Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona ziemniaka

3078 odpowiedzi na ten temat

#741 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 10:27

Ochrona ziemniaka vicia1223 ja stosuję w pierwszej Pyton potem idzie infinito i na koniec rewus ewentualnie jeśli trzeba jeszcze poprawić to Curzate lub tatoo ,na stonkę od kilkunastu lat ani jednego środka ziemniaki zaprawiane prestige. Polecam

Edytowany przez wlkpmder, 17 czerwiec 2012 - 10:30.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona ziemniaka Dzisiaj, 09:40
  •  

#742 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 11:42

Ochrona ziemniaka zasadniczo do herbicydów powinno się dodawać wyłącznie adiuwanty, ale jak widać praktyka dopuszcza inne kombinacje, poza herbicydami łączyć można wszystko o ile dopuszczają to instrukcje poszczególnych środków,

@wlkpmder infinito i pyton opierają się na tej samej substancji czynnej czy stosowanie, dlaczego stosujesz je pod rząd i w takiej kolejności a nie odwrotnej?

#743 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 12:10

Ochrona ziemniaka stosowałem kiedyś w odwrotnej kolejności ale sprzedający zwrócił mi uwage że powinno być właśnie tak pyton concento i na drugi infinito uzasadnił to że pyton ma większe spektrum działania a infinito nie ale nie bede sie wymądrzał poprostu posłuchałem doświadczonego człowieka który się na tym zna.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#744 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 12:32

Ochrona ziemniaka pewnie dlatego ze pyton dziala rowniez na alternarioze, ktora pojawia sie szybciej niz zaraza. Na ostatni zabieg nie lepiej dac np altime (która ma dzialanie wyniszczajace grzyba i dobrze chromi bulwy przed zakazeniem)?

Edytowany przez przemol87, 17 czerwiec 2012 - 12:38.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#745 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 12:35

Ochrona ziemniaka O właśnie dlatego

#746 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 12:43

Ochrona ziemniaka dzięki za odpowiedź, mi doradca zaproponował na pierwszy zabieg właśnie infinito, a z racji tego, iż Dithane już mi zmyło to chyba również uderzę teraz pytonem, ile płaciliście za fungicydy? ja za dithane neotec 20kg płaciłem 570zł brutto (miałem ofertę 530zł, ale się spieszyłem), pyton 2x15l 1970zł brutto, Infinito 15l 1155zł i 5l 400zł

#747 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 12:52

Ochrona ziemniaka infinito 15l 1130
ridomil 1kg 72
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#748 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 15:35

Ochrona ziemniaka pyton 73zł/l
wschodni koniec mazowsza.

#749 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 16:00

Ochrona ziemniaka Pilne !!!!!!!! Panowie miałem pryskać ziemniaki lord denar Basagran 480 sl 3l + chwastox ekstra 0,5l Z powodu choroby nie prysłem . Dziś pojechałem na pole , ziemniak zakrywa międzyrzędzie i jest sporo małej siewki komosy i duża też wystaje - były formowane . Pytanie czy basagran weźmie komosę, czy kto eksperymentował . Szkoda mi basagramu ?- Dodać chwastox ??? A może coś polecicie ??

#750 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 16:27

Ochrona ziemniaka Jesli zeszly sie miedzyrzedzia to co jest pod krzakami to juz niczym nie zwalczysz,jedynie to co wyataje ponad . Rok temu pryskalem ww. odmiany gdy wyksztalcily sie juz paki ale nie kwitly i dałem 200gsenkoru i 20 titusa. W tym roku @lumisine pryskal bardzo duze krzaki,napisz do niego.

basagramu nie stosowalem a chwastoksu nie polecam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#751 Share weroni

weroni

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 18 czerwiec 2012 - 07:26

Ochrona ziemniaka Witam mam pytanie czy można stosować mospilan łącznie z infinito czy ktoś z was tak pryskał kontaktowałem się z inspekcją ochrony roślin i oni nie zalecają chcę znać wasze opinie pozdrawiam

#752 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 18 czerwiec 2012 - 07:44

Ochrona ziemniaka Podłączam się do pytania - do tej pory mieszałem Mospilan z Galbenem, Dithane, Miedzianem, Penncozebem, Arteą i było ok.

#753 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 18 czerwiec 2012 - 08:10

Ochrona ziemniaka ja łącze infinito+apacz

#754 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 18 czerwiec 2012 - 08:32

Ochrona ziemniaka Ja w tamtym sezonie łączyłem Infinito z Mospilanem i wszystko działało ok.
-----

#755 Share weroni

weroni

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 18 czerwiec 2012 - 10:49

Ochrona ziemniaka Jest ktoś na forum

Chodzi o to że mospilan i infinito są to środki systemiczne i różnie reagują na mieszanie chcę poznać waszą opinię

#756 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 18 czerwiec 2012 - 12:26

Ochrona ziemniaka jeśli instrukcja bezpośrednio nie zabrania takiej mieszanki to bacząc na doświadczenia kolegów można pokusić się o taką mieszankę,

ale jeszcze lepszą zaproponował mi dzisiaj doradca, aby zwiększyć skuteczność proponuje zastosować połowę dawki pytona + połowę infinito i do tego jeszcze z 0,5kg ekonoma, i uważa że stosowanie kilkukrotnie takiej mieszanki nie mija się z celem, co Wy na to?

#757 Share avens

avens

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 18 czerwiec 2012 - 17:12

Ochrona ziemniaka Cieżko teoretyzowac co z tego wyjdzie, przydałyby się wyniki jakiś badań, bądź prywatne doświadczenia plantatorów. Nie mniej jednak posiadamy tak szeroką gamę środków do ochrony ziemniaka przed zarazą czy alternariozą, że prowadzenie doświadczeń z mieszaniem ich nie ma podstaw. Ponadto uważam że jeśli taka mieszanina miałaby jakikolwiek sens, to środek w skład którego wchodziły by takie substancje od dawna byłby do nabycia w sklepach. Myślę, że nadal najefektowniejszym sposobem ochrony jest zabieg srodkiem o działaniu systemiczno/układowym następnie wgłębnym i poźniej podtrzymywanie tego preparatami kontaktowymi. Oczywiście korzystamy z środków o zróżnicowanych substancjach czynnych o ile to możliwe.

#758 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 19 czerwiec 2012 - 15:00

Ochrona ziemniaka Jakim stężeniem mocznika pryskacie na pierwszy zabieg? 5% nie przypali młodych jeszcze roślin?

#759 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 19 czerwiec 2012 - 15:51

Ochrona ziemniaka ja zawsze daję 10%. Ostatnio dawałem 10% i do tego jeszcze 3 kg kristalonu zielonego. Gość z yary mówił 5kg kristalonu i 5 kg mocznika przy 300 litrach wody :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#760 Share 1410

1410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 19 czerwiec 2012 - 17:50

Ochrona ziemniaka Na pierwszy raz poszło 20 kg mocznika,7kg siarczanu Mg i 2 kg(chyba skąpo) kristalonu 13-40-13(kristalonu norma 2-5 kg)/ha.