Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Ochrona ziemniaka

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
2227 odpowiedzi na ten temat

#981 kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3997 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 11:42

Ochrona ziemniaka czy przeterminowany środek można wprowadzać do obrotu?

co polecacie na 4 zabieg (tani) po dithane, infinito i pytonie? na późne odmiany dam jeszcze raz pytona, ale na wczesnych wolałbym zaoszczędzić
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Ochrona ziemniaka Dzisiaj, 02:13
  •  

#982 poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 910 postów
  • 3268007

Napisany 20 lipiec 2012 - 11:56

Ochrona ziemniaka Ciemnogród XIX wiek. Szkoda czytać posty takiego kogoś, człowiek zamiast iśc od przodu to sie cofa. Na "zachodzie" kraju nie kupisz żadnego toksycznego srodka bez świadectwa. Po co dawać 400l wody jak można 200 i efekt bedzie o wiele lepszy. I jeszce to "kropi lub pryszcze". Mówisz po co szkolenie, słyszałem o gosciu który perz w pszenicy zwalczał wiosną a uzył do tego glifosatu bo zwalcza perz.

U mnie w tym roku na ziemniaki dałem Ditane, Infinito, Antracol, Curzate Top a dam jeszcze pytona consento i moze jakis kontaktowy. Narazie nie widać objawów porazenia w odmianach Bellarosa, owacja i vineta.

Edytowany przez poosa21, 20 lipiec 2012 - 12:24.

• 1

#983 pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 12:21

Ochrona ziemniaka W jakich odmianach nie widać porażenia?
  • 0
Naprawa FENDT, MF, RENAULT i inne marki. Kontakt 516-260-744 Kamil
Tanio i profesjonalnie. Osobiście polecam bo i sam korzystam. Wpisz: fendagro. (bez spacji)pl

#984 pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1495 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 13:58

Ochrona ziemniaka u nas vineta polozyla sie i juz zolknie. armetil-pyton consento-infinito-tanos. zobaczymy czy bedzie 5 zabieg.
  • 0
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#985 ZF9641

ZF9641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 20:05

Ochrona ziemniaka Centralna polska w deszczu ,vineta żółciutka z tendencją do zasychania liści.Plony będą marne po tych 3 tygodniach deszczu.W ubiegłym roku pod koniec września vineta była zieleniutka a plony rekordowe.Prognozuje zmianę ceny jak się wszyscy zorientują jaki będą plony odmian do przechowania.
  • 0

#986 tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 25 lipiec 2012 - 08:47

Ochrona ziemniaka Dodajecie jakies fungicydy do desykacji? Czytam że pyton consento chroni bulwe przed zarazą i warto dodac nawet 1/2 pełnej dawki.
  • 0

#987 bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • 3778813
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 25 lipiec 2012 - 09:57

Ochrona ziemniaka U mnie Vineta też żółknie a Jelly i Belarossa na razie zero oznak zarazy a 3 razy pryskałem Galben > infinito > Infinito. Teraz chciałem dać na 4 zabieg revusa na ochronę bulw i na tym kończę ochronę ziemniaków.
  • 0
-----

#988 stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 25 lipiec 2012 - 21:59

Ochrona ziemniaka Wczoraj pokusiłem się o 5. zabieg na zarazę w Satinie (Galben-Infinito-Dithane-Infinito-Dithane). Pojedyncze krzaczki zaczęły lekko żółknąć, a planuję jeszcze oprysk przeciw kiełkom.
  • 0

#989 kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3997 postów

Napisany 25 lipiec 2012 - 22:44

Ochrona ziemniaka @stasiex czym hamujesz kiełkowanie i ile to kosztuje? mam nadzieję, iż to nie glifosat
  • 0

#990 stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 26 lipiec 2012 - 08:44

Ochrona ziemniaka Fazor - ceny nie pamiętam (w każdym razie cena w granicach rozsądku)
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#991 pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1495 postów

Napisany 26 lipiec 2012 - 08:55

Ochrona ziemniaka oczywiscie pozniej z tej partii nie ma mozliwosc odsortowania sadzeniaka?
  • 0
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#992 stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 26 lipiec 2012 - 12:56

Ochrona ziemniaka Tak - nie mam możliwości zastosowania np. Stop Kiełek na linii sortowniczej (bo takowej nie posiadam ;)), a swoich sadzeniaków nie zostawiam.
  • 0

#993 tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 26 lipiec 2012 - 13:07

Ochrona ziemniaka zainteresował mnie ten fazor ale cena (mówisz przystępna) po przeliczeniu na ha 450zł trochę powala ;)
  • 0

#994 mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 524 postów

Napisany 26 lipiec 2012 - 13:52

Ochrona ziemniaka Tez myślałem nad fazorem w tym roku ale mam pewne wątpliwości co do jego zastosowania. Środek ten został całkowicie wycofany na zachodzie europy już parę lat temu i to zarówno w ziemniaku jak i cebuli. Nie mam informacji dlaczego, czyżby z powodu pozostałości? Do tego jak czytam etykietę i jest ostrzeżenie że zbyt wczesne zastosowanie środka powoduje deformację bulw to już odechciewa mi się pryskać.
  • 0

#995 ZF9641

ZF9641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 26 lipiec 2012 - 20:01

Ochrona ziemniaka O cebuli też jest takie ostrzeżenie ,10 lat stosowania nigdy się nie zdarzyło aby cebula była niekształtna.
  • 0

#996 stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 26 lipiec 2012 - 20:36

Ochrona ziemniaka

zainteresował mnie ten fazor ale cena (mówisz przystępna) po przeliczeniu na ha 450zł trochę powala ;)

Widzisz, wszystko zależy od skali produkcji. Na moje "hektary" mogę sobie na to pozwolić, zwłaszcza, że traktuje to jako zabawę.
Faktycznie nie spojrzałem, że dawka wynosi 5 kg/ha.
  • 0

#997 Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 29 lipiec 2012 - 16:28

Ochrona ziemniaka Okolice Lubienia kuj- już cena ziemniaka zmieniona z 0,8 gr na 0,5 gr Kocioł nie gaśnie. Wczoraj widziałem jak wożą już młode całymi zestawami . Nie odpad tylko ładne duże .Ciekaw jestem jak to się skończy na jesieni ?
  • 0

#998 pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 29 lipiec 2012 - 18:13

Ochrona ziemniaka U mnie się szybko skończyło 2h temu. Odmiany białe ścieło niemal do gołego badyla, żółte jeszcze jako tako.
  • 0
Tanio i profesjonalnie. Osobiście polecam bo i sam korzystam. Wpisz: fendagro. (bez spacji)pl

#999 POL1

POL1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów
  • 44979542

Napisany 05 sierpień 2012 - 12:44

Ochrona ziemniaka Po mojemu to sytuacja powtórzy się z zeszłego roku a będzie kto wie czy nie gorzej.
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#1000 pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 13:17

Ochrona ziemniaka w zagłębiu ziemniaczanym pewnie tak, u mnie urody na ziemniaka nie ma i posadzonych mało. Wydaje mi się że będzie to rok gdzie ceny będą bardzo zróżnicowane.

Panowie, mam zagadkę której sam nie mogę rozwiązać. Posadziłem Irgę na dwóch działkach oddalonych od siebie o 300m. Działka nr 1 sadzona najpierw, potem działka nr 2 - między sadzeniem upłynęło 3 dni. W tym momencie na działce nr 1 jest niemal puste pole, wszystko uschnięte, na działce nr 2 gdzie nie gdzie suchy krzak ale ogólnie nie jest źle. Teraz pytanie do was: w czym tkwi problem? Ochrona i nawożenie takie samo, ziemia kilka lat ziemniaka nie widziała... co ciekawe im cięższa ziemia tym więcej zielonych łętów. Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem. Mi to wygląda na okresowy brak wody i wysokie temperatury. Albo dostawały nadmiar wody i grzało albo tylko grzało. Ciekawy jest też fakt że 2 krzaki jeden obok drugiego i jeden zielony a drugi suchy... Odmiany zółte mają nadal zielone łęty ale ta nieszczęsna Irga... marnie.

Edytowany przez pawelol111, 08 sierpień 2012 - 21:24.

• 0