Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona ziemniaka

3078 odpowiedzi na ten temat

#861 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 18:43

Ochrona ziemniaka Fakt, w smaku ohydna :D ale ruscy się za tym uganiali i mimo marnej ceny i nadprodukcji miałem chętnych na tą odmianę. Po 0,22zł za kg w styczniu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona ziemniaka Dzisiaj, 03:28
  •  

#862 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 19:09

Ochrona ziemniaka Ja tego nie mogłem sprzedać , w smaku ochyda.Musiałem spaś bykami i świniami te Bellarose.

#863 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 19:12

Ochrona ziemniaka u mnie bella była zawsze droższa od reszty, mialem jej niewiele a ludzie chcieli. vineta 40 bella 50gr
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#864 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 19:20

Ochrona ziemniaka Przez tego ziemniaka straciłem kilku klijentów , potem ciężko pracowałem by ich odzyskać , tak więc dla mnie to chwast a nie ziemniak.

#865 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 07:19

Ochrona ziemniaka Przecierz bellaroza to to samo co vineta tylko z różową skórka, nawet można poczytać na stronie europlantu. W smaku takie samo, nawet gotuje je razem i tak samo sie gotują, więc nie wiem czemu smak im nie odpowiada skoro vineta im odpowiada.

#866 Share avens

avens

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 czerwiec 2012 - 08:29

Ochrona ziemniaka Ponoc o gustach się nie dyskutuje. U mnie niektórzy mówią na Vinete że to sam krochmal, ale to z cyklu tych ludzi którzy kupując ode mnie ziemniaka na jesień płacą dopiero za niego na wiosne. Także, jeszcze sie taki nie urodził co by wszystkim dogodził. Polecam wywiesic gdzieś przed domem tabele z charakterystyką odmian co by klienci mogli się zapoznac co od nas kupują, bo mnie też od pewnego czasu zaczyna denerwowac jak ludzie co o uprawie ziemniaka nie mają zielonego pojęcia zaczynają wygadywac głupoty to na temat odmian, nawożenia czy ochrony. Sam kiedyś uprawiałem Bellarose, to nie mogę nic złego na jej temat powiedziec i to właśnie ona trafiała do mnie na stół kosztem Vinety.

#867 Share Soulshakin

Soulshakin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 08:46

Ochrona ziemniaka Gusta gustami, odmiany odmianami ale jest jeszcze takie coś że jak się przyjmie że dana odmiana jest dobra to później ludzie nawet nie starają się sprawdzić innych tylko mówią że niedobra lub się rozgotowuje itp.

Podejrzewam ze jakbym wystawił na targu niektóre odmiany i podpisał Vineta to i tak by większość nie odróżniła. U mnie w okolicy właśnie Vineta ma wyrobiona markę i niektórzy nie chcą słyszeć o innych według mnie nawet smaczniejszych odmianach. Osobiście zostawiam sobie Victorie zamiast Vinety do jedzenia,

Druga sprawa to różna preferencje w różnych rejonach, raz to bardziej mączyste rozpadające innym razem bardziej sałatkowe które się nie rozgotowują.

#868 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 09:51

Ochrona ziemniaka U mnie na obiad serwuje się Irysa i Irgę. Ogólnie okolica woli białe - w tamtym roku, jesienią po 5 zł za worek szły. Żółty na placki, pierogi i frytki. Co do Bellarosy - zobaczę jak w tym roku w smaku, w tamtym śmierdziała łętami.

#869 Share grzeglat

grzeglat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 17:36

Ochrona ziemniaka Witam mam pytanie otóż pomimo opryskow(2) zaobserwowalem u siebie na polu objawy alternariozy.Czy sa jakieś dobre srodki dzialajace interwencyjnie

#870 Share krzysztofsb

krzysztofsb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 17:59

Ochrona ziemniaka wszystkie srodki oparte na mankozebie maja najwieksza skutecznosc w alternariozie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#871 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 18:01

Ochrona ziemniaka Rydomil Gold

#872 Share krzysztofsb

krzysztofsb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 18:02

Ochrona ziemniaka mozna jeszcze probowac chlorotalonil(Brawo) bo juz pyton ma mniejsza skutecznosc w alternariozie

#873 Share grzeglat

grzeglat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 18:15

Ochrona ziemniaka A co uwazacie o srodku Altima 500 SC 1L ??

#874 Share krzysztofsb

krzysztofsb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 18:19

Ochrona ziemniaka Moze byc w skali 10 punktowej Altima skutecznosc ma 7 tak samo jak pyton z kolei Ridomil i rozne cuda z mankozebem 8 i Brawo tez 7-8

#875 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 19:28

Ochrona ziemniaka Ja wczoraj pryskałem planet 72WP 2kg plus apacz i mikrokomplex 7kg , to wszystko na hektar. Ta sama substancja czynna co ridomil tylko , że tańszy trochę..
wschodni koniec mazowsza.

#876 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 30 czerwiec 2012 - 08:18

Ochrona ziemniaka Jak kogoś stać to w tym roku amistar dostał w Polsce rejestracje na alternarie w ziemniakach - presja alternariozy jest bardzo duża - w tym roku mimo pierwszego zabiegu indofilem potem 2x pythonem i teraz curzate - są objawy jak się nie poprawi pójdzie mega droga mieszanina revus z amistarem - ale nie na jadalne - te dostaną zwykły mankozeb - szkoda pieniędzy .

#877 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 30 czerwiec 2012 - 09:20

Ochrona ziemniaka szarywilk, napisz swoje doswiadczenia z tym Amistarem, mysle ze inni tez są ciekawi. Jaki to koszt na 1ha?
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#878 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 30 czerwiec 2012 - 10:35

Ochrona ziemniaka dajesz 0,5 amistaru i 0,6 revusa - cena ok 180 zl/ha -amistar na alternarie trzyma do 2 tygodni działa sytemicznie i kontaktowo - co ciekawe sam amistar w pomidorze ma rejestracje na zarazę ziemniaka - ale wole nie ryzykować dlatego zgodnie z zaleceniami razem z revusem, działanie - mega-skuteczne - ale tez cena mega porównując do 2kg mankozebu - czy mieszaniny typu curzate albo tosca . Kosztuje ponad tonę ziemniaka po obecnych cenach - więc warto się zastanowić, cen dokładnych nie podaje bo każdy ma inne ceny zakupu

#879 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 30 czerwiec 2012 - 13:28

Ochrona ziemniaka kosztuje ponad tonę a zbierzesz kilka więcej. Zwłaszcza jak nie ma ceny ważna jest efektywność. U mnie standardowo. Pyton i 3x infinito. Właśnie zalewam opryskiwacz na 3 zabieg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#880 Share BizonFan321

BizonFan321

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 321 postów

Napisany 30 czerwiec 2012 - 14:16

Ochrona ziemniaka dajesz saszeta : pyton - infinito - infinito - infinito ? Grzyb się nie uodparnia ?