Polecane posty

saszeta    164

raczej nic im nie będzie. Ale patrz jaka jest karencja bo jak chcesz szybko kopać to zapomnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Jest mase ludzi co pryskają i nie patrza na karencje tylko kopią i na handel. "POLAK POTRAFI":

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

zgadza się ,że polak potrafi, sąsiad obok mojej działki ma ziemniaki ma nie dużo około 1ha,w zeszłym roku mu zaraza weszła i szybko padły ,w tym roku pryska co tydzień na grzyba + jakaś odzywka ,co gorsze to ostatnio pryskał w poniedziałek a w środę kopał ziemniaka na handel,ziemniaki u niego żadna rewelacja takie sobie,podejrzewam że stare ziemniaki już wyrodzone,nie równe wschody krzaki takie jak pokrzywka i do tego żółte

Edytowano przez Camry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thor    0

Te ziemniaki sa na sadzeniaka, a wczesne juz wyprzedalem. Zawsze opryski mi dzialaly i nie musialem 2 raz pryskac a jak sie chwasty wysypia to sie znowu namnozy a tak to bym orkanem sciol ale krzaki jescze zielone wiec szkoda, a niedawno pryskalem na zaraz to jescze z miesiac beda sie zielenily. A karencja 40 dni a i tak pod konmiec wrzesnia bede kopal. Widze po sasiadach ze i tak karencji nich nie przestrzega. Czy to na zaraze czy na stonke kopia na drugi dzien;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

biznes panie, biznes... :blink:


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

człowiek nie świnia wszystko zeżre :D . Tyle że zazwyczaj jak kupuje coś innego do jedzenia to też jest takie samo. Kiedyś to wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avens    14

biznes panie, biznes... :blink:

 

Ktoś na pestycydach robi biznes, ale na pewno nie my rolnicy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marq    0

Ja czekam aż ziemniaki przekwitną i wjeżdżam Pytonem.+ mocznik i coś na stonkę bo pojawia się.

 

A to nie wolno pryskać jak kwitną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

zdania są podzielone i w tej kwestii każdy robi jak sam uważa, jedni pryskają. inni nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Jak będzie czekał aż mu przekwitną to stonka już połowę plantacji zje.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

Zalecają opryskać mospilanem podczas kwitnienia i karencja tylko 3 dni. Po przekwitnieniu to można już praktycznie wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marq    0

No dokładnie - czymś polecieć trzeba. A kto zaleca ten mospilan i dlaczego? Karencja nie jest dla mnie akurat ważna, bo kopać będę we wrześniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

Odnośnie pryskania w czasie kwitnienia . Ja tak zrobiłem infinito + mocznik + ekolist /insol . Jakoś żyją nic im nie jest . Sporo osób powiedziało , że można więc spróbowałem i jest wszystko ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORZMO    48

Nie wolno pryskać roślin w trakcie kwitnienia insektycydami ze względu na pszczoły. Na ziemniaku pszczoły nie siadają, więc w praktyce można pryskać. Problemem są kwitnące chwasty np: rzodkiew świrzepa, ostrożeń polny będące roślinami miododajnymi. Jeśli takowe występują najlepiej wykonać oprysk pod wieczór środkami bez okresu prewencji dla pszczół np. Mospilan, Proteus, Actara. Przestrzegam natomiast przed stosowaniem środka Nuprid 200SC(zawierającym imidachlopryd - substancję podejrzewaną o masowe ginięcie pszczół), ma on 21 dni prewencji.

Mocznikiem i odżywkami można uszkodzić kwiat, który dla plonowania ziemniaka nie ma znaczenia.

Edytowano przez ORZMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Ja wczoraj kropiłem drugi raz Pytonem i Actarą w fazie kwitnienia ziemniaka .Nie miałem wyjścia bo stonka je ziemniaka,żeby 2 razy nie jeżdzić to od razu na zarazem poleciałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

uszkodzony kwiat jak wygląda ? Bo część moich kwitła tydzień i spadła . A reszta nie zaczęła jeszcze , trochę nierówne ziemniaki są .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

pierwszy zabieg robiłem pytonem teraz mam zamiar zrobić drugi zabieg Polyram (zostało go z tamtego sezonu) trzeci raz uderze już infinito ,będzie dobrze jak tak polecę ???

Edytowano przez Camry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avens    14

proponowałbym ten Polyram na koniec bo to środek kontaktowy, a w jego miejsce wrzuc Infinito który rolę środka zapobiegawczego spełni o wiele lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

Nie wolno pryskać roślin w trakcie kwitnienia insektycydami ze względu na pszczoły. Na ziemniaku pszczoły nie siadają, więc w praktyce można pryskać. Problemem są kwitnące chwasty np: rzodkiew świrzepa, ostrożeń polny będące roślinami miododajnymi. Jeśli takowe występują najlepiej wykonać oprysk pod wieczór środkami bez okresu prewencji dla pszczół np. Mospilan, Proteus, Actara. Przestrzegam natomiast przed stosowaniem środka Nuprid 200SC(zawierającym imidachlopryd - substancję podejrzewaną o masowe ginięcie pszczół), ma on 21 dni prewencji.

Mocznikiem i odżywkami można uszkodzić kwiat, który dla plonowania ziemniaka nie ma znaczenia.

Przecież Proteus jest szkodliwy dla pszczół a Actara nawet bardzo szkodliwa.

Mospilan jest jedynie selektywny i im nie zagraża.

 

EDIT: Nie doczytałem rzeczywiście nie maja okresu prewencji.

Edytowano przez Soulshakin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

jak zaprawicie sadzeniaki to zapomnicie jak wygląda stonka


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Pawelec czym zaprawiasz? Drogi jest taki srodek?

Który środek jest najlepszy? działający--

1) układowo

2)wgłębnie

3)systemicznie

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avens    14

Najbardziej popularna zaprawa to Prestige Forte. Zalecana dawka: 60 ml środka z dodatkiem 2 l wody na 100 kg ziemniaków. Koszt 1l to ok 200zł. Oprócz ochrony przed stonką środek działą również prewencyjnie wobec Rizoktoniozy czy też przeciwko szkodnikom glebowym jak i nawet mszycom. Odnośnie środków fungicydowych: systemiczne=układowe. Ciężko powiedziec które są lepsze, ponieważ one są po prostu inne. Tworząc plan ochrony fungicydowej najczęściej zaczynamy zabiegi od środków wgłębnych poprzez systemiczne kończąc na tych których działanie jest jedynie powierzchniowe czy środkach kontaktowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj