Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona ziemniaka

3078 odpowiedzi na ten temat

#421 Share koks85

koks85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 21 czerwiec 2011 - 08:25

Ochrona ziemniaka Jeśli mam już porażone liście i opryskałem to Fantic to czy na drugi zabieg Infinito będzie dobre?Czy lepiej coś innego?
Czy po oprysku Fantic+Inosol+ Sumi Alpha liście mogą wyglądać jak zwiędnięte?tam gdzie były porażone to praktycznie sie położyły..to od oprysku?
Dodam, że pryskałem w pochmurną pogode i dopiero po 5 godz spadł niewielki opad deszczu..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona ziemniaka Dzisiaj, 16:04
  •  

#422 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 21 czerwiec 2011 - 20:00

Ochrona ziemniaka 2 razy ochrona narazie Dodany obrazek kawałeczek Tajfuna :rolleyes:

#423 Share LeXXus44

LeXXus44

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:Motocykle (Aprilia Shiver 750), Samochody, Elektronika, Komputery, Rolnictwo.

Napisany 22 czerwiec 2011 - 20:17

Ochrona ziemniaka

Jeśli mam już porażone liście i opryskałem to Fantic to czy na drugi zabieg Infinito będzie dobre?Czy lepiej coś innego?
Czy po oprysku Fantic+Inosol+ Sumi Alpha liście mogą wyglądać jak zwiędnięte?tam gdzie były porażone to praktycznie sie położyły..to od oprysku?
Dodam, że pryskałem w pochmurną pogode i dopiero po 5 godz spadł niewielki opad deszczu..

Spróbuj coś z mankozebem i cymoksanilem + miedź.

Nie wiem ile u Ciebie padało, ale może za mało wody jeśli liście już padają.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#424 Share milinkovic

milinkovic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 16:38

Ochrona ziemniaka panowie dwa tygodnie temu opryskałem na stonkę apaczem i dodałem titusa i co wszystkie kwiaty i pąki uschły i chyba już po ziemniakach bo marnie to wygląda na drugim polu biało od kwiatu a tutaj o,30 a wszystkie pąki uschły ... dodam jeszcze ze opryskiwacz był po chwastoxie turbo ? czy miało to wpływ na to ze kwiat dosłownie usechł ? co teraz ? lipa na maxa posłuchałem ojca zeby zmieszać na stonke z titusem i lipa na maxa ,a może tego apacza za duzo wsypałem ,bo było na 0,5 h a wsadzone mam 0,30a sam już nie wiem pierwszy raz miałem coś takiego :(

Edytowany przez milinkovic, 23 czerwiec 2011 - 16:44.

#425 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 16:46

Ochrona ziemniaka zastosowałem już 1 zabieg ekonom i 2 zabieg infinito na 3 zabieg zakupiłem revus i jest pytanie co na 4 raz ?? o ile dotrwają do 4 razu
i druga kwestia niestety po tej olbrzymiej suszy co u nas zapanowała ziemniaki siadły na ziemię i zrobiły sie żółte tam gdzie słabsza ziemia na polu i tak myślę dać im siarczanu magnezu 5 kg + 1,5 kg OSD mineral ( NPK 20+20+20) wczoraj w końcu przyszła potężna burza więc można coś działać z dolistnym nawożeniem ....

Edytowany przez 1piotr1, 23 czerwiec 2011 - 16:47.

#426 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 23 czerwiec 2011 - 16:51

Ochrona ziemniaka już 4 zabieg? Ja dopiero będę dawał 2. Po co podczas suszy pryskać na zarazę? Zazwyczaj wtedy nie wchodzi

#427 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 23 czerwiec 2011 - 16:52

Ochrona ziemniaka A dlaczego miały by nie dotrwać czwartego razu.Na czwarty raz daj Pyton , + odżywka po kwitnieniu typu np.Kristalon do tego dodaj mocznik i musi być oki.U mnie po Revusie który pierwszy raz zastosowałem różnica jest widoczna.Ja z początkiem lipca wpaduje 3 zabieg a będzie to Infinito albo Pyton zobaczy się jeszcze + Kristalon + mocznik 6%.Po owadach ani stonce śladu nie ma po Mospilanie , więc OKI.Kiedyś tak dobrym środkiem był Regent , jak spryskałem to wszystko spadło i środek długo trzymał na ziemniaku.

Edytowany przez zonk28, 23 czerwiec 2011 - 16:56.

#428 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 22:15

Ochrona ziemniaka Jutro robię drugi zabieg, Dithane, i poważnie zastanawiam się czy na tym nie poprzestać. Po Galbenie ziemniaki piękne, zielone, żadnych śladów choroby, jedynie stonka w tym roku dokucza... Ale Mospilan rozwiązuje problem. Dzisiaj zwinąłem nawadnianie (od kilku nocy ładnie pada).

#429 Share tolek15

tolek15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 07:22

Ochrona ziemniaka Witam wszystkich forumowiczów
Mam problem z ziemniakami a szczególnie z winietą popadały liście zostały tylko stożki wzrostu ,macina jest bardzo cienka i kwitnie może co setna .Pryskane już 3 razy:1 miedzian+ acatra 2 akrobat+florowit+insol7 3 pyton+mospilan+mocznik+kristalon+insol7
Czy coś im jeszcze może pomuc?

#430 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 08:52

Ochrona ziemniaka Tolek ale jak mogły ci opaść liście? zrób zdjęcie i wstaw tu , zobaczymy.Z tymi środkami to tak namieszałeś że nic nie rozumiem :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share tolek15

tolek15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 13:11

Ochrona ziemniaka Dziękuje za zainteresowanie po ostatnim zabiegu chyba im troszke lepiej a zdjęc nie umiem dodać

Edytowany przez milanreal1, 24 czerwiec 2011 - 22:05.
cytowanie poprzedniego posta

#432 Share milinkovic

milinkovic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 15:43

Ochrona ziemniaka panowie sprawa się wyjaśniła moich uschniętych ziemniaków ojciec dosypał do zbiornika gleanu 8g plus titus plus apacz na stonkę i dopiero dziś się wydało na pewno glean załatwił wszystko to już nie ma szans zeby się podniosły...

#433 Share dlugin

dlugin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 16:27

Ochrona ziemniaka Spróbuj Asahi pojechac jeszcze, kiedys miałem tez taka sytuacje i ziemniaki po nim odzyły :rolleyes:

Edytowany przez milanreal1, 24 czerwiec 2011 - 22:06.
cytowanie poprzedniego posta

#434 Share milinkovic

milinkovic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 18:07

Ochrona ziemniaka spróbuje jutro ale nie wiem czy nie jest za pozno kwiat już zwiędnięty jest to nie wiem czy odbije teraz ,a w dodatku pieprzona susza wszędzie pada tylko nie na moje pole ... asahi to jakiś stymulator wzrostu ? szkoda ,że na drugi dzień tym nie popryskałem ,bo teraz to już prawie dwa tygodnie jak chorują ziemniaki ,ale nauka nie idzie w las kurcze ale czy ten asahi na pewno można stosować na ziemniaki ,bo na opakowaniu są tylko jakieś warzywa rzepak itd ,a o ziemniaku nic? może ktoś zna coś innego?

Edytowany przez milinkovic, 24 czerwiec 2011 - 18:18.

#435 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 18:23

Ochrona ziemniaka Mi jak zmarzły to pryskałem asahi i teraz są zaje**ste jak na zmarznięte :D

#436 Share milinkovic

milinkovic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 18:27

Ochrona ziemniaka no spoko dzięki jutro spróbuję a jakiej dawki używałeś ?

#437 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 18:32

Ochrona ziemniaka tak jak na buraki chyba 0.6 l na ha nie pamietam dokłądnie ;P

#438 Share rafi19731973

rafi19731973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 24 czerwiec 2011 - 18:39

Ochrona ziemniaka Na pierwszy zabieg zastosowałem infinito,na drugi ekonom a jaki zaproponujecie na trzeci?

#439 Share dlugin

dlugin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 19:19

Ochrona ziemniaka

spróbuje jutro ale nie wiem czy nie jest za pozno kwiat już zwiędnięty jest to nie wiem czy odbije teraz ,a w dodatku pieprzona susza wszędzie pada tylko nie na moje pole ... asahi to jakiś stymulator wzrostu ? szkoda ,że na drugi dzień tym nie popryskałem ,bo teraz to już prawie dwa tygodnie jak chorują ziemniaki ,ale nauka nie idzie w las kurcze ale czy ten asahi na pewno można stosować na ziemniaki ,bo na opakowaniu są tylko jakieś warzywa rzepak itd ,a o ziemniaku nic? może ktoś zna coś innego?

0,5 na hektar mozesz dac :rolleyes: nie ma nic napisane o ziemniakach ale mozesz spokojnie dac sprawdzone to jest :rolleyes: mozesz dodac siarczanu magnezu i jakas odzywke :rolleyes: tylko nie jakas typowo azotowa tylko np OSD lub agrolef :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 21:44

Ochrona ziemniaka

Mi jak zmarzły to pryskałem asahi i teraz są zaje**ste jak na zmarznięte :D

ja zrobilem to samo i warto bylo :D
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ