Polecane posty

poosa21    856

 

 

Senkor stosuję na 2 dawki co w moim doświadczeniu lepiej zdaje egzamin a co do titusa to już w ubiegłym roku u mnie miał znikome dzialanie więc zakup mija sie z celem . 50g to raczej na 0,1ha

Po 1) titus w dawce na 1ha wynosi 50g lub 2x 30g przy perzu.

po 2) stosując senkor w takiej dawce jak ty to szkodzisz kilku odmianą ziemniaków.

U mnie idzie 50g titus + 125g senkor bez różnicy jaka odmiana. Przy dużym zachwaszczeniu komosa dodaje jeszcze 0,5 chwastoxu extra (choć nie ma rejestracji). W tym roku sąsiad dał aż 1,5l chwastoxu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1124

Mikad.To powiedz mi co jest nie tak jak pryskam środkami wgłębnymi i układowymi przed chorobą i w trakcie a i tak alterianoza chyta ziemniaki.

Może mi coś doradzisz , jak mówi kolega saszeta forum jest by się wymieniać doświadczeniami i pomagać , więc może Ty się wypowiedz co robisz i jak to u Ciebie wygląda że nie masz tej choroby.Bo u mnie na każdym kawałku pola czasem ziemniak choruje, nie wszystkie ale tak z 5% .Sadzeniaka często zmieniam , więc to odpada.

Pozdrawiam

No właśnie to jest nie tak że pryskasz nieodpowiednimi środkami. Alternariozy są dwie solani i alternata. O ile z tą pierwszą radzą sobie różne środki zarejestrowane na alternariozę to z drugą radzi sobie tylko mankozeb. Nie wiem co masz na myśli mówiąc że nie zwalcza Ci alternariozy bo jeżeli chodzi o nekrozy to wiadomo że ich już nie cofniesz ale skutecznie zahamujesz infekcję pozostałych liści oraz zatrzymasz rozwój na porażonych.Na to że u Ciebie ziemniaki chorują składa się wiele czynników: zmianowanie, sadzeniaki oraz najważniejsze przebieg pogody. Wymiana sadzeniaka nie gwarantuje Ci wolności od tego patogena. doradztwowarzywnicze.pl i pierwszy artykuł z brzegu poczytaj. Ja alternate zauważyłem u siebie dopiero jakieś pięć lat temu, przedtem praktycznie była tylko solani. Co ciekawe za zachodzie mają ją od dawna a praktycznie nie występuje u nich solani. W szkole np uczono tylko o solani i że występuje pod koniec okresu wegetacji kiedy roślina jest już stara. Przy okazji jakiś dni ziemniaka polecam wykłady tej Pani co napisała artykuł.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po 1) titus w dawce na 1ha wynosi 50g lub 2x 30g przy perzu.

po 2) stosując senkor w takiej dawce jak ty to szkodzisz kilku odmianą ziemniaków.

U mnie idzie 50g titus + 125g senkor bez różnicy jaka odmiana. Przy dużym zachwaszczeniu komosa dodaje jeszcze 0,5 chwastoxu extra (choć nie ma rejestracji). W tym roku sąsiad dał aż 1,5l chwastoxu.

 

Nie pomyslał bym nawet że nie wie o wpływie senkoru na niektóre odmiany bo to temat znany od lat, a co do chwastoxu ciekawa sprawa, jakie efekty po nim w takiej dawce i czy ta super mieszanina nie wpływa jednak ujemnie na plon bo skadinąd wiem że sam chwastox choć w dawce wyższej jednak taki wpływ ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek89    0

mam problem i z góry dzięki za pomoc. kupiłem titus bo chciałem pryskać powschodowo. ale u nas sie rozpadało i ziemniaki są dosyć duże i zastanawiam sie czy nic im nie zrobi ten środek mam 3 odmiany jutrzenke, belarose i ewelinę doradźcie co mam zrobić i ile dać środka żeby było ok. pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

 

Nie pomyslał bym nawet że nie wie o wpływie senkoru na niektóre odmiany bo to temat znany od lat, a co do chwastoxu ciekawa sprawa, jakie efekty po nim w takiej dawce i czy ta super mieszanina nie wpływa jednak ujemnie na plon bo skadinąd wiem że sam chwastox choć w dawce wyższej jednak taki wpływ ma.

 

Są jeszcze rolnicy co nie wiedzą co to metrybuzyna. Dawka chwastoxu w dawce 0,5l nie wpływa negatywnie w żaden sposób na plon i ziemniaka, choć sąsiad jak dał 1,5 l to ziemniaki po godzinie leżały na ziemi ale na drugi dzień sie podniosły i teraz nie widać że było coś nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ile czasu musi upłynąć po zabiegu dithane neotec do opadów deszczu, aby zabieg był skuteczny? instrukcja niestety o tym nie traktuje i jakie dajecie mikroelementy na ziemniaka jadalnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jak zauważyłeś jest to środek kontaktowy, więc jest bardzo przyczepny, w nocy po zabiegu spadło 1mm i nie wiem czy środek będzie działał czy nie, a co z mikroelementami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

@possa21 jeżeli chodzi o sencor czy mistral to ja daję 0,5kg/ha powschodowo i niema żadnych przebarwień na ziemniakach więc dawka 250g tym bardziej nie zaszkodzi.

Odmiany jakie były pryskane w takiej dawce to: Vineta, Jelly, Owacja, Belarossa, Lord, Denar - rośliny miały ok 20cm. I podkreślam, że to było bez mieszania z innymi środkami co może mieć znaczenie.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek89    0

jeszcze raz proszę o pomoc, tak jak pisałem kilka postów wyżej kupiłem titus ale ziemniaki są już duże i boję sie żeby ich nie zniszczył pryskać czy nie, jeśłi tak to dolewać coś jeszcze do niego.... jeśli tak to co i w jakiej dawce, słyszałem że niektórzy stosują chwastox, zabieg na belarossie, ewelinie i jutrzence z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Ja pryskam w dawce 0.5 kg mistrala + 0.50-0.60 g TITUS-a + Trend powschodowo i pole czyścutkie.Nie ma perzu i dwuliściennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

@bartej89duze ziemniaki to pojecie wzgledne,sprecyzuj to oraz napisz jakie chwasty?jakiej wielkosci?chcesz dac samego titusa czy cos jeszcze?

@kissmy dokladnie co dawales?jesli azot to roslina potrzebuje 4-5godz na wchloniecie ok80%dawki

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek89    0

no mają jakieś 25 cm wysokości. a w ziemniakach jest sporo zółtlicy komosy i rumianu z tego co widziałem.wiec coś bym jeszcze ewentualnie dodalał jak potrzeba tylko nie wiem czego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

@przemol87 zasadniczo chodzi mi o dithane, dawałem również odżywki, mocznik i siarczan magnezu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

wiec nie sa takie duze,titusem zwalczysz prosowate ale na te ktore wymieniles musisz dac jakis sr. na dwuliscienne.Ja u siebie w tym roku komose wysokosci 15cm zwalczylem 260g sencoru oraz 30g titusa(450lwody na ha) ale bylo bardzo wilgotno w odmianach cyprian,owacja,tajfun. Belarosse,eweline mozesz smialo pryskac bo nie sa wrazliwe na metrybuzyne, jesli chodzi o jutrzence to nie wiem


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Znam osoby co jak pryskają fungicydami to dodają do tego titus+sencor i jest to po zwarciu międzyrzędzi więc zakres stosowania tych środków jest bardzo duży


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

o 20 zastosowałem na 1 zabieg infinito 1,5l + kristalon żółty ( fosfor i inne) do tego siarczan magnezu o 24 spadł deszcz jutro będę wiedział ile dokładnie jak wygląda działanie poszczególnych środków gdy nastąpi opad po tak krótkim czasie od zastosowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

4 godziny to wystarczajaco duzo zeby wchłonęło sie. więc bez obaw.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

a stosowaliście saletrę potasową, do uzupełniania niedoborów potasu dolistnie? nadaje się do fertygacji, więc powinna być ok, bo siarczanem potasu, wg sadowników można poparzyć rośliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

stosowal ktos polyfeed NPK 9-10-38 od haify?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

Czy mozna zastosować razem srodek chwastobójczy (titus) z owadobójczym (decis), proszę o szybką odpowiedź

Edytowano przez areqo
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj