Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona ziemniaka

3078 odpowiedzi na ten temat

#481 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 19:15

Ochrona ziemniaka Infinito nie działa na alternariozę. Najlepszy jest czysty mankozeb. Jeżeli masz alternariozę i masz na zbyciu Curzate to do normalnej dawki dodaj kilogram zwykłego mankozebu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona ziemniaka Dzisiaj, 23:32
  •  

#482 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 05 lipiec 2011 - 19:26

Ochrona ziemniaka Chłopaki czytacie czasem etykiety :) curzate działa ma rejestracje na alernarioze i zaraze tyle że działa kontatkowo i wgłebnie, python jest systemiczny tak jak ridomil gold i jego pochodne działające na zaraze i alternarioze... Przy zapowiadanych burzach i na weekend - leciałbym systemicznym - najtaniej z pochodnych ridomilu wychodzi ekonom 72wp i masz 10 dni spokoju - a jak sie pogoda uspokoi leć kontaktowymi. wykorzystasz curzate
http://www2.dupont.c...zateM725WP.html

Edytowany przez szarywilk, 05 lipiec 2011 - 19:32.

#483 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 08 lipiec 2011 - 09:03

Ochrona ziemniaka wczoraj poszedł revus 0,6l/ha i to już chyba ostatni zabieg na ten sezon

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#484 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 17:43

Ochrona ziemniaka Panowie ile czasu musi upłynąć od pryskania aby roślina wciągnęła oprysk? Deszcz idzie a pryskane 1h temu...

#485 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 18:47

Ochrona ziemniaka zaryzykowałbym stwierdzenie że 1h wystarczy, ale pewien nie jestem. Za to 2h już napewno, zalezy tez od rodzaju środka, wgłębny, układowy, systemiczny, kontaktowy...
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#486 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 21:13

Ochrona ziemniaka Dzięki:) Pytonem pryskane. 3,5h minęło i dopiero teraz troche kropi.

#487 Share zeberka363

zeberka363

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 23:50

Ochrona ziemniaka eee to spoko! gorzej jak od razu ci naleje! aha i jeszcze jedno! TU PISZĄ TEŻ PANIE!!! A NIE TYLKO PANOWIE :P

#488 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 11 lipiec 2011 - 16:39

Ochrona ziemniaka U nas w sobotę poszedł 3 raz oprysk na zarazę ale płakać się chciało jak się pryskało , krzaki na 80 cm a tu trzeba kropić , bardzo się pogniotły :( :( :( nie za ciekawie to wyglądało po przejechaniu opryskiwaczem.U mnie jak na razie ani na Denarze ani na Tajfunie zarazy nie widać.Krzaki cały czas ciemno zielone.Kto wie czy nie będzie to ostatni oprysk w tym sezonie w ziemniakach.Infinito & Kristalon czerwony.

#489 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 11 lipiec 2011 - 17:04

Ochrona ziemniaka pogoda sprzyja zarazie i zapewne świetnie się rozwija w obecnych warunkach. na kilku kawalkach nie moglismy wykonac oprysku z racji długotrwałego deszczu i teraz nie ma sensu już pryskać.

a teraz OT:
zonk, kazdy ma juz naprawde dość czytania o twoich wyczynach w rolnictwie, myslalem nad trafnym okresleniem twojego zachowania tutaj, i przyszlo mi do glowy jedyne pasujące... - snob (kartoflany) :blink:

Uważaj na słownictwo bo masz 90%.

Edytowany przez milanreal1, 11 lipiec 2011 - 21:43.

#490 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 11 lipiec 2011 - 18:10

Ochrona ziemniaka O co Ci pawelcu chodzi? Swojego zdania nie można w temacie wyrazić ?Widzę że ty bardzo czepliwy jesteś .... ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#491 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 11 lipiec 2011 - 18:43

Ochrona ziemniaka przynajmniej jest sie z kogo pośmiać :D maskotka portalu

#492 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 11 lipiec 2011 - 20:21

Ochrona ziemniaka

U nas w sobotę poszedł 3 raz oprysk na zarazę ale płakać się chciało jak się pryskało , krzaki na 80 cm a tu trzeba kropić , bardzo się pogniotły :( :( :( nie za ciekawie to wyglądało po przejechaniu opryskiwaczem.U mnie jak na razie ani na Denarze ani na Tajfunie zarazy nie widać.Krzaki cały czas ciemno zielone.Kto wie czy nie będzie to ostatni oprysk w tym sezonie w ziemniakach.Infinito & Kristalon czerwony.

wykonuj opryski samolotem,mniej niszcza :lol: :D :lol:
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#493 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 11 lipiec 2011 - 20:26

Ochrona ziemniaka u mnie krzaki zawsze po oprysku wstają. Nawet jak kiedyś były równo z maską.
@pawelec szczerze jesteś zadowolony z formowania? Bo gdzieś pisałeś wcześniej że susza i wszystko więdnie. U mnie też susza była i stwierdziłem że tam gdzie były mniej zbite redliny jest lepszy ziemniak niż tam gdzie je docisnęło dobrze. Oczywiście tam gdzie woda z deszczowni nie doszła. Bo nawet przy delikatnym deszczyku coś nasiąkło a tam gdzie zbite to redliny popękały

#494 Share grzesiek27

grzesiek27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 11 lipiec 2011 - 20:54

Ochrona ziemniaka a ja pryskalem tanosem i 3 razy em i zarazy nie widac a koszty o wiele mniejsze ;)

#495 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 11 lipiec 2011 - 23:49

Ochrona ziemniaka saszeta, jestem bardzo zadowolony z formownicy!
1. nie będzie ani jednej sztuki zielonych
2. w czasie suszy, obserwowałem ze ziemniaki miały duużo więcej wilgoci niz nie nieformowane (istotny rodzaj gleby).
3. ziemia w redlinie po formownicy jest na dzien dzisiejszy 2xbardziej pulchna niz w tej 'bez'
4. jeden przejazd zalatwia temat.

to ze redliny popękaly gdzies u Ciebie, to raczej wina struktury gleby i płodozmianu w danym miejscu. U mnie gdzie na danym kawałku czesto jest ziemniak (czasem zdarzalo sie ze 4-5lat pod rząd) ziemia nie ma prochnicy, dłuzej trzyma wilgoc, długo schnie, robi sie skorupa, ziemia oblepia bulwy... gorzej się kopie. Nie opłaca się!

#496 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 12 lipiec 2011 - 07:28

Ochrona ziemniaka Co do wszystkich punktów to się prawie zgodzę.
Jedynie w 2 mam trochę inne zdanie. Owszem dłużej była wilgoć ale jak już wyschły na wylot to nawet teraźniejsze deszcze nie pomagają. Po prostu woda spływa a nie wsiąka. Środek redliny to popiół. Wczoraj kopałem po deszczu i podczas mżawki a kurzyło się jak diabli.

#497 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 14 lipiec 2011 - 09:02

Ochrona ziemniaka Ja wczoraj dałem 3 raz oprysk na zarazę i też chyba na tym zakończę już ochronę. A stosował ktoś może Altimę na ochronę bulw?? Bo zatanawiam się czy nie dać czwarty raz altimy. W ulotce pisze, że chroni bulwy w czasie przechowywania ale to tylko ulotka.
-----

#498 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 09:18

Ochrona ziemniaka w tamtym roku wykonalismy ostatni zabieg na cała plantacje przeznaczoną pod przechowalnie właśnie Altimą. Szczerze polecam, kontrole przez PIORiN, jak i własna obserwacja obecnych roślin (użyte częściowo własne sadzeniaki) nie wykazały nasilonej obecności chorób grzybowych na bulwach, świetnie się przechowały do kwietnia. Faktem jest natomiast to, że ten rok jest bardziej sprzyjający zarazie, i tu już tylko regularne zabiegi dają efekt.

#499 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 14 lipiec 2011 - 14:00

Ochrona ziemniaka ok dzieki. To polece jeszcze za 10dni od zabiegu Altimą i na tym zakończę sezon oprysków na ziemniakach.
-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#500 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 15 lipiec 2011 - 12:42

Ochrona ziemniaka Chłopaki mam takie pytanie nie zauważyłęm że na Armetilu pisze że można max 2 zabiegi w sezonie robić i dziś kupiłem na przedostatni zabieg również armetil jak myślicie może sie coś stać jak polece nim 3 razy zamiast zalecanych 2??