Polecane posty

pawelol111    1342

Wody w ziemniakach w moich okolicach nie ma ale zauważyłem że: ziemniaki niepryskane od zarazy - zostały tylko badyle, zero liścia, pryskane raz - troche liścia jest ale 3 dni i po nich, pryskane 3 razy - jeszcze zielone ale z 3 tyg będzie gołe pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

stonka zaczęła wchodzić ;[ . Chociaż teraz to już może sobie podgryźć :D

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Powiedzcie mi kiedy najlepiej pryskać reglone lub jego zamiennikami, bo nigdy nie stosowałem, a teraz widze zachwaszczenie wtórne zaczyna włazić na pole


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

U mnie stonki nie ma za to zaraza zaatakowała .Ojtam teraz już może ziemniaków jest mase i to pięknych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

U mnie dziś padły , ale to już ten czas , na rynku ziemniak chodzi coś 7 zł za 15 kg - jednym słowem szału niema , pozdrawiam zonka - będzie trochę smutno bez ciebie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

Mam pytanie jest może jakiś środek na ziemniaki żeby zniszczyć ziele? Bo patrze zdjęcia na agrofoto i u nikogo go nie ma a u mnie to do pasa go jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

reglone, basta i inne temu podobne ;)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazimirz11    0

Witam,

Czy moglibyście mi poradzić:

Mam jedno pole na którym już od paru lat borykam się z parchem zwykłym ziemniaka nie mam już siły do tej choroby. ;[ Wiecie może co powoduje tą chorobę i w jaki sposób można ją zwalczyć (zapobiegać)????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Podobno zbyt wysokie ph gleby powoduje parcha i niekształtne brzydkie bulwy


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Koledzy przeglądając już środki na 2012 rok powiedzcie jak to jest wreszcie z tym Curzate M 72,5 WP na etykiecie i w necie pisze że jest on na zarazę ziemniaczaną, a nie zwalcza alternariozy. Natomiast w artykule dotyczącym zwalczania alternariozy pisze że do zwalczania tej choroby stosować środki zawierające w swoim składzie mankozeb... A Curzate M posiada w swoim składzie aż 68% mankozebu więc jak można lecieć tym Curzate M na alternarioze czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2050

Witam

 

Panowie była kiedyś mowa(nie mogę teraz znaleźć) o opryskaniu stanowiska przed sadzeniem i wymieszaniem gleby miał on chronić ziemniaki przed glebowymi żyjątkami ;) Może podpowiecie jaki to środek i w jakiej dawce go stosować żeby były dobre efekty efekty? Ile przed sadzeniem należy pryskać? Jakieś wasze spostrzeżenia na ten temat? Bo wiadomo etykieta na oprysku swoje a w praktyce to różnie wychodzi.

Problem jest z dziurkami w ziemniakach-drutowce? Niby nie ma tego dużo na ziemniakach ale najlepiej było by je całkiem zlikwidować ;)

 

Z góry dziękuję za pomoc ;)

Edytowano przez prorok

Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

stosował ktoś plateen do odchwaszczania? Jaka skuteczność?

@saszeta

Mój sąsiad co ma 20 ha ziemniaka i sklep z ŚOR używał tego w tamtym roku sam proponował mi to żeby zastosować bo jest lepszy niż linurex, afalon itd, ale też i droższy więc jak sie dowiedział że mam do pryskania tylko wczesne ziemniaki to powiedział żeby lepiej afalonem bo i tak bedą szybko wykopane. Ja w tym roku bedę pryskał tym plateenem jak uda mi się załatwić.

 

@prorok

Ja pryskałem w czwartek pod zieminaki dursbanem 4l na ha pod ziemniaka ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2050

Dzięki chłopaki za szybki odzew ;)

Mam jeszcze pytanko; Ile przed sadzeniem należy zastosować ten oprysk?Kiedy najlepiej pryskać jak ziemia jest sucha czy wilgotna? Od razu na orkę pryskać czy najpierw polatać agregatem wtedy opryskać i później drugi raz agregatem?

 

Przepraszam że tyle pytań ale pierwszy raz chciałbym zastosować taki oprysk i wolę się dobrze dopytać ;)


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

1. na drutowce to raczej zaprawe Prestige'em

2. najwazniejsze w oprysku na robale jest blyskawiczne wymieszanie gleby po zabiegu.

3. najlepiej na wilgotną ziemie, ale wiadomo ze roznie bywa, najwazniejsze to pkt 2.

4. ja pryskam przed ostatnim przejazdem agregatem, czyli wczesniej uprawa płytko, nawóz, uprawa głęboko x2, potem oprysk i szybko agregat, potem od razu sadzenie.

  • Like 1

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

6 litrów działa lepiej ;) . W dawce 4 l kasujesz 80 % drutów. Masz teraz 4 środki takie jak dursban, w tym pyrinex powrócił a tylko on jest zarejestrowany do ziemniaka :blink: . Cena wszystkich podobna. Pryskać najlepiej podczas deszczu i od razu z ziemią mieszać. Bo słońce na te środki też działa negatywnie. I temperatura gleby minimum 7 stopni. W tym sezonie tylko prestige będzie u mnie bo nie widać za bardzo oznak życia w glebie :lol: po dwóch ostatnich sezonach.

@limusine trochę cię sąsiad w błąd wprowadził bo afalon ma 90 dni karencji a plateen 0. A że jest droższy to się zgodzę.

Próbowałem już różnych kombinacji herbicydowych i do wszystkich mam zastrzeżenia. Więc chyba z tym spróbuję

 

tu cytat

W 2011 roku na rynku mogą być dostępne odpowiedniki Dursbanu 480 EC, a mianowicie Golden Pyrifos 480 EC, Pyrinex Extra 480 EC i Owadofos Extra 480 EC (uwaga, nie mylić z wcześniej znanym Owadofosem 540 EC, który zawierał fenitrotion i był polecany do zwalczania wielu szkodników żerujących na nadziemnej części roślin)

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

U mnie w tamtym roku bardzo dobrze sprawdził się Mistral i Agil jedyny minus to taki, że trzeba dwa zabiegi robić bo nie można łączyć tych środków a ja robiłem nawet 3 razy bo dawkę Agila dzieliłem bo tak lepiej zwalczał perz. Do wykopków miałem czyściutko na polu


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Ale mistral i agil to powschodowo, a plateen to przedwschodowo?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Robale w ziemi najlepiej truć jak temperatura gleby osiągnie ok 6 stopni, wtedy podchodzą do góry i są w zasięgu działania chloropiryfosu. Jak jest zimno to siedzą głęboko tak więc jak chcesz truć druta to zapomnij o wczesnym sadzeniu. Z kolei przy nagrzanej ziemi występuje duże odparowanie środka zanim wymiesza się go głębiej. Najlepiej jest pryskać i od razu mieszać. Ja robię to tak

.

Oczywiście dawka środka delikatnie większa ;)

  • Like 1

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

W zeszłym roku dawałem 2,5 dursbanu pod ziemniaki, pryskałem i odrazu agregatem uprawiałem robiłem to poźnym wieczorem. Wcześniej pole leżało 15 lat odłogiem jak to kupiłem to osiałem na jesień pszenzyto a poźniej ziemniaki jadalne. Zimniaki miałem pogryzione tylko w tych miejscach gdzie nie starczyło opysku (30 metrów ostatniego przejazdu). Oczywiście wszytkie zaprawiałem przed sadzeniem prestige. A na chwasty polecam titus 50g + mistral 150g/ha. Kosz troche wysoki ale warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

@possa a kiedy kopałeś?. Tą dawką na pewno nie wytrujesz. A prestige we wrześniu już działa słabo lub wcale.

sposób @mikada jest najlepszy na trucie. Sam właśnie tak robię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Zaczełem kopać po 15 września a skończyłem około 5 października. Jakos do tej pory ne narzekam na robale, może u mnie łatwiej zwalczyć niż u was, poprostu opisałem moja sytuacje i sposób uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie mam pytanie odnośnie karencji dla prestige. Na etykiecie pisze, że nie dotyczy(w sencorze pisze np: 42 dni), tylko do ostatniego dnia spożycia. Słyszałem że dizała 12 tygodni, więc moge spokojnie wykopać jakieś ziemniaki wcześniej?? Ziemniaki są na wlasne spożycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasio68101    0

Panowie i Panie, mam pytanie.

Wracamy do ziemniaków po ponad 10 letniej przerwie. Planowaliśmy ochronę dwuzabiegową - Sencor doglebowo i Titus po osiągnieciu 10 cm.

Pole na którym są posadzone ziemniaki ma tendencje do zawalania się przytulią i perzem.

 

Niestety z różnych względów przeoczyliśmy wschody ziemniaka. Na dzien dzisiejszy są już na wierzchu mają 1-2-3 cm.

Powiedzcie mi czy w tym momencie można je jeszcze polecieć Sencorem czy czekać do osiągnięcia 10-15cm i połączyć zabieg Sencor+Titus?

srodki już zostały kupione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj