Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona ziemniaka

3078 odpowiedzi na ten temat

#341 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 06 czerwiec 2011 - 20:25

Ochrona ziemniaka ja stawiam na oprysk na chwasty. Mogłeś mieć źle umyty opryskiwacz albo pogoda nie sprzyjała. Agilem poniżej 25 stopni i nie podczas suszy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona ziemniaka Dzisiaj, 12:37
  •  

#342 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 20:51

Ochrona ziemniaka tu nie ma lisciozwoju.
poparzenie od oprysku, i moze slonce do tego moglo sie przyczynic.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#343 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 21:07

Ochrona ziemniaka przedmowcy maja racje..oprysk je troche przypalił,sasiad mial kiedys podobny efekt po metrybuzynie
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#344 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 21:11

Ochrona ziemniaka tyle że jej nie ma w agilu.., oprysku na chwasty nie łączyłem z niczym i robiłęm około 20 godziny gdzie temperatura jest około 20 stopni i mniej. dziwne, zastanawiam sie czy pryskać drugie pół plantacji jeszcze raz agilem? Bo lord 2x był pryskany a na tym samym polu mam jescze jelly co tylko 1x dostała i teraz zbliża sie 2 dawka co wy na to?

#345 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 21:16

Ochrona ziemniaka wiem ale efekt bardzo podobny
wszystkie krzaki sa takie czy tylko wystepuja takie place?
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#346 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 21:28

Ochrona ziemniaka raczej wszystkie jedne w mniejszym bądz wiekszym stopniu

#347 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 06 czerwiec 2011 - 21:36

Ochrona ziemniaka Liściozwój tam jest na tych małych liściach , druga sprawa nie wiem jak działa Agil ale ja pryskałem rano jak było 24 w cieniu a w słońcu pod 30 stopni , bo mi się spieszyło do pracy i pryskałem Titus + Mistral w górnej dawce.Chwasty upalone a ziemniaki ładne , wiec raczej temperature bym odrzucił , ale Agilem tak się kropi 2 X po 0,6 litra więc 2 x były kropione , więc nie powinno ich przypalić , co innego jakby raz się kropiło a np 1.8-2.0 litry na hektar to tak.Jakby był żle umyty opryskiwacz po np. środku na chwasty to by krzaki wykrzywiło tak jak u mnie i to by było na odcinku 1-2 metry .No ciężka sprawa......Ja bym prysnął je Kristalonem niebieskim + mocznik.....powinno pomóc im .

Edytowany przez zonk28, 06 czerwiec 2011 - 21:40.

#348 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 21:42

Ochrona ziemniaka

czyżby zaraza?

:blink: na pewno to nie jest zaraza

#349 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 22:14

Ochrona ziemniaka a mszyca?? co wy na to?? tyle, że wtedy byłyby zwinięte do środka chyba??

#350 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 22:25

Ochrona ziemniaka Panowie pytanie troszkę na inny temat,
mam posadzone odmiany ziemniaków: owacja,tajfun,ditta,
w tych ziemniakach są chwasty; łoboda,rdest plamisty,szarłat czym to wykropic?z góry dzięki za odpowiedź

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 07 czerwiec 2011 - 06:19

Ochrona ziemniaka

Liściozwój tam jest na tych małych liściach , druga sprawa nie wiem jak działa Agil ale ja pryskałem rano jak było 24 w cieniu a w słońcu pod 30 stopni , bo mi się spieszyło do pracy i pryskałem Titus + Mistral w górnej dawce.Chwasty upalone a ziemniaki ładne , wiec raczej temperature bym odrzucił , ale Agilem tak się kropi 2 X po 0,6 litra więc 2 x były kropione , więc nie powinno ich przypalić , co innego jakby raz się kropiło a np 1.8-2.0 litry na hektar to tak.Jakby był żle umyty opryskiwacz po np. środku na chwasty to by krzaki wykrzywiło tak jak u mnie i to by było na odcinku 1-2 metry .No ciężka sprawa......Ja bym prysnął je Kristalonem niebieskim + mocznik.....powinno pomóc im .

To nie liściozwój. Mały pęd bardziej podatny na śor. TY masz kurs na opryskiwacze? I czytasz etykietę zawsze? Są pewne zasady wykonywania oprysków. Agilu można góra 1,5 l/ha. A opryskiwacz cały źle umyty a nie tylko lance nie wypłukane.

Wczoraj przyszły mi warzywa (gazeta). Akurat jest opisane o herbicydach w ziemniaku. Wszystkimi można przypalić. Nawet graminicydami choć te są do chwastów jednoliściennych.

@limusine ja bym poczekał z drugim opryskiem. Albo poleć asahi. Osłabione rośliny gorzej zniosą powtórkę herbicydu. Moja wineta po titusie też trochę chorowała ale już jej przeszło

#352 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 07 czerwiec 2011 - 11:37

Ochrona ziemniaka Saszeta pisałem że jakby się dało 1.8-2.0 litra agilu na hektar to mogło by tak przypalić ziemniaka a nie że tyle się daje , wiec czytaj uważnie.Kursu na opryskiwacz nie mam , bo jak już pisałem polem zajmuje się tata i wujek a ja tylko pomagam jak mam czas po, czy przed pracą.Chociaż nie ukrywam że lubię prace w polu.I jakieś doświadczenie napewno mam skoro rolnicy zasięgają opini odnośnie uprawy i dlaczego u nas są tak ładne ziemniaki a u nich nie.NIE MÓWIĘ ŻE SIĘ TERAZ CHWALE!!!!Ale tak jest że jak u kogoś są ładne ziemniaki jeszcze przy drodze to rolnicy się głowią czemu u "tego" tak jest a u nich nie........ Fotki z soboty Dodany obrazek , Dodany obrazek Denar w dwóch kawałkach. A tu przykład choroby jaka mam na bardzo mokrym kawałku , na obszarze 1 ar , bo tam zawsze podchodzi woda i parę krzaków choruje :( Dodany obrazek , Dodany obrazek , Dodany obrazek , dziwne bo dotyczy to tylko odmiany tajfun.

Edytowany przez zonk28, 07 czerwiec 2011 - 12:03.

#353 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 07 czerwiec 2011 - 12:47

Ochrona ziemniaka jak oceniacie skuteczność Curzate?
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#354 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1114 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 07 czerwiec 2011 - 13:25

Ochrona ziemniaka Jak przypaliłem w zeszłym roku pare rajek irgi agilem to zrobiły się żółte z tego co pamiętam i zupełnie inaczej wyglądały niż twoje @limusine także przyczyna musi być gdzie indziej.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#355 Share dlugin

dlugin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 07 czerwiec 2011 - 18:01

Ochrona ziemniaka można mieszac ze soba dwa rózne srodki na stonke?? :rolleyes: chodzi o Sherpa i Nomolta 150 :rolleyes: bo juz zaczyna sie powoli coraz wiecej jje robic :P

#356 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 07 czerwiec 2011 - 20:32

Ochrona ziemniaka Po co, nie szkoda kasy? Stonkę zwalczam Mospilanem (zabija w każdym stadium rozwojowym "robala")

Edytowany przez stasiex, 07 czerwiec 2011 - 20:33.

#357 Share dlugin

dlugin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 07 czerwiec 2011 - 21:24

Ochrona ziemniaka Akurat tutaj mi chodziło o to ze miałem sherpa na hektar a ziemniakó do opryskania 1,20 i musiałem dolac ten drugi srodek na stonke :rolleyes: bo akurat mi sie ostał :P

Edytowany przez milanreal1, 07 czerwiec 2011 - 21:26.
cytowanie poprzedniego posta

#358 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 07 czerwiec 2011 - 22:41

Ochrona ziemniaka No tak, po zajęciach od 8 do 20 wyłączyło mi się myślenie...

Żeby jakoś trzymać się tematu - objawem czego może być biała obwódka wokół liścia?

#359 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 12:51

Ochrona ziemniaka Czy w czasie kwitnienia ziemniaka można pryskać od zarazy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share milinkovic

milinkovic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 13:57

Ochrona ziemniaka witam! zamierzam jutro popryskać na chwasty titusem czy nie ejst za pozno ? ziemniaki maja wysokość 20-25cm dodam jeszcze ,że chce na stonkę od razu wlać do zbiornika czy nie uszkodzi roslinki ? zauwazyłem lebiode ,a titus nie bierze tego podobno co moża dodać bo chwastox odpada