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1060 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 630 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 28 kwiecień 2013 - 10:10

Ochrona ziemniaka Podrzućcie jakiś dobry środek bo w tym roku chyba zrezygnuję z Plateena. Na ten sezon cena to ok 240zł/ha jeśli zmieszać jeszcze do tego Afalon wychodzi dość drogo. Zastanawiam się nad Harrierem. Dwie substancje aktywne. Do tego domieszać jakiejś metrybuzyny. Stosował ktoś?