Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona ziemniaka

3078 odpowiedzi na ten temat

#61 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 12 maj 2010 - 20:13

Ochrona ziemniaka Fusilade Forte

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona ziemniaka Dzisiaj, 12:57
  •  

#62 Share Petekw

Petekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo głównie i troche komputery.

Napisany 15 maj 2010 - 09:50

Ochrona ziemniaka Oset to jeden z bardziej upierdliwych chwastów. Nie Wiem jak w ziemniakach ale w cebuli pryskałem Lontrelem. I spalil oset doszczetnie.
Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

#63 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 15 maj 2010 - 14:27

Ochrona ziemniaka Z tym że jest wiele wrażliwych odmian na Sencor i z tym trzeba uważać bo można bidy narobić.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 16 maj 2010 - 19:56

Ochrona ziemniaka z Sencorem to ostrożne, z tego o mi wiadomo z teorii, bo w praktyce nie próbowałem to niektóre odmiany są na niego wrażliwe, np. znana nam wszystkim i lubiana Vineta, ja mam problem bo trochę perzu na polu mam 9 uroki dzierżaw), trafi się ostrożeń i babka (kawałek na cięższej ziemi), obsypałem dwukrotnie, teraz pomału się przebijają, jak będzie się dało to myślałem o Titusie, jak myślicie załatwi sprawę, czy dolać coś typowego na perz ??

#65 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 17 maj 2010 - 12:48

Ochrona ziemniaka przecież Titus to typowo na perz, chyba że zdążysz przed wschodami jakimś glifosadem ale znowu nie ma pogody.

#66 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 17 maj 2010 - 17:13

Ochrona ziemniaka aha dzięki za uświadomienie, nie przejrzałem dobrze specyfikacji środka, jeśli tak to git, z glifosatem nie ma szans, jak wjadę za 10 dni o ile pogoda się poprawi to będzie cud, całe szczęście, że zdążyłem wysoko obredlić. Pozdrawiam

#67 Share aiverson

aiverson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 19 maj 2010 - 10:50

Ochrona ziemniaka nie chce zakladac nowego tematu, wiec pisze tutaj, moze mi ktos powiedziec jaki daje plon handlowy vinieta??
pozdrawiam.

#68 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów

Napisany 19 maj 2010 - 11:51

Ochrona ziemniaka nie ma viniety, jest vineta.
plon zalezy jaki posadzisz material, czy byl kwalifikowany czy nie. To bardzo wazne, bo ta odmiana jest bardzo wrazliwa na wirusy i choroby, i powinno sie zmieniac ją co 2-3 lata. Kiedy masz dobry sadzeniak, dobre pole, i dobre nawożenie (600-700kg polifoska+300kg saletrzak) oraz sprzyjajace warunki(przede wszystkim woda) to plon podchodzi pod 50ton. Handlowy ok 40ton. Tyle czasem mi sie udawało. Wszystko zalezy od roku.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#69 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 22 maj 2010 - 08:33

Ochrona ziemniaka w etykiecie titusa jest żeby nie pryskać jeżeli pryskało się zoocydami fosforoorganicznymi czyli dursban na robaka.ja pryskałem przed sadzeniem i teraz nie wiem.gość od titusa mówi że nie spotkał się nigdy z uszkodzeniami ale jest to możliwe i dlatego tak piszą.stosowaliście już taki sposób?były jakieś uszkodzenia?

#70 Share Rallyfan

Rallyfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 22 maj 2010 - 13:59

Ochrona ziemniaka Moze ktoś z Was wie jak w praktyce reaguje Vineta na oprysk Sencorem?...bo kilka postow wyzej wyczytałem że jest wrażliwa na ten herbicyd. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 22 maj 2010 - 17:25

Ochrona ziemniaka

w etykiecie titusa jest żeby nie pryskać jeżeli pryskało się zoocydami fosforoorganicznymi czyli dursban na robaka.ja pryskałem przed sadzeniem i teraz nie wiem.gość od titusa mówi że nie spotkał się nigdy z uszkodzeniami ale jest to możliwe i dlatego tak piszą.stosowaliście już taki sposób?były jakieś uszkodzenia?

tez jak kolega pryskałem Dursbanem przed sadzeniem i mam zamiar powschodowo zastosować Titus i podobnie jestem ciekaw czy nie bedzie uszkodzeń

#72 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 23 maj 2010 - 07:39

Ochrona ziemniaka

Moze ktoś z Was wie jak w praktyce reaguje Vineta na oprysk Sencorem?...bo kilka postow wyzej wyczytałem że jest wrażliwa na ten herbicyd. Pozdrawiam

Nie polecam, połowa dawki - powoduje zatrzymanie wegetacji na prawie 2 tygodnie i obniżke plonu. Jeśli nie ma innego wyjścia to stosuj ale w ostateczności. Miałem porównanie bo obok siebie rosła vineta denar i karlena, idealnie widać zachamowanie rozwoju.

#73 Share rafi19731973

rafi19731973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 23 maj 2010 - 20:32

Ochrona ziemniaka Jakie stosujecie środki po wschodach ziemniaków inne niż Sencor?Interesuje mnie w odmianach Aster Denar Vineta?

#74 Share saherb

saherb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 24 maj 2010 - 06:42

Ochrona ziemniaka Odpowiednik Sencoru (s. a. metrybuzyna), ale trudno taki zdobyć... Do niedawna najlepszym był Azogard 50 WP (s. a. prometryna), ale już jest wycofany.

#75 Share focus07

focus07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 24 maj 2010 - 07:16

Ochrona ziemniaka To , że wycofany ,to nie znaczy wcale ,że nie można go kupić;)

#76 Share Krzychu18

Krzychu18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 24 maj 2010 - 08:30

Ochrona ziemniaka Chce zrobić oprysk na chwasty w zbożach jarych chwastoxem i czy do tego chwastoxa mogę od razu dodać odżywkę ekosol????

#77 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 26 maj 2010 - 07:31

Ochrona ziemniaka Po tych deszczach i niemożności wjechania w pole przez cały maj mam 2 problemy w ziemniakach.
1. Mam strasznie dużo perzu a ziemniaki już wschodzą a nie było kiedy opryskać przedwschodowo bo deszcz byl i czy Titus bierze perz?? Albo jaki środek polecacie powschodowo??

2. Nagle pojawiły się ślimaki i szukałem w google jakiegoś środka ale nic kontkretnego nie znalazłem. Macie jakieś sprawdzone Moluskocydy na ślimaki???
-----

#78 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 26 maj 2010 - 18:03

Ochrona ziemniaka W tym roku na perz dałem powschodowo Targę 3 l/ha i zanosi się, że zadziała. Z tego co się orientuję sam Titus nie zwalcza perzu.

#79 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 26 maj 2010 - 19:18

Ochrona ziemniaka a zwalcza, choć to za mocne słowo, znaczy jednorazowo 60g/ha + trendt i zniszczy perz, ale i tak po jakimś czasie część odbije, zwłaszcza na silnie zaperzonych polach, ale przy dobrym sadzeniaku efekt zadowalający, ważne żeby perz był zielony bo środek działa tylko przez liście
problem jest jak ktoś hobbystycznie zasadzi z wirusem to potem i tak ziemniaka zagłuszy, pryskam w robocie po usługach to tak obserwuję,

w tym roku jeszcze nic nie pryskaliśmy bo zakopać się na polu nie sztuka

zwykle w dawkach dzielonych działa lepiej, ale nie stosowałem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share thomek

thomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 26 maj 2010 - 19:28

Ochrona ziemniaka polecam powschodowo na perz agil 1,25-1,5litra na hektar ok 98zł litr