Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Ochrona ziemniaka

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
2181 odpowiedzi na ten temat

#981 magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 765 postów

Napisany 15 luty 2013 - 17:04

Ochrona ziemniaka I dalej nie ma rejestracji. To wpisz do ksiązki ze stosowałeś dursban albo pyrinex na ziemniaka i jak Ci przyjdą z PIORiN to im powiesz że zastosowałeś przecież kilka dni przed sadzeniem. Jestem ciekaw co Ci odpowiedzą bo raczej nie pchwalą i oby tylko na tym się skończyło. A nawet jak nie wpiszesz a zrobią próbę i im wyjdzie to można sobie ładnych kłopotów narobić.
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Ochrona ziemniaka Dzisiaj, 19:24
  •  

#982 kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3978 postów

Napisany 15 luty 2013 - 19:13

Ochrona ziemniaka jaki wpływ ma dursban na pożyteczną florę glebową (dżdżownice i mikroorganizmy)? on kasuje wszystko? prestige będzie dostępny jednak do 25 lutego, czy macie inne informacje?
  • 0

#983 wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 15 luty 2013 - 21:55

Ochrona ziemniaka Dziś pytałem swojego dostawce o prestige narazie nic nie wiadomo o wycofaniu go ze stosowania w ziemniakach z Bayera mówią tylko tyle ze francuzcy pszczelarze protestują by go nie stosować.
  • 0

#984 saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 16 luty 2013 - 06:30

Ochrona ziemniaka

I dalej nie ma rejestracji. To wpisz do ksiązki ze stosowałeś dursban albo pyrinex na ziemniaka i jak Ci przyjdą z PIORiN to im powiesz że zastosowałeś przecież kilka dni przed sadzeniem. Jestem ciekaw co Ci odpowiedzą bo raczej nie pchwalą i oby tylko na tym się skończyło. A nawet jak nie wpiszesz a zrobią próbę i im wyjdzie to można sobie ładnych kłopotów narobić.

jak nie wpiszesz a zrobią próbę to kłopoty. Dlatego zawsze mam wpisane i problemu nie ma. Bo nie stosuję tego w ziemniaku tylko na polu gdzie będą ziemniaki. Np. do buraków jest zarejestrowane więc pryskam a na drugi dzień stwierdzam że jednak posadzę tam ziemniaka a nie wysieję buraki. Na etykiecie nie ma przeciwwskazań znaczy że można.
To tak jak z round*pem. W ogórku zarejestrowany nie jest. Kiedyś posiałem ogórka na polu gdzie już chwasty zdążyły wzejść. Roundup zastosowałem po posianiu i tak wpisałem. Przy kontroli było że lepiej było wpisać ugór, opryskać i np za godzinę posiać ogórka niż wpisać ogórka i za godzinę zastosować round*p
  • 0

#985 wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 20 luty 2013 - 11:57

Ochrona ziemniaka Zgadza się mieliście racje okazuje sie że prestige zostaje wycofane ze sprzedaży i stosowania z dniem 25 marca :unsure:
  • 0

#986 Rafik87

Rafik87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • 12632713

Napisany 20 luty 2013 - 12:46

Ochrona ziemniaka witam.. sadzę ziemniaki na ziemiach 5 i 6 klasy no i zdarza się że ziemniaki (szczegolnie odmiana wineta) mają na wierzchu takie małe czarne dziurki a w środku to juz jest ziemniak zepsuty choc zdarzy się tez ze te dziurki sa tylko powierzchowne... no i moje pytanie jak to zwalczyc? czy wystarczajace bedzie zaprawianie ziemniaka czy moze cos innego?
  • 0

#987 dawido15

dawido15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • 1354629

Napisany 23 marzec 2013 - 21:44

Ochrona ziemniaka Witam wszystkich wiosna za pasem chociaż jak widać to troche nie wygląda żeby to była wiosenna pora :D ale chciałem się zapytać jak będzie lepiej zrobić pielęgnacje ziemniaka. Dwa lata temu opryskałem ziemniaki zaraz po wsadzeniu Afalonem , miało być bez chwastów i w ogóle ale jak się okazało chwastów było od zaj... myślałem że to był tak mokry rok albo coś w tym stylu w tamtym roku zrobiłem to samo i było identycznie te same chwasty itd. Co polecacie czy może robić tradycyjnie czyli radlenie czy zastosować jakiś inny oprysk ?
  • 0

#988 milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8101 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 23 marzec 2013 - 22:04

Ochrona ziemniaka Tematy połączone
  • 0
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#989 pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1492 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 23:56

Ochrona ziemniaka zabieg powschodowy gdy ziemniak osiągnie ok 15-20cm - titus+mistral/sencor. mozna rozdzielic na 2 dawki. U mnie pole czyste, pojedyncze chwasty.
  • 0
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#990 kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3978 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 09:34

Ochrona ziemniaka a nie macie problemów z samosiewami rzepaku? czym można je potraktować powschodowo w vinecie?
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#991 przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • 2772602

Napisany 24 marzec 2013 - 11:20

Ochrona ziemniaka

zabieg powschodowy gdy ziemniak osiągnie ok 15-20cm - titus+mistral/sencor. mozna rozdzielic na 2 dawki. U mnie pole czyste, pojedyncze chwasty.

tez to polecam ale nalezy jeszcze dodać że mistral/sencor zawierają metybuzyne na którą pewne odmniany sa wrażliwe
  • 0
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#992 magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 765 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 12:18

Ochrona ziemniaka

a nie macie problemów z samosiewami rzepaku? czym można je potraktować powschodowo w vinecie?

titus powschodowo i po samosiewach ani śladu nie będzie a i jednoliścienne i inne też zwalczy.

Edytowany przez magnum123, 24 marzec 2013 - 12:20.

• 0

#993 kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3978 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 20:04

Ochrona ziemniaka titus to koszt prawie 200zł/ha i jeszcze trzeba dodatkowo poprawić sencorem, a vineta może tego nie znieść najlepiej
  • 0

#994 magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 765 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 20:13

Ochrona ziemniaka u mnie po titusie zero samosiewów
  • 0

#995 kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3978 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 21:10

Ochrona ziemniaka titus to jedyny herbicyd? nie masz przy tym problemów z innymi chwastami?
  • 0

#996 Rafiozo

Rafiozo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 17:37

Ochrona ziemniaka Witam wszystkich serdecznie,również bawie się w ziemniaczki,mam na myśli bardzo wczesne,wczesne i póżne.Czytam wasze posty o opryskach na chwast i z nie którymi się nie zgadzam.Weżmy senkort czy mistral(jedna cholera),z chwastami za dobrze sobie nie radzi a ziemniaki strasznie hamuje.Titus powschodowo-super(dwóch dawkach),ale drogawo to wychodzi.Jeśli chodzi o randap,nie mam pojęcia w życiu nie stosowałem w ziemniakach.Linurex czy afalon stosowany sam,może zadziała-może nie(zależy od roku).Proponuje pokombinować z mieszankami oprysków(oczywiście przed wschodowo i z opryskami które można ze sobą mieszać).Weżmy na przykład linurex+chwastox extra,działa świetnie,albo afalon+comand,super sprawa.Pozdrawiam :rolleyes:
  • 0

#997 przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • 2772602

Napisany 27 marzec 2013 - 18:36

Ochrona ziemniaka Ja na mieszanke sencor+titus stosowana powschodowo nie moge powiedziec złego słowa. Powschodowo daje linuron + pendimetalina ale przed opryskiem deszczownia w pole bo inaczej to loteria
  • 0
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#998 saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 27 marzec 2013 - 18:42

Ochrona ziemniaka podstawa to wiedzieć jakie chwasty występują na stanowisku. U mnie jest sporo rdestu kolankowego i mógłbym stwierdzić że wszystkie opryski jakieś kiepskie. A one po prostu tego rdestu nie zwalczają
  • 2

#999 kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3978 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 18:44

Ochrona ziemniaka zaszaleję w tym roku aplikując przedwschodowo afalon (840zł netto 20l) + po wschodach titus (240zł netto 100g),
pyton 840zł netto 15l,
infinito 1030zł netto 15l
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#1000 KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1418 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 28 marzec 2013 - 19:22

Ochrona ziemniaka Panowie czym mogę skropić vinetę na chwasty by jej nie uszkodzić?
Przedwschodowo i powschodowo.
  • 0

KUPIĘ C-330 W ORYGINALE.