Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona ziemniaka

3078 odpowiedzi na ten temat

#801 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 22 czerwiec 2012 - 08:28

Ochrona ziemniaka Ewentualnie ma bardzo wysoką zawarość składników w glebie. Też mi się niechce wierzyć ale z drugiej strony czemu ma ściemniać. A ciekawe w jakich redlinach kolega to sadzi bo 65 ton przy np rozstaie 67 to ciężko to widzę.
-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona ziemniaka Dzisiaj, 05:27
  •  

#802 Share longer17

longer17

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 14:26

Ochrona ziemniaka Kelpak tutaj pewnie zrobił robote

#803 Share mati0907

mati0907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 15:41

Ochrona ziemniaka Witam

Wiecie może gdzie mogę kupić w necie lub okolicach białej podlaskiej Novodor S.C. na stonkę ?? A może znacie jakieś inne ekologiczne preparaty na stonke ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#804 Share avens

avens

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 22 czerwiec 2012 - 15:45

Ochrona ziemniaka Internet pozwolił puścic się wodzy fantazji. Dołączając się do dyskusji, nie znam drugiego tak szczęśliwego rolnika jak krystianwarowy . Z tego co wyczytałem stosujesz podobne dawki nawozów do moich, lecz mi nigdy nie udało się przekroczyc magicznej bariery 35t/ha .
Z drugiej strony ktoś przy takim nawożeniu musi miec taką wydajnośc jak Pan inaczej ziemniaki 22.06 nie kosztowałyby na giełdzie marnych 0,30gr/kg.
Pozdrawiam i życzę dalszego urodzaju!

#805 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 17:02

Ochrona ziemniaka

Kelpak tutaj pewnie zrobił robote

Taak. To najlepiej dawać klepak, ugmax i inne em a nawozy całkiem odstawić. Będzie taniej i ekologicznie a plon jeszcze większy. Cuda normalnie jakieś.

#806 Share longer17

longer17

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 17:43

Ochrona ziemniaka a kto mówi o odstawianiu nawozów? spróbuj najpierw a pozniej marudz ja stosowałem i efekty sa

#807 Share avens

avens

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 17:55

Ochrona ziemniaka Mój stosunek do tego rodzaju środków jest prosty. Nikt jeszcze nie udownodnił żeby biostymulatory czy jakieś inne polepszacze wpływały korzystnie na uprawy i zwiększały plonowanie roślin jak i nikt nie udowodnił aby te środki działały niekorzystnie na nasze roślinki. Tak więc morał z tego taki że wolę miec te 100-200 zł w kieszeni więcej niż wlewac coś do opryskiwacza co nie ma popartego naukowo korzystnego wpływu na plonowanie. Nie dajmy się ogłupic.

Edytowany przez avens, 22 czerwiec 2012 - 18:05.

#808 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 18:21

Ochrona ziemniaka

a kto mówi o odstawianiu nawozów? spróbuj najpierw a pozniej marudz ja stosowałem i efekty sa

Stosowałem i efektów niet. Z tymi efektami to jest tak jak z jednym gościem co kupował sadzeniaki z hodowli i miał tam co roku jakieś plony jak na swoje możliwości. W zeszłym roku były drogie to kupił od kogoś kto odsortował małe od dużych i opylił jako "sadzeniaki". Facetowi urosły i wychwala tego sprzedającego jaki on robi cudowny sadzeniak i że teraz będzie tylko od niego kupował a nie jakieś tam kwalifikaty. I weź mu teraz wytłumacz że miał plon bo były sprzyjające warunki i praktycznie każdemu choćby sadził obierami to sypały.

#809 Share krystianwarowy

krystianwarowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , SPRZĘT ROLNICZY , KOMPUTERY

Napisany 22 czerwiec 2012 - 21:12

Ochrona ziemniaka

Internet pozwolił puścic się wodzy fantazji. Dołączając się do dyskusji, nie znam drugiego tak szczęśliwego rolnika jak krystianwarowy . Z tego co wyczytałem stosujesz podobne dawki nawozów do moich, lecz mi nigdy nie udało się przekroczyc magicznej bariery 35t/ha .
Z drugiej strony ktoś przy takim nawożeniu musi miec taką wydajnośc jak Pan inaczej ziemniaki 22.06 nie kosztowałyby na giełdzie marnych 0,30gr/kg.
Pozdrawiam i życzę dalszego urodzaju!

:) szczęśliwy to bym był jak by je sprzedał chodziaż po 5 groszy za kg ale vineta niema skrobi i na bimber nie chcą wziąść :)
a przepedzić sam bym chciał ,ale matoły w rządzie zabraniają , z tych pieprzonych ziemniaków miałbym paliwko do samochodu

sprzedawał ktoś z was kiedyś kiszonke z kukurydzy na biogaz ....może ziemniaki by wzieli?

#810 Share DanRol95

DanRol95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 23 czerwiec 2012 - 01:07

Ochrona ziemniaka Może post i nie na temat, ale jak oceniacie te ziemniki Vineta, ja w tym roku sade je pierwszy raz...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#811 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 23 czerwiec 2012 - 06:22

Ochrona ziemniaka ziemniaki przynajmniej w moich okolicach idą jak woda po 100zł/t na paszę, ich wartość paszowa dochodzi nawet do 1/4 jednostki owsianej, zatem uwzględniając ceny pozostałych pasz objętościowych ze zbytem ziemniaka nie powinno być problemu, a jeśli takowy się pojawi to proponuję zająć się również produkcją zwierzęcą, aby chociaż jakąś marżę zrealizować

#812 Share Toffik79

Toffik79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 23 czerwiec 2012 - 09:05

Ochrona ziemniaka Witam panowie.Piszę poraz pierwszy chociaż obserwuję forum od dawna.Moje pytanie jest takie-czy ktoś nawoził dolistnie ziemniaka gnojowicą ? Jeśli tak to w jakim stadium i jakie efekty?Dzięki za odpowiedz.

#813 Share rolnikr1

rolnikr1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 23 czerwiec 2012 - 11:55

Ochrona ziemniaka Hej, dziś zobaczyłem na ziemniaku plamy, jak sądzicie czy to zaraza, czy przypalenie od mocznika? Od zarazy pryskane dwa razy, 1. ridomil 2. infinito tydzień temu.

http://zapodaj.net/a...382c8a.jpg.html
http://zapodaj.net/4...0530b3.jpg.html
http://zapodaj.net/f...49764d.jpg.html
http://zapodaj.net/8...047b13.jpg.html

#814 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 23 czerwiec 2012 - 12:06

Ochrona ziemniaka wg mnie to zaraza.
A tak odnośnie tych ziemniaków to 1kg ziemniaków parowanych ma taką wartość paszową jakby do 4 litrów wody wsypać 1 kg żyta i dać świni czy krowie. Koleś na uczelni nam kiedyś opowiadał.
wschodni koniec mazowsza.

#815 Share DowNload741

DowNload741

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 23 czerwiec 2012 - 12:06

Ochrona ziemniaka To sa objawy alternariozy.

#816 Share szzone

szzone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 23 czerwiec 2012 - 12:08

Ochrona ziemniaka wygląda mi to na typowe obiawy zarazy... nie ma co się dziwic pogoda sprzyja.

#817 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 23 czerwiec 2012 - 12:46

Ochrona ziemniaka alternarioza, typowe objawy ,zaczynajcie zabiegi od Pytona Consento jest rewelacyjny na alternariozę ,ale chorobę trzeba wyprzedzać,najlepsze efekty dają zabiegi profilaktyczne ,a więc pierwszy zabieg ok. 60 dni od posadzenia ziemniaków

#818 Share krystianwarowy

krystianwarowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , SPRZĘT ROLNICZY , KOMPUTERY

Napisany 23 czerwiec 2012 - 12:49

Ochrona ziemniaka http://www.wrp.pl/In...lt.aspx?id=7169

#819 Share rolnikr1

rolnikr1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 23 czerwiec 2012 - 13:00

Ochrona ziemniaka A jak w tym stadium prysnę Pytonem to pomoże, czy czymś innym?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#820 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 23 czerwiec 2012 - 16:25

Ochrona ziemniaka czy mozliwe jest ze pyrinex/dursban wpływa na obniżenie próchnicy/żyzności ziemi?
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.